Skocz do zawartości
IGNORED

GDN 13/50/9 12ohm + wysokie ale jakie?


benek161

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy kogoś bardziej osłuchanego. Kupiłem parkę głośników GDN 13/50/9 12Ω, skuszony jego recenzjami. Jako że nie posiadam na chwilę obecną takiego funduszu aby inwestować w 4sztuki tych GDN i morela MDT29 lub Seasa 27TBFC/G chciałbym zrobić konstrukcję 2-drożną (zasadniczo na razie przymierzam się :) ) potrzebuję dobrać jakąś kopułkę to tych Tonsili. Oczywiście pomiary porobię i postaram się zaprojektować zwrotnicę. Moje preferencje słuchowe:

- głośnik nie może "sypać piachem"

- nie może być "nachalny", powinien być subtelny, nie kłuć w uszy (nienawidzę syczenia podobnego jak w altusach)

Z tego co czytałem Morel MDT29 by mi podpasował ale cena...

Mój budżet to do 100zł/sztuka

Rozglądając się trafiłem na seasa 19TFF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co o nim myślicie? Cena to ok 98zł za sztukę.

A USHER AUDIO UA025-10 co jest warty?

Jeśli macie jakieś swoje typy, jestem bardzo otwarty na propozycję :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _avw_

(Konto usunięte)

Oczywiście masz zamiar robić zestaw 12 omowy? Dołóż stówkę na parę i kup Seasa 27. Będziesz go musiał stłumić mocno, wytrzymałość będzie większa i możesz odcinać nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy zrobił cos podobnego i brzmi to naprawdę dobrze z Seaskiem 27tbfc/g

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio i dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no włąśnie ten seas kosztuje 160zł od sztuki a ja chcę się zmieścić w 100zł od sztuki... A jaki ma on charakter dzwięku? Czy nie jest "za ostry"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Posiadam 2 sztuki GDN 13/50/9/1 w wersji 6 Ohm, będę chciał połączyć je z Morelami MDT29.

Chciałbym jakoś usystematyzować swoje prace nad zestawami ale niestety nigdzie nie mogę dopaść kart katalogowych tych GDN-ów.

Mam wymiary skrzynek Tonsilowskich Cz@t-ów gdzie zastosowano dokładnie te głośniki, ale jednak chciałbym niezależnie potwierdzić poprawność pojemności tych obudów własnymi obliczeniami.

Tonsil nieco po macoszemu potraktował te zestawy zestawiając zwrotnicę - a raczej jej brak - z jednego tylko kondensatora, to nasuwa sugestie, ze również pojemność obudowy i parametry B-R nie muszą być optymalne.

 

Wielka prośba - może ktoś ma i może udostępnić notę katalogową głośnika GDN13/50/9/1 w wersji 6 Ohm i oczywiście bez ekranowania?

 

Uwaga!

Mam noty katalogowe głośników bliźniaczych, ta, której szukam musi być konkretnie do GDN 13/50/9/1 6 Ohm. Ważna jest ta jedynka na końcu symbolu, ona oznacza głośnik bez ekranowania, który różni się parametrami od tych z ekranem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam mam Vifę XT. Łagodna, szczegółowa, ale potrafi też zagrać Davisa czy Time Floydów, że miód w uszach i szpilki, jak na żywo, łatwa w aplikacji, nawet I-go rzędu (już od 3x fr czyli 2500 Hz). Cena ok 100 za szt. W linku u KrzyśkaA jest cena za sztukę 21 euro. Polecam też. AB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Vifa XT jest trudna w aplikacji, co do reszty to się zgadzam.

Vifa nie pasuje ze wszystkim. Chociaż wydaje mi się (akcent na "wydaje") że akurat z tym GDN będzie pasować.

Inna propozycją głośników budżetowych.

HiVi K1. Tanie jak barszcz z bardzo dobrymi parametrami i jak na tą ceną z bardzo dobrym dźwiękiem.

Kiedyś Expolinear próbował je sprzedawać pod swoją marką.

Miałam kiedyś w domu 4 pary i pomierzyłem wszystkie. Trzecia Harmoniczna powyżej 2 kHz w każdym była poniżej 0.1 % czyli można spokojnie dzielić przy 2kHz.

I najważniejsze brzmienie jest naprawdę słodziutkie. Jedyne co mi się nie podoba to tandetny plastikowy przód.

k1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 sztuki GDN 13/50/9/1 w wersji 6 Ohm, będę chciał połączyć je z Morelami MDT29.

Chciałbym jakoś usystematyzować swoje prace nad zestawami ale niestety nigdzie nie mogę dopaść kart katalogowych tych GDN-ów.

Mam wymiary skrzynek Tonsilowskich Cz@t-ów gdzie zastosowano dokładnie te głośniki, ale jednak chciałbym niezależnie potwierdzić poprawność pojemności tych obudów własnymi obliczeniami.

Tonsil nieco po macoszemu potraktował te zestawy zestawiając zwrotnicę - a raczej jej brak - z jednego tylko kondensatora, to nasuwa sugestie, ze również pojemność obudowy i parametry B-R nie muszą być optymalne.

 

Wielka prośba - może ktoś ma i może udostępnić notę katalogową głośnika GDN13/50/9/1 w wersji 6 Ohm i oczywiście bez ekranowania?

 

Uwaga!

Mam noty katalogowe głośników bliźniaczych, ta, której szukam musi być konkretnie do GDN 13/50/9/1 6 Ohm. Ważna jest ta jedynka na końcu symbolu, ona oznacza głośnik bez ekranowania, który różni się parametrami od tych z ekranem.

 

Właśnie dostałem odpowiedź z firmy Tonsil Acoustic Company SA, nie są w stanie odpowiedzieć na moje pytania - już nie wiem kogo pytać, może macie jakieś pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mój stary temat odgrzebujecie? Poza tym dałem sobie spokój z tymi 12 omowymi, sprzedałem je i kupiłem wersje 6R i połączyłem z seasem 27TBFC/G

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyć samemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak, to jest jakieś wyjście..., jednak mam z tym problem, brak mi sprzętu i wiedzy w tym temacie.

 

Benek161, temat nie jest aż tak stary, jeśli jednak z jakichś powodów jego odgrzebanie jest Ci nie na rękę to przepraszam.

 

Jak piszesz, poskładałeś sobie wersje 6R, jeśli to nie tajemnica to skrobnij coś w tym temacie - jakie dokładnie głośniki, jaka skrzynia (litraż), jakie wymiary kanału B-R zwrotka, jak to brzmi itp, itd.

Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertinus, nie chodzi o Ciebie tylko kolegów którzy proponują wysokie tony. Chodzi o to że po takim czasie na pewno albo już się coś kupiło albo porzuciło projekt;)

 

Odnośnie moich monitorów- jest to projekt mkula na wersji 6R nieekranowany oraz seasie 27TBFC/G (niestety strona autora wygasła ale jakiś czas temu wysłał mi na meila wszystkie potrzebne informacje i zdjęcia). Litraż obudowy to ok 14,5l ale u mnie zwrotnica sporo zajmuje wiec liczę że jakieś 13l. BR to rury z polinka BASS900023 fi-50x145mm. Brzmienie- bajka, dużo osłuchany nie jestem ale miałem okazje słuchać trochę tonsili, parę czechów i parę STXów ( w tym AWX które miałem). Średnica bardzo przyjemna, rzuca się od razu w uszy, ciepła i przejrzysta, bas w 10m2 jest, jak na takie małe głośniczki, powalający, na tyle że nie używam suba. Wysokie wiadomo, klasa sama w sobie. Ogólnie najlepsze co słyszałem do tej pory (o porównaniu z AWX nie raz pisałem). Za 800zł ciężko o coś lepszego. Jak coś to pisz, dodaje fotkę (wtedy testowe śruby)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wykonałem projekt. Tak sobie wyobrażam swoje monitorki.

Dopuszczam modyfikację polegającą na przesunięciu twetera w poziomie, by nie był w osi symetrii.

Z drugiej strony tak mi się bardziej podoba i jeśli mam zlecać strojenie zwrotki to może pozostawię go jednak w symetrii.

Zaciski przewodów zamierzam zamontować na ofornirowanej płycie tekstolitowej lub HPL grubości 8-10mm przyklejonej i przykręconej wkrętami od środka pudła.

To dla tego, że jednak chcę zaciski przynajmniej te 18mm schować w pudle, a dostępne na rynku terminale są nieestetyczne, rozstaw zacisków 19mm też nie zachęca.

Pudła będą wykonane z MDF-u i jeśli nie ma przeciwwskazań to poklejone żywicą epoksydową (dwuskładnikowa), mam jej cały słoik i chętnie wykorzystam. Gdzieś czytałem by unikać wkrętów, nie wiem czym to jest spowodowane, ale zapobiegawczo nie przewiduję ich użycia do łączenia elementów pudeł.

Na całość przewidziałem fornir, nie wiem jeszcze jaki, ale chętnie bym się pobawił w dwa kolory - front ciemny, reszta jasna.

Rury B-R i cewki z Polinka, kondensatory - by nie popełniać mezaliansu - Jantzen Cross Cap.

Dziękując za dotychczasowe uwagi i wskazówki proszę o następne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.