Skocz do zawartości
IGNORED

DENON AVR-1910 + Dali (5.1)


Masta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio naszła mnie ochota na kino domowe. Nie takie plastikowe jakie się widzi w Media Markt itp. tylko coś lepszego.

 

Padło na Avr 1910 i do tego głośniki Dali.

I zastanawiam się czy taki komplecik będzie pasował...

 

Przód - Concept 6

Środek - Concept CT

Tył - Concept 1

Bas kupię po jakimś czasie. (Co za dużo to nie zdrowo)

Chcę jeszcze kupić Blu-ray Samsung 3600

 

Co o tym wszystkim sądzicie ?

Dobrze to razem zagra?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masta, 22 Mar 2010, 09:56

>Bas kupię po jakimś czasie. (Co za dużo to nie zdrowo)

 

To jest tak jak gdyby powiedzieć "kupię samochód, a koła do niego po jakimś czasie".

 

Bas jest nieodłączną,immanentną składową zestawu wielokanałowego. Bez niego zestaw jest ułomny. Żadne kolumny, nawet wielkie podłogowce, nie przeniosą Ci wszystkiego na dole częstotliwości, co zostało umieszczone na ścieżce dźwiękowej przez reżysera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że każdy postępuje wg własnych preferencji i własnego gustu. Ja to napisałem przez pryzmat upodobań własnych, jako że nie potrafił bym się obyć bez sub-woofera. Mając budżet który starcza mi tylko na 5.0 - raczej rozważałbym "spuścić trochę z tonu" i nieco obniżyć poprzeczkę wymogów, aby starczyło na pełne 5.1. Albo wziął bym tańszy amplituner/odtwarzacz. Ale (powtarzam) Twoja kasa i Twoja decyzja. Niech Ci dobrze służy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam Ci to zestawienie! Ponieważ:

- Denon 1910 to bardzo udany ampli, świetny do kina, Bardzo dobry w stereo (porównywałem z nowymi budrzetwoymi wzmacniaczami do ok 1600 zł i powiem Ci, że brzmienie niewiele gorsze), czyli za cene większą o ok 300 zł dostajemy dodatkowo tuner radiowy (świetnie pracuje) i dodatkowo mase możliwości podłączeń źródłeł zenętrznych oraz procesry dźwięku. Jedyną jego wadą to, że jest urządzeniem z bardzo rozbudowanym interfacem. Wiele osób, które nie poradziły sobie z jego konfiguracją bardzo go kryrykują. Osobiście testowałem w cenie do 2000 inne ampli i dla mnie najlepszy jest właśnie Denon. Wystarczy podpiąć dobre źródło dźwięku i ustawić ampli w trybie pure direct i wtedy szystko staje się jasne.

- Dali Concept - bardzo udana seria kolumn za rozsądne pieniądze. Tutaj porównywałe również z innymi produktami do pułapu cenowego 2000zł i takiej stereofoni, detaliczności nie znalazłem nigdzie indziej. Są bardzo uniwersalne. Jedynym ich mankamentem może być niezbyt wyszukany disighn oraz słabo zaznaczony bas. Dotyczy to modelu Concept 6 bo Concept 8 nie ma juz tego problemu no ale i cena juz wyzsza.

Na koniec bardz ważna rzecz. Zestaw jest bardzo wrażliwy na jakość kabli. Ja sam używam okablowania Qed Silver oraz interkonekta Oehlbacha. Żródło dźwięku u mnie stanowi bardzo dobry w kwestii stero dvd Philips 9000s. Polecam też jako źródło coś z Harman/Kardon ponieważ można nadgonić troszkę basem.

 

Reasumując za bardzo przyzwoite pieniądze dostajesz naprawdę wsokiej jakości dźwięk no i super doznania w kinie domowym.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Bobcat-

To że nie kupię teraz sub-woofera nie znaczy że mi to lata czy on jest czy go nie ma. Otóż uwielbiam dobry bas.. więc i sub-woofer będzie stał w pokoju na 100% ale nie teraz.

Po ci mam kupować gorszy sprzęt w zamian za suba? Czy jak stawiasz dom to od razu z całym wyposażeniem itp.? Nigdzie mi sie nie pali ;) aa sub mi nie ucieknie ze sklepu więc nie ma co się pieklić.

pozdro ;)

 

-lowfi81-

 

Dzięki za tak obszerną wypowiedz. Dzięki za rady, na pewno mi sie one przydadzą:)

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Denon AVR 1910 to bardzo dobra propozycja na poczatek prawdziwej przygody z kinem domowym jednak jakosci koncowek mocy szczegolnie slyszalnych przy odsluchach stereo nieprzecenial bym zbyt mocno.

AVR 1910 to bezkonkurencyjny amplituner w swojej klasie cenowej glownie ze wzgledu na bardzo bohate wyposarzenie tj. m.in 7-kanałowy amplituner HD ze skalerem wideo do 1080p i technologiami Audyssey

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprawa nieco komplikuje sie gdy chcemy uzyskac wysokiej klasy brzmienie przy rozwiazaniu AV.

Jesli mowa o dobrym stereo to tak naprawde wychodzimy od modelu Onkyo TX-NR905

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) po 906ke oraz Denona AVR 4810

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Seria Dunskich glosnikow Dali Concept jest jak nabardziej uznana jako dobra konstrukcja glownie za bardzo cieple i bogate w detale brzmienie. Klarownosc takich instrumentow jak saksofon czy skrzypce zasluguje tutaj na pochwale glownie gdy mamy doczynienie z tak tania i dobra konstrukcja glosnikow majacych swoje zastosowanie zarowno w kinie jak i przy odsluchach stereo.

Polaczenie Amplitunerow Denon'a z glosnikami Dali jest bardzo popularne ze wzgledu na bardzo dobre zestrojenie barwy brzmienia. Chodz brzmienie takiego zestawu jest dosc cieple to i tutaj mozna pojsc na pewien kompromis i nieco zmodyfikowac nasz zakup.

Inna propozycja do w/w amplitunera jest Canton GLE 470

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) badz jak ktos woli w zestawie SET 5.1

Tutaj mamy doczynienie z nieco ostrzejszym brzmieniem lecz ciagle mieszczacym sie w granicach dobrago smaku.

I trzecia niedroga a dobra kostrukcja to Monitor Audio Bronze BR 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dostepna rowniez w zestawach kina domowego. Tutaj rowniez mamy doczynienie z dosc zaawansowana konstrukcja i przy tym stosunkowo niedroga. Osobiscie zachecam do bardzo przemyslanego zakupu bo chodz w przyszlosci mamy duzo do zmodyfikowania samym okablowaniem elektronika oraz przetworniki postawia nam pewne ograniczenia.

Typ sprzetu zawsze dobieramy pod wlasne preferencje bo przeciez kazdy z nas ma inne oczekiwania od wymarzonego kina lub zestawu stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.