Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  37 członków

Jadis Klub
IGNORED

JADIS klub


rafsyl

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam, szukam. będę słuchał do upadłego :) zanim coś kupię. 
Słusznie. Bardziej mi chodziło zebys napisał co w Audeze Tobie się podoba, żeby spróbować to odnieść do kolumn

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. Bardziej mi chodziło zebys napisał co w Audeze Tobie się podoba, żeby spróbować to odnieść do kolumn

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

A mi bardziej chodziło z czym paruje się najczęściej Jadisa. Z czym łapie synergie.
Sprawdź ATC M40, tylko nie wiem jaki masz wzmacniacz, gdyż one dużo mocy potrzebują, na I-88 dają radę, ale on kosztuje.
Najlepiej by było aktywne kupić... I88 to spory wydatek niestety...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)
2 minuty temu, maciek36 napisał:

Na ile ja słyszałem to grają i z moim i88  bez problemu.

Miałeś je u siebie? Nie wiedzialem :) Czyli teroretycznie JA80 powinny dac rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś je u siebie? Nie wiedzialem :) Czyli teroretycznie JA80 powinny dac rade. 
Słyszałem Ktemy z i88 chyba dwa lub trzy razy ale nie u siebie. Niby skąd miałbyś wiedzieć jakie kolumny miałem w domu ?
Co do JA80 to nie znam, nie wiem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)
Teraz, maciek36 napisał:

Słyszałem Ktemy z i88 chyba dwa lub trzy razy ale nie u siebie. Niby skąd miałbyś wiedzieć jakie kolumny miałem w domu ?
Co do JA80 to nie znam, nie wiem.

Pisałeś trochę na sąsiednim ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś trochę na sąsiednim ;) 
:) rozumiem.
Raczej skłaniam się do ścieżki z Harbeth.
Tak jakoś los mnie zaprowadził:D Miałem w domu Accordo.
JA80 jeśli ta wersja na kt150 jak teraz patrzyłem to powinno bez problemu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)
Teraz, maciek36 napisał:

:) rozumiem.
Raczej skłaniam się do ścieżki z Harbeth.
Tak jakoś los mnie zaprowadził:D Miałem w domu Accordo.
JA80 jeśli ta wersja na kt150 jak teraz patrzyłem to powinno bez problemu.

Tak, Ja80 podobna specyfikacja, ale musial bym to przetestowac w domu. Pomyslimy :)

FS przydal by sie model pomiedzy Accordo a Ktema. Ktore Harbethy? Fajnie ,ze sciezka odnaleziona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ja80 podobna specyfikacja, ale musial bym to przetestowac w domu. Pomyslimy :)
FS przydal by sie model pomiedzy Accordo a Ktema. Ktore Harbethy? Fajnie ,ze sciezka odnaleziona :D
Harbeth jeszcze nie moje, ale jeśli nie wydarzy się jakaś rewolucja to pójdę w 40.2.
Ma być model między Accordo, a Ktema, ale jak widać to nie takie proste i trwa.
Na pewno nie będzie problemu z odsłuchem Ktem jeśli się zdecydujesz.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)
Teraz, maciek36 napisał:

Harbeth jeszcze nie moje, ale jeśli nie wydarzy się jakaś rewolucja to pójdę w 40.2.
Ma być model między Accordo, a Ktema, ale jak widać to nie takie proste i trwa.
Na pewno nie będzie problemu z odsłuchem Ktem jeśli się zdecydujesz.

Ktemy juz mam. Tez sie naszukalem kolumn, ale zrobilem inaczej. Zamiast do siebie to jedzilem i sluchalem ze 3 lata. Nie dal bym rady tego nosic co chwila ;) Ze elektronika troche latwiej jak już kolumny docelowe stoja. Lepiej niz 40.2 sie nie da, wiec juz teraz gratuluje wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktemy juz mam. Tez sie naszukalem kolumn, ale zrobilem inaczej. Zamiast do siebie to jedzilem i sluchalem ze 3 lata. Nie dal bym rady tego nosic co chwila ;) Ze elektronika troche latwiej jak już kolumny docelowe stoja. Lepiej niz 40.2 sie nie da, wiec juz teraz gratuluje wyboru :)
Ehhh, gratulacje również.
Nie wiem jak tam u Ciebie akustyka, ale na pewno warto do Ktem coś pomyśleć.
Ja czekam na dyfuzory właśnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)
12 godzin temu, maciek36 napisał:

Ehhh, gratulacje również.
Nie wiem jak tam u Ciebie akustyka, ale na pewno warto do Ktem coś pomyśleć.
Ja czekam na dyfuzory właśnie.

 

Akustyka oczywiście jest do zrobienia, ale... kolumny wrzucone na Podium Townsend odseparowane są od podłoża i dzięki temu pozbywamy się podbicia basu. A to przydaje się w niedużych pomieszczeniach. Gaia jest tez myślę warta sprawdzenia. 

 

image_27621.thumb.jpg.2ff3decccd97e6c38a4d350a408799bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Akustyka oczywiście jest do zrobienia, ale... kolumny wrzucone na Podium Townsend odseparowane są od podłoża i dzięki temu pozbywamy się podbicia basu. A to przydaje się w niedużych pomieszczeniach. Gaia jest tez myślę warta sprawdzenia. 
 
image_27621.thumb.jpg.2ff3decccd97e6c38a4d350a408799bc.jpg
Tomek, a Ty to Ty? :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)
8 minut temu, maciek36 napisał:

Chwilę mi zajęło polapanie się co i jak emoji4.png
Czyli Jadis teraz ?

 

Tak przyszlosciowo sie sie pytam. Trzeba bedzie potestowac zanim wybiore. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak przyszlosciowo sie sie pytam. Trzeba bedzie potestowac zanim wybiore. 
Ja bym Ktemy jeszcze posłuchał z Electro choćby Aw180. Mam dobre wspomnienia z tym wzmakiem.
Jadis to w sumie pewniak z FS.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu ‎14‎.‎03‎.‎2019 o 06:30, Miroslav1 napisał:

te lampy chyba ma już  w sprzedaży firma KR Audio, tyle że cena jest niezbyt przyjazna .... + - 400euro 1sztuka

 

 

Dzięki za info. Są cholenie drogie, sztuka w UK kosztuje 385 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

.....raz na ileś miesięcy można zakłócić spokój w klubie - jest to dla mnie dość istotne więc i usprawiedliwione

myślałem że mój CD Orphee jest w pewien sposób dopieszczony bo ma odpowiednio dobry kabel sieciowy

jeszcze lepszy IC, podstawki antywibracyjne, nawet zaślepki Cardasa xlr mu sprawiłem....lampy również dobierałem starannie

nie będę wszystkich wymieniał ale naprawdę było sporo....z bieżącej jaki  ze starej produkcji....dlatego uważałem że

Orphee ma cieplarniane warunki i jest dopieszczony....myliłem się i to bardzo....czegoś brakowało.....

 

gram dopiero na nich 3 dni i jest to zdecydowanie za wcześnie.....ale jednego już jestem pewien i to na 100%

Orphee brakowało Telefunkenów ECC802S.....to jest niesamowite co dzieję  się z dźwiękiem....

one pozwoliły rozwinąć skrzydła Jadisowi....emocjonalność, muzykalność, naturalność, kultura grania, wyrafinowanie

jest na tak wysokim poziomie ze tylko zachwycać się graniem....i właśnie to robię.....wiem że dźwięk będzie jeszcze ewoluował...

zaczekam jakieś  70/80 godzin i wtedy coś więcej napisze.....przy okazji polecam i pozdrawiam Esoteric hi fi w Warszawie....

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.11.2019 o 11:53, Miroslav1 napisał:

.....raz na ileś miesięcy można zakłócić spokój w klubie - jest to dla mnie dość istotne więc i usprawiedliwione

 

Powiedz coś więcej na temat wrażeń z KT 120 vs 6550. Próbowałeś jakichś KT 88? 
Mam DA 30  bardzo fajnie olampowany lampkami EI. 

Testowałeś odczepy 4 i 8 ohmowe? U mnie różnica jest BARDZO duża... 8ohm wprawdzie zamula nieco wzmacniacz, ale znacznie zyskuje wypełnienia i wokale...

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julius-6 napisał:

Powiedz coś więcej na temat wrażeń z KT 120 vs 6550. Próbowałeś jakichś KT 88? 
Mam DA 30  bardzo fajnie olampowany lampkami EI. 

Testowałeś odczepy 4 i 8 ohmowe? U mnie różnica jest BARDZO duża... 8ohm wprawdzie zamula nieco wzmacniacz, ale znacznie zyskuje wypełnienia i wokale...

...przejście z 6550 na KT120 dało bardziej neutralny i dynamiczny dźwięk z lepszym basem ale też trochę jaśniej zagrało...6550 grały trochę ciężko, jakoś bez wigoru ale z większym wypełnieniem....odczepy mam ustawione na 4 ohom ale od  nowego nie testowałem/zmieniałem...innych KT nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

...przejście z 6550 na KT120 dało bardziej neutralny i dynamiczny dźwięk z lepszym basem ale też trochę jaśniej zagrało...6550 grały trochę ciężko, jakoś bez wigoru ale z większym wypełnieniem....odczepy mam ustawione na 4 ohom ale od  nowego nie testowałem/zmieniałem...innych KT nie sprawdzałem

W sumie Harbethów na 8ohm pewnie by nie pciągnął... niemniej jednak zawsze uważam, ze warto tego odczepu próbować, bo średnica i barwa zawsze, ale to zawsze zyskuje.  Niestety w przypadku trudnych kolumn bardzo cierpi bass...

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.