Jump to content
IGNORED

Philips CD-460 tuning :-)

czolgista778

Recommended Posts

Mam pytanie,

Warto tuningować tego CDka ? W środku jest prawdopodobnie CDM2 albo CDM4 , dac to TDA1541. ?

Kondy w środku to jakieś niebieskie nichicony.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Myślę,że warto. Siedzi tam CDM 2 i jest na TDA 1541. Generalnie robisz to co przykładowo w CD-60 Marantza. Pojemności, operacyjne, zasilanie itp.

Trochę trzeba poczytać ale warto. Jak chcesz to mam serwisówkę ;)

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Chętnie :)

Zobaczymy co da się z niego wycisnąć, na razie z prostszych modyfikacji, myślę o macie bitumicznej, ciekawe czy coś da, cały dół w nim jest z plastiku ale można w niego spokojnie klepać ręką i nie przeskoczy, nie to co mój dcd960 ;)

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Znalazłem właśnie temat na elektrodzie o przeróbce go na NOS na przykładzie Marantza CD-56 (PCB wygląda identycznie) tyle że tam pisze o Philipsie SAA7210 , u mnie to nazywa się M4084A. Mam to lutować tak jak jest na zdjęciach ???

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zepsuem, zrobiłem jak pisało, teraz kręci płytą od razu jak go włącze i wypluwa kręcącą się jeszcze płytę, potem się zatrzymuje i płyta rusza się cały czas lekko w prawo/ w lewo, na wyświetlaczu mrygają tylko 2 kreseczki, a potem wypluwa "Err" .

Co mu znowu nie pasuje ?

• 3 years later...

niekoniecznie popsuł, zrób jak było i zobacz. Często procesory używają sygnału filtrują do sterowania silnikami. Zrobienie nos-a odcina im ten sygnał i wszystko szaleje. Modyfikacja non-os może być robiona na różnych kostkach. Znam takiego który wsadził tda1541a do cdka sonego i jeszcze go w nos przestawił.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.