Skocz do zawartości
IGNORED

16bit/44khz w odtwarzaczach 24bit/96khz oraz 24bit/192khz


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

rochu,

 

sprzedaż płyt CD po raz kolejny poleciała na łeb w 2009 roku, EMI wpadł w kłopoty finansowe, Universal wczoraj ogłosił że obniży ceny CD do $10 żeby ratować "trupa"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej powiedzial, ze w koncu ceny CD sa kalkulowane na racjonalnym poziomie. W koncu rynek zadzialal. Pazerstwo koncernow muzyczny w koncu obrocilo sie przeciwko nim.

 

Z tym, ze $10 to kosztuje album w mp3, albo i wiecej. Wiec.... ja chetne kupie te CD za $10. 16/44 w zupelnosci mnie zadowala, o ile jest dobrze zmasterowany :)

 

nsnotes

 

PS. W lokanym sklepie muzyczny juz kupuje plyty ECM za 10-15$, a do nie dawna byly po 30-40 i... lezaly na polce ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik, 20 Mar 2010, 13:56

>

>30-40$ za CD 16/44?

>

>mają ludzie tupet!

 

Rowniez maja tupet ci co sprzedaja albumy mp3 za $10 i jeszcze online!!! To jest dopiero tupet ;-)

 

Ale teraz to juz bardzo odbieglismy od tematu watku...

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie mówiąc to tu są ceny albumów "Audiophile 96khz/24bit"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

np 17$ x2,85 za album to jakieś 48zł za format 96/24

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Falco, 20 Mar 2010, 14:42

>

>konkretnie mówiąc to tu są ceny albumów "Audiophile 96khz/24bit"

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>np 17$ x2,85 za album to jakieś 48zł za format 96/24

 

Ok, to teraz popatrzmy, co by mnie interesowalo i co kupowalem na Cd osttanio.

 

Nowy Stanko, brak. Reszta ze Stanki, tylko 3 albumy, zreszta poszatkowane, mozna kupic jedynie wybrane utwory.

 

Eric Truffaz, brak.

 

Lustmord, brak.

 

Sting, brak.

 

Dluga groga jeszcze.....

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn zrezygnował z CD po to by sprzedawać muzykę z wytwórni Linn Records. Przy okazji pozbyć się kosztów produkcji i dystrybucji płyt CD (no bo jak to wygląda, że oferują własne płyty CD a odtwarzacze do nich już nie). A za pliki HD można więcej kasować - transfer jest tani, a że materiał od razu powstaje w 96/24 to firmę nic nie kosztuje ekstra. Przy okazji można promować nowy produkt, nowy format i odświeżyć wizerunek firmy, coś namieszać, kreować się na "audiofilskiego lidera naowczesności". Tylko czy nam o to akurat chodzi? Wątpię, od kilku lat obserwuję tu na forum budowę systemów opartych o PC/HDD i pozbawionych odtwatrzaczy CD (a o formatach HD jeszcze nie wspomniałem) i bardzo powoli i nieśmiało to się rozprzestrzenia, brak jest jakiejś gwałtownej ekspansji popularności, jaką przeżyły niedawno np. przenośne odtwarzacze mp3/mp4. Tu streaming jest niejako z konieczności, przy okazji, wymuszony np. budową sieci bezprzewodowej czy połączeniem grajka z PC/HDD.

Tak więc "jeszcze lepszy dźwięk" a muzyka jakby gorsza, no chyba że ktoś będzie słuchał linnowskiego jazzu, klasyki i muzyki szkockiej, buhaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> molibden

przecież linn wydaje nadal płyty cd, a raczej hybrydy sacd. download jest opcją dla posiadaczy deesów. otwarzają one różny materiał, co kto zechce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden, dalej słuchaj swojego CD nikt Ci nie każe coś zmieniać.

Ja już wszystkie swoje płyty przeniosłem do FLAC i za moment będę wystawiał płytki na Allegro,

a resztę zbiorów uzupełniam sukcesywnie o gęste formaty

 

tu jest zrzeszenie większości sklepów z muzyką HD ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

audioholik

20 Mar 2010, 12:19

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 851 / 2695 / 0

.

 

krell produkuje już tylko odtwarzacze SACD, no ale jak rozumiem jeśli Krell, Accuphase czy Linn przechodzą na SACD czy 24/96 to dla niektórych na forum nie są to już firmy audiofilskie he he

 

 

 

 

Mimo ze tracisz czas na grzebanie w necie zamiast na odsluchy masz niesprawdzone informacje. Krell produkuje obecnie 3 zrodla. Wszystkie 3 to sa takze zrodlami video. Evoloution 525 (dvd) Evolution 555 (Blue Ray) i S 350 (dvd). Co ciekawe na stronie firmowej producenta nie pada nigdzie slowo SACD. Dopiero z opinii w sieci mozemy sie dowiedziec ze dwa pierwsze czytaja SACD a ostatni nie. Krell wlasnie pokazal jak bardzo wazne jest dla niego SACD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 20 Mar 2010, 19:31

>Mimo ze tracisz czas na grzebanie w necie zamiast na odsluchy masz niesprawdzone informacje. Krell

>produkuje obecnie 3 zrodla.Wszystkie 3 to sa takze zrodlami video.

 

ok w takim razie Krell poszedł w wideo, ale już Mark Levinson, Esoteric czy Linn produkują wyłącznie odtwarzacze SACD i muzyczne serwery HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Drogi audioholiku zanim nie porobisz wiarygodnych porownan i nie ruszysz sie ze swoich 4 scian w temacie roznic pomiedzy CD a SACD bedziesz wciaz mial do powiedzenia malo a nawet bardzo malo. Nie wystarczy obserwacja wlasnego systemu i czytanie informacji marketingowych w sieci. Szkoda ze jeszcze tego nie zrozumiales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Esoteric zgoda. Mark Levinson ma obecnie w ofercie JEDNO zrodlo - model No 512. Producenci sprzetu za wieksza kase SACD traktuja wylacznie jako gadzet no ale coz mowienie do Ciebie to jak walenie grochem o sciane;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disco, nie wiem skąd przekonanie że wysoka rozdzielczość to gadżet, większość wytwórni audiofilskich przestała już wydawać zwykłe CD, wydają SACD albo plikowe 24/96 (albo i jedno i drugie, patrz BSO Classics), to że Mark Levinson, Esoteric czy LINN takowe rozdzielczości w swoich odtwarzaczach wspierają jest naturalną tego konsekwencją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Falco

21 Mar 2010, 12:06

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1890 / 184 / 0

 

Disco, to kiedy wpadasz na odsłuch żródła Linna?

 

 

 

Jestem umowiony z firma Linn Polska na wiekszy odsluch w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

audioholik rusz tylek z tych 4 scian i nie podniecaj sie pseudo nowinkami. Gdyby SACD bylo takie super hiper duper 2/3 mojej plytoteki (6.000 tytulow) byloby dostepne w tym formacie. Tymczasem jest dostepny moze niecaly 1% a format ma ponad 10 lat. I wlasnie ze wzgledu na brak tytulow SACD jest gadzetem. Mysle ze firmy dawno zdaly sobie sprawe z jego teoretycznej wyzszosci nad CD. A to co pisza nawiedzeni posiadacze budzetowych klockow chcacy sobie poprawic samopoczucie to juz inna sprawa. Powiem krotko: nie tedy droga. I bardzo prosze nie laczyc tematu SACD i plikow hi-res w sieci. Byc moze to jest jakas przyszlosc. Ale warunek ktory ja stawiam bedzie ciezki do przejscia: przynajmniej 2/3 tego co posiadam na CD musi byc dostepne w formie plikow. Dodam tylko ze wiele unikatow z lat 80-tych na CD dostepne jest od niedawna. Jeszcze w latach 90-tych do dyspozycji byly tylko winyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes, 20 Mar 2010, 12:27

 

>>audioholik, 20 Mar 2010, 12:06

>>

>>ipody znajdują się na stronie Linn'a

>>ponieważ służą one za piloty do sterowania odtwarzaczami sieciowymi

>

>Chcesz mi powiedziec, ze Linn uzaleznil obslugiwanie swoich urzadzen strumieniowych od IPoda przez

>przypadek? ;-)

 

Przyczyna jest bardzo prozaiczna. Ipod, Iphone to lider urządzeń (w USA to już wręcz dominacja), które nadają się do tego celu. Zresztą wykorzystują je też inne firmy do tego samego celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 21 Mar 2010, 12:51

>A to co

>pisza nawiedzeni posiadacze budzetowych klockow chcacy sobie poprawic samopoczucie to juz inna

>sprawa. Powiem krotko: nie tedy droga.

 

Mark Levinson przykładowo, nie jest posiadaczem budżetowych klocków a wypowiada się bardzo sensownie na temat SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>I bardzo prosze nie laczyc tematu SACD i plikow hi-res w

>sieci. Byc moze to jest jakas przyszlosc.

 

Super Audio Center pracuje obecnie nad plikowym DSD, także tematy SACD, DSD i hi-rez PCM mogą jak najbardziej być łączone jako, że cel jest tak naprawdę jeden - pozostawienie za sobą starodawnych nagrań 16/44k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plikowe DSD to będzie gwódź do trumny SACD. Przez to że tak zabezpieczyli ten format nie miał szans na rozpowszechnienie. Z DAT było coś podobnego, SMCS uniemożliwiał zrobienie kopii drugiej generacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik, 21 Mar 2010, 16:02

>Mark Levinson przykładowo, nie jest posiadaczem budżetowych klocków a wypowiada się bardzo sensownie

>na temat SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przeczytałem, stek bzdur i kłamstw. Żeby nie być gołosłownym:

 

>Most music lovers feel that there is something wrong with the CD

 

>Classical CD's aren't selling

 

>Research shows that the pulse code modulation (PCM), the operating system of the CD, has limitations that so far cannot be overcome

 

>there is something about listening to sound that has been processed with PCM which is stressful

 

>a new digital operating system called Direct Stream Digital

 

>SD sounds much better than PCM

 

>the trend is to go away from PCM to either SACD or LP

 

>LP's have the advantage because there is so much repertoire available. Old pressings and new releases offer unlimited choice of artists and repertoire, often for modest cost.

 

Większego stężenia głupoty na stronę tekstu dawno nie spotkałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie wypowiadać bo wydawało mi się,że jestem zdeklarowanym zwolennikiem SACD ,ale co mi tam wrzucę swoje "trzy grosze" . Do zajęcia stanowiska skłoniło mnie słuchane w tej chwili Pink Floyd "The Dark Side Of The Moon" .Mam kilka wydań tej płyty tj. dwa compacty i dwa winyle ,wrzuciłem SACD ,warstwę CD-A bo aktualny odtwarzacz nie odtwarza SACD i na drugim utworze pomyślałem,że pomyliły mi się nośniki i "leci" nieremasterowane CD a nie SACD Anniversary Edition ....taka była "kicha" na słuchawkach na których słychać wszystko.

Dzwięk płaski ,suchy i bez tzw. "mięsa" czy wykopu.Zmieniam nośnik na nieremasterowane CD wydanie Capitol Records C2-46001 ,które na "kolumnach" wydawało mi się,że gra bardzo cicho i ..........jest wszystko co trzeba ,prawie jak z winyla.

Jak miałem kiedyś Yamahę CD S2000 to ten Pink Floyd z warstwy SACD brzmiał całkiem dobrze ,podejrzewam jednak ,że jak bym teraz zrobił bezpośrednie porównanie pomiędzy materiałem SACD na dobrym odtwarzaczu a warstwą CD-A z mojego Ayona ,"starego" wydania Pink Floyd to nie byłoby róznicy i niewiadomo czy ten stary nośnik nie zabrzmiałby lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że chińczyk... to że na lampie jakoś ujdzie... ;)

nie wiem skąd audioholik wyciągnał informację o plikowym, czyli otwartym dsd, ale może uratowałoby to format jako taki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 21 Mar 2010, 23:51

 

>npl jesli masz na mysli Ayona to jest to firma austriacka nie chinska.

 

Tak jak Jolida jest amerykańska a Prima Luna holenderska. Co nie zmienia faktu że urządzenia sprzedawane pod tymi markami są w całości produkowane w Chinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.