Skocz do zawartości
IGNORED

Denon AH-D5000 + Heed Canamp


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może słyszał takie połączenie? Czy to zagra dobrze? To, że Heed poradzi sobie z 25Ohm'owym obciążeniem akurat nie mam wątpliwości tylko czy brzmieniowo to się zgra... Z góry dziękuję za wpisy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i AH-D2000 i AH-D5000 a przymierzam sie na serio do D7000 (niech te waluty spadną!)jedno co łaczy te słuchawki to wielka łatwość napedzenia nawet na zwykłym op-ampiku TL072 (dual opamp) grały juz fajnie sa niezwykle czułe..owszem jak ktoś potrzebuje jakichś udarowych poziomów mocy to czemu nie...mozna wiecej..nie znam Canampa na czym to zrobione i co to jest ale nie wierze zeby nie dalo rady chyba, ze wykonane na jakichs biednych trankach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608, 23 Mar 2010, 14:08

 

>Miałem i AH-D2000 i AH-D5000 a przymierzam sie na serio do D7000 (niech te waluty spadną!)jedno co

>łaczy te słuchawki to wielka łatwość napedzenia nawet na zwykłym op-ampiku TL072 (dual opamp) grały

>juz fajnie sa niezwykle czułe..owszem jak ktoś potrzebuje jakichś udarowych poziomów mocy to czemu

>nie...mozna wiecej..nie znam Canampa na czym to zrobione i co to jest ale nie wierze zeby nie dalo

>rady chyba, ze wykonane na jakichs biednych trankach.

 

Raczej się z tym nie zgadzam. Mam AH-D2000 i mogę potwierdzić, że zyskują dużo wpinane do dobrego wzmacniacza słuchawkowego, który trzyma ich bas za mordę. Dobry wzmacniacz słuchawkowy to nie tylko odpowiedni poziom mocy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikel,

 

Z tego co wiem, Heed CanAmp radzi sobie ze wszystkimi słuchawkami. Mam go z K701, które grają lekko i szybko. Canamp odpowiednio "dociążył" całe brzmienie i teraz jest świetnie. Nie znam z kolei Twojego Denona, ale jeśli ma on dużo basu, to uważałbym na połączenie z Heedem. Na pewno warto spróbować odsłuchu, bo ten wzmaniaczyk jest naprawdę wart uwagi.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...jeśli miałby dociążyć brzmienie denonów 5000 to nie za dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no to ja Panowie pisze o minimalnych wymaganiach cicho i na srednim poziomie zagraja fajnie z Tl'em ale wiadomo, ze z ciezkim wzmakiem słuchawkowym zagraja znacznie lepiej ja tego nie kwestionuję siła jest siła a prąd jest prąd..wzmak wbudowany w denona DCD10 grał już na tych słuchawkach wybitnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Hmm... Canamp moim skromnym zdaniem nie dodaje nic od siebie ani w gore ani w dol... Poprostu podaje muzyke pelna geba bez ocieplania i ingerencji w barwe dzwieku. Jezeli cos zostalo nagrane zbyt ostro lub zbyt cieplo to takie pozostanie. Denonow nie sluchalem ale sennkami nie umyka mi zaden szczegol, jest szybkosc, jest bas, jest srednica i gora pasma. Sporo zalezy od okablowania i oczywiscie samych sluchawek.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje tadeo szczególnie te syfne luxmanowskie popierdółki :-) gratuluje konsekwencji i braku koniunkturalizmu. brawo brawo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak HV-1 to dobry wzm. to ja niemam pytań - niepowiedziałbym że jast nawet przeciętny - wydaje mi się że już graham slee byłby lepszy - niesłuchałem bezpośrednio obok siebie - w takich kategoriach cenowych można próbować ściągnąć darkvoice lub little dot - jest też coś chyba z gd-audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Heed-a ,przez kilka dni ,gra on na poziomie "dziurki" w moim wzmacniaczu Luxman L-590A II z tym ,że Luxman ma jeszcze możliwość regulacji barwy .Regulacji barwy nigdy nie używam ale w Luxmanie jest to zrobione tak wybitnie ,że tylko Accu może się z tym równać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graham Slee Solo full wypasiony z zasilaczem PSU1 to shit jakich mało....moim zdaniem oczywiście...Heed jest lepszy, a od Heeda - np. końcówka forum 608 z pre lampowym WBA - i tak można w kółko...wiele zależy też od preferencji punktu odniesienia, itd. itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz słuchałem też foruma i niepiałbym na jego temat ( może to pre robiło taką różnice )- do niskoomowych lepszy byłby jednak slee ( według mnie ) - z wysokoomowymi to juz może być inaczej

 

a co do wspomnianych dziurek - słuchałem marantza 7001 bodajze - mając cd z takim wyjsciem można sobie darowac tanie wzmacniacze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o zwykłym Forumie, a Forumie w formie końcówki mocy z pre lampowym...bo to zupełnie inna bajka jest....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo proponuje - jak będziesz coś pisał dodaj przed : " biorąc pod uwagę moje dotychczasowe doświadczenia uważam, że " a na końcu napisz : " ale to tylko moja opinia obarczona moim doświadczeniem" w innym przypadku ktoś jeszcze uwierzy i kupi starenkiego luxmana z regulacją barwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze kosztuje 26.900 to żaden argument - cenę w przypadku "markowych" wyrobów kształtuje się na etapie pozycjonowania projektu produktu a nie na podstawie poniesionych kosztów. A dlaczego zmieniasz ? coś było nie tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i na dodatek ci żadnego upustu nie dali.... rozumie jak gest to gest :-) pewnie jeździsz też duzym samochodem i masz duży telewizor ...w butach na obcasie też chodzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę podałem w odpowiedzi na twój wpis i porównanie mojego Luxmana do jakiegoś dziadka za 1.500 zł oraz po żebyś wiedział,że nie stać ciebie na tego Luxmana a kompeksy idż odreagowywać gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś tam napisałem na temat Heed-a ,a kolega iwanicki co się tak pulta ,też zamieścił tu swoje wrażenia na temat tego wzmaka słuchawkowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo - tutaj błąd cała rzecz w tym że mnie stać na kontener tych czy innych luxmanów - tyle że ja muszę komuś udowadniać że mam dłuższego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradze mu żeby nie słuchał porad na tym forum tylko wypożyczył i posłuchał konkretnej konfiguracji we własnym pomieszczeniu. a czy wyda na to 500 zł czy 500 tys zł. to bez różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>doradze mu żeby nie słuchał porad na tym forum tylko wypożyczył i posłuchał konkretnej konfiguracji

 

No tak się skończy. W trójmieście mam Musical Fidelity X Can v8p więc jak słuchawki dotrą to się po prostu przejadę tam z nimi i posłucham. Podobno cudnie zgrywa się z tymi denonami. Na zagranicznych forach pieją z zachwytu z takiego połączenia. Niestety w tym przypadku wydaje mi się ze cena 2 tys za ten wzmacniacz jest wygórowana bo ktoś musiał tam wcisnąć jakiś cienki przetwornik DAC.

 

>>i posłuchał konkretnej konfiguracji we własnym pomieszczeniu

 

no comments :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie opcja zmiany CD na takie z wbudowanym dobrym wzmocnieniem dla słuchawek. Takie do 3 tys używane. Jakies propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Posiadam słuchawki Denon AHD-5000 które mam podpięte do starego cd denon DCD-660. Od jakiegos czasu przymierzam sie do kupna wzmacniacza lub deca ze wzmacniaczem pod ktory moglbym podlaczyc takze komputer czyli z portem USB. Szukam czegos co by sie dobrze zgralo z tymi sluchawkami w cenie do 400$-500$ i posiadalo w miare estetyczny wyglad. Czytalem troche o urzadzeniu AUDIOTRAK DR.DAC2 DX (Digital to Analog Converter) oraz o wzmacniaczu słuchawkowym Musical Fidelity V-Can v8p. Co myslicie o tych urzadzeniach? Chcialbym rowniez podpiac monitory aktywne zeby miec sterowanie glosem z poziomu wzmacnaicza. Nie mam mozliwosci odsluchania zadnych wzmacniaczy. Słucham roznej muzyki ale uwielbiam Knopflera i Dire Straits. Jesli ktos ma wiedze na ten temat to chetnie prosze o pomoc przy wyborze sprzetu. Nie jestem audiofilem i za te pieniadze nie wymagam rzeczy doskonalej lecz w miare dobrej. Dziekuje z gory i pozdrawiam!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 17

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.