Jump to content
IGNORED

Który DAC - prośba o radę...


slaaawek

Recommended Posts

Szanowni Forumowicze

Wasza wiedza i doświadczenie może być mi bardzo pomocne w wyborze DACa do systemu złożonego z laptopa i wzmacniacza Reloop. Mam na uwadze tylko dwa rodzaje (względy finansowe):

1. Pro-Ject USB Box

2. NuForce uDAC

Opinie w sieci są bardzo dobre oby dwóch, nie mam możliwości osobistego odsłuchu niestety, może ktoś z Was słuchał już i może doradzić...ukierunkować, który z powyższych będzie najlepszy?

Bardzo proszę o pomoc

pozdrawiam

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Link to comment
Share on other sites

"najlepszy" DAC to możliwie optymalny DAC - dla mojego systemu:

kolumny Audio Academy Phoebe II

wzmacniacz Reloop 210HA

laptop z kolekcją CD zgraną do formatu FLAC

- taki DAC aby zagrało to w komplecie: świeżo, muzykalnie, energetycznie...oczywiście cudów się nie spodziewam...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Link to comment
Share on other sites

Obydwa wymienione przeze mnie DAC-i kosztują około 450zł, a ponoć prezentują poziom DAC-ów około wartych 1000zł - ale wiadomo, to pewnie reklama...

Mam do wyboru jeden z dwóch ww.

Proszę o Wasze zdanie, zawsze chętnie posiłkuje się opiniami ludzi znających się na rzeczy, a za takich Was uważam...dlatego tu jestem między innymi:)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Link to comment
Share on other sites

To ja "podniosę" nieco pytanie kolegi bo nieco spadło, a sam jestem ciekawy jaki DAC w tym przedziale cenowym był by dobry i czy w ogóle jest sens zaprzątania sobie głowy tego typu urządzeniami w tej klasie cenowej?

 

Pytam o to bo swego czasu sam zastanawiałem się nad tego typu rozwiązaniem, ale gdzieś wyczytałem że lepiej zainwestować w jakąś kartę dźwiękową a efekty będą o niebo lepsze. Ponieważ kolega do zestawu podpina laptopa to w tym wypadku musiała by to być karta zewnętrzna, szczerze powiedziawszy sam taką posiadam i poprawa dźwięku po jej zastosowaniu jest znaczna. I tu własnie jest problem bo mimo że poprawa znaczna to zawsze mogło by być lepiej i tutaj rodzi się własnie pytanie czy opłaca się inwestować te kilkaset zł w jakieś DAC'i czy lepiej w karty dźwiękowe. Co da nam lepszy efekt?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.