Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  37 członków

Jadis Klub
IGNORED

JADIS klub


rafsyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Witam! Planuję wymienić przedwzmacniacz i pomyślałem też o Jadisach. W ogłoszeniach znalazłem JP 80. Czy jest to coś godnego uwagi i ile warto za niego dać? Trochę lat to już ma. Czy przedwzmacniacze tej firmy tez dają taką charakterystyczna "złotą poświatę" czy to już domena ich końcówek mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

ostatni mój wpis był w wrześniu, więc wypada aby co kilka miesięcy coś napisać

....teraz wystarczy do wiosny ;-)

pobawiłem się lampami w moim komplecie Jadisa

w CD Orphee od nowego nie wymieniałem lamp....sam zastanawiam się dlaczego tak długo zwlekałem

w każdym razie obecnie mam następujący zestaw lamp

w i88 grają Telefunkeny ECC802S + ECC83 gładkie anody

...w CD Orphee... Raytheony czarne anody...

Telefunkeny sprawiły że w brzmieniu pojawiła się dość spora przestrzeń z odpowiednio dużą ilością powietrza

ogólnie przekaz stał się bardziej dokładny i precyzyjny

natomiast Raytheony poza mocnym basem dały fajną muzykalność, przyjemnie się tego słucha

jak na razie takie zestawienie lamp całkowicie mnie satysfakcjonuje

chciałbym kiedyś wypróbować we wzmacniaczu Telefunkeny ECC803S i Mullardy 10M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jadis u nas tak mało popularny czy posiadacze słuchaja juz tylko zamiast pisać? ;) Pytanie do znawców marki,jak mają sie te nizsze modele wzmacniaczy Orchestra i DA30 w stosunku do tak popularnych dzis chinoli? Czy Orchestra ma jakieś ewolucje konstrukcyjne na przestrzeni lat,bo konstrukcja już od dawna jest na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzicie gdzie jest podłączony 6-ty kabel głośnikowy od strony wzmacniacza? Bo tyle jest od strony kolumny - kable tej samej firmy co kolumny. Co się nie zmieściło na rack'u, może być za nim.

 

LJH10.jpg

 

Rozpoznacie wszystkie wzmacniacze mocy Jadis'a? I znajdziecie szósty kabel głośnikowy od strony wzmacniacza?

 

Modele Jadis'a: JA-800, JA-500, JA-200, JA-100, JA-30 - tak było podane, a które tu widzicie i w których wersjach? I gdzie ten najmniejszy.

 

Tan najmocniejszy zapewne na bas (2 x 18'') - od JA-800 wychodzą dwa kable głośnikowe.

14a40c56223182.jpg

Dalej Jadis'y: JP-800, JS-1 MkIII, JD-1 - zgadza się ?

14a40c4e209e86.jpg

Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

planuję przepolerować złoconą płytę czołową wzmacniacza by nadać jej ponownie blask. Chcę do tego celu użyć pasty AUTOSOL z przeznaczeniem do złota i srebra.

Mam jednak obawy, że złocona warstwa może być na tyle cienka, że dojdzie do przetarć.

Czy któryś z kolegów robił już taką polerkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurczę to jest Jadis o taki ma być. Nie lepiej co jakiś czas po prostu przetrzeć te złocone blaszki wilgotną gąbeczką? Warto też pójść do krawcowej i poprosić żeby obszyła kawałek materiału z bawełny i tym materiałem przykrywać wzmacniacz na czas kiedy z niego nie korzystamy. Żeby się nie kurzył.

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie mam okazję kupić z exdemo Jadisa I 50 za 5200GBP. Jak myślicie warto? Stan idealny.

 

W styczniu wymienione zostały wszystkie lampy. Od tego czasu przegrane jest 40 godzin. Sam wzmacniacz ma przegrane około 150 godzin. Jest to wersja z potencjometrem skokowym, który charakteryzuje się wyrównaną impedancją w całym zakresie pracy.

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
ktoś podłączał Podłogowe Spendor pod Jadisa ? 
Ja mialem D7 w domu, miałem SP 1/2.
Seria classic jak najbardziej, podobnie harbeth.
D7 mi nie podeszly. W sumie niczym w tej cenie się nie wyróżniały. Góra o ile pamiętam jakaś ofensywa.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/24/2018 at 10:10 PM, Tibor said:

Choć mam też na uwadze DA30S oraz I35.

Zainteresuj się jeszcze Diapason. Ja ostatnio wybierałem spośród Orchestra Reference, i35 oraz Fezz Audio Titania i wybrałem Diapasona, dlatego że miał najbardziej równy i pełny dźwięk, czego mi brakowało w i35. Orchestra miała zawolny decay, co się odzwierciedlało w muzyce symfonicznej i filmowej. A od Titani Diapason ma lepszą rozdzielczość, szczegółowość i się nie grzeje tak jak Fezz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Miroslav1 napisał:

 Maciek, polecasz 40tki...przecież u Ciebie się  nie sprawdziły ;-)

Mirek, były zastrzeżenia co do pewnych spraw, obawy przy wielkości mojego pokoju, ale granie mi się podobało. Chyba niegdzie nie napisałem, że źle grały ? Raczej, że w końcu mogłem poodpoczywać przy muzyce, choć w porónaniu z innymi może brakować tej iskry na górze.

Jestm bliższy ich zakupu niż dalszy jeśli tak mogę się wyrazić.

Czekam na zestaw paneli od Acoustic Manufacture. Łącznie 5 dyfuzorów 80/80 cm. Po tym podejmę decyzję finalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy że one jeszcze u Ciebie grają ? ...robiłeś pomiary pokoju ?
Nie, już dawno ich nie mam. Miałem kilka dni, czy tydzień. Niemniej wbiły się w głowę. Z tego wszystkiego czego słuchałem mają swoje urokliwe cechy.
Nie robiłem pomiarów. Mieszkanie wynajmowane, więc zakupiłem po prostu sprawdzony przez innych produkt, liczę na pozytywny wpływ i już

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maciek36 napisał:

Nie, już dawno ich nie mam. Miałem kilka dni, czy tydzień. Niemniej wbiły się w głowę. Z tego wszystkiego czego słuchałem mają swoje urokliwe cechy.

 

 ...faktycznie, te cholery mają coś w sobie ....góra nie zachwyca, bas słyszałem lepszy,  reszta jakoś tak - no niby  gra.... ;-)

ale muzykę to można słuchać całymi godzinami  i to z ogromną przyjemnością 

mają też jeden element ponad przeciętny....w takiej dawce tego nawet nie usłyszysz  na  Sonus Faber, Dynaudio itd.

....(mam na myśli kolumny podstawkowe) ...ten element to - naturalność grania tak zwane brzmienie live

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, misiekkb napisał:

Ale znając gusta muzyczne @chcheckitout jeśli to nadal jest muzyka elektroniczna głównie to Herberth 40.2 nie są dla niego.

Jest ale to nie wszystko czego słucham. Nie ma urokliwych wokali, ani trąbki. Herberthów trochę słuchałem bo mam pod nosem dystrybutora. Głośniki zacne ale nie do takiej muzyki jakiej słucham. Takie P3 z jakaś lekką lampą bym wrzucił do sypialni ale nie do salonu. 40.2 są też za drogie. 

Skosztowałem lampy i cały czas nie mogę o tym przestać myśleć. 

 

Zresztą Misiek wiesz, że lubię Audeze i trochę szukam czegoś podobnego ale w wydaniu kolumn. 

Edytowane przez chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ale to nie wszystko czego słucham. Nie ma urokliwych wokali, ani trąbki. Herberthów trochę słuchałem bo mam pod nosem dystrybutora. Głośniki zacne ale nie do takiej muzyki jakiej słucham. Takie P3 z jakaś lekką lampą bym wrzucił do sypialni ale nie do salonu. 40.2 są też za drogie. 
Skosztowałem lampy i cały czas nie mogę o tym przestać myśleć. 
 
Zresztą Misiek wiesz, że lubię Audeze i trochę szukam czegoś podobnego ale w wydaniu kolumn. 
A to jak grają te Audeze, bo widzę w kilku wątkach szukasz inspiracji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ale to nie wszystko czego słucham. Nie ma urokliwych wokali, ani trąbki. Herberthów trochę słuchałem bo mam pod nosem dystrybutora. Głośniki zacne ale nie do takiej muzyki jakiej słucham. Takie P3 z jakaś lekką lampą bym wrzucił do sypialni ale nie do salonu. 40.2 są też za drogie. 
Skosztowałem lampy i cały czas nie mogę o tym przestać myśleć. 
 
Zresztą Misiek wiesz, że lubię Audeze i trochę szukam czegoś podobnego ale w wydaniu kolumn. 
A to jak grają te Audeze, bo widzę w kilku wątkach szukasz inspiracji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.