Skocz do zawartości
IGNORED

Na allegro ceny z kosmosu


Mirekjon.

Rekomendowane odpowiedzi

na allegro jest wiele ciekawych aukcji. Ostatnio zauważyłem taka to tentęcje.

Sprzedawca wystawia sobie sprzęcik od 1 zł z cena minimalna bądz też nie i co sie dzieje nagle w pierwszym dniu licytacji cena od złotówki skacze do 800 - 900 zł. oczymś to chyba świadczy nie jest to chyba normalne kiedy to do końca aukcji zostało jeszcze 13 dni a ludzie "niby zaraz sie tak zabijają" zwyczaj jest tak ze każdy na koniec czeka a cena początkowa jest relatywnie niska do końcowej a tu sie stwarza pozory.... ostatnio rozwaliła mnie aukcja jednych kolumn zaczęła sie od złotówki z plus kup teraz 500zł cena minimalna jak sie później okazało to było 300 zł a sprzedały sie za 570 zł hehe obecne tez jest jeden zestaw wieżowy o który mocno ludzie sie sie biją

 

badz inna taktyka ustala sie kilkakrotnie aukcje z wysoka cene "kup teraz" pózniej po kilku miesiącach wystawia od zł i cena zazwyczaj osiąb cene "kup teraz" plus minus 100zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tentęcje to takie żyłki tętniące w mózgach śmieciarzy, którzy mają na allegro po trzydzieści kont (drugie tyle na internetowych forach) z których podbijają własne lub kolegów śmieciarzy aukcje, często robiąc przy tym szum medialny na audiostereo.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofilek4, 15 Lip 2010, 14:36

 

>na allegro jest wiele ciekawych aukcji. Ostatnio zauważyłem taka to tentęcje.

>Sprzedawca wystawia sobie sprzęcik od 1 zł z cena minimalna bądz też nie i co sie dzieje nagle w

>pierwszym dniu licytacji cena od złotówki skacze do 800 - 900 zł. oczymś to chyba świadczy...

 

Ależ skąd. Jakieś dwa lata temu była słynna akcja z 40-letnimi kolumnami JBL, które jeszcze nie zdążyły dobrze obeschnąc po powodzi w piwnicy z której ktoś je wyłowił, a już ich cena przekroczyła grubo ponad 10.000PLN w ciągu pierwszych trzech dni licytacji. Oczywiście równolegle do aukcji odbywała się nachalna jej promocja na forum, gdzie wszyscy się podniecali ch...j wie czym.

Rok później inny inteligent próbował powtórzyc ten sam motyw z jakimś chłamem Technicsa, ale został przyłapany i tylko się oblizał, bo z interesu życia wyszły nici.

To są tylko te sprawy, które aż raziły po oczach bezczelnością i obrażały inteligencję forumowiczów,

a ile takich numerów na mniejsza kasę przeszło bez echa, dziesiątki, setki, tysiące?

Obawiam się że znacznie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam jest spoko na allegro... trzeba tylko poswiecic 10 minut "na obadanie czy cena jest w porzadku" przed licytacja a jesli nie to kupic co innego... w przypadku gdy ktos sie napali to po 1 nie rozglaszac wszedzie ze akurat na to polujemy bo ktos to wykorzysta a po 2 nalezy poszukac konkurencji z tym towarem w postaci innych sprzedajacych posiadajacych innych form kupna oraz innych serwisow aukcyjnych, proste

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem na allegro ceny są średnio 30 % wyższe niż na innych serwisach , zaś niektóre faktycznie z kosmosu lecz zarówno te wystawiane w cenie kup teraz przez sprzedawców jak i te w aukcjach od 1 zł sięgają cen kosmicznych a tutaj już sami klienci te ceny sobie zawyżają .

 

Osobiście korzystam ze snipa i nie obserwuję aukcji żeby się nie przypalać i ponieść emocjom :)i ostatecznie nie przepłacać . Najbardziej mnie śmieszą aukcję gdzie często ten sam sprzedający wystawia 2 aukcje z tym samym przedmiotem jedną w opcji kup teraz zaś druga w opcji od 1 zł i nieraz widziałem jak ta w opcji od 1 zł przekraczą opcję kup teraz :)

 

Prawda jest taka że i kupujący i sprzedający są winni tych cen a ich przyczyn jest wiele : nasze przypadłości narodowe , nieustępliwość ( przepłacę ale wygram :) ,naturalna chęć zysku , zasobność portfela itp itd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiecie hazard zawsze wciagal, licytowanie mozna do tego zaliczyc a wiec jest to zrodlo dochodu dla wielu ludzi... chyba sam sprobuje jak bede mial cos chodliwego a co sie bede

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. weszlem na minute na allegro i wylapalem jednego specjaliste: uwaga on jest w tym bardzo dobry kiedys sprzedal sprzet o 500zl drozej (okolo 30 procent) od dostepnego w opcji kup teraz

 

wiec jesli bym mial cos na allegro odradzac to obejzycjcie dokladnie ta aucje jest to przyklad najmniej olacalnej aukcji dla kupujacego (a najbardizej oplacalnej dla sprzedajacego: a wiec

- chodliwy ceniony towar (nie myslic z dobrym)

- wyrozniona aukcja BCM

- wysoka jakosc zdjec i opisow wskazujaca ze warto sie tym zainteresowac (nie mylic z tym czy warto kupic bo to inna sprawa)

- co pewien czas zalicytowanie rownej okreslonej sumy (pewnie podstawione lub ugadane albo psychologiczne przez licytujacych - tego jeszcze nie rozgryzlem na 100% ),

w tym przypadku:

zaczne od 500

500,00 zł nie 11 lip 2010 19:46:15

800,00 zł pon 12 lip 2010 09:02:35

1 400,00 zł wto 13 lip 2010 21:55:33

1 500,00 zł pon 12 lip 2010 15:31:11

 

coz moge doradzic: bue chcesz przeplacac nie ryzykuj kupna na tego typu aukcjach (oczywiscie zawsze sa wyjatki wiec mozesz wejsc pod koniec trwania aukcji i sprobowac - chociaz szczerze nie polecam bo tu nie bedzie wyjatku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha opisuje a nie podalem co opisywalem:

 

oto ten przyklad najmniej oplacalnej aukcji dla kupujacego a najbardziej oplacalnej dla sprzedajacego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ost licytowałem ampli rotela, oczywiście wygrałem aukcje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale sprzedający chciał 1800zł i nie sprzedał, po tygodniu wystawił jeszcze raz i dostał jeszcze mniej niż za pierwszym razem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , pewnie nie długo będzie nowa aukcja aż się trafi ktoś chętny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sms a najfajniejsze są sytuacje, jak taki koleś w momencie zrozumienia, że nie dostanie więcej i jego chęć wyzysku zmaleje do zera zaczyna skomleć do pierwszego kupującego że uczyni mu zaszczyt sprzedaży JEGO produktu PO TAK ATRAKCYJNEJ CENIE.. a ty mu na to "teraz, to ty mnie gościu w dupe pocałuj" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość skynyrd

(Konto usunięte)

kupuj z głową - sprawdź sprzedawcę - negatywy - skontaktuj się z wystawcą negatywa - sprawdź ceny w archiwum allegro - sprawdź ceny na ebayu - spytaj kolegów z forum - ogłoś na forum (ogłoszenia), że chcesz kupić.

Nie napalaj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym od amplitunera to trochę pisałem, na początku zaczął być nie miły że jak mi się nie podoba i nie chce dać tych 1800zł to mam sobie kupić plastikowego denona, później mu napisałem jaki mam sprzęt i ten jego ampli to z kaprysu by był to się tłumaczył że nie jest żadnym handlarzem, teraz zapytałem jak się skończyła 2ga aukcja znacznie niżej niż poprzednia to powiedział że to wina sezonu letniego. Widzę jakie szaleństwo jest z cenami na końcówki mocy rotela, jak ktoś wystawi swoją na sprzedaż z licytacją a jak handlarze wystawiają ceny kup teraz 1800zł i opis nowa kosztowała 6000zł, zapominają dodać że 20 lat temu chyba i od tego czasu firma wypuściła sporo nowych serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam Roksan czarny poszedł 3 tygodnie temu na ebayu za 420 funtów ( czyli 2000 zł ) wpis że jest rzadki do kupienia jest przesadzony ciekawe jaką cenę sięgnie . Co do Caspianów to obserwowałem rynek ponad rok czasu i odpuściłem kupno tego wzmaka gdyż na tym forum są osoby zakładające wątki wychwalające ten wzmacniacz w niebogłosy a potem kupujące wzmacniacze na rynku i ponownie je odsprzedają z zyskiem ok 500 zł . Sam 2 krotnie zostałem przelicytowany ponad cenę 2000 zł po 4 dniach ten sam wzmacniacz został wystawiany tu na forum ale już z ceną wyższą o 500 zł .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć ten wątek o JBL za 10.000PL?

zastanawiam sie jak Allegro możne nie wyłapywać takich handlarzy którzy podbijają swoje aukcje. Mój kumpel miał taka aukcje że zamknęli mu konto bo zwracał sie w formie męskiej a konto było zarejestrowane na kobietę he he a tu takie akcje i nic!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacm, 16 Lip 2010, 09:17

 

Szkoda że wyszukiwarka na allegro nie działa kilka lat wstecz, chociaż niektórzy pewnie pamiętają po ile średnio stały (bez większego zainteresowania ze strony kupujących) 3, 4, 5 lat temu stare grzmoty Denona, Pioneera, Marantza itp. a po ile zaczęły schodzic jak świeży boczek na święta i to niezależnie od modelu, stanu itd. po "odkryciu" ich nieprawdopodobnych właściwości sonicznych (zwłaszcza po tjuningu) na naszym między innymi forum. Standardowa przebitka na takich runchlach w szczytowych okresach trwania "promocji" wynosiła średnio 1000% a turcy z Niemiec nie nadążali z wysyłaniem do Polski palet pełnych tego dziadostwa. Nawet jeśli połowę jej zawartości stanowił bezwartościowy złom, to i tak na jednym "kultowym" egzemplarzu zwracały się wszystkie koszta, a cała reszta to już był czysty zysk handlarza... Toż to życ nie umierac :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofilek4, 16 Lip 2010, 09:53

 

>Gdzie można znaleźć ten wątek o JBL za 10.000PL?

 

He he, gdzie? No właśnie, gdzie...

Ano nigdzie. Jak się spryciarzom zaczęło dymic koło dupy, to wątek nagle wziął i znikł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wczoraj było 200zł mniej zdaje mi się:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy chyba nawet tyle nie kosztuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo chwalicie i dlatego - a to tylko taki sobie sprzet... jak sprzety ktore mnie interesuja zostana spopularyzowane to bedzie po ptokach i bedzie... Na allegro ceny z kosmosu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne niemożna wszystkich mierzyć jedną miarą. Sprzedawców jest wielu i kupujących. Ja jak coś wrzucam na Allegro to ceny mam najniższe i niższe niż na skąmpcu. Ale i tak nie zawsze uda mi sie sprzedać. Zdecydowanie gorzej jest z niby aukcjami, licytuje sobie cztery ampitunery a tu zawsze przebija mnie ktoś kto ma jedną żółtą gwiazdke czyli jeden komentarz. I jak tu uczciwie coś kupić tanio skoro wystawiający przedmiot i tak Cię przebije dopuki cene go nie zadowoli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby poprzeć moje słowa czynem to mam do sprzedania nowe kolumny Heco Celan 701 czarne piano za 3350 PLN. Jak ktoś zainteresowany to zapraszam na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jest na to rada już dawno wypracowana na aukcjach. Kupujący czyli nazwijmy to uczestnik allegro aby móc coś kupić musi posiadać na allegro konto a na nim choćby kwotę minimum 3 % licytowanego przedmiotu. Jeśli się wycofa, to mu to przepada. To byłby lepszy system niż głupie ostrzeżenia. Eliminowałby zakupy przez małolatów, naganiaczy itp. Wtedy sprzedający mając podstawionych licytantów traciłby aż 6 % i nie miał sprzedanego towaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widze teorie spiskowe że allegro obraca nie swoimi pieniędzmi bez naszego udziału

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarqsM, 18 Mar 2010, 14:51

 

>Ma dogadane z Allegro i nie płaci takich opłat jak sporadyczny użytkownik w momencie wystawiania

>swojej dorocznej aukcji ze starymi kapciami babci i balonem z którego uleciało powietrze.

>

>Wnoszą opłaty miesięczne i w tych ramach wystawiają ile chcą i za ile chcą.

 

Zasady są równe dla wszystkich, to co piszesz nie jest prawdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro wspiera oszustow i naganiaczy bo teraz nawet nie widac kto licytuje tylko inicjaly...wczesniej wiadomo bylo czesto , ze ustawka, teraz nie wiadomo.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro - allegro jak wiekszosc firm wspiera takie rozwiazania ktore daja najwiekszy zysk ot cala filozofia tego wszystkiego, a jesli tacy naciagacze wybieraja drozsze aukcje i naciagajac powoduja ze bedzie drozej to tylko sie cieszyc (oczywiscie mowie o serwisie allegro - w koncu wiecej zarobia) a takie ukrywanie nickow to tez sprawa zysku, juz nie napiszesz do 2 ze masz na sprzedaz i umowisz sie z cene jaka licytowal ze mu sprzedasz od reki (zysk z pomionieciem allegro) bo allegro nie pozwoli Ci na to a wiec kasy nie straci, przeciez zobaczcie dane w archiwum sa specjalnie utajane jesli zaplacisz dostaniesz - to jest tylko przedsiebiorstwo nastawione na zysk a te wszystkie udziwnienia jak ukrywanie nickow danych itd to tylko sposoby na wiekszy zysk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.