Skocz do zawartości
IGNORED

najlepsze nagrywarki komputerowe do audio?


futu

Rekomendowane odpowiedzi

przymiezam sie do kupna nagrywarki komputerowej do audio (raczej uzywanej bo wydaje mi sie ze beda lepsze)

 

jakie modele sa najlepsze na dzisiaj do audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukalem kilka modeli i jak na razioe takie propozycje:

 

1. Ricoh CD-RW MP7183A

2. NEC CD-RW x48/x24/x48

3. CD-RW TEAC CD-W552E

4. Plextor PX -716A

 

no nie znam innych te pewnie sa slabe wiec podajcie kilka przykladowych najlepszych na audio

 

ps. szukam jako zamiennika mojego LG a wiec chodzi o wyzsza jakosc zapisu audio od LG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godne polecenia sa Yamahy CRW- F1 lub Plextory z systemem AMQR.Jesli ten Plextor ma ten system to warto sie nim zainteresowac jak nie szukaj innego Plextora albo najlepiej tej Yamahy.Zdaje sie że jednak Yamaha to jedna z najlepszych nagrywarek do audio ,chyba ze się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten plextor to pomylka bo to nagrywarka DVD

 

a ta yamaha to dosc droga wiec rozejze sie za innymi moze jakimis plextorami lub tanszymi wersjami yamahy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Plextor'a PX 4824A czy jakoś tak i muszę przyznać, że faktycznie spisuje się chyba lepiej jeżeli chodzi o nagrywanie płyt audio niż nagrywarka DVD, ale ta z kolei jest ogólnie słaba jakaś LG z Light Scribe. Polecam poszukać starego Plextora - świetne maszyny, choć moja ma dziwną przypadłość, że nie otwiera się jak nie ma płyty w środku i trzeba drucikiem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-RW TEAC CD-W504E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Plextory PX 48/24 48a ; 16/10 40a ; 12/10 32a i byłem zadowolony. Do czasu. Teraz leżą w szufladzie i się kurzą. Ponad rok temu kupiłem w ciemno polecaną przez wielu zewnętrzną Yamaha F1 /używka 250zł / Porównanie kopii wypada bardzo niekorzystnie dla Plextora. Widać to testując wypały programikiem disc speed, ale megapozytywne zaskoczenie następuje dopiero przy odsłuchu takiej kopii. Często wypada lepiej od oryginału. Podobno Plextor premium / tylko ten ma AMQR / działa jeszcze lepiej. Mam więc takie doświadczenie, że nie warto oszczędzać na nagrywarce przeznaczonej do audio. Cena porównywalna do zakupu 10 płyt jest wciąż okazyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać, ale jak kopia może brzmieć lepiej od oryginału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda, 23 Mar 2010, 11:28

 

Ja to we wszystko już jestem skłonny uwierzyć :) Walczyłem trochę z kopiowaniem płyt i zawsze kopia brzmiała gorzej. Mimo iż "bit-perfekt". Sądzę, że jest to spowodowane samym odczytem cdr przez odtwarzacze stacjonarne, a nie jakimiś magicznymi różnicami w bitach. A może faktycznie istnieją nagrywarki, które wypalają rowki pod bardziej audiofilskimi kątami? Podobno zielone mazaki są świetne, więc czemuż tak nie mogłoby być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam pozytywną opinię dla Plextor Premium 2- czy lepsze od orginału? Hmmmmm Trzeba dobierać dobre CD-R (kolejne voodoo???) ale w moim przekonaniu były świetne CD-R plextora właśnie, niestety już nie produkowane, potem długo nic i Fuji ze stabilizatorem obrotów, a potem sony verbatimy i inny badziew. Premium 2 bardzo polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodność bitową będziemy mieli - włożymy płytę do czytnika komputerowego. Dane będą czytane wielokrotnie aż do momentu kiedy zostaną przeczytane prawidłowo. Odtwarzacze CD to chyba inna bajka - tu nie ma czasu i szans - ścieżka jest czytana przeważnie raz. Co zostanie odczytane to idzie dalej. Po drodze jest jeszcze dopisująca swoje według jakiegoś algorytmu korekcja błędów. Nie trzeba laboratorium aby sobie zasymulować taką sytuację. Znajdźmy płytę CD która jest nieczytana przez nasz odtwarzacz albo powstaje na niej masa błędów. Zrzućmy ją za pomocą dobrego programu do ripowania - np EAC. Następnie nagrajmy na dobrej nagrywarce. Płyta prawdopodobnie będzie działała bez zastrzeżeń i lepiej niż "orginal" w tym sensie, że nie pojawia się w zwyczajowych miejscach przerwy, przeskoki albo, że w ogóle będzie przeczytana. Jest to oczywiście przykład dosyć drastyczny - ale jeśli on działa to dlaczego w mniejszej skali różnice mają nie wystąpić - zważywszy, że np wypalarka yamachy wypala specjalnie inne, grube i lepiej widzialne dla laserów pity czy jak się to tam zwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha F-1 jest już niedostępna. Tylko z drugiej ręki. Plextor Premium ma równiez system amqr. Używając tego systemu można poprawić nagranie. Trzeba o tym więcej poczytać a potem wydziwiać. Różnica jest wyrażnie słyszalna. Lepiej uzywać programu Feurio niż Nero 5.Wszystko jest poparte moim doświadczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podobna jakosc kopii i oryginalu 9tloczonego) tez jakos nie wieze - zawsze to gra gorzej niezaleznie od plyty na jakiej kopiowalem od programu no i od nagrywarki(ale tutaj tylko 2 mam do testow nagrywane na kilku innych - nie plextor i yamaha zeby nie bylo - tez byly gorsze)

wiec nie oczekuje oryginal-kopia takiej samej jakosci bo tego poewnie nie da sie osiagnac (biorac pod uwage ograniczenia samego odczytu w CD)

 

ale oczekuje lepszej jakosci od moich dsotychczasowych nagrywarek - chociaz ta stara LG jest dobra i lepsza od wielu nowszych napedow - sprawdzane - ale i tak jest gorzej wystarczy tylko porownac - bo bez porownania to nieraz moze sie wydawac ze jest prawie identycznie (do czasu az nie posluchamy oryginalu)

 

gdyby nie pewien problem mojego LG - nagrania sa wygladzone i przez to jakby zbyt slabo rzucajaca sie gora (to i tak teoretycznie dobrze bo nie ma wyostrzenia jak w wielu innych ale znow mam wrazenie jakby przytlumienia - to taki charakter i mi przeszkadza wiec musze kupic cos lepszego)

 

wiec jak na razie yamaha i plextor - yamaha troche droga wiec za plextorami sie rozgladam uzywanymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już kilka lat CRW3200. Kupiłem używaną. Sprawuje się, mimo lat, wyśmienicie. Z jednej strony bardzo ją oszczędzam, używam wyłącznie do wypalania audio, ale z drugiej strony co przeszła u poprzedniego właściciela??? Nie wiadomo. W każdym razie, na podstawie własnych doświadczeń, polecam polować na używaną Yamahę z audiomaster. Ciekawy test:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda i liberas był kiedyś fajny teścik CDR i CD , krótkie wyjaśnienie jak się produkuje CD u Pacuły, jak poczytacie to możecie podważać co pisał artPaw i inni koledzy, nauczcie się nie wydawać opinii bez dogłębnej wiedzy na jakiś temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, 23 Mar 2010, 11:55

 

Płytka CD-R Plextora wcale nie była taka cudowna zrobiłem na niej test porównawczy z Tayo (płytka dostarczana z Premium 2)i wyszło gorzej. A w Fuji ten stabilizator to pic na wodę, trochę cięższej farby na płytce i od razu stabilizator jak w gramofonie analogowym. Pewnie od razu najlepiej odtwarzać te płytki tylko na paskowym CD CEC-a :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nagrywarki chyba nie ma praktyczie wplywu na jakosc zapisu! Owszem nosnik, ale nagrywarka? Nie znam sie zbytnio na tym, ale zapis odbywa sie w systemie zero jedynkowym i poprostu zmiana nagrywarki nic nam nie da, bo to czysty cyfrowy zapis. Moze bedzie ona trwalsza, ale zeby lepiej nagrywala...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Testowałem kilka nagrywarek i jestem zdania, że mimo wszystko mają wpływ na brzmienie. Nie mówię o tanich markach typu LG czy Samsung - tutaj różnicy nie słyszę. Jednak moim zdaniem Plextor nie ma konkurencji. Sam używam Plextor Premium I. W każdym razie Efekt brzmieniowy to wynik synergii oprogramowania, urządzenia i nośnika.

U nie wygląda to tak:

Plextor Premium I

Easy CD-DA Extractor 12 + PlexTools XL (Ważna konfiguracja)

JVC CD-R 80HS100 (Tayo Yuiden)

Efekt jest bardzo dobry.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg niemieckiego stereo - najlepsza nagrywarka to Teac - 100 %, inne również nie schodzą poniżej 92 %, większe różnice są między CD-R-ami, najlepiej wypadł CD-R Fuji for Photo - 99 % i do tego może pochwalić się niską ceną ok. 0,70 EURO oraz drogi Mobile Fidelity Ultradisc CD-R - 100 %

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""" Sprawa nagrywarki chyba nie ma praktyczie wplywu na jakosc zapisu! Owszem nosnik, ale nagrywarka? Nie znam sie zbytnio na tym, ale zapis odbywa sie w systemie zero jedynkowym i poprostu zmiana nagrywarki nic nam nie da, bo to czysty cyfrowy zapis. Moze bedzie ona trwalsza, ale zeby lepiej nagrywala... """

 

niestety ale nagrywarka ma wplyw na jakosc nagrania mam 2 zamontowane teraz i kazda z nich ma inne brzmienie

1. bardziej wygladzone stlumione ale bardziej bliski9e oryginalowi

2. wyostrzoine na gorze bardziej chlodne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Panowie ,że pomimo wezwań nie czytacie. Nagrywarka z funkcją amqr po prostu wypala dłuższe "pity". Jak oczywiście wiecie, płyta składa się z "pitów" i "landów". Jeśli wydłużymy owe "pity" zmiejszymy błąd jittera. W efekcie po takim trybie nagrywania muzyka na płycie zajmuje fizycznie więcej miejsca ale nagranie lepiej brzmi. Osobnym zagadniem jest to ,że komputer dokładniej odczytuje dane , a jeśli są lepiej odczytane to przegrane też one są lepiej. Tak skrótowo to wyjaśniając. Jakość nośnika też ma znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na komputerze odczyt nie ma znaczenia - będzie czytane dopóki nie zostanie prawidłowo zczytane. Dla napędu CD audio owszem, to już ma znaczenie.

A nagrywarki mają znaczenie - wypalane na kupla laptopie płyty nie dają się słuchać - trzaski, piki, przycięcia napędu. Beznadzieja. Nie ma co porównywać do mojego Benq (odpowiednik jednego z napędów plextora)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>bonaventura, 23 Mar 2010, 18:53

 

Ale ześ sie z tymi pitami uparł,mam Plextoora Premium i tam ta funkcja amqr jest nazywa się gigarec-można także wypalać krótsze pity :) Dżwiękowo dłuzsze pity moim zdaniem zmieniaja dżwiek na niekorzyść i nie korzystam z tej funkcji. Za to jest ponad 15 ustawień w programie które należy do danej płyty danego producenta zmienić żeby wypał był bardzo dobry. Ważny w odczycie do wypału jest czas dostepu czym krótszy tym lepiej wypalarka wtedy nie ma wyzyłowanych parametrów czyli pracuje dokładniej Plextor Premium ma te czasy o prawie 1/3 krótsze od pozostałych wypalarek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Plextorze Premium 2 jest funkcja amqr. W zwykłej Premium jej nie ma. Funkcji tej należy używać dla płyt wysokiej jakości, przystosowanych do nagrywania z małą prędkością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań Plextor Premium 2 to obecnie najlepsza nagrywarka komputerowa do przegrywania muzyki.

Na dobrej jakościowo płycie naprawdę trudno rozróżnić kopię od oryginału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanleypl, 27 Mar 2010, 20:03

 

Mógłbyś zrobić zrzut ekranu jak uruchamiasz funkcję amgr i jakim programem, bo Plextor już ładnych pare latek nie rozwija oprogramowania,a te Premium 2 to juz stare zapasy. Moze czegoś nie wiem co Ty wiesz? Nie pisze tego złosliwie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.