Skocz do zawartości
IGNORED

Jak pozbyć się zapiszczonych/świszczących wokali?


100na

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczmie

Wlaśnie zmienilem wzmacniacz z NAD 3240PE na Marantz Pm-66se ki. Urosła przestrzeń, scena, natomiast pojawiły się zapiszczone

wokale, s,ć, świszczą, jestem na to wyczulony i psuje mi to przyjemnosc słuchania. Bas jest dokładny, punktualny,ale nie ma mięsa.

Tak samo było z NAD-em ,ale to raczej wina kolumn ,choć z NAD-em bas był bardziej namacalny, w zakresie średniego i glebokiego basu.

Chcac uniknac żąglerki sprzętem proszę Was o radę. Wczesniej posiadalem wzmacniacze Dual PA-5060 i Rotel RA-820B, tak samo swiszczalo,: co radzicie drodzy forumowicze?

system:

cD Denon DCD-655

Wzmacniacz Marantz Pm-66se ki

Kolumny Tonsil Siesta (podłogowe)

kable klotz

interkonekt klotz

system gra w pomieszczeniu 20m kwadratowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wymienić okablowanie wewnętrzne w kolumnach, ale rezultat jest nieprzewidywalny- to musi zrobić ktoś kto się na tym zna i robił takie rzeczy. Można jeszcze odwrócić biegunowość głośnika wysokotonowego (sam tak zrobiłem lata temu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na wyższą półkę sprzętową pomoże ...

W przypadku braku możliwości wymiany sprzętu wymieniłbym kable. Głośnikowiec proponuję anticable albo DNM Reason. Zainwestowałbym też w porządny IC typu sonus oliva, audionova nightflight.

Dużo zależy też od realizacji płyt. Źle realizowanej nic nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ustawieniami kolumn probowalem na wszystkie sposoby,co do zmiany okablowania i odwracania biegunowośi to dosc radykalne posuniecia, ale ciekawa koncepcja co do kabelkow i ic to watpie ze cos da przy tej klasie sprzetu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest brutalna ,musisz koniecznie zmienic glosniki i im wczesniej to zrobisz tym lepiej .Szkoda czasu na kombinacje ze wzmacniaczami i żródłem lub kablami jeśli nadal będziesz trzymal te Tonsile. Spróbuj ewentualnie wokół wysokotonowca umiescic filc.Taki zabieg temperuje trochę efekty o ktorych wspominasz. Sprzedaje takie gadżety np .Sonus Olivia ale mozna to zrobic taniej samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moznaby tez poeksperymentowac z akustyka pomieszczenia. Jesli masz gole sciany, albo duze powierzchnie okien bez grubych zaslon, albo brak dywanu na podlodze, to kazdy sprzet bedzie ci gral ostro. Niemniej jednak, powinienies tez pomyslec o zmianie kolumn...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3 Wiesz co powoduje odwrócenie polaryzacji w tweeterze? Chyba nie jak to polecasz. Robi się coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Zmiana polaryzacji powoduje bardzo duży dołek w paśmie.

Polecam zapoznać się z czytaniem wykresów pomiarów a nie gadać takie głupoty i wprowadzać innych w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może brakuje audiofilskiego dywanu, zasłon, firan, półek? Bo jeśli akustyka leży, to szkoda kasy na wymiany sprzętu i zawsze będzie świszczało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka pomieszczenia raczej dobra 2 okna. ale z grubymi zaslonami od sufitu do ziemi oczywiscie dywan praktycznie na calej podłodze,kolumny odsuniete od sciany oraz elementy rozpraszajace poustawiane w miejscach gdzie wystepuja plaskie powierzchnie wiec tu bym przyczyny nie szukał,może rzeczywiscie czas na wymiane kolumn zawsze brakowalo mi mięska w tych tonsilach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

100na - skoro kilkukrotnie zmieniałeś amplifikację a świszczenie nie ustępowało to chyba sprawa jest jasna - najwyższy czas zmienić kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kolumn i będzie po problemie. Miałem to samo. Pozbyłem się Siest i problem zniknął, chociaż u mnie jest troche inny wzmacniacz i pozostałe elementy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może faktycznie wymiana kolumn. Chociaż siesty używałem trochę, to nie uświadczyłem w nich zapiaszczonej lub świszczącej góry, raczej brakowało im dźwięczności. A bas faktycznie mięchem nie wypełnia ale za to ma świetne zróżnicowanie i ucięcie. Więc może nie leżą tobie te kolumny?

 

> discomaniac71, 23 Mar 2010, 09:56

Pan to chyba też taka forumowa legenda znająca się jak nikt na vintage audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

liberas rozumiem ze Twoje zlosliwosci spowodowane sa moim odmiennym zdaniem na temat Siest:) Wspolczuje;)

Nie, nie jestem i nie bylem zadna forumowa legenda. Zawsze wypowiadam swoje zdanie i sa tacy ktorzy wiedza ode mnie wiecej i znaja sie lepiej i ktorych z przyjemnoscia slucham (np. stefanB). Nie robilbym tez rozroznienia na vintage i wspolczesne audio. Lubie jedno i drugie a ponad wszystko lubie dobry dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 23 Mar 2010, 10:49

 

To nie była forma złośliwości, tylko zwróciłem uwagę na "bardzo merytoryczny" wpis. Bo po takich wpisach psy zaczynają szczekać pod ogonem.

 

A co do tych nieszczęsnych Siest, to po prostu nie rozumiem, czemu wzbudzają tyle emocji. I faktycznie mam wyrobione swoje zdanie, gdyż bardzo dużo miałem w domu, w moich warunkach lokalowych, w ostatnim czasie sprzętu z najniższej półki cenowej i potrafię je ustawić w szeregu na podstawie własnego doświadczenia. I nie są ani najgorsze ani też nie jest to hi-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż disco, musisz się jednak zgodzić, że wiele tych legend wypromowałeś i sprzedałeś. czyż nie?;)

Można pomyśleć też nad jakąś zmianą źródła. Np jakiś odtwarzacz linna. Można dać też inne kable - antydruty są dobrym rozwiązaniem. Jako conekt możesz zastosować węglówkę VDH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załózmy że zmienie kolumny na takie w których zniknie zapiszczenie, chcialbym rowniez by przybyło miesistego i dzwiecznego basu nie koniecznie z tych najniższych rejestrów ,oczekuje dobrej sceny stereo, w Siestach mam wrażenie ze dobre stereo występuje w bardzo małym obszarze.To jakie kolumny powinienem wziac pod uwage?(do2100)dodam ze w najblizszym czasie zmienie Denona na Kenwooda DP-7060

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Seba78

23 Mar 2010, 11:09

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1654 / 3120 / 3

 

cóż disco, musisz się jednak zgodzić, że wiele tych legend wypromowałeś i sprzedałeś. czyż nie?;)

 

 

 

 

Wyobraz sobie ze nie. I nie rob ze mnie handlarza. Zenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robię handlarza. Jednak z faktami trudno dyskutować i poziom oburzenia nie ma tu znaczenia:)

 

do wokali i tego metrazu to fajne by były Dynaudio 52SE - w cenie zbliżonej - nie ma szans na agresję itd. Ale tu trzeba pieca typu krell, T+A i innych mocnych i szybkich wzmacniaczy. Byle czym się tego nie pogoni a to spore już wydatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Owszem jak dziesiatki ludzi na tym forum bylem niegdys zadowolony z klockow ktore mialem i pisalem o tym ale z czasem zauwazylem ze nie warto bo tacy jak Ty potrafia od razu snuc domysly i przyczepiac etykietki. Czy to forum bedzie kiedys normalne? Nie sadze. A fakty sa faktami tylko ze rozni nas intepretacja. Powtarzam: nie zycze sobie robienia ze mnie handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłbym najpierw za zmianą kabli głośnikowych - by było taniej. Proponuję bardzo tanie procaby ls25 - u mnie "odszumiły" i odpiaszczyły" górę, i przełom góry i średnicy, bez straty przestrzeni, a z minimalnym odchudzeniem dołu. A jak nie pomoże, to koledzy napisali co zrobić ;) Ja siesty słyszałem w wielu konfiguracjach i widzę winę raczej po stronie wzmaka lub źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco - nie robię z Ciebie handlarza, nie przyklejam Ci etykietki. Po prostu w dyskusji potrafisz się tak zacietrzewić, że zupełnie się zapominasz a swoje zdanie wypowiadasz w sposób mocno autorytatywny nie dając nawet pola do posiadania odmiennego zdania przez adwersarza. I właśnie to ty stworzyłeś wiele forumowych legend, które jeszcze długo będą pamiętane. Nie ma co sie oburzać - spięty jesteś mocno - to był żart zarówno z mojej strony jak i przedmówcy. Więcej luzu a zapewniam Cię, że to też pomoże forum skoro jego los taki Ci drogi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.