Jump to content
IGNORED

MONITORY ATC... Elektronika, kable etc. ...


sweetminio

Recommended Posts

Witam !

 

Proszę Kolegów o wpisy dotyczące Waszych doświadczeń z monitorami ATC, szczególnie z modelem SCM7... Jaka elektronika zgrywa się z nimi idealnie, jakie stosujecie okablowanie ? Co sądzicie o okablowaniu studyjnym, typu Sommer Orbit, Klotz, Procab, Cordial ? Czy do tych monitorów odpowiednie są tylko kable za wysokie kwoty ???

 

Wszelkie opinie mile widziane... Opinie konstruktywne i ciekawe, które w piątym, szóstym wpisie nie przerodzą się w prywatną wojnę między Forumowiczami !!!!!!

 

Pozdrawiam

Minio

Link to comment
Share on other sites

Miłem te głośniczki przez kilka lat. Grały z kompletem Naim CD 3 i Naim Nait 3. Używałem kabli głośnikowych Naim Naca 5 i Nordost Red Dawn. Lepiej się sprawdziły kable Naca 5. System grał w pokoju o powierzchni 9m kw oraz 11m kw.

 

Później głośniczki napędzane były 4 monoblokami Darkula sterowanymi preampem Darkula z kablami głośnikowymi Sommer Orbit. Była znacząca poprawa detaliczności. Ale znikło to "COŚ", magia albo co? To coś, co daje Naim.

 

Po przeniesieniu systemu do pokoju o powierzchni 16m kw zdecydowanie lepiej od ATC SCM 7 spisywały się RLS Callisto.

Link to comment
Share on other sites

Musisz wiedzieć że ATC nie podbarwią, uprzyjemniając tym samym odsłuch. Są to prosto rzecz ujmując "narzędzia", choć seria SCM dla ATC jest taką Myszką Miki (cytując bodaj samego Woodmana).

Druga rzecz że 7 i 11 jak już pisano są bardziej muzykalne. Jednak 7-ki są małe,i 11cm midwoofer sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Napisz jakie masz pomieszczenie.

Co do zasilania, znam osobę z forum która chwali sobie zestawienie SCM7 z Cyrusem 7.

Jednak sam Woodman kolumny stroi pod końcówką Naima NAP 250 (chyba że coś się zmieniło).

Nie twierdzę że Naim to najlepsze rozwiązanie, ale należy szukać wydajnych piecy.

A co do kabli to raczej dopasowujemy je do wzmacniaczy, nie do kolumn. A tu trzeba się czasem napocić, bo wbrew niektórym piewcom na forum kable mają znaczenie, ale konkretnie chodzi o spasowanie elektryczne o czym niektórzy zdaje się że pojęcia nie mają...

Reasumując: ATC jest neutralną kolumną, nie podbarwioną, która zagra tak jak pozwoli na to elektronika i płyty.Zasilanie najlepiej oddać w ręce wydajnego pieca. Może być Naim:)

Link to comment
Share on other sites

sweetminio, 21 Mar 2010, 18:18

 

>Mam Cyrusa 7 Integrated i czekam na ATC SCM 7. Myśłę nad kablami i źródłem, bo nie wiem, czy kupić

>nowego CD 8 Cyrusa czy coś innego, używanego za rozsądniejszą kwotę.

 

Ty "nie kombinuj jak koń pod górę z węglem", tylko określ co to jest "rozsądniejsza kwota". Inaczej możesz się tak ślizgać w nieskończoność :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli polubiłeś integrę siódemkę Cyrusa, to pomyśl też o cedeku tego producenta. Ale jeśli stać Cię na cierpliwość, to poczekaj aż dojadą SCM-y, i posłuchaj chciaż przez tydzień jak to razem "gada". Łatwiej będziesz mógł określić kierunek poszukiwań źródła pod kątem brzmienia.

 

P.S. Nową ósemkę Cyrusa z szufladą można kupić znacznie taniej niż tę z napędem szczelinowym.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mam pytanie do użytkowników monitorów ATC.

Zdarzyło mi się odsłuchać SCM 11 napędzanych lampą Unisona. Jest to moje jedyne (krótkie) spotkanie z produktami tej firmy, ale przyznam, iż byłem pod wrażeniem.

Zastanawiam się czy mój zestaw, czyli Yamaha serii S1000, będzie pasował brzmieniowo do ATC SCM 11, a w szczególności, czy wzmacniacz właściwie je napędzi (90 Wat/8 Ohm).

Pewnie będę musiał w końcu je wypożyczyć, ale jeśli Wasze doświadczenie pozwoliłoby wygłosić jakieś wcześniejsze uwagi, to będę wielce wdzięczny.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.