Skocz do zawartości
IGNORED

XINDAK 6800R czy CREEK EVO 2


Kriso81

Rekomendowane odpowiedzi

który z powyższych wzmaków lepiej by się nadawał do słuchania rocka, chodzi o dobrą dynamikę, nie agresywną górę, bez metalicznego nalotu z dobrym wykopem basu, słucham głównie cicho, także musi mieć dobrą moc przy cichym graniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli xindak to XA-6200 lub XA-6950 nie dużo droższy od creeka. Po wielu odsłuchach zdecydowanie kupił bym xindaka napędzi niemal każde kolumny a CREEK EVO 2 to najtańszy budżetowy model tej marki. Co do awaryności xindaka nie jest ona większa niż innych firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kup Xindaka jak ze 2-3 razy padnie będziesz szukał Creeka.Jesli chodzi o dzwięk nic do Xindaka nie mam jest ok ale awaryjność tej marki to masakra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są większe niż się wydaje , przede wszystkim Xa-6950V to klasyczny AB natomiast Xa-6800 to wzmacniak pracujący w klasie A. Co za tym idzie grający ciepło i mięsiście ale i z duża dozą finezji. Zresztą co będę strzępił klawiaturę ;) odsyłam do recenzji a potem należy słuchać indywidualnie w danej aplikacji sprzętowej .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieq71 a ile miałeś xindaków że tak Ci padały pracuje 4 lata w sklepie audio, przez te 4 lata ilości można mierzyć w setkach a padły 4 sztuki ( tzn nie działały od nowego ) Byly to 2 szt CD 06 i 2 lampy MT-3, więcej padniętych mieliśmy np Yamahy czy Cambridge Audio także nie pisz bzdur że się wszystkie sypią po 3 razy. Ponadto warto poszukać z choć by na tym forum z jakich komponentów robią xindaki, więc się pytam co ma się tam popsuć jak użyte podzespoły są takie same jak w "renomowanych markach" tylko trzy razy droższych. Jakością wykonania także nie odstępują od innych wkońcu składają je te same chińskie rączki.

 

Z innej beczki: ostatnio oglądałem program o pewnym produkcie który jest produkowany w chinach i kosztuje 39 euro w europie, robili takie porównanie jak by to produkować w europie to kosztował by 224 euro !!! A czy ktoś zauwazył spadek cen europejskich marek np: NAD, AUDIOLAB, KEF, MONITOR AUDIO itd po przeniesieniu produkcji do chiń ? a koszty produkci spadły im o połowe.

 

Kerikawon weź się wypowiedz na temat awaryjności wkońcu jesteś blisko serwisu xindak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boras1 na temat awaryjności Xindaka mogę powiedzieć jedno. Życzę wszystkim handlującym sprzętem stereo tak niskiej awaryjności. Co do Xa-6800R i Xa-6950V ciężko się wypowiedzieć. Różne budowy, różne ceny, inne plusy i minusy. Gdybym miał wybierać dla siebie to pod Paradigmy brałbym 6950v. Gdybym miał np Spendory 2/3 to chyba 6800R a może dopłacił niewiele i nabył 6800 SE ...

 

Zawsze należy słuchać, akurat w dziedzinie Stereo nic nie jest takie oczywiste, za dużo zmiennych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja miałem wyjątkowego pecha miałem 3 Xindaki i dwa z nich bardzo szybko się popsuły a trzeci odtwarzacz cd nie chciał czytać wszystkich płyt ( mam tylko oryginały ) na co dealer u którego go kupiłem stwierdził 'no przecież to tylko chińczyk taki jego urok'Dlatego też moja opinia o awaryjności Xindaka jest taka jak we wcześniejszym poście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozwoę się podpiąć w temat...

;)

Planowałem zakup Evo2 dla towarzystwa mojej Yamahy CD S-1000...

Głównie chodziło mi o ocieplenie(delikatne) jak nazywają to znawcy "techniczności Yamahy"

na średnicy...

Ale po przeczytaniu tego wątku,zacząłem się zastanawiać nad Xindakiem 6950V...

I po pierwsze:czy chińczyk obsługuje 4 Ohmy (Dynaudio Audience 42)...

Po drugie: czy jego dynamika w pełni zostanie oddana przez Dyńki?

Pokój 17m...prog,jazz,hard rock...

Stawiam bardziej na muzykalność niż dynamikę(oczywiście w granicach rozsądku,bo w hard

deczko musi łupnąć)...

Oczywiście odsłuchy obowiązkowe ale chciałbym wiedzieć co wypożyczyć na odsłuch w domu,

bo w salonie to nie ma sensu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten Xindak Xa-6950V sobie poradzi, a o dynamikę nie musisz się bać, jest powalająca, a charakter bardzo muzykalny i że się tak wyrażę miodny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być łagodnie na górze z dobrym basem to 6950 mogę polecić.

Od ok tygodnia u mnie gości ten kloc i na razie zostanie na dłużej.

Do cichego grania też się nada - gdzieś napisali, że siła spokoju

i muszę się z tym zgodzić. Orkiestra symfoniczna nie robi na nim wrażenia.

Są też minusy - rachunki za prąd. Ten wielki piec na biegu jałowym

bierze ponad 100W. A dobrze gra po ok 30min rozgrzewki.

Creeka i 6800R nie miałem okazji usłyszeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak kolorowo z tą awaryjnością Xindaka to chyba nie jest:) Wystarczy przedzwonić do serwisu - podobno panowie maja pełne ręce roboty:) A jak skończy się gwarancja, to i sobie poczekamy na sprzęt:) Dwóch moich znajomych posiada wzmacniacze tej marki - obydwa uległy awariom. Jeden nawet 2 razy. Wprawdzie duperele, ale zawsze:) Na pocieszenie - brzmienie za te pieniażki jest Ołki - Dołki. Do hiendu jeszcze daleko:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.