Skocz do zawartości
IGNORED

Push-pull na na EL84- który najlepszy?


jurek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość traxman

(Konto usunięte)

mamel, 25 Mar 2010, 20:35

 

>rochu, 25 Mar 2010, 20:29

>

>

>240KHz? - po trafie? - nikt nie robi ze mnie durnia?

 

Transformatory toroidalne robią swoje, są naprawdę dobre, sam używam w swoich DIY, (zresztą można je kupić w sklepie Talcompu za całkiem rozsądne pieniądze) przy takiej konstrukcji i sekcjonowaniu transformatora, najbardziej ogranicza pasmo stopień sterujący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traxman

 

Talcomp sam nawija toroidy głośnikowe czy kupuje w Sizei?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tam są chyba po ok. 70 zł/sztukę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość traxman

(Konto usunięte)

arturp, 26 Mar 2010, 06:30

 

>To trafa toroidalne lepsze czy gorsze niz EI ?

 

Z pomiarów wychodzi, że znacznie lepsze, nie maja wrednego rezonansu przy 40-60kHz, mała indukcyjność rozproszenia przesuwa go znacznie wyżej. Nie bez znaczenia jest fakt wyższej sprawności tych transformatorów, mniejsze rezystancje uzwojeń, pozwalają "wykręcić" z lampy "ostatni" wat przy mniejszych zniekształceniach.

 

Ostatecznie wybór to zawsze kwesta odsłuchu w konkretnym przypadku, no i estetyki montażu, bo dekli i puszek do EI jest wybór - a w przypadku toroidów porządny dekiel niestety nie jest najłatwiejszy do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pitaszyl

A propos Andrzejowej rzeźby w gównie moge tylko wkleic zdjęcie zbieraczy porannej psiej kupy i podpisac - selekcjonowanie komponentów do Lorelei :)

Polski hi-end. Strach i przerażenie w stężeniu trudnym do zniesienia. Zwłaszcza gdy do głosu dochodzą wyznawcy Andrzeja M., konstruktora słynnych na cały świat tophajendowych klocków za 5 tysięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no i gdzie te rewelacje?

pamiętam pierwsze realizacje amplifona na toroidach -:((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medyk, 26 Mar 2010, 12:33

 

 

nie przesadzaj chopie - nie lubisz pitaszyla? nie tylko Ty

ale daj sobie luz z Markówem. Zrób wpierw z psiej kupy coś lepszego od gajklona a będziesz miał prawo do krytykowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz stary ale rzeźba i kręcenie bata z gówna to nie moja domena. I to słynny Wojciech Korpacz pisze o pracy Andrzeja Markowa kręcenie bata z gówna. Wszystkiemu winni Cykliści. Co zrobic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie litości! Słuchanie muzyki to przecież powinna być absolutna przyjemność, a Wam tylko noże rozdać. Słucham obecnie muzyki na Dynaco ST-35, słuchałem też jakiś czas temu Lorelai i twierdzę, że jeden i drugi wzmacniacz to naprawdę bardzo dobrze brzmiące konstrukcje. Mam wrażenie, że bardzo wielu forumowiczów nie szuka tak naprawdę piękna i prawdy w słuchanej muzyce, ale "masturbuje się" samym faktem posiadania sprzętów (oczywiście zawsze lepszych od "sąsiada"). Zalecam wiosenny spacer, przy pięknym słoneczku i życzę wielu ekscytujących wrażeń przy odsłuchach ulubionej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medyk >>> Zbastuj kolego bo jd ktury przelewasz na klawiature jest malo akceptowalny!

 

Wypowiec sie merytorycznie w kwestji wzmacniaczy na EL 84 w PP a A.Markowa zostaw w spokoju to bardzo mily czlowiek i zdolny z wielka pasja wiec nie ublizaj komus kogo pewnie nie miales okazji poznac osobiscie.

 

Momom ze posiadam klocki spod znaku AN a wczesniej Manleya,Jadis i wiele innych zacnych marek twierdze ze inne konstrukcje sa rownie fajne do sluchania muzyki a o to przeciez chodzi nieprawdaz?

 

Ps. Mniej chamstwa a watek moze byc pomocnym dla wielu poszukujacych tego typu wzmacniacza.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Medyk, 26 Mar 2010, 12:52

>I to słynny Wojciech Korpacz

>pisze o pracy Andrzeja Markowa kręcenie bata z gówna.

 

Co robić, jest takie powiedzonko, czyli inaczej związek frazeologiczny. Zastosowałem go zgodnie ze znaczeniem słownikowym, inaczej - potrafić zrobić coś z niczego.

 

Zaraz pewnie wyjdzie, że to ja obrażam pana Andrzeja, a nie ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurek, 26 Mar 2010, 14:34

 

Mam ale musisz tą róznicę sam usłyszeć i określić. To tak jak opowiadać o obrazie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, oczywiście coś pomyliłem... chodziło mi o AM-201...

recenzowany tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu siedzą dokładnie takie same chińskie trafa jak w Cayin-ach.

 

Pewnie i w Luxmanie są podobne. Dławiki na 100 proc. tego samego producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Właśnie chciałem zaproponować AM-201, a tu ktoś mnie uprzedził :-) Świetny wzmacniacz, pięknie gra i cholernie ładnie się prezentuje na dodatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa - AM-201 był dobry na zimę; to grzeje lepiej od VTLa - daj coś na lato

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Pasmo przenoszenia trafa równe 390 kHz? No bajecznie tylko że co z tego. Immerkonstruktor NIGDY tego nie mierzył. Pasmo przenoszenia było dawno dawno temu mierzone dla zupełnie innego układu całej końcówki mocy na EL34 z innymi trafami. Innymi niż te w obecnej wersji Lorelei. Daruj sobie wciskanie kitu. Polecam uważna lekturę listu w archaicznym HFiM (czasy tak dawne że to nieomal wczesny Dewon późny Sylur). Wynik rzetelnie wykonanych pomiarów nie pozostawiał złudzeń co do realnego pasma przenoszenia wzmacniacza Pocahontas. Jak rozumiem wygląda to tak R. zmierzył wyszło mu 390 kHz dla koncówki mocy na EL34 - mówimy wszystkie moje wzmacniacze mają takie pasmo przenoszenia. A potem odszczekujemy w odpowiedzi na list w HFiM. Klasyka :D

hmmm a ja myslalem ze trafo ma wlasciwosci dlawika... pewno są mniejsze. pullpuschup? moj ma sterowniki 200Mhz, ale to tylko stery, calosc tyle nie bujnie. acha, tyle ze to mofset thin hybrid a nie lampa.

 

Panowie litości! Słuchanie muzyki to przecież powinna być absolutna przyjemność, a Wam tylko noże rozdać. Słucham obecnie muzyki na Dynaco ST-35, słuchałem też jakiś czas temu Lorelai i twierdzę, że jeden i drugi wzmacniacz to naprawdę bardzo dobrze brzmiące konstrukcje. Mam wrażenie, że bardzo wielu forumowiczów nie szuka tak naprawdę piękna i prawdy w słuchanej muzyce, ale "masturbuje się" samym faktem posiadania sprzętów (oczywiście zawsze lepszych od "sąsiada"). Zalecam wiosenny spacer, przy pięknym słoneczku i życzę wielu ekscytujących wrażeń przy odsłuchach ulubionej muzyki.

haha, hahaha senkihd i panasonic j905 i odlot końca cdda/mp3-player.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nickie 25 marzec 2010 - 23:44

 

"Opracowano do nich doskonałą obudowę z otworem stratnym (zestaw MV3). Jeden z najlepszych głośników w tej klasie w demoludach "

 

To mi przypomniales stare czasy, kiedy na tym sie grywalo. To byl moj pierwszy lepszy wzmak do basu. Pozniej mialem w sumie dwa wzmaki MV3 i trzy dedekowane do nich kolumny - na dwoch lecial wokal :-) Poza tym mialem kilka wzmakow "Vermona" i kolumn z serii L....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak moglem zapomniec o moim ulubionym ,,rockmanie,, Manleyu Stingrayu to wrecz niewybaczalne:)

 

Uniwersalnosc tego klocka jest nieoceniona a porownanie tych 4 wzmacniaczy bylo by fajna zabawa.

 

robix

Niestety muszę wrócić do "pyskóweczki". Jaki sens ma kupowanie chińskiego wzmacniacza ,w którym trzeba wymienić prawie wszystko poza obudową? To pytanie retoryczne lub podchwytliwe. Innej odpowiedzi udzieli klient a innej osoba przerabiająca.Jeśli odpowiedzi są takie same, interes ubity. Ubolewam ,że nikła aktywność kolegi Pitaszyla spotyka się z niesmacznym i natychmiastowym atakiem jednego ze znanych użytkowników.Czyżby kultura i powściagliwość jego wypowiedzi była maską dla zwykłego grubiaństwa.A nie wystarczyło prztaskać chińskiego lampowca z klubu chińskich lampowców do pokoju p. Markówa na ubiegłorocznym AS? Usiedlibyśmy, posłuchali, porównali i być może zaczęli zamawiać tuningi,jeśli już mówimy o właściwościach sonicznych. Obecność chińskich lampowców na tym Forum jest równa nachalnej i nieprawdziwej reklamie jogurtów w TV. A Pitaszyl raz na rok coś napisze i zaraz rwetes, rwanie włosów i neurotyczne reakcje. Zatem Kolego Pitaszyl, potwierdzam ,że wzmacniacze p. A. Markówa są znakomite. Ewentualny atak za tę wypowiedż biorę na klatę.Czekam z otwartą przyłbicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel, 25 Mar 2010, 20:35

 

>rochu, 25 Mar 2010, 20:29

>

>

>240KHz? - po trafie? - nikt nie robi ze mnie durnia?

 

Transformatory toroidalne robią swoje, są naprawdę dobre, sam używam w swoich DIY, (zresztą można je kupić w sklepie Talcompu za całkiem rozsądne pieniądze) przy takiej konstrukcji i sekcjonowaniu transformatora, najbardziej ogranicza pasmo stopień sterujący...

 

 

Traxman, czy miałeś okazję porównywać osłuchowo tej samej konstrukcji toroid z EI? Odnoszę wrażenie że ludzie stronią od toroidów. Czy jest jakiś inny powód oprócz wyglądu dla którego preferowane sa trafa EI ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość traxman

(Konto usunięte)

Traxman, czy miałeś okazję porównywać osłuchowo tej samej konstrukcji toroid z EI? Odnoszę wrażenie że ludzie stronią od toroidów. Czy jest jakiś inny powód oprócz wyglądu dla którego preferowane sa trafa EI ?

Miałem, i to w tym samym wzmacniaczu, chociaż porównanie nie jest specjalnie sprawiedliwe. W sumie porównywałem cztery transformatory PP, EI84 na blachach 0.5 i 0.27, RZC oraz toroid - trzeba pamiętać, że to zupełnie inne konstrukcje, mają inne przekroje rdzeni, EI miały identyczne uzwojenia, różniły się tylko rdzeniem. Podobnie układ - sprzężenie zwrotne każdorazowo było dostrajane do transformatora (inne indukcyjności główna i rozproszenia). Wg mnie najlepiej grał toroid, szczególnie odczuwalne było to na niskich częstotliwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, i to w tym samym wzmacniaczu, chociaż porównanie nie jest specjalnie sprawiedliwe. W sumie porównywałem cztery transformatory PP, EI84 na blachach 0.5 i 0.27, RZC oraz toroid - trzeba pamiętać, że to zupełnie inne konstrukcje, mają inne przekroje rdzeni, EI miały identyczne uzwojenia, różniły się tylko rdzeniem. Podobnie układ - sprzężenie zwrotne każdorazowo było dostrajane do transformatora (inne indukcyjności główna i rozproszenia). Wg mnie najlepiej grał toroid, szczególnie odczuwalne było to na niskich częstotliwościach.

 

 

Dzięki, pytanko jeszcze skąd wziąć dobry toroid pod p-p na EL84. Będę składał taki wzmak i chcę spróbować toroidów.

Jakie parametry powinien mieć takie trafo. (nigdy nie budowałem p-p tak więc jestem nobem w tej dziedzinie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformatory toroidalne robią swoje, są naprawdę dobre, sam używam w swoich DIY, (zresztą można je kupić w sklepie Talcompu za całkiem rozsądne pieniądze) przy takiej konstrukcji i sekcjonowaniu transformatora, najbardziej ogranicza pasmo stopień sterujący...

 

noo - dla mnie coś nowego - człowiek się całe życie uczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.