Skocz do zawartości
IGNORED

QED Silver Anniversary XT czy KLOTZ TWINAX LY225 R-AUDIO


futu

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie ktory bedzie lepszym kablem, oczywiscie chodzi mi o przejzysta szczegolowa troche rozjasniona gore - jak najwyzsza jakosc wysokich i nieuszczuplony bas ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

daras66, 12 Mar 2010, 19:03

 

>A kto Ci powiedział ,że Twinmax to estradówki???

 

Nikt... ;-) Sam je tak określam, biorąc pod uwagę, że Klotz specjalizuje się w okablowaniu estradowo-instrumentalnym. Zresztą nazewnictwo jest tu najmniej istotne...

Trzymajmy się wątku :-)

 

I nadal podtrzymuję, że zgodnie z oczekiwaniami pytającego, QED spełni je bardziej niż Klotz.

Chociaż gwoli ścisłości jakichś powalających róznic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

daras66, 12 Mar 2010, 19:20

 

>Więc jeśli jak powiedziałeś"zdecydowanych różnic nie będzie" dlaczego "zdecydowanie QED" ?

 

- zdecydowanie jest bliższy potrzebom pytającego

- zdecydownie ma lepsze wykonanie

- zdecydowanie preferuję angielskie, a nie niemieckie firmy

- zdecydowanie produkcja ukierunkowana jest na "home audio", a nie "estradę"

- zdecydowanie, by zakończyć moją wypowiedź na temat wyboru, a nie brnąć w nieistotną polemikę nt. uzytych sformułowań ("estradowy, zdecydowanie")

 

PS Naprawdę trzymajmy się wątku... Jeśli masz inne zdanie, napisz co Ty proponujesz :-)

A nie czepiaj się słówek użytych przez kogoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak na razie QED Silver Anniversary XT

 

a moze cos innego w podobnej cenie o tych wlasciwisciach brzmieniowych i dobrej jakosci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

futu, 12 Mar 2010, 19:48

 

>no to jak na razie QED Silver Anniversary XT

>

>a moze cos innego w podobnej cenie o tych wlasciwisciach brzmieniowych i dobrej jakosci?

 

Aktualnie korzystam z CHORD Carnival SilverScreen - w mojej ocenie wykonanie lepsze od QEDa,

choćby ze względy na to, że przewód jest dodatkowo ekranowany :-)

Cena praktycznie ta sama, co Anniversary XT. Z tym, że Chord nie jest posrebrzany.

A jako ciekawostkę dodam, że przez lata Anniversary prowadził w rankingu "What HiFi?" i właśnie w zeszłym roku został zdeklasowany przez Chord'a Carnival SilverSreen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHORD CARNIVAL SILVERSCREENS

też posiadam ten kabelek i miałem kiedyś qed an xt, ostry i zimny dźwięk

natomiast carnival lekko doświetla średnicę góra jest detaliczna ale nie ostra

bas jest może nie wylewny ale dość dobrze kontrolowany i urozmaicony,

to nie jest kabel który basem zalewa całe pasmo tu pokazana jest fajnie średnica

żywa dźwięczna i bez podkreślania sybilantów, ekran ja osobiście podłączyłem kabelkami pod masę wzmaka nie wiem czy coś daje nie porównywałem, gra mi on z arcamem solo mini i b&w 686 które nie są najbardziej ciepłymi klockami a spina charakterem je dobrze , polecam przetestować,

moim zdaniem jeden z lepszych kabli do 50mb a zrobiłem ich naście do 100mb

reprezentuje poziom kultury zarezerwowany dla wyższego przedziału cenowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajac opinie na temat tego QED juz nie wiem co robic... bo potwierdza sie to czego sie obawialem - jesli dostane dobre podkreslenie wysokich to wraz z tym dostane ochlodzenie i uszczuplenie basu a to juz mnie nie satysfakcjonuje (ochlodzenie moge jeszcze zniesc ale uszczuplenie basu juz nie)

 

i tak sie zaczynam zastanawiac czy w ogole sa jakies przyzwoite przewody w cenie okolo 30zl/m ktore maja wysoka jakosc wysokich czestotliwosci lekkie szczegolowe rozdzielcze, moga byc troche wyostrzone no i rozjasnione a nawet preferuje lekko rozjasnione

tylko bez uszczuplenia basu

????

 

 

az mi sie przypomnialo po przeczytaniu tych opinii to co mam z nagrywarkami a mianowicie mam 2 nagrywarki obydwie nagrywaja inaczej:

1. wyostrza dzwiek oraz dodatkowo ochladza i uszczupla bas - ogolnie dzwiek wydaje mi sie troche znieksztalcony w porownaniu z oryginalem - wiec na tej nie nagrywam

2. dzwiek ma nieuszczuplony bas jest blizszy oryginalowi tylko porownujac z oryginalem jest jakby lekkie wycofanie wysokich - nie sa wyostrzone (no troche... wystrzone sa ale to juz ogolna wada samego nagrywania to juz kazda nagrana ma te lekkie degradacje wiec pomijam bo ogolnie jest dobrze i tylko porownujac oryginal kopia zauwazamy to) - wiec nagrywam na tej 2 i wlasnie dochodzi problem tych wysokich...

 

potrzebuje je uprzejzyscic uwyraznic rozjasnic zeby bbardziej zwracaly na siebie uwage bardziej czyste byly wiec takiego przewodu szukam - ale reszta pasma nieuszczuplona ma byc chodzi tylko o poprawe wysokich przewodem

 

jest w ogole cos do 30zl/mb zeby tego dokonac i miec przyzwoita jakosc przy okazji???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem Tobie jakie kable możesz przetestować, a nawet zaryzykować i kupić 4mb za 120pln najwyżej sprzedasz za 100 jak nie spasują,

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale jeszcze poszukam pod koniec tygodnia bede zamawial...

 

a przy okazji osoba ktora ma takie same kolumny co ja powiedziala mi ze najlepiej sie spizywaly z MIT TERMIANTOR 2 i MIT TERMINATOR 3

 

wiem ze to juz inna klasa (przynajmniej cenowa) ktora mnie nie interesuje wiec co moze miec najblizszy charakter brzmienia w cenie do 30zl/m to tych kabli MIT?

 

ps. wczesniejsze pytanie caly czas aktualne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poleccie jakis naprawde dobry przewod przejzysty szczegolowy detaliczny bez uszczuplenia basu ... lekkosc powietrze czystosc wysokich.... po prostu najwyzsza jakosc wysokich ???

 

w cenie do 30 zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.