Skocz do zawartości
IGNORED

DOBRE WTYKI BANANOWE


milox

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - takie coś powinno dać radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj babanków np bfa które mają średnicę do skręcenia kabla np do 4-5mm czyli do pierkwadrat = około 12-19mm2 powinno udać się zamontować

 

albo takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale wg tego opisu , a takie sam kupuję i są w tej ceni ok, powinno wejść 8mm2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontuj to się przekonasz :)

 

mikson dokladnie !;)

 

Dzięki za propozycje, prawdopodobnie kupie prolinki TBC 052.

Jeszcze takie coś wynalazłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jak oceniacie solidność tego wtyku?

 

ps. a co powiecie o tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

 

ps2. te techlinki mam w salonie audio po sąsiedzku więc odpada przesyłka, tylko czy są warte zakupu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje te prolinki bfa,

jeszcze się nie rozpadły

mocno trzymają po włożeniu

śruby dobrze trzymają po dokręceniu

w tej cenie bardzo są ok

być może są lepsze bfa

jeżeli miałbym kupować

to nie mosiężne ale miedziane

a takowe są drogie tylko po co

przecież i tak terminale w głośnikach

są mosiężne więc wydaje mi się że ładując kasę w konfekcję

trzeba też wyważyć sens wydania większej gotówki na nią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja troszke pobocznie - jakie terminale polecacie do DIY? Chodzi mi o gniazda bananowe. Czy niklowane sa sa dobre, czy musza byc koniecznie zlocone? Jest tego tyle, ze trudno sie zdecydowac.

A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem obojętne czy rodowane czy złocone to tylko zabezpiecza przed utlenianiem etc bo i tak główny przewodnik będzie pewnie z mosiądzu albo innego mega degradującego stopu :) ale złotem powleczone to zawsze ładnie wygląda ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ktoś zdecyduje na prolinki to polecam poszukać na ebayu. Te same bez loga kosztują kilka razy mniej i wysyłka z HK za darmo :P Zresztą połowa "markowych" bananów na allegro pochodzi z ebaya, a konkretnie HK/China/Taiwan :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. a co powiecie o tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

 

Sądząc po cenie, ani to miedziane, ani rodowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiadomo że jest to najtańsza chińszczyzna i różnią się tampondrukiem i ceną oczywiście ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyk bananowy, aby był dobry musi być wykonany z jednej bryły metalu, te które dostępne są na rynku najczęściej łączone/zbijane/ są z dwóch a czasami trzech oddzielnych elementów, bariery materiałowe tam występujące mocno degradują jakość dżwięku.

Te z kolei, które są z jednego bloku najczęściej są proste, tanie itd.

Czasami są wyjątki /audioquest/ - kiedyś miał dobre bananki, z jednego kawałka - nie wiem czy nadal są w ofercie.

Z tych dostępnych - tylko furutech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyk bananowy, aby był dobry musi być wykonany z jednej bryły metalu, te które dostępne są na rynku najczęściej łączone/zbijane/ są z dwóch a czasami trzech oddzielnych elementów, bariery materiałowe tam występujące mocno degradują jakość dżwięku.

Te z kolei, które są z jednego bloku najczęściej są proste, tanie itd.

Czasami są wyjątki /audioquest/ - kiedyś miał dobre bananki, z jednego kawałka - nie wiem czy nadal są w ofercie.

Z tych dostępnych - tylko furutech.

Z jednego kawałka ma AudioQuest, Furutech, Linn, Naim, AudioNote i jeszcze kilka firm. Zazwyczaj jest to miedź lub brąz pokryty złotem, rodem, lub srebrem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a sam stop nie ma znaczenia? mosiądz jest powszechnie stosowany i tak się zastanawiam bo co z tego jak kupisz najlepszy kabel miedziany jak użyjesz słabych wtyków to będzie to degradowało, tak samo jak są fajansiarskie terminale łączki itd w całym torze o praktycznie wyjścia z płytki samego wzmaka to samego głośnika w kolumnie, mnóstwo przejść i barier degradujących powinien być ten sam przewód wszędzie bez terminali i łączek najlepiej lutowany

co o tym sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bariery są, ale czy słyszalne to raczej wątpię ..... zresztą jeśli kabel ma na obu końcach takie same wtyki to potencjały powstające na styku roźnych metali znoszą się. Dobry wtyk musi byc porządnie zrobiony od strony mechanicznej, aby zapewnial dobry kontakt i nie łamał się po kilkakrotnym uźyciu i to wszystko. Jeśli komuś zaleźy na estetyce to powinien ładnie wyglądać - zgodnie z jego gustem oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

a sam stop nie ma znaczenia? mosiądz jest powszechnie stosowany i tak się zastanawiam bo co z tego jak kupisz najlepszy kabel miedziany jak użyjesz słabych wtyków to będzie to degradowało, tak samo jak są fajansiarskie terminale łączki itd w całym torze o praktycznie wyjścia z płytki samego wzmaka to samego głośnika w kolumnie, mnóstwo przejść i barier degradujących powinien być ten sam przewód wszędzie bez terminali i łączek najlepiej lutowany

co o tym sądzicie?

 

I dlatego nie wierzę w "magię" kabli... ;)

Bo należałoby zacząć od wymiany np. odcinków łączących terminale ze zwrotnicą w kolumnie...

I zgadzam się z kolegą powyżej - istotna jest jakość wykonania wtyków, estetyka i tyle :)

A czy pozłacane, czy też posrebrzane? - osobiście odpuszczam sobie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie wierzę w "magię" kabli... ;)

Bo należałoby zacząć od wymiany np. odcinków łączących terminale ze zwrotnicą w kolumnie...

I zgadzam się z kolegą powyżej - istotna jest jakość wykonania wtyków, estetyka i tyle :)

A czy pozłacane, czy też posrebrzane? - osobiście odpuszczam sobie... ;)

 

jeżeli kabel który mam mogę bez zniszczenia dokręcić go w terminalu to tak robię , dzięki temu kilka styków mniej na drodze sygnału

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stosuje zadnych tego rodzaju wtykow. Goly kabel skrecony starannie (u mnie Kimber, wiec skrecic musze), koszulka zdjeta na najnizszym, mozliwym odcinku. Przewod wkrecony mocno w gniazda wzmacniacza. Co roku, poltora staram sie odkrecic, uciac koncowke i znow zdjac koszulke na swiezym odcinku. Nie ma bananow, to i nie zastanawiasz sie czy masz straty przez nie. No chyba, ze ktos co chwile cos przepina, ale dom to nie sklep...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co nie moga spac i rozmyslaja czy wtyki zmieniaja dzwiek, ludzie a wezcie podlaczcie gole kable, albo wezcie je posrebrzccie lub pozloccie (koncowki kabla) i wkreccie, ja tam nie uzywam wtykow bo do niczego mi nie sa potrzebne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Witam! Jest za stosowaniem kabli głośnikowych zakończonych wtykami. Początkowo stosowałem gołe kable, ale zaprzestałem tego gdyż końcówki kabli są najbardziej narażone na różne uszkodzenia, a nawet oddziaływanie powietrza (widać to gołym okiem po wyraźnej zmianie barwy na ciemniejszą w przypadku kabli ze srebra) oraz nie zawsze prawidłowo stykają się z gniazdami kolumn lub wzmacniacza. To zawsze negatywnie wpływa na dżwięk. Poza tym zdarzały mi się przypadki poluzowania nakrętki i wysunięcia się z niej końcówki kabla. Zatem wniosek jest taki, że wtyk ma za zadanie zapewnić prawidłowy kontakt kabla z gniazdem, chronić przed zwarciem i chronić końcówkę kabla przed uszkodzeniem. Druga sprawa. W przeszłości do na gołych końcówkach kabli (jakiegoś tam Oehlbacha) złożyłem wtyki bananowe MIT ICRB. Modyfikacja ta przyniosła słyszalną poprawę basu (lepsza kontrola, dynamika i wypełnienie). I z tych powodów stosuję kable głośnikowe zakończone wtykami bananowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcówki lutowane były? ktoś mi mówił że lutowanie poprawia bas ale lekko psuje górę jej detaliczność i rozdzielczość, sam jeszcze tego nie przetestowałem bo nie porównywałem samego dokręcenia i lutowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

końcówki lutowane były? ktoś mi mówił że lutowanie poprawia bas ale lekko psuje górę jej detaliczność i rozdzielczość, sam jeszcze tego nie przetestowałem bo nie porównywałem samego dokręcenia i lutowania

Nie. Gołe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Witam ja w kablu mam srebne widelki i jest ok !!

Witm! Domyślam się, że chciałeś zacytować inny mój post w tym temacie. Uważam, że jest subtelna różnica między srebrnymi widełkami, a gołymi końcówkami srebrnego kabla. Dalatego też wymyślono srodki do czyszczenia widełek (lub wtyków bananowych). Mogę się jednak mylić. I jeszcze gwoli uzupełnienia. Gołe końcówki kabli dopuszczam w zaciskach (tak stosowałem). Choć i tu zastosowanie szpilek może dać wymierne korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witm! Domyślam się, że chciałeś zacytować inny mój post w tym temacie. Uważam, że jest subtelna różnica między srebrnymi widełkami, a gołymi końcówkami srebrnego kabla. Dalatego też wymyślono srodki do czyszczenia widełek (lub wtyków bananowych). Mogę się jednak mylić. I jeszcze gwoli uzupełnienia. Gołe końcówki kabli dopuszczam w zaciskach (tak stosowałem). Choć i tu zastosowanie szpilek może dać wymierne korzyści.

na stykach bimetalowych często powstają niekorzystne zjawiska dla przepływu sygnału, dodatkowo zawsze trzeba zadbać aby powierzchnia styku była większa niż fizyczny przekrój przewodnika aby nie było to następną barierą dla sygnału, niby prosta sprawa ale nie każdy bananek konstrukcyjnie jest dobry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witm! Domyślam się, że chciałeś zacytować inny mój post w tym temacie. Uważam, że jest subtelna różnica między srebrnymi widełkami, a gołymi końcówkami srebrnego kabla. Dalatego też wymyślono srodki do czyszczenia widełek (lub wtyków bananowych). Mogę się jednak mylić. I jeszcze gwoli uzupełnienia. Gołe końcówki kabli dopuszczam w zaciskach (tak stosowałem). Choć i tu zastosowanie szpilek może dać wymierne korzyści.

:( niestety kabel Goertz MI 2 jest z miedzi a koncowki to widelki ze srebra .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.