Skocz do zawartości
IGNORED

Finite Elemente czy cos innego?


zdezintegrowany_3PO

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem kiedyś w sieci stronę firmy/ osoby sprzedającej te stoliki w Polsce ... ale cholera nijak nie moge sobie przypomnieć gdzie.... pomóżcie!!

 

nie chodzi mi o stronę RCM....bo tam ceny ... zabijają!!!

 

zdezintegrowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

 

Po najrozniejszych eksperymentach z podstawami pod sprzet (glownie diy) mysle nad zakupem czegos firmowego. Z tego cos sie rozeznalem: Sroka - brzydkie i cholernie ciezkie (nie wiem czy mi strop wytrzyma ;-) ); StandArt - koszmarki stylistyczne, moze komus sie taki design podoba, ale do mnie z pewnoscia nie trafia; Stolik Base z Nautilusa - troche ladniejsze od Sroki, wykonanie z pewnoscia na dobrym poziomie, tylko cena 4,9kzl za sam, najmniejszy stelaz bez blatow to lekko duzo. Przejrzalem tez oferte Symposium na stronie Fastu - nie wiem jak to sie prezentuje na zywo i jak sie ma do mebli Finite Elemente (ceny podobne). W sumie zastanawiam sie nad opcja: maly stolik lub same platformy. Czy moze orientujecie sie jakie sa roznice miedzy seria Signature a Master Reference?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeśli już,to od razu Master Reference,zamawiam w przyszłym tygodniu,niestety jakaś dopłata za kolor i z miesiąc czekania :(.Ceny oczywiście wysokie,ale jeśli to ma być ostatni stolik w życiu to można zaszaleć ;).Czy są tego warte?Jeśli po postawieniu sprzętu na stolikach czy platformach tej firmy,przestajemy myśleć czy może być lepiej na czymś innym,to moim zdaniem jeśli kogoś stać to tak trzeba zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już kupować to porządne. Ja postanowiłem zamknąć temat 'raz na zawsze' i kupiłem Master Reference.

 

Podobnie postąpił m.in. Szczepan, który kupił FE za moją namową. Podobno znacznie lepsze od stolika Sroki, który miał wcześniej. O wyglądzie nawet nie wspominam, bo to już zupełnie inna liga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesiecy temu przeszedlem z Pagode Signature (E14) na Pagode Edition Master Reference (HD-01). Zmiana wynikła głównie z przejścia na system kompaktowy (integra + cdp). Roznica w dzwieku jest IMO adekwatna do różnicy w cenie miedzy tymi seriami. O adekwatnosci bezwzglednej nie dyskutuje.....przy 8k czy 16k zł za stolik o zdrowym rozsądku nie może być mowy:).

Niemniej polecam iść od razu całość, koniecznie z Cerabase. Prawdziwy state of the art i spokój na całe życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Niemniej polecam iść od razu całość, koniecznie z Cerabase. Prawdziwy state of the art i spokój na

>całe życie.

 

Taak w tej cenie można już kupić całe super dokładne wysokoobrotowe wrzeciono do obrabiarki w nim silnik idealnie wyważony, 4 łożyska w klasie P2 i zamiast 3 aż 48 kulek ceramicznych. No ale kto tam będzie słuchał na wrzecionie?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozecie pokusic sie o opis w jakim kierunku ida zmiany przy uzyciu mebli FE? Moj system to aktualnie tylko dwa elementy (cdp+wzmacniacz), stoja na... blokach do krojenia z Ikea z podlozonymi pod nie kolcami Ixosa - jest z pewnoscia lepiej niz np. na granicie stad nastawiam sie wlasnie na FE (czyli drewno+metal). Wogole najpowazniej rozpatruje zakup dwoch platform zamiast stolika (takie ustawienie mam od jakiegos czasu i bardzo pozytywnie wplywa to na kreacje przestrzeni. Tak wiec lepiej kupic platformy z serii Signature czy Master Ref.? Zaznaczam, ze koszt ma dla mnie znaczenie i kilka desek za ponad 2kzl (Signature) to i tak absurd. Ah i jeszcze jedno: czy te mebelki nie ciemnieja z czasem? Widzialem kiedys w ogloszeniu na audiogonie stolik FE (jasny fornir) z widocznymi sladami po nozkach sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje 2 lub 3 lata i nie ma śladu odbarwień jak podniosę sprzęt.

 

Również zastanawiałem się nad wersją Signature i Master Reference - ostatecznie kupiłem Master Reference, głównie po to aby nie zastanawiać się 'co by było gdybym kupił MR' :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinczyki robią fajne podkładki, mam pod gramofonem i cdp, dobierajac material (kulki i stopki)mozna ustawic brzmienie, nazywa to sie Xindak VT (ebay)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - zwykły solidny stolik nie za drogi + resonator na każdym klocku :) Chyba wyjdzie taniej :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na wpis że jak jego kot śpi na CD to słychać korzystne ocieplenie dźwięku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, mam takie pytanie: natrafilem w recenzji stolika FE z linii Signature na wzmianke, ze system mocowania polek jest dyskusyjny w przypadku ciezszego sprzetu. Chodzi o punkty podparcia dla polek, ktore to ponoc maja tendencje do chybotania w przypadku wiekszego obciazenia. Czy ktos z Was mial z tym do czynienia? Mysle nad zakupem stolika E12 z linii Signature (Master Reference jest dla mnie za droga) i postawieniem na nim Accu DP-500, A-35 i jakiegos pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E-14 Signature,faktem jest ,że nie są one sztywne na mur-beton,ale może wcale nie o to chodzi w tej konstrukcji.Stoją ciężkie klocki i nie zauważyłem nic niepokojącego :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówkę i tak stawiasz na dole, a pre i CD to żadne obciążenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam zdecydowanie Cerabase. Dają dużo więcej niż platforma, nawet MR. Najbardziej efektywnie działają pod CD i kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... ciagle sie wacham miedzy stolikiem a platformami. Jesli stolik to w gre wchodzi tylko seria Signature, natomiast w przypadku platform moglbym szarpnac sie na Master Ref. W przypadku Signature niepokoi mnie ta uwaga o sztywnosci, klocki od Accu lekkie nie sa (500'tka wazy prawie 17kg a pre 2410, o którym mysle prawie 20) a te poleczki wygladaja na dosyc liche.

 

>>Arek

 

Probowales platformy MR? Cerabase'y chetnie bym sprobowal, ale pod deski do krojenia z Ikea to chyba lekki mezalians ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem platformy MR. To końcowy szlif w systemie i oczywiście dają razem z Cerabase ostateczny efekt. Ważniejsze jednak są Cerabase, a deska z Ikea za 39,99 to nie mezalians. Też próbowałem. Ostatecznie gram Cerabase z granitowymi płytami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Arek

 

Granity tez uzywalem, ale czy z miekka podkladka czy na kolcach gralo gorzej niz z deskami z Ikea. Co do Cerabase'ow to dajesz je pod podstawe czy pod urzadzenie? Czy, twoim zdaniem warto szarpnac sie na platformy MR czy jest duzo lepiej niz z granitem czy decha z Ikea?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to,to rozwiązania chwilowe,po jakimś czasie narasta pytanie czy nie można lepiej,przerabiałem różne rozwiązania,granit,drewno,rollerblocki,platformy takie czy owakie,kolce czy vibrapody,itp.,itd.Moje dylematy skończyły się z kupnem stolika Finite Elemente,mam spokój...w brzmieniu to raz,a święty to dwa ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, to zrobiłes podobną ewolucję do mnie - ja również przerabiałem kolce, vibrapody, granit, stolik STO ... aż skończyłem na FE Master Reference. I nareszcie mam spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam wrażenie,że z Finite uwalniamy się od stresu stawiania klocków,i przy okazji oprócz poprawy brzmienia całego systemu kupując ich produkt kupujemy także ten bezcenny "święty spokój" ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie, Cerabase, granit, Cerabase, podłoga.

Zamiana granitu na platformę MR to w tym przypadku poprawa ale raczej kosmetyczna. Cały stolik Finite też powinien stać na Cerabase. Pod urządzenia zalecane są Cerabase lub Cerapuc.

A dokładnie to u mnie stoi tak:

CD, Cerabase, Trembler, granit, Cerabase, Trembler, podłoga. Tremblery też coś dają w takim zestawieniu.

Generalnie granit powoduje lepszą lokalizację sceny a drewniana płyta Ikea ją rozmywa. Oczywiście platforma MR daje to co najlepsze z granitu i drewna. Drewno powinno być jak najtwardsze. Finite jest z klonu. Afrykańskie drewno jest pod tym względem lepsze. Np. "black wood" ale to już majątek:)

Może być też heban.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.