Skocz do zawartości
IGNORED

audiofilizm a słuch


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

niewątpliwie od tego trzeba zacząć: jak słyszymy? w jakiej kondycji jest nasz słuch?

 

jestem już w wieku, kiedy słuch słabnie, czego dowodem jest bodaj fakt, że moja nieletnia latorośl zawsze ścisza muzykę, której akurat słucham, gdyż jest "strasznie głośno"

fakt, lubię dać zdrowo w palnik, stara dobra szkoła rockowa, ale myślę, że przy okazji zwyczajnie głuchnę

 

ciekawi mnie, w jakiej kondycji jest Wasz słuch

badacie to? porównujecie?

czy fachowe czyszczenie uszu ma tu jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze młody (19 lat), ale mój tata niemiłosiernie głośno słucha muzyki, przy której potrafi czasem nawet zasnąć. Myślę, że wraz ze wzrostem wieku znacznie zmniejsza się słyszalność tonów wysokich. Mój tata (42 lata) ma je tak mocno podkręcone, że aż mi w uszach trzeszczy.

 

Przyłączam się do pytania autora tematu. Czy fachowe czyszczenie uszu przez laryngologa zmienia coś w odbiorze muzyki? Moje praktyki ograniczone są jedynie do czyszczenia uszu patyczkiem z wacikiem.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

no to masz podobne problemy, jak moja pociecha :-) Wy słyszycie dźwięki, których wasi rodzice - jak ja np. - już nie słyszą!

z drugiej strony wielu młodych ludzi niszczy sobie słuch słuchawkami

dlatego ciekawe byłoby porównanie obiektywnych testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolicznosciowo to daje efekty.Generalnie to tendencja.Zatem zachodzi pytanie...Czy recenzenci sa na etapie tendecyji czy na etapie mycia uszu.Przy podawaniu swoich recenzji ten etap jakos pomijaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dodamy ze na klocki powyzej 50000zł raczej stac starszych z tendencjami, to czy mozna takie recenzje brac ..powaznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój słuch z wiekiem się poprawia! Jak miałem 19 lat, odkręcałem na max wysokie i niskie tony, dodatkowo włączając kontur. Teraz nie mam co odkręcać, ponieważ mój wzmacniacz nie ma regulacji barwy ani konturu. Takie brzmienie wydaje mi się zupełnie naturalne i wystarczająco dobre. Co do głośności, to zależy od nastroju i rodzaju słuchanych utworów. Raz głosno, innym razem cicho. Dawniej, raczej wszystko głośno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markam, 22 Mar 2010, 20:17

 

>Mój słuch z wiekiem się poprawia!

 

 

 

Mój słuch też się z wiekiem poprawia ! Widzę to po mojej żonie . Z każdym dniem wydaje mi się coraz głośniejsza i jazgotliwa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> markam

 

Oczywiscie, rozumiemy ze nie jest to poprawa sluchu fizycznie, a raczej edukacyjnie, bo wiele osob moze sie ze stwierdzenia markama smiac ;)

Duzo sluchania audio zwieksza nasze doswiadczenie.

Mnie z poczatku nawet gorsze bitrate mp3 nie przeszkadzaly, dopoki nie zaczolem sluchac oryginalnych plyt audio. A zaczelo sie od tego ze chcialem miec po prostu plyte mojej ulubionej wtedy wokalistki.

Im wiecej zaczolem sluchac oryginalow Audio, tym mniej sciagalem mp3. A i potem sie okazalo jaka ogromna roznice ma sprzet... A jeszcze potem sie okazalo, ze plyty bywaja bardzo roznie zrealizowane. To wszystko wlasnym tropem. Wtedy jeszcze bez internetu czy wiedzy z pism temu poswieconych.

Co do tego ze kolega markam wczesniej uzywal ulepszaczy dzwieku, to bylo to spowodowane pozniejszym przyzwyczajeniem, bo jako tako poczatkujacym sie wydaje ze podbicie pewnych zakresow brzmi lepiej. Taka prawda ze ucho sie potem do tego przyzwyczaja.

 

> a

 

Tak, czyszczenie uszu ma bardzo duze znaczenie, i Pan markam sobie zapewne z tego sprawy nie zdaje.

Panie markamie, zanim stwierdzi Pan ze z uszami wszystko w porzadku i nie wymagaja przeczyszczenia poza uzyciem patyczkow, polecam choc raz wybrac sie na plukanie (to nie jest zaden atak z mojej strony, tylko wlasne doswiadczenie).

Zaprawde wiele osob sobie nie zdaje z tego sprawy, i wydaje im sie ze slysza dobrze, bo ucho im sie przyzwyczaja.

Po porzadnym plukaniu, kazdy zauwazy diametralna poprawe w zakresie wysokich tonow. Kto nie plukal, niech nie mowi ze tak nie jest. To wszystko jest nawet wytlumaczalne (glebiej ucha zbiera sie woskowina ktora tlumi wysokie tony, i zadne patyczki tutaj nie pomoga).

Na koniec odradzam wpychanie patyczkow do srodka ucha, bo grozi to tylko pchaniem woskowiny w glab.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

znów moderacja potraktowała temat jako żart, a moim zdaniem sprawa jest poważna

przypuszczam, że porządnym czyszczeniem uszu - ale nie takim domowym - może bardziej "poprawić" sobie brzmienie niż niejednym upgreadem!

myślę, audiofile zbyt mało uwagi poświęcają higienie słuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak sobie uszy wypłuczę, będę musiał znowu zakupić wzmacniacz z regulacją barwy, aby wysokie stłumić! Całe lata dochodziłem do właściwego brzmienia niewłaściwą metodą, okazuje się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcecie się sprawdzić proponuję wizytę w dowolnym specjalictycznym sklepie z aparatami słuchowymi, za 20-30 zł można sobie zrobić profesjonalny audiogram wraz z opisem, ja zrobiłem sobie gratis przy okazji wizyty z mamą której niedomaga jedno ucho, wyniki bardzo mile mnie zaskoczyły ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie przesatwić uszy prawo na lewo i podłącz do mózgu w przeciwfazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Daj sobie przesatwić uszy prawo na lewo i podłącz do mózgu w przeciwfazie.

 

Ale to będzie antyaudiofilskie. Nieprawidłowa identyfikacja kanałów i niezgodność fazowa jednocześnie. Zyskam poszerzoną panoramę stereo, ale czy warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź na to pytanie można uzyskać idąc np. na audioshow. Pokoje, gdzie muzyka odkręcona do jakichś niebotycznych natężeń, wybijający bebechy bas i onanizujący się faceci słuchający tego łomotu. Kilku mistrzów diy w pokoju miało chyba całe lotnisko boeingów, oni tego słuchali całymi dniami.

Jeden pan nawet odpalił najnowszy zgrzyt metaliki, że prawie pokój rozerwało. To była prezentacja super dynamiki jego sprzętów.

Utkwił mi taki obrazek w pamięci:

W pokoju kilkunastu audiofili z powagą kiwających głowami na znak aprobaty, leci jakiś Handel i La Scale rozkręcone w przester (akurat im przychodzi to łatwo :) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markam

 

Tak samo warto jak wpuszczanie silikonu w cycki.

 

,,,a powaznie - nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.