Skocz do zawartości
IGNORED

Podłogówki za ok 3000zł +/- 500zł


kivlov

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (nie mam nic wspólnego ze sprzedającym)

 

A jeśli dalej bierzesz pod uwagę DIY to możesz zrobić sobie sam na zwrotce Akkusa - V2.1

wtedy wyjdzie Cie jeszcze taniej :)

 

Czyli Usher CP-6311 za mniej niż połowę ceny. Myślę, że tu nie ma nad czym myśleć :) Problemu chyba nie powinno być ze sprzedażą kolumn sygnowanych marką Akkusa.

 

Ewentualnie dalej pozostaje Scan Speak lub Seas Excel (jeśli chcesz się zmieścić bardziej w +500 niż -500 zł), ciężko znaleźć konstrukcję markową poniżej 10k na tych głośnikach, której wcześniej się wymieniło. Także te wszystkie firmówki do 3k raczej nie będą miały nic sobą do za reprezentowania przy chociażby SS 6600 + 8531 lub Excelach W18 itd.

 

Jeśli masz chęci do DIY to jest w czym wybierać już konkretnym zahaczającym o lepszą klasę dźwięku.

Jeśli nie to pozostaje Ci to co przedmówcy proponują. Plusem jest to, że łatwiej będzie sprzedać i odsłuchać przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się zastanawiam żę jest tyle kolumn które powaliły w swoim zakresie inne komstrukcje. Co chwilę czytam takie posty że "W tym przedziale cenowym nie ma dla nich konkurenta". Dziwne jest że w przedziale powiedzmy do 6000zł jest chyba ze 30 różnych typów kolumn które koszą pozostałe. :))))) To samo z recenzjami różnych sprzętów. Uzbierało by się w tym samym przedziale cenowym też z kilkadziesiąt najlepszych pozycji hehe. Co chwilę cos najlepszego się pojawia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może Kef Reference 104.2 z allegro?

są tacy co proponowali te kolumny jako propozycje do 20.000zł.

 

polecam poczytac recenzje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

na 60 recenzji WYŁĄCZNIE pochlebne opinie :P

Sam takie zamówiłem, tyle ze z zzagranicy, nieco taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr1nce, 20 Mar 2010, 06:41>>>

 

Ponownie: Old is Gold:)

Ale tak wielką dziurę rzadko się widuje... Aż strach!

Co to za patent?

 

P.S.

Możesz zdradzić, po ile zamawiasz te kolumny za granicą???

Errata: Jak dojdą całe i będą sprawne - wtedy będzie taniej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonameplum te ushery diy jakoś do mnie wizualnie nie przemawiają całkowicie. Co do scanów i excelów to naprawdę jestem nimi zainteresowany od dawna, ale właśnie ciężko chyba ze sprzedażą, gdyż nie są żadnej marki tylko DIY oraz jak wspomniałeś nie za bardzo można sobie tego posłuchać. Boję się o brak basu z jednej osiemnastki (18cm woofer), gdyż poprzednio miałem okazje słuchać w moim pomieszczeniu xt25+ hds180 i powiem, że basu nie było za wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk - kupilem na niemieckim ebay za 1800zl łącznie z przesylka.

Jezeli dojda całe i przejda testy na sprawnosc(te kolumna mają ze 20 lat minimum) to bedzie dobrze ;)

Pojawiają sięczasem na ebay.co.uk, ale mało kto chce wysylac do PL. Trzebaby samemu odebrać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli super ZAKUP:)

Podziel się wrażeniami wzrokowymi, technicznymi i odsłuchowymi jak kolumny dojdą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ''liczbeni'',co tu straszycie autora że podłogówki nie zagrają w 14 meterkach?!!!

 

Kupuj,ładuj w pokój,zagrają jak podłogówy olbrzymy,pełno pasmowce w wielkim pomieszczeniu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Seas excel, to przecież Jamo concert. Concert 11, już w nowszej wersji (D 870) kupiłem za okolo 3500zł. Zostają jeszcze podstawkowe Concert 8. Dźwięk kapitalny, ja muszę tylko dokupić sobie mocniejszy wzmacniacz. To tyle jeśli chodzi o excele.

pzdr belmondo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli istnieje możliwość kupienia Jamo Concert 11 za 3,5k to warto brać, ale chyba ciężko będzie znaleźć, prędzej 6k.

 

Tam chyba siedzą głośniki Excel jeszcze ze starej serii gdzie kosz posiadał 4 otwory na śrubki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja polecałbym jak już upierasz się przy podłogówkach to heco celan 501xt lub 701xt,kolumny neutralne z bardzo dobrym basem delikatnymi wysokimi ale wyrazistymi,i bardzo ładnym środkiem pasma,a wokale to rozkosz słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo Concert 8 / D830 w stanie idealnym NIE SPRZEDALY sie ostatnio na ebay.co.uk za 500Ł w kup teraz z przesylka w UK gratis.

Jezeli pogadac ze sprzedajacym i doliczyc te 50Ł na transport.. to za 2.5k zł mamy fajne kolumny.

 

Ja polecam zakupy za granica. w Polsce ciezko jest uchwycic cos dobrego w okazyjnej cenie. Połowa uzytkownikow tego forum bacznie obserwuje allegro, a kazda okazja w mgnieniu oka zostaje zakonczona sprzedaza/zakupem.

 

W UK sprzedajacy nie 'cackają' się tak z cenami, im nie robi wiekszej roznicy czy sprzedadza za 400Ł czy 500Ł. WArto byc kreatywnym i aktywnie dzialac.

 

Inne fajne kolumny takie jak Castle Howard s2 poszly ostatnio za 400Ł.

Klipsche Tangent 400 (bebechy od Heresy) byly za 120Ł

Jamo D830 w niemczech poszly za 480EUR.

Kefy 104.2 w stanie idealnym i pieknej wisniowej(?) okleinie poszly w UK za 280Ł.

 

Ja juz w PL kolumn nie kupie ;) Taniej i lepiej wychodzi kupic za granica i zaplacic za przesylke nawet polowe wartosci kolumn.

 

O sprzęcie LINNa to juz w ogole nie wspominam - sprzedaje sie za grosze. To samo MISSION oraz Monitor Audio. (mowie o ebay.co.uk).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeży temat, zatem proszę o poradę.

 

Mam okazję zakupić 8-mio miesięczne, znane tu kolumny Minas Anor za cenę 3.800zł

Jednak konstrukcja bazuje na głośniku wysokotonowym Morel CAT 298. To bardziej standardowy model.

 

Czy szczerze opłaca się tej klasy kolumny kupić za taką cene, czy znajomy już próbuje ze mnie "zciągnąć" kasę.

On zakupił jakiś wyższy model Harpiii (dużo droższy) i sam mówi że niestety tym trochę brakuje. Teraz tylko cena... Niżej nie zejdzie.

 

Czy może pooglądać się za czymś innym ? Głównie żalezy mi na bardzo przestrzennym i dokładnym brzmieniu, brzmieniu wysokiej próby w przedziale 3000 - 4000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprzęt napędowy do kolum.

To Musical Fidelity M-10, diy Alpeh mimi, ostatecznie Denon 860.

 

Na próbę może nawet zmodyfikowany ampliuner Denona 3803.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho nie znam Twego sprzęt, ale uważam, że nie wydobędziesz z nich drzemiącego potencjału.czym lepsza elektronika tym będzie lepiej.minasy to neutralne kolumny, zagrają jak im podasz sygnał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że z kopi Alepha mini nie wydobęde wszystkiego ? Dużo na nim procowałem i są efekty.

Pojechałem za namowa kumpli do salonu audio, gdzie sprzedający zrobił dziwną mine na mój wzmacniacz diy.

Następnie po porównaniach zapytał się ile na to wydałem i kto jest wstanie zrobić tak swietnie grający piecyk za tak małą kasę.

 

I co się stało ? Pobił w większości aspektów choćby Vincent SV-234, nie wspominając o tańszym XINDAK XA-6950.

 

 

Dlatego bardzo żależy mi na waszej opinii, czy warto dać tyle kasy za używki standardowych Minas Anor.

Może lepsze propozycje w tej cenie ? (Napisałem o jakie aspekty brzmienia głównie chodzi)

 

Nad zmianą elektroniki też się w przyszłości zastanowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weźże posłuchaj tych kolumn, zdecyduj czy Ci się podobają, i już. Morela się nie bój, to świetny tweeter, IMHO lepszy od gloryfikowanych tu na forum Seasów, a także lepszy od niektórych Scan-Speaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozum mnie źle, nie znam porostu Twojego systemu, zatem polecam odsłuch, tym bardziej, że masz możliwość nabycia ich od znajomego.z dobrze dobraną elektroniką będzie bardzo dobrze, ale najlepszy będzie odsłuch;-).kolumny same w sobie imho tworzą bardzo udaną konstrukcję i jeśli dostaną odpowiednie towarzystwo wówczas otrzymasz dźwięk w pełni Ciebie satysfakcjonujący

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki za odzew w tej sprawie.

Własie się pytam dlatego, gdyż chcę mieć pewien dobry punkt odniesienia w tej cenie i polegam na Was.

 

Z dobrze brzmiących kolum jakie do tej pory posiadałem (wybrałem z odsłuchów do 2 tys) to Siesta fronty oraz modyfikowana Taga TPS-500.

 

A z tym sprawdzeniem pod mój system to nie bardzo, bo spodkałem kumpla w rodzinnych stronach.

Po odsłuch musiałybym jechać ok 340km !!! Tu jest trochę problem. Oczywiście w "ciemno" nie kupie.

 

Dlatego mam pytanie, czy szczerze przy dobrym zgraniu wzmacniacza z Minasami oraz akustyką pokoju jest możliwość uzyskać realne, przestrzenne brzmienie przewyższające wszelkie fabryczne konstrukcjie do 6.000zł ? Opłaca się fatygować ?

Czy może zbyt dużo żądam, albo są lepsze i uniwersalniejsze konstrukcje do 4.000zł ? (może być oczywiście używka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem siest ale nie tage,

przeskok będzie znaczny, skąd jesteś jeśli można wiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tonsilami. Bież się za trzecią z twoich propozycji.

Reszta to półśrodki na teraz.

Co dalej?

Poczatek juz będziesz miał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

EPOS M22 to po prostu magia. Graja cudownie. Poprzednie kolumny ESA TRITON nie mają do nich startu pod każdym względem. Basu jest od groma, średnica cudowna (3 way to musi być) no i wysokie tony. Nie żałuje ani jednej złotówki na ten sprzęt. Zapłaciłem więcej niż chciałem, ale warto.

Dziękuję wam za wszystkie podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.