Skocz do zawartości
IGNORED

Nad C352 + Nad C542 + AE NEO3 - dobór IC +kabli głośnikowych


Edisson11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie ! Jest to mój pierwszy wątek,więc proszę o wyrozumiałość.Posiadam zestaw jak w tytule,okablowanie zostało mi ze wcześniejszego zestawu tzn.IC tara labs prism 2200i + van den hul cs-122.Zestaw gra dla mnie dżwiękiem przytłumionym jakby za kotarą. Chciałbym uzyskać bardziej dżwięczną górę oraz lepszy basior lub na takim samym poziomie co oferują kable van den hul-a.Muzyki słucham różnistej Dave Koz Dire Straits,Pink Floyd,Eric Marienthal,Randy Scoot,Tina Turner i takie podobne klimaty.Proszę o podanie kabli w cenach IC do 300 zł,a głośnikowych do 90 zł. Serdecznie Dziękuje za wszelkie porady.Pozdrawiam Adam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Polecam ci kable chord .Wczesniej mialem kable monstera i dzwiek tez byl tak jak bys koc dal na glosniki Po kablach chorda odyssey glosniki odzyly .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Kimber Kable choćby 4PR - nie są drogie i na pewno dadzą jasny dźwięk.

NAD c542 można lekko zmodyfikować i da o niebo lepszy dźwięk, sam jestem zaskoczony jak dobrze gra kolegi CD-ek po przeróbkach (chociaż ma niezbyt dobrą opinię u wielu osób).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam kolega ma kolumnowy Kimber 4PR do Nad 320bee i też jest zadowolony.Kiedyś czytałem jakiś wpis użytkownika Nad 372 + cd Nad 542 i też miał takie wrażenie jakie Ty masz,że dżwięk jakby był zza kotary.Winę zwalał na wzmacniacz ale gdy podłączył cd CA 640V2 od kolegi to nie mógł wyjść z podziwu jak mu dżwięcznie zaczął grać cały zestaw.Tak więc doszedł do wniosku,że 2 klocki tej samej firmy nie muszą grać najlepiej.I wymienił cd Nada na CA.Z drugiej strony pamiętam opisy cd Nad 542 w prasie fachowej całkiem pozytywne chyba jest na przetwornikach BURR Browna ale Rotel 06 czy wspomniany CA jest na Crystalu a to ponoć lepiej dla dżwięku.Ja miałem kiedyś IC Monstera i ożywił mi cd .Pozdrawiam i owocnych poszukiwań ulepszania dżwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Burr-Brown produkuje szeroką gamę przetworników. Od najpospolitszej budżetówki do przetworników najwyższej klasy. W cedekach NADa są stosowane Burr-Browny z niskich półek.

A CA Azur 640C ma przetworniki Wolfsona a nie Crystala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mirekjon.

 

Widzisz, a ja mam jeszcze inne doświadczenie z zestawem wzmak (c372) + CD NAD-a (c542). Narzekałem na kocowaty, ciemny i przesadnie ocieplony dzwięk. Zamiast CD-ka, zmieniłem wzmacniacz i to wcale nie jakiś typowy drut ze wzmocnieniem, ale lampę kumpla (bewitch). Zagrało to dużo lepiej, przejrzyście i naturalnie. O dziwo c542 okazał się fajnym naturalnym i równym źródłem, a ocieplał brzmienie najbardziej wzmacniacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Akurat posiadam NADa C565 i akurat on ma przetworniki Wolfsona ;-)

 

Edisson11

 

Podzielam zdanie IGNACa, że kable niewiele wniosą - raczej pobaw się ustawieniami kolumn.

Korzystam z okablowania CHORDa plus zestaw NADa i wystarczyło trochę pokombinować z ustawieniem

głośników. Zresztą do początku nie narzekałem na jakieś "kotarowe brzmienie", a teraz już w ogóle jest super :-))) Kolumny B&W 685, pokój niecałe 20 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na wstępie dziękuje za wszystkie porady.Teraz odnośnie ustawienia kolumn - nie mam jak i gdzie,bo jestem swieżakiem po ślubie i mieszkam w domu z rodzicami,a raczej w moim "m1".

Mam tak umeblowany pokój,ze nie dam rady wprowadzić jakichkolwiek zmian.

Odnośnie zmiany żródła - posiadam ze starego systemu cd Denon DCD-1015 i grało to bardzo podobnie. Po przeczytaniu wielu wątków na forum zakupiłem cd NAD C542 i co - kasa wydana a poprawy brak. Oczywiście gra to troszeczkę inaczej,ale to, czego oczekiwałem nadal nie ma.Powiem szczerze,ze wypożyczyłem już kabelki QED: IC Audio Evolution, głośnikowe Revelation (takie zestawienie polecono mi w sklepie Audio Styl w Katowicach ) i poprawa była znaczna.Góra stała się bardziej dżwięczna, podstawa basowa również bardziej potężna i wokal wysunął się do przodu i był bardziej przejrzysty.

Tylko,że ten zestaw kabli kosztował 1000 zł.Dlatego mój wątek !!! Może jakiechś inne propozycje i zmiany.Nie jestem bogaczem żeby ciągle inwestować i ciągle być zawiedzionym !!!Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kabelki QED, ale np. interkonekt 4s za 250zł i na przykład XT 350 właśnie po 90zł za metr. Podejrzewam, że sporo by również zmieniły w pożądanym kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable kablami, oczywiście sporo można poprawić ale ogólnego charakteru raczej się nie zmieni, w Twoim zestawie szwankuje cd, nady to świetne wzmacniacze tylko że wymagają dobrych cedeków nie twierdzę że 542 jest fatalny ale mistrzostwo świata to nie jest, wystarczy wymienić na niedrogi cambridge azur 640 a kotara zamulająca zniknie, co do kabli to spróbuj audioquesty u mnie się sprawdzają są niedrogie i dobre, ale tak jak napisałem cd do wymiany jeśli chcesz rozjaśnić dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Jestem posiadaczem NAD C326 + C515. Słucham tego na kolumnach JBL TLX-320, które zostały mi po sprzedamym Techniksie. IMO dźwięk jest "do rzeczy" lecz czegoś mu jednak brakuje. Rozglądam się za nowymi, lepszymi kolumnami. Poczytałem sporo dobrych opinii na temat połączenia NAD-a z MA-RX6 oraz B&W 685. Pokój mam w kwadracie około 20 m2. Słucham głównie rocka i muzyki instrumentalnej trochę akustycznej. Czy te głośniki faktycznie będą dobrym wyborem dla mnie, czy może sugerujecie coś innego. Czy te monitory B&W faktycznie podołają na 20m2. Mój budżet to max 4tys. Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam gram na trochę starszym zestawie NADa tj. C370 i C541 i używam zestawu kabli Klotz. Czyli LaGrange jako IC i Twinax 2x4mm, jest super, i góra, i bas. Wśród użytkowników urządzeń tej marki to popularny zestaw kabli. Niewiele kosztuje, a dużo daje za swoją cenę. Poza tym źródła NADa są wrażliwe na siecówki. Poszukaj czegoś za jakieś sensowne pieniądze - nawet DIY. Zmiana u mnie była większa niż w przypadku zmiany okablowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Edisson11, 15 Mar 2010, 08:20

 

Z całym szacunkiem, ale Ty lepiej zbieraj kasę na kredyt mieszkaniowy, a nie o kablach rozmyślasz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

zoller

15 Mar 2010, 18:12

Sam gram na trochę starszym zestawie NADa tj. C370 i C541 i używam zestawu kabli Klotz. Czyli LaGrange jako IC i Twinax 2x4mm, jest super, i góra, i bas. Wśród użytkowników urządzeń tej marki to popularny zestaw kabli. (...)

 

Hmmm... Pierwsze słyszę, jakoby KLOTZ był uprzywilejowany wśród użytkowników NADa ;-)

Wręcz przeciwnie...

 

 

radeklw, 15 Mar 2010, 15:58

 

Posiadam wprawdzie NAD C375 + C565, jednakże B&W 685 sprawują się u mnie znakomicie. Powierzchnia pokoju jak u Ciebie - prawie 20 m2. Niczego dźwiękowi nie brakuje, a odkręcenie głosności na godz.

9 - 10 w zupełności wystarcza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ememka, dzięki za odpowiedź. Jak tylko puszczę moje JBL-e i przekonam żonę ;))- lecę je kupić. Mam nadzieję, że na początek tego będę słuchał. (niestety kredyty są wszechobecne). Jak pospłacam, rozejżę się za czymś lepszym - a narazie będę rozkoszował się moim Nadzikiem, hehe. Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozwoę się podpiąć w temat...

;)

Planowałem zakup Evo2 dla towarzystwa mojej Yamahy CD S-1000...

Głównie chodziło mi o ocieplenie(delikatne) jak nazywają to znawcy "techniczności Yamahy"

na średnicy...

Ale po przeczytaniu tego wątku,zacząłem się zastanawiać nad Xindakiem 6950V...

I po pierwsze:czy chińczyk obsługuje 4 Ohmy (Dynaudio Audience 42)...

Po drugie: czy jego dynamika w pełni zostanie oddana przez Dyńki?

Pokój 17m...prog,jazz,hard rock...

Stawiam bardziej na muzykalność niż dynamikę(oczywiście w granicach rozsądku,bo w hard

deczko musi łupnąć)...

Oczywiście odsłuchy obowiązkowe ale chciałbym wiedzieć co wypożyczyć na odsłuch w domu,

bo w salonie to nie ma sensu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.