Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  37 członków

Jadis Klub
IGNORED

JADIS klub


rafsyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy i nie tylko posiadaczy firmy produktów Jadis.

Czy może ktoś z forumowiczów podpowiedział mi jakie kolumny zestawić z Jadis Orchestra Reference. Pomieszczenie około 25 mkw. Słucham starego rocka, Jazzu jak i trochę klasyki. Budżet około 10kzł, raczej rynek wtórny. Za źródło służy mi CD ze stopniem lampowym oraz gramofon z wkładką MM. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i liczę na Wasze doświadczenie w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką reakcję. Widzę, że polecacie raczej monitory, (nie wiem za wiele o kolumnach Grahama). Zależy mi na tym aby kolumny odtwarzały pełne pasmo bez uwypuklania żadnego z nich. Tak przynajmniej według mnie gra JOR, chociaż na moich obecnych kolumnach (Xavian Preludio) odczuwam braki w niskich zakresach ale nie na wszystkich płytach. Zmieniłem lampy mocy na KT-120 ale mimo wszystko odczuwam brak mocy. Gram teraz na ATC-SIA2 150 i Jadis stoi i czeka na coś bardziej odpowiedniego. Pojawiło się w ogłoszeniach coś takiego - ART Loudspeakers DECO 10 ale to kosztuje więcej i nie będzie można posłuchać przed zakupem a chciałbym posłuchać. Jeszcze jedno pytanie , czy wzmacniacze Jadis mają swój firmowy charakter brzmienia czy różnią się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wlasnie dzisiaj sluchalem nowego jadisa na Audioshow i niestety troche zachorowalem, czy ktos orientuje sie co do ceny, bo zapomnialem zapytac, i czy jest jakas znizka w ramach audioshow:)

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzisiaj sluchalem nowego jadisa na Audioshow i niestety troche zachorowalem, czy ktos orientuje sie co do ceny, bo zapomnialem zapytac, i czy jest jakas znizka w ramach audioshow:)

 

Czy masz na myśli integrę Ja 88 S mk.2 ? Wiem że Mirosław 1 czeka na egzemplarz z wystawy i on będzie znał cenę.

Powiem, że też jestem ciekaw za ile można kupić nową integrę i jaką moc ma w realu.Cena w USA 14k$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o te wlasnie, o ile pamietam miala I88 w nazwie, tak mocno zajalem sie dzwiekiem, ze nie odnotowalem dokladnie

 

Możesz poczytać więcej na stronie 6 tego wątku - są zdjęcia i cena ok.12k euro.

Wiem że masz MPW i fajny pre - całość 2 x 50W czy tak ? Nowa integra Jadis 88i ma w okolicach 100W jak zapodał

Mirosław1 czyli dość sporo jak na lampę. Czytałem pobieżnie recenzję z maja 2015 napisaną przez amerykanskiego

recenzenta.....oj nawychwalał się tej integry. Ale wiadomo nie ma to jak samemu posłuchać

Bubusia, napisz jak tobie podobał się dźwięk Jadis 88iS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak to bedzie, MPW ma 2x40, co do jadisa, troche drogo jak dla mnie, ale zorientuje sie u zrodla, moze wyprobuje stary model, mam 10 minut drogi z domu

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To chyba nowość JA80 MKII. Ktoś wie jaka jest cena tych monobloków? Wersja MKII jest na KT150.

http://www.jadis-electronics.com/en/ja80-mkii-21.php

 

Kuźwa ale ceny, kosmiczne ponad 16000 Euro za wersję KT150. http://hifipig.com/jadis-release-two-new-amplifier-models/

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nowość JA80 MKII. Ktoś wie jaka jest cena tych monobloków? Wersja MKII jest na KT150.

http://www.jadis-electronics.com/en/ja80-mkii-21.php

 

Kuźwa ale ceny, kosmiczne ponad 16000 Euro za wersję KT150. http://hifipig.com/jadis-release-two-new-amplifier-models/

 

Teraz jak w High-Endzie pytasz się ile to kosztuje to znaczy, że Ciebie nie stać...taka zasada od jakiegoś czasu obowiązuje...a tanio to już było i nie wróci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości pytałem o cenę tych monoblocków. To fakt, na tyle mnie nie stać. Ale stać mnie na I-35, mam w planach zakup właśnie tego wzmacniacza, hmm high-end? :)

 

Kiedyś i Orchestra była zaliczana do hajenda...ale potem ludzie zaczęli się dorabiać i teraz bez 50 tysiecy na klocek hajenda nie masz;)

Ważne aby sympatycznie Tobie grało...i Twoim bliskim...a reszta to pryszcz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój cel to uzbierać 10000 funtów. Jeszcze troszkę mi zostało. :) Ale wierzę, że mi się uda, z dnia na dzień jestem coraz bliżej celu. Strasznie korci żeby już coś kupić ale to chyba nie ma sensu. Tkwię w przekonaniu, że raz a porządnie.

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

jaka jest zalecana wartość biasu dla KT120 w Jadis Orchestra Reference?

 

1. napisz do producenta, mi zawsze odpisywał, ale chyba nie potrzeba, bo

 

2. dla fixed bias - http://www.james-gang.org/jca/Bias.php - ustaw na 70% - jak będzie za słodko, a chcesz bardziej szybko, dynamicznie to ściągasz w dół na 65, 60 itd , jak chcesz bardziej miodnie to w górę do czystej klasy A

 

3. pierwszy z brzegu wygoglowany http://www.diyaudio.com/forums/tubes-valves/199280-biasing-jadis-orchestra.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. napisz do producenta, mi zawsze odpisywał, ale chyba nie potrzeba, bo

 

2. dla fixed bias - http://www.james-gang.org/jca/Bias.php - ustaw na 70% - jak będzie za słodko, a chcesz bardziej szybko, dynamicznie to ściągasz w dół na 65, 60 itd , jak chcesz bardziej miodnie to w górę do czystej klasy A

 

3. pierwszy z brzegu wygoglowany http://www.diyaudio.com/forums/tubes-valves/199280-biasing-jadis-orchestra.html

 

 

ad1) producent polecił mi zgłosić się do polskiego dystrybutora, a tam odpłatnie (jeszcze nie pytałem za ile) wykwalifikowany serwis pokręci pr-kami od biasu i ustawi prawidłową wartość dla KT120 (na marginesie - posiadam aktualne uprawnienia SEP do pracy z napięciami powyżej 1kV)

 

ad2) nie znam wartości "plate voltage", poza tym, chciałbym wiedzieć jaką wartość prądu dla KT120 ustawia producent w Jadis OR

 

ad3) googlowałem dalej od brzegu i niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Pod linkiem jest jedynie mowa o biasie dla EL34, KT88s, KT90s, 6550s, and 6CA7s itp. Prawdę mówiąc, nie wiem czy dla tych lamp, 20mA o których tam mowa, to wartość prawidłowa dla tej aplikacji, ustawiana fabrycznie przez Jadis

 

Może ktoś z użytkowników Jadis Orchestra Reference podzieliłby się informacją o wartości biasu dla KT120 Tung Sol ustawianej przez producenta?

 

Do pomiaru prądu używam miernika jak na foto poniżej

post-8690-0-57497000-1458063511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam wartości "plate voltage"

 

...to można pomierzyć, tak czy siak odkręcając dolną pokrywę - będzie pewnie ok.450-500V - masz uprawnienia SEP :-) - wstaw w kalkulator który zamieściłem, posłuchaj...

 

!jeżeli nie masz wiedzy elektronicznej to nie rozkręcaj urządzenia! - powinieneś stosować się do zaleceń producenta! - wszystko co robicie sami jest na tzw. własną odpowiedzialność.

Edytowane przez ABs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.