Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do Marantz PM7000


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jestem zielony w tym temacie. Gdybym nawet znalazl kogos kto by mi to zrobil to nie mam pojecia co, gdzie kupic i wogole. Nie mowiac o kosztach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem samoukiem w tym temacie. Kiedyś to co najwyżej wiedziałem jak lampa wygląda. Ale szukalem, grzebałem, i się nauczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje z ciekawosci przetestowac CD63 albo CD67 MKII. Zakupie ktoregos i zobacze wtedy na czym stoje. Mam jeszcze pytanie czy one czytaja CD-Text?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tanich marantzów kup cd63se ,gra dużo lepiej od zwykłego cd63,Jeszcze 3 dni temu widziałem takiego cd63se za 240 zł w opcji kup teraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na alledrogo oczywiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, a jakie sa roznice miedzy tymi zwyklymi, a SE czy MKII?

 

Teraz chyba zapoluje na CD67 MKII, bo jest na licytacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

se grają lepiej niż mk2 ,a pozatym moim zdaniem seria 63 gra ciutkę lepiej niż 67

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na allegro jest tylko dostepny zwykly CD63 w normalnej cenie (czyli licytacja od 250zl, stan idealny z pilotem). Lub CD67 MKII od 100zl z porysowana obudowa bez pilota. Moze uda sie go wyrwac za grosze. Poslucham wtedy, porownam bezposrednio z Denonem DCD-980 i stwierdze czy mi pasuje brzmienie marantza wogole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Denona 980 to szkoda czasu i kasy na eksperymenty z Marantzem 67.

Po kiego w ogóle zadajesz pytania na forum jak i tak bez względu na to co Ci radzą nie słuchasz tych rad?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampizacja odpada, bo nie mam o tym pojecia i na to czasu.

Nie wygralem aukcji z DCD-1290 wiec na placu aktualnie zostaly tylko CD63 i CD67.

Innych propozycji, ktore by mnie zaintereowaly z wizualnej strony raczej nie otrzymalem w tym watku wiec lece po kolei. Nic innego teraz nie ma na allegro z Marantza czy Denona to chociaz miedzy czasie mogbym sprobowac z tymi CD. Przynajmniej z ciekawosci. Najlepiej jakbym trafil CD7300, ale rzadko sie trafia na allegro jak widac. Podoba mi sie tez CD6000, ale jak kazdy pisze to kiepski CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba najlepiej by bylo z CD7300. Wyglada i gra w miare dobrze. Ale co zrobic jak nawet ich nie ma nigdzie. Szukam jakiegos kompromisu miedzy jakims tam brzmieniem za nieduza kase, a wygladem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, wymiana Twojego nieźle grającego cedeka z powodu wyglądu-także IMHO niezłego, jak i Twój pośpiech wydają sie niezrozumiałe. Ochłoń nieco i przemyśl sprawę jeszcze raz, poczekaj - nikt Cię w końcu nie goni. Wymiana na "surowego" CD 63 lub 67 "dźwiekowo" nic Ci nie da. Szkoda nerwów, pieniędzy, roboty, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał735 jeśli zależy Ci na Marantz'u to warto poszukać dv7010 który przykładowo takiego cd6000 dźwiękowo kładzie na łopatki. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli przykładowo Denon to polecam dvd 2800 którego można wyrwać za niskie pieniądze. Polecam akurat te odtwarzacze gdyż cenowo nie przekraczają zbytnio Twojego budżetu a poza tym swego czasu je posiadałem i wiem jak graja. A czemu akurat DVD??? Ponieważ z racji nazwy cena zleciała mocno w dół a potrafią zagrać lepiej niż niejeden droższy cd. :) Nie polecam allegro gdyż z reguły jest tam szrot za wysoką cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra. To moze cos z innych producentow? Bo z Denona i Marantza juz dlugo nic sie nie pojawilo na allegro. Cos z Sony, Yamahay, Pioneera? Powiedzmy do 500zl? Kompletnie nie wiem nic o tych producentach. Moze jakies namiary na modele warte uwagi?

Czytalem nieco na forum ze warta uwagi jest Yamaha CDX-1060 czy jakos tak? Tylko ze nigdzie jej nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie cuś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

ew. dcd2700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest zamulający w standardzie, ale Piotrek608 coś tam w nim robi i już nie muli (patrz opis aukcji).

DCD-2700 to już inna, nowsza konstrukcja z innym DACiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóżeś się tak uparł żeby zmieniać cedeka? Jak Ci Denek 960 gra, to nie naprawiaj tego co nie jest popsute.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobic jakas lepsza elekronike pod te kolumny zeby miec spokoj i moze grunt pod jakies lepsze w przyszlosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą robienia kroków w bok tego nie osiągniesz. IMHO powinieneś się zainteresować którymś z forumowych DACów DIY w celu podłączenia takiego do Twojego Denka. Polecam projekt Waldiego na AD1865, drzemie w nim ogromny potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taki DAC mozna nabyc, ile kosztuje i czy do transportu mozna uzyac taniego Marantza CD4000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest DAC DIY. Wejdź w odpowiedni wątek i popytaj.

Miałem u siebie egzemplarz uruchomiony przez Gablera z lampową analogówką wg. mojego projektu, grało znakomicie. Może to być "end of the line" w poszukiwaniach dobrze brzmiącego źródła cyfrowego, odtwarzacze komercyjne tak grające kosztują już kupę szmalu.

 

Co do transportu, to można to podpiąć do Denona, można i do Marantza. Ba, można nawet w całości wsadzić do marantza CD4000 bo tam w środku przecież nie ma nic ;-)

Różnice między transportami oczywiście istnieją, są słyszalne, ale na tym etapie bym ich nie demonizował.

 

A oto fotka obrazująca "pustostan" panujący wewnątrz CD4000:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Reasumując do 300 zł najlepiej szukać denona 980 lub 960 jeśli ma grać z marantzem pm 7000?

 

cenowo jak były na allegro ,wypadały podobnie,zatem 960 czy 980 lepiej brać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

960 i 980 powinno się dać kupić taniej niż 300zł, tylko że coś w ciągu ostatniego pół roku pazerność handlarzy drastycznie wzrosła i ceny używek teraz nierzadko sięgają 75% tego co kosztowały w sklepie jako nówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.