Skocz do zawartości
IGNORED

Spór o Sonus Faber Concerto - prośba o opinię


MacP

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy temu kupiłem na Allegro kolumny Sonus Faber Concerto „w stanie idealnym”. W ich wyglądzie nic mnie nie zaniepokoiło, ale też nie oglądałem ich pod lupą, grały ładnie (jak to SF) i wystawiłem sprzedawcy pozytywny komentarz. Niestety, po chyba dwóch tygodniach przestawiałem je i zauważyłem, że terminal z zaciskami częściowo odpadł od obudowy, a przy każdej z czterech śrub jest pęknięcie. Oczywiście nie sądziłem początkowo, żeby to się stało „przypadkiem” akurat zaraz po nabyciu przeze mnie kolumn (bo NIC inwazyjnego z nimi nie robiłem, a kable nie były szczególnie ciężkie, by wyłamać terminale) i miałem pretensje do sprzedawcy, ale też po chwili uznałem, że istotnie mógł tego nie widzieć. Może nastąpiło zwykłe zmęczenie materiału, które ujawniło się przy wypinaniu/wpinaniu kabli (w końcu nawet doskonale serwisowane Jumbo-Jety spadają z powodu jednego obluzowanego nitu...). Delikatnie podkleiłem terminal bezbarwnym silikonem, na brzmienie to nie wpływało i nie przeszkadzało w niczym. Nie przyglądałem się zwrotnicom, bo jedna ze śrub jeszcze "trzymała" i nie chcąc powiększać uszkodzeń nie wyjmowałem całych terminali, tylko posmarowałem silikonem dość niewielką szczelinę, która powstała.

 

Po pewnym czasie postanowiłem zmienić kolumny (z zupełnie innych niż opisana awaria powodów) i wystawiłem te na Allegro – uczciwie, wraz z opisem usterki, naprawy i dokładnymi zdjęciami. Poniżej link do tych samych zdjęć, które towarzyszyły aukcji, widać na nich pęknięcia przy wkrętach:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

SF zostały sprzedane, a nowy właściciel – ŚWIADOMY opisanego uszkodzenia – wystawił mi pozytywny komentarz, a więc domyślam się, że kolumny dotarły do niego w stanie zgodnym z opisem i zdjęciami aukcji.

 

Niestety, terminal ponownie odpadł (trzeba było użyć jakiegoś pancernego epoksydu, a nie silikonu...) i według nowego właściciela „rozsypał się”, a do tego na zwrotnicy zauważył dziwną smolistą substancję i podejrzewa, że robiłem z terminalami i zwrotnicami jakieś straszne rzeczy, po czym zataiłem to przed nim – czuje się więc oszukany i domaga się wyjaśnień.

 

Mam więc prośby o opinię

 

- czy terminale w 10-letnich Sonus Faberach są podatne na takie uszkodzenia? Zdarzyło się to komuś? Może pod wpływem ciężaru kabli i degradacji tworzywa mogą się wyłamywać ze śrub (przy całej kultowej otoczce wokół SF akurat te terminale nie wyglądają jakoś super-solidnie a marginesy wokół dziur na wkręty są niewielkie).

 

- co to może być ta smolista substancja widoczna na załączonym zdjęciu (zrobionym przez nowego właściciela)?? Poprzednim właściciel zarzekał się, że NIC z kolumnami nie robił i nie mam powodu mu nie wierzyć. Ja WIEM, że też NIC z nimi nie robiłem (chociaż nowy właściciel mnie o to podejrzewa). Czy więc jest możliwe, że SF stosował taką siermiężną metodę np. dla ograniczenia jakichś wibracji czy coś w tym rodzaju? Czy może jakiś domorosły „poprawiacz” mógł coś takiego zrobić?

 

- czy wreszcie ktoś może ma sprawne terminale do tego modelu, lub wie, gdzie je kupić? Na eBayu nie widziałem, oficjalny serwis SF podkreśla, że nie sprzedaje żadnych części indywidualnym odbiorcom... Wprawdzie nie poczuwam się do żadnej winy, ale chciałbym jakoś w miarę elegancko załatwić tę sprawę, bo jestem uczciwy i nie lubię, jak mi ktoś wmawia próbę oszustwa. :(

 

Na zdjęciach widać "smołę" na zwrotnicy i terminal po jego drugim odpadnięciu.

post-14729-100009463 1268818489_thumb.jpg

post-14729-100009464 1268818489_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie pomoge,ale...koszmarnie to wyglada.

Kupujacy widzial foty zgodzil sie kupic a teraz chce,czego???Zle graja,charcza bucza,dym sie pojawia,wyglada inaczej niz oryginal etc????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatko, ale ludzie mają problemy. Histerycy normalnie, jak blondynki albo i gorzej ;-)

 

To nie jest żadna smolista substancja tylko czarny silikon. Prawdopodobnie producent popaprał tym kondensatory żeby zamaskować ich wartości albo je lepiej przymocować.

A terminal to nie jest żaden cud, pospolita kształtka z najzwyklejszymi gniazdami. Do kupienia bodajże za 15zł, tylko nalepkę firmową trzeba będzie odkleić ze starego i przykleić na nowym. I faktycznie te terminale mają to do siebie że po latach plastik robi się kruchy, zwłaszcza przy śrubkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terminal przykrecic srubkami ala grzybek - duża płaska główka i wtedy taka srubka lepiej bedzie trzymała terminal ( można sie pewnie nawet obejść bez klejenia ) - a ta smoła wygląda normalnie ( może to poprostu klej na goraco któy zabezpiecza elementy przed oderwaniem od płytki )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem ten sam problem z SF Minuetto. Pan Jasik miał na stanie oryginalne terminale . Kupiłem i po problemie. Podobno ta skóra wypycha w narożnikach terminale. Ta smolista substancja to czarny silikon i jest we wszystkich sonusach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba sprzedająca te głośniki / Ty? lub ten od którego kupiłeś / twierdziła, że pęknięcia powstały na skutek wyciągania kabli głośnikowych z terminala. Że wtyki mocno siedziały i po szarpnięciu wyrwało terminal. Pewnie zapierał się nogami... niemniej, jakiś mechaniczny "ślad" pochodzenia tego uszkodzenia już jest. Czy to prawdziwe tłumaczenie...?

Jakoś mało prawdopodobne jest, by skóra z upływem czasu "rozsadzała" ramkę terminala. Takie złamania powstają przy silnym dokręcaniu śrubek. Możliwe, że kogoś po prostu korciło by zobaczyć co w środku i dokręcił "na chama".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Te plastiki po prostu z czasem "parcieją" czy coś takiego, i robią się bardzo kruche. Wtedy pękają od byle czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś dokręcił na chama to chyba nie wszystkie cztery, nie? Po jednym pękniętym by się połapał że za dużo siły włożył...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba od której kupiłem twierdziła, że nie było żadnych uszkodzeń, ani powodów do nich.

Ja wyrażałem przypuszczenia, że być może były, tylko mało widoczne (jako wstępne pęknięcia terminala) i że mogły powstać od szarpnięcia kablem lub siłowego wyciągania wtyczek. U mnie odpadły chyba właśnie pod ciężarem (ale zupełnie standardowym, to nie był żaden "wąż ogrodniczy") kabla.

 

Ktoś z kupujących dopytywał się, czy wkrętów nie dokręcano na chama wkrętakiem elektrycznym, ale ta teoria mnie nie przekonuje. Gdyby komuś się przytrafił taki wypadek przy jednym wkręcie, to by sobie darował taką "obsługę" pozostałych, przecież bardzo lekko poddają się śrubokrętowi. Zresztą ja ufam ludziom i skoro poprzedni właściciel - solidny sprzedawca - twierdzi, że nic takiego nie robił i szanował swoje ulubione, kosztowne kolumny, to nie mam powodu mu nie wierzyć.

 

Bardziej przemawia do mnie teoria zmęczenia materiału, a regularność pęknięć wskazuje że powstały od stałego, albo dynamicznego przeciążenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ostatnią rzeczą którą chciałby robić "domorosły DIY'owiec" to papranie czarną substancją - jestem pewien że to zasługa producenta.

 

A co do pęknięć - dziwna sprawa ... czyżby Sonus Faber używał Anusowych materiałów ? :P Ja bym taki terminal wymienił, a nie trzymał sypiące się truchło ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Faber zalewa specjalną czarną substancją zwrotnice.W modelach droższych i najdroższych stosuje specjalny''pojemnik''na zwrotnicę i cały układ zalewa do pełna.Wygląda wtedy taka zwrotnica niczym czarna skrzynka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacP-ale masz problemy.Ta Twoja uczciwość lekko zachacza o naiwność.

 

A może gość odkręcił terminal i zobaczył zworkę której elementy zapewne kosztują z 50 zł i czuje się rozczarowany-no bo jak to SF i taka zwrotnica.Trudno uwierzyć ale to oryginalna zwrotnica SF.

 

Macp-napiz do gościa do co Ci MAC podpowiada -takie terminale są po 10-15 zł.

Reklamacje w sprawie dziadowskich elementów i brzydkiego wyglądu zwrotnicy niech gość wyśle do SF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma sensu dywagować kiedy i dlaczego popękał cienki plastik w tych terminalach.Można by próbować je "połatać" na gorąco ale chyba lepiej już wymienić na nowe i zapomniec o sprawie.

Jeśli tylko wymiary się zgadzają to moga być te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najwyżej przełozyć zaciski i naklejki.

A co do czarnej mazi to tak jak koledzy piszą.Robota producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest co nieco o tajemniczej czarnej substancji towarzyszącej zwrotnicom Sonusa Fabera.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19836-100009460 1268826211_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kilka modeli SF jesli ktos nie dokrecil za mocno srub to terminale jakos sie trzymaly ale tak jak zauwazyl McGyver sa to najpospolitsze gowniane zaciski ktore montowane sa w budzetowce.

 

Nie robilbym scen tylko kupil nowa pare zaciskow a naklejke delikatnie zdjac i przeklejic na nowy terminal i po problemie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia, które uwiarygodniają moją teorię co do genezy uszkodzenia kolumn oraz tajemniczego lepiku. Mam nadzieję, że nabywca to przeczyta i się trochę zreflektuje w oskarżaniu mnie i grożeniu, że "tak tego nie zostawi"... :]

No i że słuchanie tych skądinąd bardzo miłych głośników znów zacznie mu sprawiać przyjemność, skoro owa straszna "smoła" nie jest świadectwem dewastacji kolumn przeze mnie, ale magicznym dotknięciem samych wielkich inżynierów od Sonusa! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani elementy ani terminale nie są gówniane, tylko jak już pisałem dość pospolite. W tym wypadku to się akurat szczęśliwie składa, bo takie kształtki można kupić gdziekolwiek, co najwyżej trzeba będzie przełożyć zaciski i już. No i naklejkę delikatnie przekleić. Nie łatać tego połamanego truchła, bo to daremne, takie plastiki niestety z czasem się zaczynają kruszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,do niedawna mialem SF Cremona(swiata nie kosztuja ale tanie nie sa),a ze lubie po kupnie czegokolwiek zajzec do srodka w tym wypadku zrobilem to samo....i te terminale to obraz nedzy i rozpaczy....mozna bylo odczytac wszelkie wartosci,a zasmolowane byly azeby pozbyc sie drzen elementow,a ktore to maja tez wplyw...ponoc....Kolega w tych samych nie mial nic...czysto.Makaroniarze ...troche niechlujni.no coz...,ale graja i to jak!!!!Dobrze Ci podpowiadaja te terminale to tanie i dziadowskie za pare zlotych...nie ma placzu.Na przyszlosc uwazaj co kupujesz i gdzie....Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

znam to. Cztery lata temu w SF Concerto miałem identyczny problem.

To ewidentnie wada fabryczna. Nieraz także widziałem na ebay zdjęcia tego modelu z identyczną przypadłością.

Możesz być spokojny. W tym przypadku nie ma podstaw, aby oskarżać Ciebie.

 

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te foty zrobił kupujacy po miesiacu uzytkowania. do aukcji załaczone były zupełnie inne i informacja o delikatnych peknieciach artystycznie podklejonych silikonem. Teraz sprzedajacy głosi wszem i wobec - widziały gały co brały. Tyle, że nie widziały, ani nie wiedziały. krzycho

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to jest Pan Jasik!? Poproszę kontakt na [email protected], bo niestety te terminale sa dośc nietypowe w wymiarze. Jesli to dealer SF to na moje dwa maile z prośbą nie odpowiedział. a może miałem jakiś zły kontakt (ze stronki)

krzycho

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale teraz o co chodzi? o te maziaje na zwrotnicy czy ze sie rozlecialo? bo przeciez bylo napisane, ze sa pekniecia i podklejono silikonem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za wskazanie, gdzie jest to "gdziekolwiek" Najlepiej z mailem i kodem pocztowym. Bo miejscowośc to zapewne Berdyczów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

mrotek, 17 Mar 2010, 21:23

 

>Te foty zrobił kupujacy po miesiacu uzytkowania. do aukcji załaczone były zupełnie inne i

>informacja o delikatnych peknieciach artystycznie podklejonych silikonem. Teraz sprzedajacy głosi

>wszem i wobec - widziały gały co brały. Tyle, że nie widziały, ani nie wiedziały. krzycho

 

 

Masz chyba chłopie pomroczność jasną.

Ewidentnie widać na zdjęciach w jakim stanie plastiki były w momencie sprzedaży.

Widziały gały co brały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, dokladnie np. na tej focie widac dokladnie co i jak oraz czego mozna sie spodziewac w przyszlosci...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.