Skocz do zawartości
IGNORED

Usher BE-718


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo dziś o nich czytałem w prasie zagramanicznej, a ponieważ nie mają jeszcze żadnego wątku to im założę.

 

Wielki bas - nie trzeba już ani podłogówek ani subwofera, świetna mikrodynamika, znakomita lokalizacja. Bez minimum 150Wat nie podchodzić, a właściwie 200Wat i więcej warto posiadać bo z każdym dodatkowym watem grają lepiej. Efektywność podawana jako 87 w pomiarach recenzenckich okazała się 85. Niestety nie z berylu ten tweeter podobno sie okazał, przynajmniej z rok temu - wykryto że z tytanu albo czegoś, a tylko powleczony berylem z wiierzchu, a Usher podziękował dostawcy za współpracę. Nie żeby to był jakiś wielki problem, bo grało dobrze. Bardzo bardzo chwalone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu z tym mega basem to trochę przesada. Bas schodzi co prawda przy -3 dB do ~40 Hz ... wynik jednak jest osiągnięty poprzez podbicie basu (nienaturalne uwypuklenie wyższego basu) - czyli takie naciąganie kosztem równowagi tonalnej, byle zejść nieco niżej. Niezłe monitorki ale bez jakichś rewelacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że ten komplement nt. mega basu pojawiał się we wszystkich trzech recenzjach ("Stereophile" i inni) jakie wczoraj przeczytałem i dlatego znalazł się w moim podsumowaniu z tzw. desk research:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa, że od wczoraj jestem posiadaczem tych Usherów. I jestem bardzo zadowolony już teraz. Kilka słów o budowie: samo drewno i metal, żadnego plastiku. Nawet metalowa tabliczka z nazwą serii z przodu przykręcona czterema śrubami. Przekłada się to na wage kolumn - ponad 17kg sztuka. Miłe zaskoczenie to wylot bas refleksu poprzez dyskretną szczelinę z przodu, spodziewałem się otworu z tyłu tak jak mają podobne X-718.

Co do dźwięku to przyznam że rewelacja w porównaniu do poprzednich kolumn B&W 685, nawet od razu po wyjęciu z pudełka. Brat siedział koło mnie podczas słuchania i uśmiechał się co chwila do nich :)

Bas jest i to potężny. To 685 nie mają prawdziwego basu jak teraz dochodzę do wniosku, tylko właśnie taką podbitą średnicę. Narazie słucham ich na Yamaha RX797 więc bez rewelacji, chociaż i tak narazie jak dla mnie jest dobrze. Za 5300PLN nówki z dwuletnią gwarancją myślę że zrobiłem dobry zakup.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem - natchnąłeś mnie do tego wątku:)

 

Powiedz coś o wysokich tonach (mnie interesuje najbardziej czy delikatne), średnicy, oraz - co do tego nie uzyskałem informacji - jaką powierzchnię pokoju one optymalnie obsługują??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to słuchałem ich dopiero ze 4 godziny, są niewygrzane - w instrukcji jest napisane że potrzebują co najmniej 60h, a po 180h słuchania powinno być tak jak trzeba. Ale narazie mogę stwierdzić, że góra jest właśnie delikatna i bardzo detaliczna - nie męczy, a to dla mnie bardzo ważne. Bowersy ze swoim nautilusem raczej nie mają tu czego szukać, parę razy powtarzałem sobie fragmenty kilku utworków bo usłyszałem jakiś fajny dźwięk na który wcześniej nie zwróciłem uwagi. Średnica wydaje się być lekko wycofana, ale poczekamy usłyszymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew!

To śliczne i w sumie nieźle grające monitorki.

Ale... w swoim zakresie cenowym mają sporo silnych konkurentów. Przykładowo - w bezpośrednich odsłuchach rzeczone Ushery np. w porównaniu z kolumnami Vandersteen 1C zagrały znacznie mniej interesująco (elektronika towarzysząca kolumnom to wg mojej pamięci zestaw Ayre). W aspektach tj. przestrzenność, przejrzystość, wypełnienie i barwa Vandersteeny - starocie w skarpetkach - pokazały więcej.

Możesz o tym przeczytać w temacie "Lubuskie odsłuchy".

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vandersteen 1C zasługuje na swój wątek, a ja lubie takie oryginały. On ma nawet pokrętło regulacji siły wysokich tonów:). No i ta przestrzeń którą tworzy! B.dziękuję za tę rekomendację Berberys!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyglądu Be - 718 są rzeczywiście b ładne - to ich największy niestety atut. Podzielam zdanie Berberysa w 100 % - Vandersteeny 1C są dużo lepsze od usherów, tak naprawdę to trochę inny poziom. Byłem swego czasu posiadaczem X718 i kilkakrotnie porównywałem je z Be 718 . Be 718 mają słabszą średnicę - dużo mniej nasyconą .Co do wysokich tonów co kto lubi - ja preferuję kopułki tekstylne, ta kopułka " niby " berylowa w Be 718 nie jest wcale rozdzielcza i tak naprawdę słychac metal, a przecież nie o to chodzi. Bardziej naturalne wysokie tony były napewno w x 718 . Jeśli chodzi o bas to rzeczywiście w Be jest bardziej zwarty i naturalny niż w X 718. Kwota ok 5500 zł + stendy za Be 718 wcale nie jest taka mała a konkurencji w tym przedziale cenowym jest sporo i jest w czym wybrac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Trochę tu skrajnych opinii widzę. Osobiście odbieram Usher Be-718 jako bardzo rozdzielcze, słodkie i grające bardzo bezpośrednio. Nie tworzą wielkiej przestrzeni to fakt, grają bardziej kameralnie z dzwiekiem wysuniętym w stronę słuchacza. Odnośnie basu to jest całkiem niezły ale pokazuje się dopiero jak dostaną kawał prądu. Taki np Creek Destiny kwiczy i nie daje rady ich napędzić i niektórzy myślą, że ma kiepski bas a dopiero np Vincent SV-236MK pcha im odpowiednią dawkę prądu. Są naprawdę wymagające odnośnie elektroniki. Powiedziałbym, że wśród monitorów wybitnie wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - Mr Audiozakupy, w USA Vandersteen C1 kosztują 1000 dolarów z 5-letnią gwarancją. Cło musi byc chybaduże (no i koszty transportu z Kalifornii!) skoro w Polsce jest to prawie dwa razy więcej (z 5-letnią?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto tweeter stosowany w tych usherach, w usherach jest wersja z membraną pokrytą berylem (podobno, bo w pomiarach wychodzą identycznie):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

BTW, bardzo dobry głośnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrader, gratuluję zakupu Usherów. Czy mógłbyś powiedzieć jaki model B&W Nautilus Twoim zdaniem "nie ma czego szukać" w porównaniu z Be 718? Czy naprawdę do napędu kolumn o skuteczności 85 dB uzywasz amplitunera stereo? Nota bene: Usher odszedł od serii "berylowej" na rzecz serii "diamentowej" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

>Przy okazji - Mr Audiozakupy, w USA Vandersteen C1 kosztują 1000 dolarów z 5-letnią gwarancją. Cło

>musi byc chybaduże (no i koszty transportu z Kalifornii!) skoro w Polsce jest to prawie dwa razy

>więcej (z 5-letnią?)

 

Nie ja ustalam ceny na Vandersteen w Polsce :-) Możesz śmiało sobie zaimportować sztukę jesli uważasz ze Ci się opłaci. Polamerem przesyłka morska, która będzie szła grubo ponad miesiąc o tym rozmiarze i wadze wyszła mi 200USD do ceny z transportem czyli juz 1200USD dolicz cło nawet nie wiem ile jest i czy jest i 22% VAT. 1200USD x 2.9 x 1,22 = 4245zł i jeszcze oczywiście ktoś to musi z USA nadać, bo żaden sklep Polamerem tego nie będzie chciał puścić a UPS itp firmami przesyłka będzie droższa od kolumn. Nie uwzględniłem też tego cła bo nie wiem jakie jest. Dodatkowo czemu to do mnie zostało skierowane ? W tym wątku napisałem tylko o Usher Be-718 i ani słowa o 1C? :-)

W USA jest prawie wszystko tańsze, cała elektronika i są tutaj dwa czynniki główne. Pierwszy to faworyzowanie rynku amerykanskiego przez producentów (największy rynek zbytu) elektroniki i drugi niższe podatki. Niestety nie mamy szans na takie ceny bo po 1 jesteśmy za małym rynkiem po drugie mamy kosmiczne podatki ! Niestety kochana UE już się postara abyśmy z pewnością nigdy nie mieli niższych, w końcu z czegoś trzeba ten eurokołchoz utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że be718 są bardzo wymagające co do elektroniki, mam te głośniki już ponad rok i trzema wzmacniaczami już je napędzałem najpierw MF A300 potem Ayon spirit a teraz Ayon Triton i za każdym razem grały lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten z B&W 685, innego nie miałem. Tak, używam amplitunera stereo jak ktoś nie wierzy i narazie nie mam powodów do narzekań - jest bas i to maocarny, nawet przy niskich poziomach głośności. W stosunku do 685 nawet z Yamahą poprawa jest ogromna, ale zdaję sobie sprawę że pewnie z dobrym wzmacniaczem może być lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. Nie ja ustalam ceny na Vandersteen w Polsce :-) Możesz śmiało sobie zaimportować sztukę jesli uważasz ze Ci się opłaci.

 

Nie no oczywiście. Znaczy kalkulacja w takim przypadku - zawsze nieuniknionych kosztów transportu i cła - nie idzie w kierunku własnego zakupu w Kalifornii!, lecz raczej kalkuluje się jak wiele dobrego Mr Vandersteen zrobił dla audiofilów, żeby jeszcze opłacało się płacić za transport z Kalifornii i cło gdy połowa ostatecznego kosztu to już nie kolumny ale własnie ta niecodzienna (Chiny to codziennośc:) otoczka transportowo-celna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do wymiany mojego amplitunera RX797 na jakiś wzmacniacz, pewnie Usherom BE-718 by to nie zaszkodziło Zastanawiam się nad czymś używanym jak np. Yamaha A720 lub Pioneer A-656. Można je kupić do 500PLN, chociaż mój budżet może być większy. Jak myślicie, warto ładować się w któryś z nich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lampa to byłoby coś...ale to większy wydatek a chciałem ulepszyć coś małym kosztem. W cenie takiej lampki miałbym pewnie ze 4 starsze wzmacniacze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o porade bo sam przymierzam się do zakupow dobrych monitorow do muzyki rockowej.

Czy te Ushery beda lepsze od Dynaudio Excite x16? - ktore podobno brzmia tez dobrym basem i dynamika do tego przyjemne i nie mecza gora,

takze Paradigm Studio 20 v.5 zbiera pochlebne opinie - powala swietnym basem i rytmem, - co o tym myslicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. rozejrze się za jakąś lampą, może coś ciekawego wyhaczę.

 

krzysiekol, zobacz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,oto moje piękności,napędzane SONY TA-FA 50 ES,powiem szczerze że nie jest żle,ale w przypadku muzyki bardziej zagęszczonej,pop,rock,dzwięk staje się trochę drażniący,szukam jakiegoś dobrego wzmacniacza,może PHAST TRIODE SE,dwa monobloki+pre(czy nie będzie za słaby,efektywność 87db???),może coś innego??,a może jednak jakiś dobry tranzystor,z uwagi na prądożerność??,po sprzedaniu cd-ka SONY CDP XA 50 ES,podłączyłem tymczasowo taką starą cd yamahę,no i stało się tak,że połowa dzwięku zniknęła,lub się rozmiękczyła,jedno jest pewne,te kolumienki mają b,duży potencjał,ale gównianą elektronikę wyczuwają jak świnka trufle,dowiadujemy się o tym odrazu,,Panowie "ibanezq",,i "felek77",jakimi dokładnie wzmacniaczami na KT88, napędzacie swoje BE-718,napiszcie coś więcej proszę,pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22779-034643600 1296302072_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.