Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa dla ESI Dr.DAC Prime


paczek68

Rekomendowane odpowiedzi

Chce połączyc laptopa z najprawdopodobniej ARCAM-em AVR 350 ( założyłem wątek w dziale kino domowe) . Zastanawiam sie nad ta zewneczna karta muzyczna tzn ESI Dr.DAC Prime . Chce wysyłac do amplitunera zarówno sygnał analogowy do stereo jak i cyfrowy do kina. Tak wiec moje pytanie to czy ten dac spełni moje załozenia, jak z jakościa dzwieku i czy lepiej kupic osobnego dac-a do stereo, karte muzyczną do kina oraz wzmacniacz słuchawkowy do SH600 . Ewentualnie czy jest jakaś alternatywa , albo podobny dzwięk za mniejsze pieniądze albo w podobnych lub troche wiekszych pieniądzach lecz już duzo wyzszej klasy. Pytam sie ponieważ skladam moj pierwszy w miare przyzwoity zestaw do muzyki i nigdy nie kożystałem z dac-a a tylko czytalem o nich opinie. Bede wdzieczny za każda opinie w tej sprawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak mam połączyc kompa z amplitunerem, mam wyjscia usb, esata, HDMI ale nie 1.3 , firewire oraz słuchawkowe. myslalem zeby polaczyc laptopa z dac przez usb i analogowo do amplitunera ale jak pisalem nie znam sie na tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>w kinie domowym tak a jak w stereo i jako wzmacniacz słuchawkowy

Przeczytałeś któryś z moich postów? W stereo tak samo. A jako wzmacniacz słuchawkowy, to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki czyli nie ma sensu kupowac DAC-a tylko zewnetrzna karte dzwiekowa z wejsciem na usb i wyjsciem cyfrowym i osobny wzmacniacz słuchawkowy, Mam tylko pytanie po co sa dac-i. myslalem ze konwertuja sygnal cyfrowy na analogowy i korzystajac z zewnetrznego dac-a dzwiek w stereo bedzie lepszy( pełniejsz itd )niz kozystajac z dac w amplitunerze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat co Ty. I też zwróciłem uwagę na tego Daca. Podobno jest doskonałym rozwiązaniem dla osób które chcą na jego podstawie zbudować system stereo i kina domowego. Jako jeden z niewielu potrafi przyjąć sygnał USB i zdekodować jako DD lub DTS a i stereo w jego wydaniu to najwyższa półka. Na dokładkę dostajesz również znakomity (podobno:)) wzmacniacz słuchawkowy.

W mojej wypowiedzi jest dużo "podobno" bo nie słyszałem go na żywca tylko przeglądałem masę postów na jego temat i jest bardzo chwalony zarówno u nas w kraju jak i za granicą. W przypływie gotówki na pewno się na niego zdecyduję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim poście źle Ci napisałem. DAC tylko przyjmie i prześle dalej sygnał DD lub DTS do dekoderów w np. amplitunerze z USB w kompie a nie zdekoduje go.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.