Skocz do zawartości
IGNORED

JungSon Ja-88D (2009)


Nurek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Panowie, jestem zainteresowany tym wzmacniaczem, czy możecie się podzielić swoimi opiniami? W tej chwili są oferty kupna za ok. 4tys. Czy jest to sprzęt wart tej kasy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem niedawno caly zestaw Jungsona, czyli cd (sacd, "lodka") + wzmacniacz, o ktorym wspominasz w tytule (zaznaczam chyba 2009) + kolumny Jungsona (BD2) + masa dziwnych kabelkow. Oceniajac caly system, dzwiek byl zdominowany przez kolumny, a te nie byly najwyzszych lotow. Po pierwsze za duzo basu, czasami wrecz dudniacego. Oczywiascie slabo tlumiony pokoj pokazal to swoje grymacy, ale mialem wrazenie, ze rowniez kolumny mialy podbicie na wyzszym basie. Poza tym gora byla raczej niesmiala, do tego stopnia, ze wlasciciel zamontowal sobie jeszcze super twitera ze srebrnymi kablami. Niewiele mu to oczywiscie pomoglo, ale o czyms swiadczy. Dzwiek nie byl zly, ale z mocno zaznaczonym charakterem, wiec jak ktos lubi taki charakter to w porzadku...

 

Osobiscie uzywam tylko pre Jungsona z APSami. Dzwiek jest dobry, analogowy i wystarczajaco szczegolowy. Ale to tylko samo pre, reszta czyli np: wzmacniacz niekoniecznie musi powielac ten sam charakter.

 

Poza tym z Jungsonem trzeba uwazac. Czasami z fabryki potrafi wyjsc bubel np: dziwne zacieki na przednim panelu, zacinajace sie piloty itd A z gwarancja to oni czasami sa na bakier, w koncu gdzies trzeba oszczedzac ;-)

 

No i nie wiem jak to tak naprawde wyglada z ich dopasowanie do napiecia w sieci. Oczywiscie naklejke mozna sobie na obudowie przykleic, ze jest tyle i tyle, ale czy rzeczywiscie zasilacz jest dostosowywany... tego juz taki pewnien nie jestem... ;-)

 

Mysle, ze jesli kupowac Jungsona, czy wogole jakiekolwiek lepsze audio z Chin, to tylko od lokalnego dystybutora. Osobiscie chyba nigdy bym nie kupil od dostawcow typu CattyLink. Wiecej ryzyka niz zysku.

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję z 2005r. ,czyli bez pre phono.Jestem z niego bardzo zadowolony, bardzo przyjemny ciepły dźwięk, do moich elektrostatów jak znalazł.Nawet jak na klasę A można na nim spokojnie rękę trzymać, jest ciepły ale nie gorący.Gdzieś czytałem że ktoś testował wersję '09 i według niego jakby brzmiała trochę lepiej od starszej wersji, ale nigdy nie wiadomo co ci tam chińczycy wsadzą, ja mam np. inne terminale głośnikowe, i nie mam napisu JungSon, tylko jakieś szlaczki.Ale w środku komponenty niezłe, nichicon-y, jakieś OPampy BB, ptzekaźniki Omron-a.

 

Uważałbym na dobór kolumn i cd bo może być muł.Jungsona poleciłbym bardziej to kolumn z trochę wyeksponowaną górą.U sprzedającego grało z jakimiś drogimi Usherami podłogowymi i soniakeiem XE-220 i była straszliwa nuda.Totalnie płaskie granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za opinie. Trochę mnie studzą w zakupie...... recenzje tego klocka były wręcz entuzjastyczne - że to prawie hi end...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gra naprawdę dobrze !

 

Tylko to pierwsze uczucie z przejścia może być dziwne, Jung gra dość naturalnie i na początku może to się wydawać płaskie ale potem dopiero się odkrywa jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jungson ma jedna dziwna przypadlosc.

W ramach testu proponuje podlaczyc Divx player np Manta emperor HD.

 

I porownajcie brzmienie tego dvd z brzmieniem cd.

Ciekawia mnie wasze opinie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! czyżby nie było róznic? robiłeś takie testy? napisz coś więcej: konfiguracja co było porównywane? Ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie gra lepiej na dvd od CD albo się przesterowuje ?

 

Powiedz jakie DVD i jaki CD był użyty w teście, ja mam na stanie Denka DCD960 i jakieś DVD Sony NS255 czy jakoś tak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tu po raz pierwszy i może moja opinia okaże się chociaż trochę pomocna w wyborze sprzętu.Osobiście posiadam co prawda JA-88E ale mogę powiedzieć,że w zestawie z głośnikami Arum Cantus Leisure i CD Yamaha CD-S2000 gra to na prawdę świetnie.Zauważyłem jedno,że zestaw bezlitośnie obnaża kiepsko zrealizowane płyty CD.Jeżeli czegoś "nie ma na płycie" to tego nie słychać :) i wtedy rzeczywiście można odnieś wrażenie,że jest "płasko" ale nie jest to wina sprzętu.SACD winyle i dobre CD po prostu grają fenomenalnie.Miałem okazję podpiąć do zestawu Jungsony BD1N i BD2. BD2 nie są rewelacją ale BD1N na Morelu mimo lekkiego niedostatku góry a przez to nieco mniej rozdzielcze niż Aurum Cantus mają genialną średnicę i dół.Grają typowo "lampowo" ciepło i miękko, do dzisaj jak sobie przypomnę wybrzmiewanie strun gitary to mi dreszcze po plecach chodzą :)))

Co do wzmacniacza: pięknie wykonany ,ciężki o potężnym zasilaczu a co za tym idzie mogący wysterować "trudne" głośniki jak BD1N na Morelu (głębokie akordy gitary basowej brzmią czyściutko bez najmniejszego "zamglenia")Wielką zaletą jest regulacja głośności Jeff'a Rolands'a - drabinka rezystorowa a nie klasyczny potencjometr oraz wejścia XLR. Po za tym mimo ewidentnej neutralności dźwięk ma to "coś" co sprawia,że nie męczy nawet przy głośnym słuchaniu.Moim zdaniem za te pieniądze nie kupił bym nic lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucie na temat 88D jest podobne, jest naturalny ale ma naprawdę to coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że jest królem budżetówki. Konstrukcje z wyższej półki są jednak bezwzględnie lepsze ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio, 26 Mar 2010, 13:55

 

>Ja bym powiedział, że jest królem budżetówki. Konstrukcje z wyższej półki są jednak bezwzględnie

>lepsze ...

 

 

piopio troche za bardzo tu uogolniles. To tak jakby kazdy drozszy zagral lepiej. To troche inna klasa niz MF ale sam stwierdziles ze jungson dobrze sie wybronil :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt !

Zapomniałem napisać, że te lepsze to Accuphase A-550, E-350, Musical Fidelity serii kW, Krell KST ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio,

Czy możesz napisać z czym porównywałeś JungSona? I jak dał sobie radę? Ja w tej chwili mam Vicka SV236 i nie wiem czy zamiana na JungSona nie będzie typu " zamienił stryjek siekierkę na kijek" Jakie jest Twoje zdanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

siemacie ludzie,

 

Chciałbym trochę odświeżyć wątek. Mam okazję zakupu tegoż właśnie wzmacniacza, dwulatka, kupionego z niemieckiego salonu audio, z drugiej ręki za 500e, z czym ma grać jest w "o mnie". Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi i ewentualne sugestie.

 

Pozdrawiam

bone13

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bedzie ok.500 to widze taka ogólna cena za ten wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt..ja niedawno kupilem (starsza wersje bez phono) za 440 euro i nie zaluje ani minuty. Slucham go od miesiaca i jest doskonaly. Napedza bez problemu pradozerne dahlquisty dq10 i brzmi wysmienicie. Ta kombinacja nie przestaje mnie zaskakiwac, nie wiem czy dahlquisty graja tak dobrze czy jungson, ale jest to jeden z lepszych zestawow jaki ostatnio slyszalem. Niektore plyty ktore znam na pamiec, pokazuja mi szczegoly kktorych wczesniej nie slyszalem, a detalicznosc nie zabija muzykalnosci calego zestawu tak jak to czasem bywa z analitycznym sprzetem.

Jedyne co mnie w tym wzmacniaczu denerwuje, to fakt ze conajmniej raz w ciagu dnia (jak go wlaczam) wyskakuja mi korki i resetuja mi sie wszystkie ustawienia w polowie sprzetu :/

Jak masz okazje kupic go za 500 euro to sie wogole nie zastanawiaj. Za te pieniadze ciezko bedzie znalezc cos lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie, czy zgra się z resztą systemu, nie dawno kupiłem arcama i na razie nie chce go wymieniać, kable nie problem, ale z kefami też nie chciałbym się rozstawać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nookie - ja mam to samo w swoim Vicku. Wydaje mi się, że sprzęty te w momencie włączania powbierają zbyt duży "prąd rozruchowy" i stąd kłopoty. Słyszałem, że zmiana bezpieczników na większe pomaga. Ja mam zabezpieczenie B10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bone13 nie widze przeciwwskazan w mariazu jungson-kef i cala reszta. Ja go poldaczalem i do dahlquistow i do super efektywnych hornow alteca i sie nie gryzlo. Jungson na poczatku ma ta przypadlosc ze srednica moze wydawac sie za jasna, efekt ten znika po jakiejs godzinie jak sprzet jest "cieply". Przynajmniej w moim egzemplarzu...

Z tymi bezpiecznikami to bede musial pomyslec bo to strasznie denerwujace...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żeby nie przedobrzyć. Nie wiem jakie są normy dotyczące zastosowania bezpieczników do instalacji w mieszkaniu. Ja się nie zdecydowałem i gimnastykuję sie raz na jakiś czas. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rozdarty byłem, dussun v8 to genialny wzmak, ale za jungsona dam 500 euro, jutro jadę na odsłuch, może coś jeszcze urwę, więc dussun będzie musiał chyba poczekać. dzięki bardzo za wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tymi korkami, w blokach mieszkacie ? Ja mam u siebie wlaczony caly sprzet, tzn audio i komputer ktory tez ciagnie prad i ani razu nie wywalilo mi korkow, tylko lekko przygasa swiatlo, przygasalo bardziej przy estradowej koncowce AB Precedent 600 z poborem 1.2Kw :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem wynika z tego, że podczas remontu została uszkodzona częściowo instalacja w ścianie(wiertarka)i zbyt mały przekrój kabla nie pozwalał na włączenie wzmaka.TV ,DVD,satelita działały bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do jego brzmienia. Czytałem dużo opinii na audiogonie, same superlatywy, porównania z dręczącym mnie dussunem. Wielu ludzi pisze o ciepłym dźwięku, podobieństwie do lampy, co w połączeniu z ciepłymi kefami może dać nieciekawy efekt. Jeżeli ktoś może mi pomóc w rozwiewaniu wątpliwości chętnie przyjmę każdą poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niespodziewanym trafem Jungson jedzie jutro rano do ludzi, ktos mi wyslal maila ze chce sie zamienic za Tannoye Devony, nie zastanawialem sie dlugo, odnowione profesjonalnie glosniki u tannoya, zwrotki tez, Wzmocnionze zeliwem, 60kg sztuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was porównywał wzmacnaiacz Dussun V 8i lub Jungson J 88 z Accuphase E 250 lub Luxman L 550 A -dzięki za wpisy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxmana i Auccuphase bym odrzucił od razu, to nie ta klasa (accu i lux to klasa wyzsza).Predziej np. z Xindakiem 6950V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.