Skocz do zawartości
IGNORED

DENON DCD-2000AE czy YAMAHA CD-S2000


milox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy miał ktoś możliwość testowania tych dwóch cd? przymierzam się do kupna jednego z nich jednak może ktoś podzieli się swoimi wrażeniami z odsłuchu tych sprzętów, a może doradzi coś innego. zależy mi aby odtwarzacz miał SACD, no i cena też jest ważna (3000-4000zł) w tej cenie jestem wstanie się zmieścić za używane ale w doskonałym stanie w/w denona czy yamachę. z góry dziękuję za podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest tylko jedna DCD2000ae.DCD 2000ae o klasę jest lepsza.Przyponij sobie ile ten cd kosztował.Teraz jest naprawdę okazja kupić go.Weszła nowaseria dcd 2010.A jest to jego odpowiednik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić tańszego Denona który może konkurować z każdym źródłem do 10 tyś złotch, oto on:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kiedyś poszedł na allegro za 3k zł co było best buy. Jednak taka okazja powtórzyła się jedynie tylko raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy Yamaha to takie cudo ... Fajnie wygląda ale gra moim zdaniem słabo. Czytając recenzję człowiek spodziewa się wiele. Niestety rzeczywistość rozczarowuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem w ktoryms numerze A/V ze DCD-2010AE to juz wogole inny odtwarzacz niz zwykly DCD-2000AE. Takze nie tylko cyframi w nazwie sie różnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> jest tylko jedna DCD2000ae.DCD 2000ae o klasę jest lepsza

 

czemu od razu nie napisałeś jakie są różnice brzmieniowe obydwu CD skoro je porównywałeś?

 

>>Można kupić tańszego Denona który może konkurować z każdym źródłem do 10 tyś złotch

 

z jakimi CD porównywałeś tego CD że tak twierdzisz?

 

>>No nie wiem czy Yamaha to takie cudo ... Fajnie wygląda ale gra moim zdaniem słabo

 

A TY kolego? Z czym porównywałeś i z jakimi skutkami?

 

>>Ja czytalem w ktoryms numerze A/V...

 

 

OK...starczy już. Te forum nigdy się nie zmieni!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77 a porownywales oba urzadzenia? Jakie sa soniczne roznice? Bo Yamaha w swojej klasie cenowej to best buy a Denon juz nie.

 

Moim zdaniem Yamaha jest za ostra w górze pasma.Mniej powietrza,gorsza barwa.Dlamnie te odtwarzacze dzieli min 1-dna klasa.Miałem Yamahę przez kilka dni.Nie ma tego czegoś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem w ktoryms numerze A/V ze DCD-2010AE to juz wogole inny odtwarzacz niz zwykly DCD-2000AE. Takze nie tylko cyframi w nazwie sie różnią.

 

 

Nowy dcd 2010.Nie wiem jak gra.Ale mp3 i inne bajery w sprzęcie za taką kasę.To woła o pomstę do nieba.Kto przy zdrowych zmysłach będzie słuchał mp3 na cd-ku za 8 tyś.I właśnie te zbędne bajery dla mnie dcd 2010ae dyskfalifikuje już na starcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 16 Mar 2010, 14:30

 

>kali77 a porownywales oba urzadzenia? Jakie sa soniczne roznice? Bo Yamaha w swojej klasie cenowej

>to best buy a Denon juz nie.

 

Nie samymi testami człowiek żyje. Może akurat temu recenzentowi przypadł wygląd Yamahy. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

kali77

16 Mar 2010, 18:20

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 315 / 304 / 0

 

 

Nowy dcd 2010.Nie wiem jak gra.Ale mp3 i inne bajery w sprzęcie za taką kasę.To woła o pomstę do nieba.Kto przy zdrowych zmysłach będzie słuchał mp3 na cd-ku za 8 tyś.I właśnie te zbędne bajery dla mnie dcd 2010ae dyskfalifikuje już na starcie

 

 

A Wadia z przystawka na iPoda za wieksza kase?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

szwed75 od testow to ja sie trzymam z daleka:) Yamaha CD-S 2000 bardzo mi sie podobala. Znam tez DCD 2000 AE i ten podobal mi sie mniej. Ale nie porownywalem ich bezposrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nowy dcd 2010.Nie wiem jak gra.Ale mp3 i inne bajery w sprzęcie za taką kasę.To woła o pomstę do

>nieba.Kto przy zdrowych zmysłach będzie słuchał mp3 na cd-ku za 8 tyś.I właśnie te zbędne bajery dla

>mnie dcd 2010ae dyskfalifikuje już na starcie

 

skoro dla ciebie to ze jest wmontowane usb czy mp3 to dyskfalifikacja cd to chyba juz nie ma o czym z toba rozmawiac o dzwieku, bo epoka starozytna juz minela i nawet producenci z klasy hiend w swoich niektorych cedekach za kilkadziesiat tys zl takie bajery montuja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac też ich nie porównywałem a słyszałem tylko jak gra niższy model cd-s1000. Wizualnie denon jest ok ale Yamaha jest bardziej ok. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem CD-S 2000 i CD-S 1000...Denona nie...

CD-S 1000 mam od ponad roku...

I nie zamieniłbym na nic innego...

W brzmieniu praktycznie różnic nie ma między 1000 a 2000 (po małych odsłuchach),

chyba ,że na XLR-ach(2000 posiada...)

Co do 1000 Yamachy(i tej wyższej również),cudne wykonanie,tacka CD to poezja(po ponad roku używania

tak samo cicha i dostojna) no i ten design :D

Co do PIERDÓŁ na temat ostrości w wysokich...Bzdura Panowie...

Jest realistycznie i tyle...niskie może nie doskonałe ale na poziomie...

Co do średnicy to można lekko zarzucić "Yamahową techniczność" ale to pikuś...

Ten cedek po prostu odtwarza nagrany materiał bez bajerów...jak CD będzie do bani to właśnie to usłyszysz ;)

Tyle w temacie,mam nadzieję że troszkę pomogłem,ale zalecam odsłuch bezwarunkowo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro dla ciebie to ze jest wmontowane usb czy mp3 to dyskfalifikacja cd to chyba juz nie ma o czym z toba rozmawiac o dzwieku, bo epoka starozytna juz minela i nawet producenci z klasy hiend w swoich niektorych cedekach za kilkadziesiat tys zl takie bajery montuja

 

 

Każdy woli co innego.Ja takich bajerów w cd nie uznaję.Wolę klasyczny sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 16 Mar 2010, 21:46

 

>skoro dla ciebie to ze jest wmontowane usb czy mp3 to dyskfalifikacja cd to chyba juz nie ma o czym

>z toba rozmawiac o dzwieku, bo epoka starozytna juz minela i nawet producenci z klasy hiend w swoich

>niektorych cedekach za kilkadziesiat tys zl takie bajery montuja

>

>

>Każdy woli co innego.Ja takich bajerów w cd nie uznaję.Wolę klasyczny sprzęt.

 

ok jesli patrzymy kryteriami wizualnymi a nie jak co gra to sie zgadzam

swoja droga nie bardzo rozumiem takiej postawy, jesli cd gra w klasie hiend i ma usb to w czym problem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 16 Mar 2010, 21:46

 

>skoro dla ciebie to ze jest wmontowane usb czy mp3 to dyskfalifikacja cd to chyba juz nie ma o czym

>z toba rozmawiac o dzwieku, bo epoka starozytna juz minela i nawet producenci z klasy hiend w swoich

>niektorych cedekach za kilkadziesiat tys zl takie bajery montuja

 

No tak, iPod, a na nim MP3. To jest NOWOCZESNOSC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wejście ma min. wpływ na jakość dźwięku, tak samo jak tunery w amplitunerach stereo.

 

Zresztą tu można poczytać o pewnym mini Denona który spokojnie gra na poziomie serii 2000.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wg. mnie jest od niej(serii 2000) sporo ładniejszy. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mijamy się z tematem, nie chodzi mi o piękno obudowy, nie ma to dla mnie w zasadzie znaczenia (no chyba że byłaby mega obrzydliwa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jest tyle dobrych grajków że nie ograniczał bym się tylko do tych dwóch marek. Tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psnowie, jak taki 2000AE ma się do starszych DCD-S10 / S1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

DawidM

17 Mar 2010, 08:28

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 888 / 2965 / 4

 

 

 

Zresztą tu można poczytać o pewnym mini Denona który spokojnie gra na poziomie serii 2000.

 

 

 

To ze ktos tak napisal wcale nie znaczy ze tak jest. Nie przesadzajmy. Mini to mini niezaleznie od tego co wydaje sie ich wlascicielom. DCD 2000 AE to juz dosc wysoki model odtwarzacza i wklad finansowy w jego wykonanie przewyzsza cene zakupu modulu odtwarzacza w zestawie mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cdek Denona z mini kosztuję 5-6k zł. ;) Zresztą na rynku jest wiele drogich i bardzo dobrze brzmiących mini z Luxmanem na czele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio z Yamahą nie odsłuchiwałem ale słuchając Yamahy wcześniej na innym zestawie suchość dźwięku dawała mi do myślenia. Yamaszka jest dość ostra ale są systemy gdzie się sprawdzi.

 

Co do Denona to już mogę więcej powiedzieć. DCD-2000AE - Słuchałem razem z POA-A1HD (AMP), AVP-A1HDA (PRE) pospinane QED signature, a na głośnikowych QED Spiral. Kolumny DALI Euphonia MS5.

Podłączone to wszystko było głównie za sprawą chęci porównania ww. Denona z moim ... Marantz CD-60!!!

 

Wrażenia były takie, że u mnie nadal stoi CD-60 i ma się bardzo dobrze, a mianowicie: Różnicy klas nie było. Była średnica, kontrola basu,zejście, głębia i szerokość sceny... Co dla niektórych panów to będzie dziwne ale mój CD-60 grał szerszą sceną chociaż na średnicy już CIUT słabiej wypadał. Generalnie DCD-2000AE wypadł bez rewelacji na tle mojego (oczywiście robionego) marantza co mnie w pewien sposób ucieszyło;)

 

Co do DCD-2010AE. Tego już ze swoim sprzętem nie porównywałem ale na tym samym zestawieniu potwierdzam, że ma to coś co skłoniło mnie ku zastanowieniu się nad kolejnymi już poważniejszymi odsłuchami. Dodam, że słuchałem DCD-2010AE nie wygrzanego, a te potrzebują nieco czasu. Gra dojrzalej, bardziej z klasą, jest bardziej poukładany... Z tego co pamiętam siedzi w nim tak jak w PMA-2010AE dużo Nichicon Fine Gold zamiast ELNY Silmic II jak w przypadku serii 2000AE.

 

Warto posłuchać bo gra ten zestaw zdecydowanie bardziej angażująco, przyjemniej. Zaprasza do słuchania muzyki, nie przeszkadza i nie denerwuje. Przynajmniej tak wynika z moich pierwszych odsłuchów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy porównujemy modele cd 2000 i 2010 nie mozna mowic jedynie o wejsciu USB do sluchania mp3. Jak ktos ma ochote niech sobie slucha lub nie ale to co najistotniejsze znajduje sie z tylu. Mowie tu o wejsciach i wyjsciach cyfrowych. Model 2010 moze smialo pracowac jako DAC. Co zas sie tyczy wejscia na USB to mysle ze to bardzo dobry pomysl. Sam kupilem córce mini zabawke denona z wejscie USB i generalnie tylko z tego zrodla slucha muzy. Juz sobie wyobrażam reakcje zestresowanego tatusia kiedy dziecko w wieku kilku lat wklada sobie wszelkiej masci cd-r do odtwarzacza CD, a tak spokojnie niech sobie podpina usb i slucha bez obaw ze naped sie zepsuje. Jeszcze jedna ,,drobna'' roznica ze procesor w 2010 jest 32, a nie jak w 2000 24 bitowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

zgadzam się z poprzednikiem:

 

sprzęt aby był dobry nie musi być archaiczny

 

Każdy ma kilka ulubionych dobrze nagranych płyt i wiele słabszych również w mp3 ( często zanim kupię oryginał sciągam mp3 ) - więc możliwość odtwarzania innych formatów nie powinna być wadą tylko zaletą , zgrywanie wszystkiego na płyty to też archaizm więc USB na froncie jest ok - i oszczędzamy laser na płyty tego warte

 

Jednocześnie jak mówł pewien gość od Rotela:

 

Nie należy mylić nowoczesności z pogonią za nowinkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.