Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB miłośników gramofonów MICRO SEIKI


Karunesh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem biernym ale namiętnym palaczem tej marki :)

 

Ten ich pomysł umieszczenia łożyskowania talerza na poduszce powietrznej i jednoczesnego wykorzystania ciśnienia atmosferycznego jako 700 kilowego docisku płyty o niemagnetycznym talerzu nie wspominając pokazuje jak to można było rozwinąć genialnie.

 

Może ktoś się na DIY o coś tak finezyjnego szarpnie, bo na perełki vintage z odzysku nie ma co liczyć a i cena jest delikatnie mówiąc zaporowa mimo że ma techniczne uzasadnienie.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Watek jeszcze dobrze sie nie rozpoczął a juz obumarł, mało popularny sprzęt.

Mam pytanie.

Znacie może miejsce w sieci gdzie mogę przejrzeć historie wszystkich modeli gramofonów Micro Seiki. Szukam jednego modelu z napedem paskowym który kiedys widziałem, a teraz nie moge go odnaleźć. Te strony które pokazuje mi google nie zawierają tego modelu.

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako posiadacz micro-seiki, podaję link:

 

http://www.vinylengine.com/library/micro-seiki.shtml

 

jest co czytać.

mój dd-40 z wkładką AKG spisuje się znakomicie, do

tego pre forumowy nuda phono.

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Już straciłem nadzieję że nikt z forumowiczów nie posiada gramofonu Micro Seiki,jestem ciekaw czy stare konstrukcje Micro Seiki z lat 70-tych,przystosowane były raczej do wkładek MM czy niekoniecznie i czy lepiej grały na wkładkach MM czy MC...czy może ktoś ma w tej kwestii doświadczenie..Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

jako posiadacz micro-seiki, podaję link:

 

http://www.vinylengine.com/library/micro-seiki.shtml

 

jest co czytać.

mój dd-40 z wkładką AKG spisuje się znakomicie, do

tego pre forumowy nuda phono.

 

grzechniks dziSX-777

dzięki za link ale byłem na tej stronie wcześniej i wydaje mi sie że tam tez nie ma tego modelu. Model którego szukam jest wizualnie podobny do SX-777, ale wydaje mi się że to nie ten. Jako dodatkową informację dodam, że był to model limitowany do 999 sztuk. Może ktoś zna taki model?

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.