Jump to content
IGNORED

Tak zwane słuchawki dla ludzi


Korwin

Recommended Posts

Coraz więcej wpisów na forum reklamujących słuchawki Grado, Sennheisera, AKG i inne w cenach od nieumiarkowanych aż do astronomicznych a zabrakło jakichkolwiek uwag na temat świetnych [wysokoohmowych z serii Sd] słuchawek Tonsila , nie znalazłem też żadnego opisu "lotniczych" OS 5 produkowanych kiedyś przez OPTĘ w Katowicach, istnieją także słuchawki firm zachodnim o trzech przetwornikach w jednej małżowinie ze zwrotnicami takimi jakie mają kolumny.Mam kilkanaście par słuchawek różnych firm o różnej impedancji wszystkie tak zwanego typu zamkniętego, udostępnię je do zdjęć [aparatem cyfrowym] komuś mieszkającemu w Krakowie.

Pozdrawiam

Zbyszek

Link to comment
Share on other sites

Tytuł wątku trochę obraźliwy, każdy ma jakiegoś fioła i go pielęgnuje. Można by też obraźliwie zatytułować "Słuchawki dla przeciętniaka" ale jak w trosce o swoja dupę widzę; lepiej obrazić mniejszą "grupę wyborców" ;)

 

Miałem długo lata temu dziś juz vintage zarówno SN-59 jak i topowe SN-60 i mogę stwierdzić że na tamte demoludowe tak przez wielu pogardzanych czasach były to najlepsze ogólnie dostepne słuchawki (z pod lady-może ktoś wytłumaczy młodziakom o co chodzi). Dziś w epoce tak świetnego (jeśli chodzi o dostępne za pieniądze dobra) jak i może co niektórzy zauważają okrutnego kapitalizmu (dla mniej zaradnej jednostki)wybór słuchawek jest bardzo duży ale nie koniecznie dla wszystkich a nawet mając przysłowiowe pieniądze jeszcze pośród tych najlepszych można marudzić że sporo nam brakuje z dźwięku z tych sal koncertowych. Można by się zapytać czemu tak drogo a życie odpowie bo tak :)

 

Wracając do głównego nurtu warto może mieć jednak coś nowego, trwałego odpornego na trudy eksploatacji i od lat sprawdzonego; będącego jednak pewnym kompromisem. Kompromis ten dedykował bym dla ludzi w ruchu słuchających także w trasie miedzy uczelnia a pracą i innymi zajęciami. Takie Kos Porta Pro mogły by być tym wstępem do świata słuchawkowego, później zależy tylko od użytkowników czy będą wymieniali je na coś lepszego czy po prostu ciepną w kąt słuchawki i muzykę i zaczną brać udział w wyścigu szczurów.

Link to comment
Share on other sites

Do ^ Rafaella

Serdecznie dziękuję za wpis.

Nie do wszystkiego potrzebne są słuchawki o niesamowitych wręcz parametrach, doskonale wiesz, że jestem fanem Twoich AKG nadających się i do pracy i relaksu. "Muzykę" którą niezdrowo podnieca się większość na tym Forum można zaliczyć w 70 procentach do satanistycznoapokaliptycznego łomotu, lub wrzasku jaki wydaje kastrowany bez znieczulenia. Nie miałem okazji słuchać muzyki klasycznej na Grado, ale Chopina, Bacha, Mozarta i innych zaliczyłem na AKG 140, 240 prawie wszystkich Tonsilach Sd, Dualach D-K210 [wczoraj] i OS 5 [wczoraj] wszystkie one były wysokoohmowe od 200 - 1500 Ohm.

Wszystkie były typu zamkniętego czyli raczej do pracy niż do cieszenia się.

Moje skromne wnioski: 2 x 400 Ohm to optimum najbardziej neutralny dźwięk 1500 są tak analityczne, że można określić na ich podstawie czy skrzypaczka miała głęboki dekolt, gdzie stał kontrabas, gdzie wiolonczela i który trębacz buty wycierał o kotarę - wada: wymagają silnego wzmocnienia grają wyjątkowo czysto ale bardzo cicho.

Pozdrawiam

Zbyszek

Zapraszam do siebie 26.03.2010 l

Link to comment
Share on other sites

Korwin, 15 Mar 2010, 11:44

 

No cóż szukajac audiofilskiego króliczka ;)jako były uzytkownik K300Monitor i K701 z AKG sie wyleczyłem, poza jednym 100 Ohmowym modelem do którego jednak wzdycham. Pozostałym w dalszej drodze polecam ich studyjne wersje z dopiskiem Monitor, te audiofilskie maja sprawić wiecej przyjemnosci z słuchanej muzyki ale czy to jest ta muzyka słuchana na żywo?

 

W tej pogoni nauczyłem się że nie zawsze analityka idzie w parze z prawdą o nagraniu no ale sporo osób lubi takie lupy i nie bedę ich od tego odciągał. Nie ma prostych słuchawek wszystkie sa mniej lub wiecej połamane (charakterystyki)i warto sobie trochę pochodzić na koncerty nim pójdziemy do sklepu i wybierzemy najpierw słuchając!!! jakieś słuchawki. Pamietajmy nikt nas nie goni zeby zostawić na zawsze swoje mniej lub bardziej cieżko zarobione pieniadze.

Link to comment
Share on other sites

600 Ohm AKG 150 mogę dać w prezencie.

Jak mi wpadną do rąk 100 Ohmowe AKG będą Twoje.

W słuchawkach lubię mieszać tak jak papuga w planetach, w zależności co gdzie i na jakim sprzęcie nagrywam. takie słuchawki z sobą biorę są pośród nich i Feniksy [made in CCCP] 4 Ohm-y i Koss-y TD/60 16 ) Ohm-owe.

Zawsze twierdziłem, że w główeńce prawa półkula jet ważniejsza od prawej i dla tego nie poszukuję sprzętu o do dokładnej analizy interesuje mnie efekt ostateczny co z tego mózg zrobi ale dla tego aby wszystko nie było żałosnym fałszem bodźce muszą być płaskie jak anorektyczka bez podbijania basów i wyciągania góry. Efekt taki jaki daje tylko sala koncertowa uzyskuję korzystając jednocześnie z słuchawek [wysokoohmowe] {Dual} i kolumn Quadral podpiętych do wzmacniacza Pioneer A-505R.

Przyjdziesz posłuchasz

ocenisz i docenisz

pozdrawiam

Zbyszek

Link to comment
Share on other sites

mnie jakos nie ciagnie do nowych sluchawek - wlasnie slucham na 600Ohmowych K141, reszta sprzetu sluchawkowego jak w "o mnie" - najmilej wspominam chyba K240M i jak bedzie okazja znow sie w nie zaopatrze:)

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze K-240 Monitor i K-150< 2 pary> i na tym już moje AKG się kończą, można je stosować przy nagrywaniu z mikrofonu do podsłuchu przed taśmą [większość mojego sprzętu jest dwu głowicowa] lub po taśmie np w UHER-ze REPORT 4200 MONITOR ; jednak nisko ohmowe jeżeli tylko mają szczelne gąbki są znacznie lepsze zwłaszcza przy posłuchu przed taśmą przy wysokoohmowych w słuchawkach słyszałem dość często czego nie zapisywała taśma [obcinając pasmo] w cztero i ośmio ohmowych to co było w słuchawkach zawsze znajdowało się na taśmie.

Dziękuję za wpis

i pozdrawiam

Zbyszek

Link to comment
Share on other sites

Do^ Mielińskiego i do ^ Polifonii

Moje zboczenie jest o wiele gorsze korzystam z słuchawek Tonsil Sd-102 własnoręcznie wyciągniętych z kubła a śmieci z opiłowanymi brzegami tak aby dały się na nie nasunąć nakładki z Tonsil SN50U.P.

Link to comment
Share on other sites

>>POLiFONIA

 

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Od razu nadmienię, że do sprzedającego trzeba mieć cierpliwość, najpierw wysłał mi zleżane i wadliwe, po długim czasie wywalczyłem dosłanie dobrych.

Link to comment
Share on other sites

JVC DIGITAL READY STEREO HEADOPHONES HA-D590

TYP ZAMKNIĘTY PASMO 10-26000 Hz

Popularne słuchawki powszechnego użytku długi ponad 3metrowy kabel zakończony jackiem 3.5mm stereo szczelne estetyczne czerń khaki lekkie o bardzo miłym głosie nawet jako fabrycznie nowe jedne z tańszych przyniosłem z pchlego targu są już po wymianie gąbek i cieszą sobą moje oczy.

Polecam

pozdrawiam

Zbyszek

Link to comment
Share on other sites

w zeszlym tygodniu doszly do mojej kolekcji sluchawki Revox 3100 - czyli inaczej ubrane Beyerdynamic DT880. Krotko - jedne z najlepszych sluchawek, jakie slyszalem. Wygladaja niepozornie, ale jak bardzo pozory moga mylic:)

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Link to comment
Share on other sites

Były kiedyś u mnie -K241 zreanimowałem [wymiana kabla, zamiana wtyku DIN na dużego jaka stereo, wymiana gąbek ] ma je obecnie jeden z moich znajomych. Są to świetne słuchawki ale wybrałem w pełni -240 Monitor ponieważ są bardziej liniowe . Nie jestem pewien ale może 28.03.2010 przyniosę nietypowe Tonsile

Link to comment
Share on other sites

>jeckylandhide, 22 Mar 2010, 14:27

 

>w zeszlym tygodniu doszly do mojej kolekcji sluchawki Revox 3100 - czyli inaczej ubrane

>Beyerdynamic DT880. Krotko - jedne z najlepszych sluchawek, jakie slyszalem. Wygladaja niepozornie,

>ale jak bardzo pozory moga mylic:)

 

Miałem kiedyś ich (chyba) oficjalną wersję czyli vintage'owy, wydaje mi się, że w ogóle pierwszy model DT-880 (moje były z literką "s" jeszcze na końcu) i potwierdzam, świetnie grające słuchawki, miła barwa i spokojny, relaksujący dźwięk - czy te Revoxy też są takie?

 

Korwin a Ty nadal lubujesz się w orthodynamikach? Może masz gdzieś w szafie Amfitony TDS-15? :)

Link to comment
Share on other sites

Mam jedną parę u Znajomego, któremu reanimowałem AKAI i jedną do złożenia a z ruskich dokładnie w takim samym typie obudowy tylko że jadowicie czerwonym naprawdę niskoohmowe TDS-y 4 Ohmy z napisem FENIKS. Ortofony są to tak zwane słuchawki święte do nagrywania na UHER-ach i JVC CD-1635 Mark II w terenie.Może można te słuchawki kupić na wschodnich terenach przygranicznych.

Dziękuję za wpis i pozdrawiam

Zbyszek

Link to comment
Share on other sites

Cóż chętnie zdobyłbym Amfitony, bo to według mnie obok TDS-5M najlepsze ruskie słuchawki ortho. No nie wliczam w to TDS-7, bo te do mnie trafiły z tylko jednym sprawnym przetwornikiem, więc tak naprawdę nie jestem w stanie ocenić, jak grają... ale u nich i tak przetworniki powinny iść od razu do transplantacji do jakiejś ludzkiej obudowy, bo TDS-7 na głowie nie da się trzymać :)

 

Zdrówka życzę Korwin,

Link to comment
Share on other sites

Do^ SZWAGIERO

Jak nie mam szans na zdobycie czegoś solidnie wykonanego z porządnymi gąbkami to kupuję nauszniki ochronne przeciwhałasowe np Peltor . [Tańsze polskie mają niezłe pałąki ale patent gąbka a na niej cerata źle wygląda i jeszcze marniej dźwięk odcina.Ten sam problem mają wszyscy posiadacze słuchawek Tonsil SN50U.P. przynosiłem je często zdeformowane i trzeba było w gorącej wodzie likwidować załamania < tego co na wierzchu i tego co jest pod spodem (marna klejąca gąbka w stanie rozkładu.

pozdrawiam

Zbyszek

Link to comment
Share on other sites

szwagiero, 23 Mar 2010, 10:58

 

>Miałem kiedyś ich (chyba) oficjalną wersję czyli vintage'owy, wydaje mi się, że w ogóle pierwszy

>model DT-880 (moje były z literką "s" jeszcze na końcu) i potwierdzam, świetnie grające słuchawki,

>miła barwa i spokojny, relaksujący dźwięk - czy te Revoxy też są takie?

>

revoxy sa dokladnie takie, jak opisales - mozna ich sluchac godzinami (do tego sa bardzo wygodne!). nie potwierdzam krazacej w necie opinii, ze DT880 maja za malo basu - moje revoxy oparte sa na starszej wersji DT880 (z plastikowymi palakami) i basu jest dokladnie tyle, ile powinno byc.

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Link to comment
Share on other sites

>jeckylandhide, 24 Mar 2010, 14:56

 

Moje wyglądały tak:

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Słuchałem DT-880 obecnych tylko w wersji 600 ohm i nie zauważyłem zbyt małej ilości basu, jest go w odpowiedniej ilości. Trochę żałuję, że sprzedałem tamte stare 880'tki za bezcen, fakt, że kupiłem również za bezcen :)

Link to comment
Share on other sites

Mam revoxy dokladnie takie jak te DT880 (roznia sie troche zewnetrznym wygladem - moje wygladaja jak podziurkowane DT770)

 

Mam starsza wersje T20 v1 - bardzo przyjemne sluchawki, ustepuja jednak Revoxom pod wzgledem przestrzeni i troche pod wzgledem detalicznosci. Na plus maja bas - IMO ciut przyjemniejszy niz Revoxy. Komfort noszenia Revoxow duuuuzo wyzszy (mimo, iz pady domagaja sie wymiany).

 

Z ortodynamikow mialem przedtem Audio Techniki ATH-2 i B&O U70 - obie pary, poza wygladem, troche mnie rozczarowaly - T20 jakby otworzyly mi oczy na potencjal ortho (wlasnie za sprawa basow, ktore w ATH2 i U70 sa mocno wycofane)

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Link to comment
Share on other sites

Wprowadzilem troche zamieszania - 3100 to nowsza wersja tych sluchawek. Moje nazywaja sie Revox Synergy. reszta sie zgadza. wygladaja tak:

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Link to comment
Share on other sites

Do^ Szwagiero i Jeckylendhide-a

Akurat Wasze słuchawki do tych tak zwanych dla ludzi nie należą, np Revox-y to jest już fanaberia za ciężkie pieniądze o niespecjalnie korzystnych proporcjach jakość/cena. Jutro idę na pchli targ może coś ciekawego przyniosą. Jeżeli ktoś ma ciekawe słuchawki o zewnętrznej średnicy obudowy 56mm a woli mieć na uszach coś większego polecam na dawcę organów TONSIL 50U.P. zdejmujemy jedynie z nich jedynie nakładki o wymiarach 70 x 93 mm w kształcie cyfry "0" dokupienie do nich nakładanych dobrych gąbek [razem ze zwłokami] nie stanowi żadnego problemu a komfort pracy zwłaszcza przy nagrywaniu z mikrofonu rośnie.

Pozdrawiam

Zbyszek

Link to comment
Share on other sites

W zeszłym tygodniu, przy wiosennych porządkach, odkopałem Tonsile SD-409 ;-)

Zastanawiając się co z nimi zrobić podłączyłem i porównałem z SN HD565 Ovation.

Dla mnie graja tragicznie, brzmienie płaskie i plastikowe bez niskich tonów. Mam wrażenie, ze dzisiaj głośniczki w komórkach lepiej odtwarzają... Taka to pewnie przyczyna, ze się o nich nie pisze już.

Wyrzuciłem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.