Skocz do zawartości
IGNORED

Który DAC - prośba o radę...


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze

Wasza wiedza i doświadczenie może być mi bardzo pomocne w wyborze DACa do systemu złożonego z laptopa i wzmacniacza Reloop. Mam na uwadze tylko dwa rodzaje (względy finansowe):

1. Pro-Ject USB Box

2. NuForce uDAC

Opinie w sieci są bardzo dobre oby dwóch, nie mam możliwości osobistego odsłuchu niestety, może ktoś z Was słuchał już i może doradzić...ukierunkować, który z powyższych będzie najlepszy?

Bardzo proszę o pomoc

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo 'najlepszy' jest względne. Warto chyba dodać do w/w MF V-DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"najlepszy" DAC to możliwie optymalny DAC - dla mojego systemu:

kolumny Audio Academy Phoebe II

wzmacniacz Reloop 210HA

laptop z kolekcją CD zgraną do formatu FLAC

- taki DAC aby zagrało to w komplecie: świeżo, muzykalnie, energetycznie...oczywiście cudów się nie spodziewam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa wymienione przeze mnie DAC-i kosztują około 450zł, a ponoć prezentują poziom DAC-ów około wartych 1000zł - ale wiadomo, to pewnie reklama...

Mam do wyboru jeden z dwóch ww.

Proszę o Wasze zdanie, zawsze chętnie posiłkuje się opiniami ludzi znających się na rzeczy, a za takich Was uważam...dlatego tu jestem między innymi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja "podniosę" nieco pytanie kolegi bo nieco spadło, a sam jestem ciekawy jaki DAC w tym przedziale cenowym był by dobry i czy w ogóle jest sens zaprzątania sobie głowy tego typu urządzeniami w tej klasie cenowej?

 

Pytam o to bo swego czasu sam zastanawiałem się nad tego typu rozwiązaniem, ale gdzieś wyczytałem że lepiej zainwestować w jakąś kartę dźwiękową a efekty będą o niebo lepsze. Ponieważ kolega do zestawu podpina laptopa to w tym wypadku musiała by to być karta zewnętrzna, szczerze powiedziawszy sam taką posiadam i poprawa dźwięku po jej zastosowaniu jest znaczna. I tu własnie jest problem bo mimo że poprawa znaczna to zawsze mogło by być lepiej i tutaj rodzi się własnie pytanie czy opłaca się inwestować te kilkaset zł w jakieś DAC'i czy lepiej w karty dźwiękowe. Co da nam lepszy efekt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.