Jump to content
IGNORED

Co to znaczy analogowy dźwięk?


jarex

Recommended Posts

Pytanie jak w tytule - czy "analogowy" dźwięk można uzyskać tylko i wyłącznie z analogowego źródła?

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Link to comment
Share on other sites

słucham analogu czyli winyli od roku - dźwięk analogowy jest po prostu lepszy i przyjemniejszy w odsłuchu od dźwięku z płyty CD, trudno to opisać słowami, trzeba samemu posłuchać, w każdym razie odczuje się różnicę in plus nawet na niskobudżetowym sprzęcie - szeroka scena, głębia, bas miękki acz potężny, wysokie tony wyraziste przyjemne dla ucha, fortepian to sam miód, ogólnie całkiem inna bajka - szkoda pieniędzy na CD tym bardziej że płyty winylowe są tańsze - mówię oczywiście o płytach wytłoczonych w latach 60,70,80 bo te nowe współcześnie produkowane winyle są niestety gorsze jakościowo pod względem brzmienia, co stwierdzam ze smutkiem. Teraz słucham Chopina z płyty którą nabyłem gdzieś w antykwariacie za 3 złote - bardzo ładnie nagrana. Reasumując jeżeli chcesz się cieszyć dźwiękiem - to tylko winyl !!!!

excelvinyl winylmania blog szukaj

Link to comment
Share on other sites

Guest czubsi

(Konto usunięte)

większość sceptyków odbiera analog jako muzyczną papkę podczas gdy cyfra jest dla nichg ucieleśnieniem wyrazistości i krystaliczności. Chyba najlepiej definiuje analogowe brzmienie czarna płyta. W zasadzie dla mnie jest to dźwięk płynny , melodyjny delikatny jednak bądź co bądź oparty na bardzo szerokiej średnicy podpartej ciężkim basem (nie zawsze konturowym i twardym) oraz bardzo delikatnymi wysokimi tonami czasem o nieco wioększym zabarwieniu metalicznym (ale jak świat światem zależne jest to niestety od modelu i wkładki kabli...) Słysząłem urzadzenia cyfrowe grające słodko i gładko a sam doświadczam cech analogu na tranzystorze z krwi i kości i jakbym miał porównywać moje CD na tranzystorach (Kenwood DP-8020) względem CD hybrydowym (Luxman D105u) to ten pierwszy jest znacznie bardziej analogowy od tego drugiego ...

Link to comment
Share on other sites

Co się pierwsze "rzuca w ucho" w dźwięku analogowym, w przeciwieństwie do CD to lekka, niewymuszona, można powiedzieć naturalna przestrzeń i wkomponowany w to dźwięk, taki jakim słyszymy go naprawdę np. w filharmonii. Fortepian z analogu to bajka, to samo dotyczy zresztą smyczków, sekcji dętej, gitary itd.

Link to comment
Share on other sites

Kyle ma rację, dźwięk analogowy to dźwięk ciepły, tak odbierany przez człowieka ze względu na zniekształcenia.Tak jak Np. TDA1541 Philipsa, na papierze wygląda kiepsko a jest uznawany za jeden z najlepiej brzmiących.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Link to comment
Share on other sites

bitkon

musi być żródło analogowe, polecam wątek "Duża Czarna" w zakładce Analog, jednak puszczają tam płyty winylowe raczej słabe jakościowo z muzyką poważną - pozostałe stacje radiowe to niestety dźwięk cyfrowy....

excelvinyl winylmania blog szukaj

Link to comment
Share on other sites

paww, 22 Mar 2010, 20:17

 

>Co się pierwsze "rzuca w ucho" w dźwięku analogowym, w przeciwieństwie do CD to lekka,

>niewymuszona, można powiedzieć naturalna przestrzeń i wkomponowany w to dźwięk, taki jakim słyszymy

>go naprawdę np. w filharmonii. Fortepian z analogu to bajka, to samo dotyczy zresztą smyczków,

>sekcji dętej, gitary itd.

 

dokładnie, na cd baaaaardzo rzadko można spotkać jakoś chociaż trochę przypominający fortepian fortepian :) A na winylu, kurde w większości przypadków fortepian zbliża sie do fortepianu, zastanawia mnie ten fakt...Może po prostu na takie płyty trafiłem?

Link to comment
Share on other sites

stary audiofil, 22 Mar 2010, 21:46

>Czy mozna miec dzwiek analogowy z cd???-prosze o odpowiedz.

 

Można mieć dźwięk bardzo naturalny-dla czego od razu analogowy?! z Nagry CDC grało to zarówno dobrze na Sony TA-F770ES jak i 60W końcówką Accuphase w klasie A Moim zdaniem to już jest nieźle :)

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem generalnie dźwięk z płyty cd nie może być lepszy od dźwięku z płyty winylowej - oczywiście z płyty dobrze wytłoczonej, porównania i wypowiedzi na ten temat można znaleźć na różnych forach, ja to przetestowałem na sobie - zapis cyfrowy szatkuje sygnał na części i potem z tych kawałków odtwarzana jest obwiednia sygnału - powoduje to odczuwalną utratę jakości dźwięku

excelvinyl winylmania blog szukaj

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.