Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana amplitunera.


Gummo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powoli przymierzam sie do wymiany amplitunera (nie spieszy mi sie, cierpliwie wyczekam az trafi sie cos sensownego na angielskim ebay). Amplituner bedzie zasilal zestaw glosnikow 5.1 i bedzie wykorzystywany tylko i wylacznie do kina. Glosniki to Mordaunt Short MS906, MS905 i MS902 lub 4x MS902 i MS905 (jeszcze nie zadecydowalem ale stereo z kinem beda rozdzielone). Pod amplituner bedzie podlaczone HTPC (DTS i DD) oraz pozniej Blu-Ray. Nie wiem czy kupic cos nowszego z HD audio czy starszy model ale sprawdzony (nowe formaty zawsze moge obsluzyc przez analog).

 

Moje typy:

 

- Arcam AVR350, Yamaha DSP-AZ1, Marantz SR8001, Denon A1SE (SR itp. nie znam sie na oznaczeniach tych modeli ale kazde wie o co chodzi :) ), Rotel RSP-1066 (1068) + RMB-1075. Hmmm moze ktos zaproponuje cos innego.

 

- z formatami HD. Znienawidzone przez swiat Onkyo 876, 905 (raczej nie z uwagi na walory grzewcze), Marantz SR6003, SR8002, Denon np. 2809 itp.

 

Warunek to autokalibracja i 2 wyjscia HDMI lub dobry switch z 2 wyjsciami.

 

Stosowal ktos switch'e z 2 wyjsciami HDMI? Jak sie spisuja w praktyce?

 

Dzieki za wszelkie rady. W glowie mam metlik i za bardzo nie wiem czego szukac. Na razie jestem zadowolony z dzwieku DTS, DD i parcie na nowe formaty nie mam. Nie przekreslam takze filmow DVD mimo ze przewaga Blu-Ray jest oczywista.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemy na tym Forum radzę, na podstawie właśnych jaknajlepszych doświadczeń, rozważnie Pioneera. Dodatkowo mogę dodać, ze ta (i tylko ta) firma stosuje w swoich amplitunerach najlepszą chyba autokalibarcję (autorstwa londyńskiego Air Studios - bardzo wysokie oceny w Audio).

 

Również konsekwentnie (dawałem temu wyraz na Forum) stoję na stanowisku, że dekodery HD audio (warunek: wysokiej klasy) powinny być tylko w odtwarzaczu. Podłączenie audio po wielokanałowym analogu, nawet jak jest HDMI (które z audiofilskiego punktu widzenia jest rozwiązaniem najgorszym z możliwych)

 

BD jest przeceż jedynym źródłem HD audio, cała reszta (naziemna TV cyfrowa, TV Sat, cyfrowe radio DAB, również DVD) są conajwyżej DD / DTS i te dekodery powinny pozostać w aplitunerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry gust wszystkie z tych amplitunerów które wymieniłeś są przynajmniej dobre ,teraz tylko kwestia ceny.Ja bym obstawał jednak przy Marantz,Arcam,Yamaha.Masz takie same kolumny jak ja ,ja mam PM 6003 i fajnie napędza te kolumny.PM 6003 ma zasadnicza prtzewage nad innymi kupisz go dużo taniej,ale moze cena nie gra roli wtedy może Yamaha,lub Arcam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadałem avc a1se i jest to kawał porządnego wzmacniacza. Z tego co pamiętam Onkyo jest cenione w UK. Nic nie piszesz jakie kolumny ma wzmacniacz lub amplituner napędzać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gdybym miał wybierać spośród tych klocków mój wybór padłby na arcama który bdb spasuje się z Twoimi kolumnami. Arcam ze wszystkich wymienionych przez Ciebie klocków zagra najlepiej w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Bobcat

 

Pioneer sam nie wiem nie jestem przekonany. Nie stac mnie na SC-LX52 a tym bardziej na 72 czy 82. Budzet 500-600 funtow max.

 

re Szwed75

 

Co do kolumn to w tej chwili mam MS906, MS905 i MS302. Fronty zasila NAD C325bee. Planuje jednak rozdzielic stereo i KD. Do stereo zostawic MS906, NAD C325Bee i dokupic Marantz'a CD6003. Kino zloze z MS906 lub MS904 (ew. 914), MS905 i MS902 lub 4xMS902 i MS905.

 

Denony serii A1.S... sa swietne ale odstrasz mnie ich wiek. Kolejne mutacje z lat 2004- sa niestety ciagle drogie. Tez sie po cichu sklaniam ku Arcam AVR350 i dodatkowym switchu hdmi(4 in 2 out). Niby ma tylko 7x100W ale pobor z mocy sluszny 1200W. Stereo kompletnie mnie nie interesuje. Od tego bedzie oddzielny zestaw.

 

re Dariusz964

 

Miales chyba na mysli SR6003. Ciagle jest drogi. Cena na poziomoe 650-700 funtow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak drogi 2500 pln to i tak duzo mniej niż za inne podobne amplitunery,to nie jest niski model i ma wszystko czego dusza zapragnie,nie ma tylko dsp,ale to i tak nic nie daje.Popatrz na konkurentów Yamaha RX-V1900 to 3500 pln,Denon AVR-3310 to 4000 tys,Harman 360 też koło 3600,Arcam ponad 4000.Onkyo 905 coś koło 3800 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Dariusz

 

Patrze na to inaczej.

 

Uzywany Arcam AVR350 to 400-500funtow, Onkyo 905 to max 500 funtow (powystawowy z roczna gwarancja 600-650f), Yamaha DSP-AZ1 350-400f, Denon A1xx zaleznie od modelu 200-500f, Marantz SR8001 300-400f.

 

Marantz SR6003 ciezko dostac jako uzywany a nowy caly czas trzyma cene. W porownaniu z w/w amplitunerami plasuje sie 2 klasy nizej. Jedyne jego zalety to formaty HD i to ze jest nowy. Po za tym przy mocy 7x100W pobiera tylko 600W. Arcam przy takich samych koncowkach 1200W, Rotel bodajze RSX-1057 1000W. Tak wiec jesli Marantz ma w rzeczywistosci 7x60-70W to jest dobrze. Nie chodzi mi o glosne sluchanie tylko o zapas mocy.

 

Na dzien dzisiejszy sklaniam sie ku Arcam AVR350 lub jakis sensowny Denon + switcher albo Onkyo 876 lub 905.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w takich cenach mozesz kupic tamte amplitunery to faktycznie lepiej np Yamahe,ale wiesz mi ze tamte amplitunery nie są o dwie klasy lepsze ,miałem małe porównanie ,moc to nie wszystko,skoro nie zalezy ci na stereo to np Arcam niczym wielkim tutaj nie zaskakuje.Najlepsza bedzie Yamaha.Nie jestem żadnym fanatykiem konkretnych firm,ale tak naprawde nie wielka jest ta róznica pomiedzy poszczególnymi amplitunerami,Yamaha wygrywa za niezawodnosc to niezniszczalny sprzęt.Dobrze sie sprzedaje w Polsce i najmniej się chyba na niej traci,oczywiscie jak ja kupisz za500 funtów,bo jak dasz tysiaka to juz nie jest to rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem nie spieszy mi sie. Moge spokojnie wyczekac okazje.

 

Przed chwila sprzedala sie DSP-AZ9 za 800f. IMO cena przesadzona.

 

BTW duza jest roznica miedzy np. DTS a DTS HD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gummo,

 

Moi skromnym zdaniem różnica pomiędzy DTS a DTS HD jest zasadnicz oczywiście na plus dla HD choć szczerze mówiąc częściej i tak leci Dolby 5.1 lub DTS niż HD gdyż nie ma lektora polskiego w tym formacie a czytać się nie chce. Jeżeli chodzi o koncerty no to oczywiście HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gummo obecnie posiadam starego avc a1 który chodzi po max 300 Pounds zależy od stanu i jestem cholernie zadowolony. Wcześniej posiadałem avc a10se i avc a1se które również bdb graja oczywiście z przewagą na avc a1se. Natomiast różnica między avc a1sr a avc a1se jest taka, że ten pierwszy posiada troszkę nowsze dekodery i denon-link który jest przydatny jeśli masz odtwarzacz Denona z takim wyjściem. Avc a1se gra bardzo przestrzennie i dynamicznie i muszę przyznać, że im głośniej tym lepiej. Co do wydajności to czuć, że wzmacniacz ma spory zapas mocy i nie są mu groźne prądożerne kolumny. Ale tak jak pisałem wcześniej w tej chwili brałbym arcama. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski na dzien dzisiejszy:

 

1. Nie bede na sile sie upieral przy dzwieku HD. Ostatecznie zawsze mozna skorzystac z wejsc analogowych.

 

2. Musze przemysle czy bede kupowal projektor. Jesli nie raczej nie potrzebuje wejsc HDMI.

 

 

Liste zawezilem do: AVR350, DPS-AX1/AZ1, AVC-1SE/SR lub Onkyo 905/876 ostatecznie 805.

W razie nadmiaru gotowki kupie nowa Yamahe RX-V3900.

 

Jest jeszcze plan budzetowo/awaryjny : Marantz SR7500/8500 lub dokupienie do mojego SR5300 5-cio kanalowej koncowki mocy.

 

BTW jak sie ma Yamaha AX1 do AZ1 i do 3800/3900 w zwyklym DD i DTS?

 

Glownie chodzi mi o moc. Moj Marantz ma niby 6x90W a moca nie grzeszy. Nie lubie mocno krecic galka, slucham zykle -35, -30 (skala od -70 do +10) i chcialbym poczuc troche wiecej mocy, szczegolnie z glosnika centralnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jest jeszcze plan budzetowo/awaryjny : Marantz SR7500/8500 lub dokupienie do mojego SR5300 5-cio

>kanalowej koncowki mocy.

 

I nie wiem, czy ten wariant z końcówką nie będzie finalnie najlepszy biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania. Rotel 1075 (jest teraz na allegro), arcam i audiolab też mają wielokanałowe końcówki w ofercie. Nie musisz sprzedawać ampli, na czym zawsze sporo byś stracił.

Ew. dwie końcówki stereofoniczne (zawsze większy wybór na rynku wtórnym) - jedna dla L i R, druga dla centralnego w bi-ampingu. Z "tyłami" Marantz sobie i tak poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja , jednak mimo ze niemam wielkiego doswiadczenia w sprzecie AV proponuje onkyo i tylko model 905 kawał solidnego klocka nie jedną wiejską impreze zasilisz kolega wyzej moze ci opowie o tym monstrum kawał maszyny ta budowa zewnętrzna i wewnętrzna ,naprawde polecam :-)))

niesamowita maszyna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tańszych równiez polecam Onkyo ale tylko model 676 w sam raz mozesz postawić go jako rodzinny sprzęcik i cała rodzinka bedzie sie z tej maszyny cieszyć polecam z czystym sumieniem

pzdr Sebcio:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Mczaj.

 

Kupowal bede na angielskim ebay-u albo na zaprzyjaznionym forum. Czasami zdarzaja sie b. dobre okazje. Marantza kupilem na sprobowanie za 80f wiec w razie co duzo nie strace.

 

re Sebastian71

 

A ty jaki masz amplituner. Zawsze warto podpatrzyc u fachowca, nawet po szkole:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.