Skocz do zawartości
IGNORED

słuchawki dokanałowe- czy mogą być lepsze od nausznych??


jerzy110992

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. Mam słuchawki akg k 450 jestem z nich bardzo zadowolony, ale niestety mogą już długo nie wytrzymać, bo się lekko:) uszkodziły i dlatego przyszedł czas na zakup nowych słuchawek. I tu tkwi moje pytanie, czy jakiekolwiek z słuchawek dokanałowych dostępnych na rynku w kwocie do 400 zł są w stanie zaoferować mi dźwięk porównywalny do akg k 450? Pomimo tego iż akg są składane, to i tak chciałbym coś mniejszego, jednak bardzo się zniechęciłem do słuchawek dokanałowych kupując taki oto wynalazek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , który w efekcie wylądował na samym dnie szuflady jako słuchawki rezerwowe:) Słucham metalu (heavy thrash folk), a źródło to Sony nwz 638 f.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słuchawki dokanałowe Sennheiser CX 300, bardzo polecam. grają pełnym pasmem, bardzo dynamicznie i są bardzo czułe. Więc nie polecam ich używać do tanich szumiących odtwarzaczy, bo od razu na nich słychać szum i zakłócenia. Natomiast w parze z dobrym sprzętem grają znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser CX 300 może są i dobre ale to trochę inna półka cenowa(ja chciałem za max. 400 zł). Chciałem znaleźć słuchawki równie dobre co akg k 450 ale dokanałowe, a te nie sądzę, żeby te się dużo różniły od słuchawek dokanałowych, które już mam, czyli Pioneer SE-CL21M-J-E , a one jak już pisałem nie są zbyt dobre jak dla mnie( czyli do słuchania metalu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CX300 i HD555. Muszę powiedzieć jednak, że w stosunku do HD555, CX300 grają sporo gorzej. Pasmo jest bardzo pofalowane. Nie wiem jak w stosunku do innych dokanałówek się mają bo innych nie miałem, ale do HD555 to im dużo jednak brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CX400, ale nie jestem z nich wcale zadowolony. bas i średnica są całkiem całkiem, ale wysokie to koszmar - bardzo mocno szeleszczą i są bardzo jednolite. Do rocka i metalu zupełnie się nie nadają, raczej do jakiejś elektroniki, hip-hopu. Też szukam czegoś zdecydowanie lepszego za 400-500 zł i myślałem o Head Direct, Shure itp.

 

Tu jest forum słuchawkowe i masa różnych opinii o wszelakich słuchawkach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba poniżej 350 zł szkoda sobie zawracać głowy. Niestety nie mam żadnej możliwości odsłuchu więc pozostaje kupić w ciemno, a jak nie podejdą to sprzedać i szukać dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Senki HD595 oraz AudioTechika ATH-CK7 i powiem tak mialem juz w zyciu naprawde spora kolekcje sluchawek modele w cenie do około 700pln i uwazam ze od czasu zakupu ATH-CK7 zakonczyłem poszukiwania. Mim skromnym zdaniem graja lepiej od duzych HD595 zarowno w duecie z mp3 Cowon D2, iPhone oraz z dziurki CD Sony XA30ES.

Pozdrawiam

Vaski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaski, a możesz jeszcze napisać czy te ATH-CK7 nie mają przypadłości słuchawek dokanałowych tj. wszechobecnego basu i błotnistej góry? Akurat Audio Technika jest dobrą, ale mniej popularną firmą, trudno znaleźć miarodajne opinie w internecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON po pierwsze senki cx-300 mają inne przetworniki niż ep-630, senki są troszkę lepsze ale chyba nie warte tyle kasy.

Po drugie żadne dokanałowe słuchawki nie będą lepsze od dobrych nausznych i to nie podlega żadnej dyskusji.

Jeżleli natomiast chciałbyś najlepsze słuchawki douszne mieszczące się w tym przedziale to proponował bym Fischer Audio Eterna które mogą spokojnie konkurować z najdroższymi IE. Jedyny problem że u nas w kraju raczej nie dostępne i musiał byś sprowadzać, ale i tak myślę że się opłaca bo cena jest bardzo atrakcyjna. Po większe info propounję zapytać na forum.mp3store.pl (tam odrazu odradzą i epki i senki)

EPki sam mam i używam czasami (bo dość żadko używam wogóle słuchawek) do biegania - bo bardzo dobrze izolują otoczenie, są lekkie i nie wypadają z uszu przy ruchu, a przy biegu jakość dzwięku aż takiego znaczenia nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że za 100zł kupisz lepiej grające słuchawki nauszne niż za 600zł douszne. Tylko w nausznych biegać raczej nie idzie, a i kasku do crosa też nie założysz no i w dodatku nie izolują tak dźwięku jak douszne i do tego szybciej zjadają baterie ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz możliwości sprowadzenia Fischer Audio Eterna, to w zamian za możliwośc pzrtestowania, mogę Ci je zamówic (chyba 67$, i pokryje przeszyłkę do mnie a później do Ciebie). Na headfi.org dostały najwyższą oceną z dokanałówek w swoim przedziale cenowym, a nawet nieco wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z pośród słuchawek nausznych w cenie do 400 zł jest coś konkurencyjnego w stosunku do akg k 450 do słuchania rocka/metalu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala:

 

>Chyba poniżej 350 zł szkoda sobie zawracać głowy.

 

Przesada. Miałem Aurvany, dało się słuchać z przyjemnością, kosztowały jakąś połowę tej kwoty. Teraz mam Head Direct RE2, bardzo dobre (i sporo lepsze od Creative), kosztują wciąż poniżej dwóch setek, zdecydowanie polecam. Źródłami były iRivery H100, H10, obecnie H300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo, piszesz a Aurvanach dokanałowych? Czy te masz na myśli:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala: tak, chodzi o dokanałowe, czyli Zen Aurvana. Mają mocno "dopaloną" średnicę, jest to spore odejście od neutralności (i analityczności), ale słucha się ich przez to bardzo miło. Świetnie izolują też od świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.