Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  37 członków

Jadis Klub
IGNORED

JADIS klub


rafsyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>modrzew47,

jako sterujące mi w Defy7 bardzo pasują Psvane - zaletą jest również to że kupisz nowe i sparowane.

Ogólnie z tzw. NOSami to amerykany i angole będą grały grubo i barwnie (Mullard, RCA, Tungsol), niemcy szybko i rozdzielczo (Siemens, TFK) - jak są chęci to można się bawić i próbować ;-)

 

Lampy mocy wymieniam co 1,5 do 2 lat - komplet 12szt., dlatego nie kombinuję i zamawiam nowe współczesne, miałem 6550SED, el34SED i 2x kt88 EH, oczywiście są różnice, ale wszystkie mi się podobały :-) Ważne jest dobranie trójek (4 x 3 w rzędzie) i ustawienie biasu - ja ustawiam na 70-75% (http://www.webervst.com/tubes1/calcbias.htm).

Nie znam kt120 - podobno dobre, chociaż ciągnie mnie do el34 - bardzo lubię tę lampę, a muszę kolejny komplet niedługo zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSVANE po 80ciu godzinach grania pokazały swoją klasę....porównuję do EH które miałem poprzednio w DA88.....teraz czas na KT120

jak dobrze pójdzie w tygodniu będę miał Harbeth SHL5....coś czuję że z Jadisem fajnie zagrają.... wtedy Dynaudio S25 idą w świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABs a do którego konkretnie producenta el34 Cię ciągnie?

 

EL34 miałem Svetlana SED Winged C, ale nawet i coś tańszego mógłbym wypróbować np.EH, nie mam tutaj jakiś specjalnych wymagań, ani chęci poszukiwania i płacenia za rodzynki ;-)

EL34 nie wszystkim się podobają - brakuje dynamiki, rozdzielczości i czystości na górze względem kt88, ale dostajemy czarującą naturalną średnicę, gęstość i płynność w całym paśmie, więcej tzw. "muzykalności".

Ostatnio mam włączony na stałe wzmacniacz "cyfrowy", także jest jeszcze inaczej, taki przerywnik - Jadisa załączam od święta, jak są chęci ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

ABs=>

mam piecyk do którego mogę wsadzić 6ca7,KT77, lub właśnie El34.Dwie pierwsze kombinacje przećwiczyłem, ale el34 nie zapinałem, dlatego pomyślałem,że masz jakieś konkretne typy.Gram z 3 Harbetha, które nie są głośnikami zamulonymi ale średnice mają dopaloną i tak zastanawiam się, czy to nie będzie za dużo szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jamówię,

Harbetha nie miałem u siebie w pokoju, ale wydaje mi się, żebyś odczuł wyrazną zmianę to trzeba by przeskoczyć na wyższe prądowo lampy typu 6550 i dalej kt88, ale nie wiem czy Bonasus to wytrzyma i czy jest przystosowany do przyjęcia większych lampowych braci z rodziny - nie mówiąc o kt120, które wymagają dużo więcej miejsca i najwięcej prądu - raczej chyba nie da rady.

u mnie grają na średnicy i górze głośniki Accutona, dół obsługuje Eton także potrzebuję czegoś takiego jak Jadis :-)

ps

kiedyś byłem na odsłuchu porównawczym 3 wzmaków w jednym systemie, z pamięci były to Lavardin IT, Bonasus i Air Tigjt atm1s i muszę powiedzieć, że Bonasus bardzo mi się podobał, świetny wzmacniacz.

 

 

>Miroslav1

napisz koniecznie jak te 120stki zagrają względem fabrycznych?

 

 

Czy w nowych Jadisach jest autobias?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

>Miroslav1

napisz koniecznie jak te 120stki zagrają względem fabrycznych?

 

 

Czy w nowych Jadisach jest autobias?

oczywiście że napiszę kilka zdań....pewnie trochę czasu zejdzie zanim lampy się wygrzeją

u mnie jest autobias,...z tego co wiem to w innych integrach również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość jamówię

(Konto usunięte)

od kilku godzin gram na lampach KT120... jeszcze za wcześnie aby coś konkretnego napisać ale...

coś czuję że to był strzał w dychę:)....te lampy jakby są stworzone do Harbetha...:)

A co takiego dają Harbethą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego dają Harbethą?

przede wszystkim lepszy jakościowo bas....bardziej wypełniony, rozciągnięty, mocny, nie jest suchy.... jest dobrej jakości

o kilku innych elementach brzmienia napiszę za jakiś czas

jeszcze jedno...na KT120 jest lepsza dynamika i brzmienie bardziej neutralne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

przede wszystkim lepszy jakościowo bas....bardziej wypełniony, rozciągnięty, mocny, nie jest suchy.... jest dobrej jakości

o kilku innych elementach brzmienia napiszę za jakiś czas

jeszcze jedno...na KT120 jest lepsza dynamika i brzmienie bardziej neutralne

 

Hmm..a jak z kluczową dla mnie cechą, czyli z muzykalnością.Nie lubię w lampie wyczynu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..a jak z kluczową dla mnie cechą, czyli z muzykalnością.Nie lubię w lampie wyczynu:)

nie chodzi o wyczynowe granie.....nie tego szukam .....to jest granie z większym pazurem, wigorem, energią

przede wszystkim.... jeżeli mówimy o kolumnach Harbeths to muzykalność jest na pierwszym miejscu

to jest tak wciągające granie że trudno się od niego uwolnić:)... po kilka godzin słucham jednej płyty i nie mam dość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

nie chodzi o wyczynowe granie.....nie tego szukam .....to jest granie z większym pazurem, wigorem, energią

przede wszystkim.... jeżeli mówimy o kolumnach Harbeths to muzykalność jest na pierwszym miejscu

to jest tak wciągające granie że trudno się od niego uwolnić:)... po kilka godzin słucham jednej płyty i nie mam dość:)

Znam to:) jak kupiłem Harbeths to właśnie ta niemożność odklejenia się od fotela był dla mnie szokująca, jak o tym pisałem nie każdy w to wierzył.Nic to Ty wiesz o co chodzi a niedowiarkom polecam odsłuch:) Jakie masz standy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli klasyka:)zasyp je koniecznie wynalazkiem Noela w odpowiedniej proporcji a mocno się zdziwisz, chyba,że tak masz no to wiesz o co chodzi:)

ponoć w środku jest jakieś cholerstwo dla kota:)

....dziś piłuję Boba Dylana z filmu ,,Pat Garrett & Billy The Kid,, nie mogę tego wyłączyć....to co się wyrabia na średnicy....brak słów!

Jadis+Harbeth= cudowne połaczenie!!....to jest moje granie. KT120 dają większą neutralność..... temu tandemowi właśnie tego trza

a przy tym ta energia która wydobywa się z Jadisa.....coś pięknego.....DA88 jakby odżył przy kt120 (dopiero grają 15 godzin) co to

będzie za 100 godzin aż strach się bać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie,w Defy 7 siedzą KT 90 i z Focalem Mini Utopią jest minimalnie za sucho.Rozważam właśnie zakup EL34.Sądzicie,że będzie gęściej i barwniej?Zamieniłem Electro Harmonixa 12AU7 na 5814GE,jest minimalnie lepiej ale wypełnienia mi jeszcze brak.Musze sprawdzić lampy i bias a nie wiem jak to zrobić,nie mam instrukcji.

 

Jestem ciekaw jak wpływa na dźwięk wymiana lamp mocy z KT90 powiedzmy na EL34 lub na 6CA7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pi.infn.it/~federico/Immagini/jadis.zip

 

http://www.hometheaterhifi.com/volume_12_1/jadis-da-7-amplifier-3-2005-part-2.html

 

http://www.james-gang.org/jca/Bias.php

 

W starszych Defy7/DA7 bias ustawiamy czterema PR, każdym dla 3 lamp - jeżeli nie wiemy o co chodzi to absolutnie nie powinniśmy rozkręcać urządzenia, bo narobimy sobie i rodzinie kłopotu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABs

 

Wiadomo,że sam nie będe tego robił.Nie znam się ale są tutaj ludzie co wiedzą tylko nie wiem czy znają wszystkie wartości,które są potrzebne do ustawienia biasu a ja sam nie jestem pewny jakie lampy mocy mogę używać.Podoba mi się brzmienie lamp EL 34 a mam KT90.Jakie warości są potrzebne pod jedną i drugą lampe?Takie same?Wzmak był kupiony w kwietniu 2011 roku u Grobela.Nie wiem czy to stary czy nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.