Skocz do zawartości
IGNORED

najlepsze nagrywarki komputerowe do audio?


futu

Rekomendowane odpowiedzi

mam Premium 2 ; po instalacji PlexTools Proffesional XL V3.16, każda próba dodania plików do CD maker kończy się natychmiastowym zamknięciem programu. Zresztą wcześniej żaden program Plex nie działał bo zgłaszał zbyt małą pojemność nośnika. Nie wiesz czasem , czy nagrywarka jest domyślnie ustawiona na GigaRec?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry - pisze dysk źródłowy za duży. Macie jakiś pomysł na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>stanleypl, 28 Mar 2010, 08:46

 

Prosiłem o zrzut ekranu chciałem zobatrzyć jak to wyglada w praktyce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Seba78

"zgodność bitową będziemy mieli - włożymy płytę do czytnika komputerowego. Dane będą czytane wielokrotnie aż do momentu kiedy zostaną przeczytane prawidłowo. Odtwarzacze CD to chyba inna bajka - tu nie ma czasu i szans - ścieżka jest czytana przeważnie raz. Co zostanie odczytane to idzie dalej."

 

Polecam eksperyment. Zripuj konkretną płytę za pomocą EAC-a na kompie. Następnie podłącz swój stacjonarny odtwarzacz CD cyfrowo do karty dźwiękowej kompa, odtwórz na tym odtwarzaczu tę samą płytę, która przed chwilą zripowałeś i zapisz to na kompie.

Sprawdziłem to wielokrotnie u siebie. Przy sprawnym odtwarzaczu zawsze zapis zgrywki zgadzał się do ostatniej próbki (a są ich setki milionów) z EAC-owym ripem. A jeśli są błędy, to odtwarzacz jest albo zepsuty, albo (laser) zajechany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj - spoko przestancie juz udowadniac sobie te smieszne zaleznosci i zrozumcie w koncu jedno - kopia jest gorsza od oryginalu (odtwarzana na odtwarzaczu cd)

 

byc moze i da sie miec prawie ze identyczna kopie - nie wiem w koncu wszystkich plyt i nagrywarek zgrywarek programow nie testowalem zeby moc powiedziec ze nie ma,

 

ale to co moge powiedziec to tylko tyle ile udalo mi sie przetestowac - a juz okolo 10 lat nagrywam nie tylko muzyke oczywiscie:

 

nagrywarka ma wplyw na dzwiek - jedne wprowadzaja mniejsza drugie wieksza degradacje ale kazda(z przetestowanych przeze mnie robila gorsze kopie od oryginalu) najlepszych nagrywarek nie testowalem ale rozne popularne

 

plyta ma wplyw na dzwiek

 

program nagrywajacy ma wplyw na dzwiek

 

kazda z tych rzeczy tworzy gorsza kopie od oryginalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> futu

"kopia jest gorsza od oryginalu (odtwarzana na odtwarzaczu cd)"

Gdyż dlaczegoż?

 

"byc moze i da sie miec prawie ze identyczna kopie"

Jeśli ktoś ma "prawie że identyczną kopię", to albo ma zepsuty sprzęt zgrywająco-wypalający, albo nie potrafi go obsłużyć. Identyczna kopia nie jest żadnym problemem.

 

"a juz okolo 10 lat nagrywam nie tylko muzyke oczywiscie"

I jakie masz wnioski dla wypalania filmów, zdjęć, dokumentów itd.?

 

"to wszystko to oczywiscie testy odsluchowe - jedyne sluszne przy audio !!!"

Oczywiście wi(e)działeś, co gra, nie?

 

Zrobiłem też kiedyś test, wyglądający prawie dokładnie jak ten opisany przeze mnie przed chwilą. Z małą różnicą, a mianowicie EAC-iem zripowałem oryginał, a w stacjonarnym odtwarzaczu wylądowała zrobiona przeze mnie kopia. I sorry, ale i w tym przypadku wszystkie próbki były identyczne (użyłem płyty trwającej 1:11:07, posiadającej 188.209.392 próbek). I z całym szacunkiem dla Twojego słuchu i doświadczenia, ale taki wynik trochę bardziej do mnie przemawia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edson - ty tez z tych dla ktorych gra tak samo? gratulacje - to moze w koncu czas zgrac plyte i porownac !!!

 

a wiesz dlaczego?

 

podam 2 pierwsze jakie mi wpoadna do glowy powody - jest tego wiecej w koncu i odczyt zapis plyta odtwarzacz jest na drodze...

 

1) kto powiedzial ze kopiujac i sprawdzajac na pc plyte audio ktora uzyskala identyczne parametry - zgodnosc z oryginalem - ze po odtworzeniu w odtwarzaczu audio w czasie rzeczywistym i przechodzac do przetwornika - ze w tym miejscu tez jest bit perfect?

2) kto powiedzial ze kopiujac i sprawdzajac na pc plyte audio ktora uzyskala identyczne parametry i wkladajac ja do cd-audio przechodzac przez naped cd-audio - ze na przetworniku taka plyta CD-r da to samo co TLOCZONA?

3)...

 

takich czynnikow jest sporo i zaden nie da tego samego rezultatu - bo to urzadzenie techniczne a wiec sama roznica CD-R i CD-AuDIO - to juz troche inne dzialanie samego napedu - a wiec pytanie czy oby identycznie sie zachowuje czytajac w czasie rzeczywistym z takigo cd-ra? itd otd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gratuluje masz o tyle dobrze ze mozesz wziasc jakikolwiek program jakakolwiek plyte i nagrywarke i wlaczyc zapis z predkoscia x52 itd itd... i sluchac sobie kopia=oryginal, szkoda ze ja tak nie mam:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> futu

"1) kto powiedzial ze kopiujac i sprawdzajac na pc plyte audio ktora uzyskala identyczne parametry - zgodnosc z oryginalem - ze po odtworzeniu w odtwarzaczu audio w czasie rzeczywistym i przechodzac do przetwornika - ze w tym miejscu tez jest bit perfect?"

Ja tak powiedziałem, bo sprawdziłem. Sam możesz sprawdzić i możesz się zdziwić.

 

"2) kto powiedzial ze kopiujac i sprawdzajac na pc plyte audio ktora uzyskala identyczne parametry i wkladajac ja do cd-audio przechodzac przez naped cd-audio - ze na przetworniku taka plyta CD-r da to samo co TLOCZONA?"

Ja tak powiedziałem, bo sprawdziłem. Sam możesz sprawdzić i możesz się zdziwić.

 

"takich czynnikow jest sporo i zaden nie da tego samego rezultatu"

Sprawdź, a możesz się zdziwić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj - ale sprawdzalem - wystarczylo ze posluchalem oryginalow z godzine a po przejsciu na cd-ry (specjalnie wtedy wlaczam kopie ktorej sluchalem w wersji oryginalnej) i uzyskalem pewne elementy w dzwieku ktorych nie ma w oryginalach -

 

acha tylko ze to bylo w 100% nagran wiec tutaj czy cd-r czy nagrywarka czy wszystko na raz tworzy je w 100% kopii - ps mam 2 nagrywaki i rozne plyty i programy wiec to jest na etapie odtwarzacza cd-audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj - to moze pogadaj z kims kto ma maxymalnie przejzysty szczegolowy dokladny zestaw i poporownuj - mozesz jeszzce pokombinowac z korektami zeby powylapywac jak sie zachowuje - czasami moze byc latwiej wylapac - bo w sumie nie wiem na czym porownujesz i na pewno sa zestawy na ktorych ze wzgledu na charakter dzwieku bardzo ciezko wylapac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> futu

"ale sprawdzalem - wystarczylo ze posluchalem oryginalow z godzine a po przejsciu na cd-ry (specjalnie wtedy wlaczam kopie ktorej sluchalem w wersji oryginalnej) i uzyskalem pewne elementy w dzwieku ktorych nie ma w oryginalach"

 

To przeprowadź jeszcze test, o którym pisałem. Może się okazać, że w Twoim przypadku zgrywka kopii przy użyciu stacjonarnego odtwarzacza nie będzie tożsama ze zgrywką oryginału w identycznych warunkach.

Wtedy to będzie oznaczało, że faktycznie różnice mogą być słyszalne. I że masz zepsuty/zajeżdżony sprzęt wypalający, albo że źle coś robisz (błędy w konfiguracji itd.).

 

 

"to moze pogadaj z kims kto ma maxymalnie przejzysty szczegolowy dokladny zestaw i poporownuj"

 

A skąd wiesz, jak przejrzysty, szczegółowy i dokładny zestaw posiadam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj - nie wiem, zreszta byc moze nalezysz do tych ktorzy nie slysza roznicy albo to czysta prowokacja... a w sumie ciekawe jaki sprzet masz ... bo jak zamulony to wygladzony to moze byc ciezko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mylcie zgodnej co do bitu kopi z oryginałem a możliwościami odtworzenia kopi przez stacjonarny odtwarzacz CD ze względu na to, że płyta nie jest wytłoczona a wypalona! To są dwie różne sprawy. I jak ktoś próbuje udowadniać, że różnicy być nie może bo jest zgodne bitowo... to zazdroszczę "przenikliwości" umysłu. Ile razy można jeszcze to wałkować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy nie potrafią sobie jeszcze tego wyobrazić proponuję dwa eksperymenty.

1. Zripuj i nagraj ponownie którąś z płyt CD które nie są czytane przez stacjonarny odtwarzacz ze względu na zły stan płyty. Czy kopia dobrze chodzi w stacjonarnym a oryginał nie? skopiowała się? skoro tak to pewnie są zgodne? wyklucza się a działa? niesamowite, prawda?

2. Przegraj jakąś płytę CD - komputerową, jakąkolwiek - np na kiepski krążek, albo z kiepskiego i zniszczonego na inny dobry - jak komu wygodniej. Spróbuj zrzucić materiał na dysk. Zmierz czas zrzucania danych. Różnią się? a zrzucił się ten sam materiał? hmmm zgodne bitowo a jedna zrzuca się dłużej od drugiej. Czary? Różnice są mierzalne? więc dlaczego miały by nie być słyszalne skoro w stacjonarnym odtwarzaczu muszą być czytane "w czasie rzeczywistym"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"" To przeprowadź jeszcze test, o którym pisałem. Może się okazać, że w Twoim przypadku zgrywka kopii przy użyciu stacjonarnego odtwarzacza nie będzie tożsama ze zgrywką oryginału w identycznych warunkach.

Wtedy to będzie oznaczało, że faktycznie różnice mogą być słyszalne. I że masz zepsuty/zajeżdżony sprzęt wypalający, albo że źle coś robisz (błędy w konfiguracji itd.). ""

 

wszystko jest ok a sprzet jest sprawny - obydwie nagrywarki - dlaczego tak sadze - ano wystarczy wypalic np film i go skopiowac na hdd jesli zostanie skopiowany oznacza to sprawna nagrywarke obydwie to potrafia , to tak dla ciekawosci, ale tak bardziej audiofilsko - nie ma trzaskow przeskokow itp dodatkowych udziwnien wiec jest w porzadku

 

Seba - niektorzy mysla ze rozne parametry daja to samo - ale to albo prowokacja albo po prostu naleza do osob nie slyszacych roznicy - moze najpierw by posluchali roznych sprzetow czy slysza roznice a pozniej testowali cos bardziej wymaghajacego jak plyty cd-r vs. cd-audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj, że ty jeszcze masz zdrowie na te dyskusje, ja po zadanym mi kiedyś pytaniu, cytuję "wytłumacz dlaczego CD-Ry 74 minutowe brzmią lepiej od 80 minutowych" wymiękłem, potem jeszcze niejaki Akira (do dziś pamiętam) próbował wmawiać, że skoro Flac to kodek, to zakodowany i ponownie zdekodowany plik wave musi brzmieć inaczej przyrzekłem sobie, ze już nie będę pisywał w tych tematach. Wszystkich i tak przebił Peter Daniel wskazując na różnice w brzmieniu po wymianie kości ram w komputerze, wykręcił mi nogi normalnie. I weź tu dyskutuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę z boku ale nadal w temacie :-)

Mam możliwość zakupu zewnętrznej nagrywarki audio - Pioneera Pdr-04,

czy warto i jakiej jakości kopie on wykonuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edson - te wszystkie przyklady jakie podales to sa akurat przyklady gdzie dzwiek sie nie bedzie roznil, no poza pewnymi wyjatkami glownie zwiazanymi z kompatybilnoscia, tzn jesli nagrywarka i/lub odtwarzacz bedzie gorzej radzil sobie z plytami 80min lub odwrotnie to moze to byc i prawdziwe albo flaca zle zdekompresuje ale tutaj przyjac nalezy ze dzwiekowo bedzie mniej wiecej bez roznicy

 

ale przegranie plyty audio i wlaczenie kopii na cd-audio to zupelnie inna sprawa i tutaj nie ma takiej mozliwosci wykonanie 100% kopia=oryginal (dzwiekowo)...

 

ale na razie wrocmy do tematu...

 

a co sadzicie o tych modelach plextora bo moge kupic:

 

plextor px-w1610

i plextor px-2410 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ale przegranie plyty audio i wlaczenie kopii na cd-audio to zupelnie inna sprawa i tutaj nie ma

>takiej mozliwosci wykonanie 100% kopia=oryginal (dzwiekowo)...

Byli też tacy ludzie, co twierdzili, że Ziemia jest płaska...

 

Powtórzę - różnica może być, jak masz zwalony odtwarzacz, nagrywarkę, lub coś pomiędzy. Albo jak widzisz, co gra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiko, 28 Mar 2010, 18:37

 

>Troszkę z boku ale nadal w temacie :-)

>Mam możliwość zakupu zewnętrznej nagrywarki audio - Pioneera Pdr-04,

>czy warto i jakiej jakości kopie on wykonuje?

 

To -zdaje sie - była najlepsza nagrywarka audio w historii. Była bo od dawna już nie jest produkowana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszg - a to kupie sobie za 10 zl na allegro nagrywarke i w realu hawka i nagram z predkoscia x52 po co przeplacac jak zawsze bedzie tak samo :D:D:D

 

oj panowie panowie doslownie zalamujecie mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3 - w takim razie nie będę się zastanawiał, jeszcze spytam tylko co obecnie (i czy) sensownego dostanę z płyt cdr-audio i gdzie?W sklepie widziałem tylko sony i tdk oraz czarne płytki (chyba memorexy) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne płyty od biernej strony jeśli są dobrej jakośći, mają niewielką przewagę nad srebrnymi.Zaraz rozpęta sie burza wokół tego stwierdzenia.Odpowiadam zatem. Promien lasera jest nie tylko odbijany ale również pochłaniany przez czarną powłokę na rewersie płyty.Ale i tak decyduje jakość nośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiko, 28 Mar 2010, 19:42

 

>absinth3 - w takim razie nie będę się zastanawiał, jeszcze spytam tylko co obecnie (i czy)

>sensownego dostanę z płyt cdr-audio i gdzie?W sklepie widziałem tylko sony i tdk oraz czarne płytki

>(chyba memorexy) ?

 

W Media Markcie widziałem płyty Fuji CD-R PRO for Audio. O parametrach tych krążków można poczytać tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.