Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz sieciowy Popcorn Hour C-200 za i przeciw


krzysiekol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W najbliższym czasie planuje zakup, jak pewnie i wiele innych osób, jakiegoś w miarę dobrego odtwarzacza do muzyki odtwarzanej z plików(głównie audio).

Ten wydaje się chyba interesujący:

cena ok 1400zł

odtwarza wszystkie ważne pliki, min flac, a nawet video

możliwość podpięcia dysku przez USB jak i dysku wewnętrznego

i wiele innych funkcji

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może ktoś miał możliwość posłuchać tego odtwarzacza? - proszę o opinie i uwagi

post-24531-100009360 1268911652_thumb.jpg

post-24531-100009361 1268911652_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym urządzeniu i alternatywach szerzej tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moim zdaniem EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BECO, 18 Mar 2010, 12:30

 

>O tym urządzeniu i alternatywach szerzej tutaj:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>Moim zdaniem EOT

 

dzięki za wpis, niestety w tamtym temacie głównie przejawiają się urządzenia Logitech Squeezebox i konfiguracji ich oprogramowania, o pocornie to skrawki informacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie z tego co wiem posiada jeden forumowicz - Tomasaki. I jak widzę ciut informacji udzielił w w/w wątku, zresztą w odpowiedzi na m.in. Twoje pytania. Prawdopodobnie więcej uzyskasz pisząc do niego pw.

Moim zdaniem więcej informacji nie potrzeba, w kontekście tego czym zajmuje się to forum - audio, dowiadujemy się, że jako transport+DAC gra na poziomie DAC Magic. Reszty dowiemy się np z:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was wie czy tego popcorna można obsługiwać ipodem? tzn w ipodzie biblioteka a na dysku popcorna pliki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co na PW? chyba forum jest po to aby pisać w temacie. po to jest założony ten wątek. Są też nim inni zainteresowani...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem są, ale chyba wystarczy w/w wątek dla podobnych urządzeń? Z punktu widzenia i zakładki (stereo) i całości forum - wiemy wszystko. Reszta to domena kina domowego itp. No offence.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichom, 18 Mar 2010, 23:52

 

>Tomasaki dawaj to info tutaj. :) Ja też jestem popcornem dość mocno zainteresowany

 

tu jst chyba wszystko o tym popcornie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale po przeczytaniu jakos mi ochota odeszla na kukurydze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie dawaj, grzeczniej proszę. A więc używam kukurydzy do 3 celów tj. głownie odtwarzanie muzyki z flac-ów i rzadziej filmów z plików i zdjęć. Generalnie urządzenie ciągle jest w fazie rozwoju i kolejne upgrady poprawiają coś niecoś ale na obecnym poziomie pozwala mi się cieszyć muzyką i filmami (nie mam i nie korzystam z blu-raya więc trudno mi coś powiedzieć na ten temat). Urządzenie choć ma wbudowany ekran to dobrze mi się je obsługuje przez TV – podłączyłem je do chinchem (bo hdmi nie mam w tv). Z liska też można je obsługiwać z wbudowanego ekranu. Co do przeglądania plików to nie ma potrzeby po dograniu muzyki niczego przeliczać bo poruszamy się po drzewie w formie katalogów (jak w IE). Niestety nie ma wyszukiwarki ale to nie problem bo generalnie mam uporządkowane katalogi. Z ciekawszych rzeczy jest gapless playing, odtwarzanie okładek podczas odtwarzania, przeglądanie katalogu podczas słuchania (taka wielozadaniowość). Teraz najważniejsze – dźwięk. Jest super tj. nie słyszałem różnicy miedzy CD-kami Primare i CA. Muzykę puszczałem jednocześnie z CD i ze zripowanej płytki tak że podczas utworu można było zmieniać źródła. Również robiłem testy odsłuchowe dac z kukurydzy vs. CA DAC Magic i również nie słychać różnicy. Już DAC Magica sprzedałem bo jak nie słychać różnicy to po co to trzymać. Organizowałem też odsłuchy tego mediatanka i koledzy podzielają moje spostrzeżenia i generalnie byli pod wrażeniem. Co do minusów poza długim rozruchem to mam kilka plików flac na których kukurydza się wywala – nie wiem dla czego, pewnie to poprawią. Kolejnym minusem jest to że nie jest to urządzenie bezgłośne i słychać z bliska szum talerzy dysku (mam 2,5”) ale przy słuchaniu muzyki z kanapy nie przeszkadza. Pliki przesyłam przez kabel sieciowy więc wi-fi nie testowałem ale 1 gigabitowy Ethernet by się przydał. Szkoda że nie ma wersji srebrnej i nie robią odtwarzaczu SACD do komputera bo bym tam taki zainstalował. Mam ten sprzęt praktycznie od początku – kupiłem jeden z pierwszych wersji jakie trafiły do Polski więc trochę go potestowałem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Uzywam wprawdzie starej kukurydzu A110 ale tylko jako transportu plików z sieci do Daca którym jest Cambridge Audio 840C. Przy bezposrednim podłaczeniu popcorna do wzmacniacza jest sporo gorzej. Przy wykorzystaniu Dac'a atrudno dostrzec róznicę ,ale to zalezy na jakch nagraniach. Na niektórych jedna widac różnicę ze z CD jest lepiej ( Damien Rice 9 - 9 Crimes ) Przy tego typu nagraniach przewaga cd nad kukurydzą jest słyszalna.

Z dyskiem i jego głośnoscia mozna sobie bez problemu poradzic. W human-media mają obudowy wygłuszające do dysków 2,5" - dziala to super. Dysku przy najdelikatniejszej muzyce nie słychac.

Jesli chodzi o sterowanie Popcornem z Ipoda i nie ma problemu i jest problem

Ipod steruje Popcornem za pomoca programu PlugPlayer ( niecałe 4 Euro )

Program znajduje urządzenia które obsługuje:

1. amego siebie (Ipoda/Iphone)

2.Popcorna

Znajduje równiez żrodła muzyki:

1.Popcorna

2.Pc ( z załozonym serwerem Twonky Media)

3.Dyski sieciowe (Qnapy itd z uruchomionym serwerem twonky Media) 1, 2 ile ich tam jest

4.Xtreamera z uruchomionym serwerem Upnp itd

 

I byłoby super bo na Ipodzie mozna odpalic kazdy rodzaj pliku wav, flac, mp3 i dziala to ale na słuchawkach

 

Natomiast na popcornie mozna bez problemu odpalic znalezione w sieci tylko pliki MP3

Pozostałe pliki ( flac, wav) wyswietlaja się z ikonkami z ! (z wykrzyknikiem) a nie z nutka i cisza.

Problem znany;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajnie i szybko to dziala, niepotrzebny ani wyswietlacz w urządzeniu - jak stoi 3-4m od kanapy to problem, ani tv - na dłoni mozna dotrzec do kazdego pliku w sieci - tylko czemu tylko mp3

Mozna odpalic kazdy utwór w sieci będac w dowolnej odleglosci od popcorna, byle tylko zasieg w domu byl.

Z tego co wiem to tylko Linn to potrafi

Moze jakas kolejna aktualizacja softu to rozwiąze...

 

Pytanie do Tomasaki

A jak w przypadku nowej kukurydzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam A110. Dołożyłem tylko cyfrowe wyjście koaksjalne. Z dobrym kablem cyfrowym, MPC i DACem z upsamplerem daje radę, chociaż czasem przydałby się zewnętrzny wyświetlacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio próbowałem odtworzyć trailer w hd w formacie mov. I pojawił się problem z dźwiękiem. A konkretniej jego brakiem. Wie coś ktoś jak c 200 radzi sobie z filmami w takich formatach? Czy mogę coś na to poradzić czy trzeba czekać na update urządzenia?

Dodam, że kiedy przerobiłem film na format ts. w TsMuxerze i próbie tego rozszerzenia w c 200, efekt jest taki sam. Jest obraz, nie ma dźwięku. Zaczyna mnie to martwić, w końcu c 200 jako urządzenie "wieloformatowe" nie był tani.

Wie ktoś jak sprawić, żeby w plikach o formatach mov. lub ts. był dźwięk?

 

 

PS. Dodam, że c200 mam przez hdmi podłączone do telewizora, a przez kabel optyczny idzie z niego dźwięk do amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas drążę problem opanowania dojscia do zasobów muzycznych zgromadzonych w domowej sieci poprzez poręcznego poniekąd Ipoda. Bieganie do wyswietlacza lub nieustanne włączanie tv jest cokolwiek uciążliwe.

 

Problemy ze sterowaniem Popcorna opisałem wyzej.

Dla zainteresowanych: istnieje wtyczka do foobara 2000 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Po wrzuceniu jej do katalogu Foobara 2000 Ipod ( poprzez wgrany programik PlugPlayer ) bez problemu odpala pliki audio z domowej biblioteki na foobarze przez wifi, łacznie z flac'ami z którymi nie radzi sobie popcorn.

Laptop, lub netbook z foobarem + Dac i jest wszystko (dostępne z ręki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kukurydzą nie da się sterować zdalnie za pomocą przeglądarki, bez jakiejś specjalnej aplikacji? Coś mi tak świta...

Myślę o np Nokii E51, jak dobrze pamiętam ma WLAN i przeglądarkę. Próbował ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ktoś to ma w domku i może coś napisać ?

W opisie napisano ,ze potrafi niemal wszystko ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rozumiem, że chodzi Ci o tego Popcorna ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? ;p Bo Twój link nie działa.. Odnośnie samego odtwarzacza, to mam w domu dwa - Xtreamer, i Hyundai R600 - są to modele tańsze, i mające mniej opcji, aczkolwiek dla moich zapotrzebowań są w zupełności wystarczające. Odtwarzają filmy w FullHD, służą jako dysk sieciowy, z netem też się łączą... Nie chce się rozpisywać, jak coś to po prostu konkretnie pytaj, a postaram się odpowiedzieć ;p bo temat jest bardzo rozbudowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie często tu zaglądam ponieważ rezyduje raczej na hdtvpolska.com.

Tutaj macie link do bardziej audiofilskiego rozwiązania mojej własnej roboty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Cięzka obudowa, odseparowane zasilanie i takie tam inne.

 

Sprzęcior podłaczony jest po coaxialu do zewnętrznego DACa Tag McLarena. Odtwarza WAVy, FLACi, MP3-ki i wszelkiej maści inne formaty, z których ja nie korzystam. Oprócz wbudowanych twardych dysków pliki zaciagam po LANie z zewnętrznego NASa QNAP TS-459 Pro. Stacja ma jedyne 8TB plus dwa zewnętrzne dyski po 2TB każdy :).

 

Muza z tego ustrojstwa z HDD czy z napedu CD (SONY) nie do odróznienia, oczywiście wyjście po cyfrze. Jesli za napęd do DACa służył mój CEC to też róznicy nie ma. Czy jest po podłączeniu CECa po analogach i Popcorna + Taga? Można się sprzeczać.

 

Jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony i mam lepsze samopoczucie niż w przypadku Popcorna C-200.

 

Pozdro

 

pmcomp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp

 

 

a jak ze sterowaniem? - czy tez zeby odtrzwazac muze trzeba uruchamiac telewizor czy mozna jakos z pilota z wyswietlaczem czy Iphona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp

 

 

a jak ze sterowaniem? - czy tez zeby odtrzwazac muze trzeba uruchamiac telewizor czy mozna jakos z pilota z wyswietlaczem czy Iphona?

 

Trzeba odpalać TV.

Na płycie jest wyjście na wyswietlacz, nigdy nie drążyłem tematu wynalezienia jakiegoś do podłączenia. Zapewne w C-200 wyświetlacz jest podłaczony do płyty po takim samym złaczu jak w B-110 (gdybam). B-110 dało mi mozliwość zbudowania własnego playera w oparciu o dostarczaną płytę główną, choć przyznam, że C-200 wygląda całkiem przyzwoicie. Jego firmware też jest już poprawiony (wreszcie !!!).

 

Z innych klocków na uwage zasługuje Dune.

 

Pozdro

 

pmcomp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

a czy ktos odpalil program 3ci polskiego radia na c200??

 

probowalem stworzyc wg podpowiedzi plik *.pls, ale nie przetwarza takiego rozszerzenia co potwierdzila lista stacji sciagnieta w tym rozszerzeniu z netu, zadna z nich sie nie odpalila.

 

no to co dalej??!!

 

 

i jeszzce jedno, jak skonfigurowac program do sterowania c200 na telefon z androidem, nazywa sie droided media tank.

 

 

 

 

dzieki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romeksz

(Konto usunięte)

czy ktos odpalil program 3ci polskiego radia na c200??

 

probowalem stworzyc wg podpowiedzi plik *.pls, ale nie przetwarza takiego rozszerzenia

 

http://romeksz.republika.pl/favorites.xml - to może .xml?

 

mms://stream.polskieradio.pl/program3 - a tu masz bezpośredni link do streamu ale nie wiem gdzie to wpisać w popcorn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

czy dźwięk z popcorna c200 przy odtwarzaniu plików flac jest porównywalny do jakości dźwięku np. z odtwarzaczy CD za 2-3 tys. złotych? Czy jest potrzebne wspomaganie popcorna jakimś DAC by wyrównać ewentualne różnice? Myślę o sytuacji, w której popcorna podpinam bezpośrednio pod wzmacniacz stereo i dobre kolumny.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciaz nie podpinalem samego popcorna, juz 2ga osoba o to pyta wiec najwyzszy czas zrobic w koncu ten test.

 

jedno jest pewne, ze za 3tys nowy popcorn + odpowiedni dac, a 3 tys nowy odtwarzacz cd...nie ma zadnego porownania...trzeba by kupic cdka za ok 10k zeby przebic takie brzmienie w kazdym aspekcie tego znaczenia, a im lepszy dac tym pulap jakosci sie przesuwa wciaz na korzysc takiej konfiguracji.

 

pocorn to nie jest hi-end i nie trzeba tego tak traktowac, to uzytkowy kombajn z duzymi mozliwosciami.

 

a plyty takie nie wygodne... ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy c-200 odtwarza bezproblemowo pliki cue z przerwami dla jednoplikowych albumów (flac i wav)? Bardzo proszę o odpowiedź, bo to jest warunek, który musi zostać spełniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy c-200 odtwarza bezproblemowo pliki cue z przerwami dla jednoplikowych albumów (flac i wav)? Bardzo proszę o odpowiedź, bo to jest warunek, który musi zostać spełniony.

 

 

kolejna rzecz ktorej nie przetestowalem, ale zalatwiam to inaczej Medieval CUE Splitter v1.2

 

tnie i rozpisuje na osobne sciezki wraz z opisem.

 

a jak jest w jakims glupim formacie to WAV MP3 Converter V4.2

 

male programiki a radza sobie ze wszystkim, a ten konwerter to chyba najwszechstronniejszy programik do plikow muzycznych jaki znam (dostepny w sieci bez cracka, bo jest darmowy-przynajmniej na taka wersje trafilem.)

 

a jak chcesz cale koncerty to jest gapless

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-azazelu, odpowiadałeś na moje pytania w innym wątku -marantz na 7004. Wydaje mi się, że dla Ciebie popcorn to przede wszystkim kombajn (filmy, zdjęcia ...i tez muzyka); dla mnie byłby przede wszystkim odtwarzaczem muzycznym - konkurencją dla marantza 7004. Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi na tym forum, wiem że:

Marantz 7004 - koszt około 3 tysiące zł - dobry dźwięk flac-owy (ma Dac w środku), dobre radio FM i internetowe

Popcorn- koszt około 1,5 tys. zł - dźwięk - BEZ DACA, NO WŁAŚNIE JAKI?, czy lepszy jaki obecnie mam przy odtwarzaniu mp3 z odtwarzacza DVd wiwy za 200 zł (wiem, że wstyd o takim sprzęcie pisać na tym forum, ale cóż); pytałem w międzyczasie paru osób o to, czy DAC może podnieść jakość dźwięku z popcorna do poziomu odtwarzacza CD np. z półki rotela za 3-4 tys i większość stwierdziła,że NIE, dodając że DAC (np ARCAM rdac)NICZEGO NIE ZMIENI.

Gdyby Ci się udało (lub komuś innemu) przetestować popcorna bezpośrednio podpiętego pod wzmacniacz i napisać o wrażeniach z odsłuchu flaców, wiedziałbym w którym kierunku iść. W końcu miałbym "na wejściu" kombajn multimedialny. Potem - wierząc Twoim słowom o potędze dobrego brzmienia z tym związanego - kupiłbym jakiegoś DACA do kompletu. cenowo wyszłoby tyle samo co marantz, ale miałbym też możliwość odtwarzania filmów, zdjęć itd.

Jeśli miałbyś trochę czasu na ten teścik: popcorn + wzmacniacz (bez DACa)... Czekam więc na małe sprawozdanko z odsłuchu ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.