Skocz do zawartości
IGNORED

Metallica ...and justice for all - pytanie dla posiadaczy cd


Ricardozamora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam proste pytanie, dla kogoś kto ma oryginał płyty która jest w tytule. Chodzi o książeczkę. Mianowicie, czy wygląda ona tak jak na zdjęciu? Kupiłem tą płytę i obawiam się że książeczka nie jest oryginalna, pusta w środku, żadnych kartek. A może się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24719-100008880 1269374429_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jestem niemal pewny że to nie oryginał, ktoś kto ma oryg. może się wypowie by mnie upewnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:). Gdy zacząłem pisać poprz. post nie było Twego. Podejrzana płyta, cd wygląda niby na oryginał, ale patrząc z drugiej strony, ma przy środku tylko takie wytłoczenie "ABS 104064". Odnoszę wrażenie że powinno być więcej oznaczeń. Płyta jest zresztą trochę "cienka" jak na oryginał - chodzi mi o grubość, nie o jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wygląda mi to na "oryginał" z Rosji, miałem w rękach takowy i miał bardzo podobną wkładkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie cierpię takich "wydań". Przypomina mi bazar i lata 90' i masa płyt rozłożona na jakiś szmatach:/

 

Przy okazji, czy orientuje się ktoś na temat wydań oryginalnych z Ukrainy? Czy jakość jest inna? Często na allegro są takie płyty w okazyjnej cenie, różni się podobno tylko napisałem z tyłu że to na Ukrainę, niczym więcej, ale nie wiem,nie kupowałem takich, zawsze wolałem dołożyć te kilka zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uznaję że to zwykły pirat. Pirat z allegro, głowa mała, idzie do zwrotu oczywiście, ciekawe czy koleś będzie się pultał czy odda kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw bo znam obecne lepsze wydania Rosyjskie (pełne edytorsko) niestety brzmiące szczuplej na srednicy i z podbitymi skrajami pasma w stosunku do wydań oferowanych u nas w sklepach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Metalliki - mam jeszcze podobne wydanie "Ride The Lightning" - brzmieniowo znacznie gorzej od oryginała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość tej płyty też jest chyba gorsza. "Chyba" bo nie miałem oryginału. Słuchałem jej z cd audio zrobionego z mp3 320kb i jakość takiego cd jest lepsza, szczególnie na basie słuchać. Bas na tej płycie uwielbiam:-)

Swoją drogą, cóż za ironia: ukradłem tą płytę z neta i korzystałem z takiego ukradzionego cd kilka lat (choć inne płyty Metallici mam oryg.); teraz kupuję płytę jako oryginał, a dostaję pirata;-)

Nie wychodzę ze złodziejstwa tej płyty Metallici jak na razie:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koleś spoko, oddaje kasę i przeprasza, nie słucha muzyki i nie zna się, nie wiedział że wystawia pirata. No i nie ściemnia, bo nie wystawia nic, także płyta wpadała mu w ręce i wystawił nieświadomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardozamora, 23 Mar 2010, 21:26

 

>Przy okazji, czy orientuje się ktoś na temat wydań oryginalnych z Ukrainy? Czy jakość jest inna?

>Często na allegro są takie płyty w okazyjnej cenie, różni się podobno tylko napisałem z tyłu że to

>na Ukrainę, niczym więcej, ale nie wiem,nie kupowałem takich, zawsze wolałem dołożyć te kilka zł.

 

Z tego co ja wiem (a dowiadywałem się u samego sprzedawcy) to płyty z Ukrainy niczym się nie różnią, poza informacjami o prawach autorskich w języku ukraińskim. Sam mam chęć kupić kilka takich gdyż ich zachodnie edycje mają zbyt dużą przebitkę w cenie. Np. Motorhead - Kiss Of Death, fan.pl 74,99zł a na allegro, z Ukrainy 19,00zł W.A.S.P. - Babylon fan 79,99zł a na allegro, z Ukrainy 19,00zł, wiele można by tak wymieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pod tym adresem dostępne są skany takich wydawnictw i adres mailowy do sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze mi się przypomniało, gdzieś czytałem, że te Ukraińskie edycje mają słabej jakości opakowania tzn. miękkie, ale to chyba żaden problem wymienić na lepsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w kolekcji CD BS "Black Sabbath" wygladajace na 100% pirata (brak ksiazeczki, strona verso okladek jest pusta!) a mimo to jest to plyta oryginalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje "wypasione" wydanie Black Sabbath

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8726-100008844 1269424590_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarlBjorn

Black Sabathy mam wyd. Castle, nie wiem jak brzmią winyle, ale te cd z Castle w pełni zadowalają.

 

Przypomniał mi się "Selles", nie słyszałem gorszej jakości w oryginalnych wydaniach;/ Słyszałem 3 płyty tego wyd. [selles], i King Crimson pierwsza płyta brzmiała fatalnie;/

 

Slaytan

Tu masz link do aukcji gdzie są zdjęcia o dużym formacie, nie chcę zaśmiecać zdjęciami.

 

Metalitotus

Jeśli byś nabył takie ukraińskie oryginały, napisz coś więcej. Najważniejsze jaka jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardozamora, 24 Mar 2010, 15:52

 

>Metalitotus

>Jeśli byś nabył takie ukraińskie oryginały, napisz coś więcej. Najważniejsze jaka jakość.

 

OK, jak nabęde dam znać. Ale z tego co mi wiadomo (od sprzedawcy i z forum od tych którzy zakupili takowe płyty) jakość jest dokładnie taka sama jak na tych płytach które można kupic w Polsce czy na zachodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same wydania plyty Metallici na rynek europejski i amerykanski potrafia sie bardzo roznic.

Kiedys mialem dwie czarne plyty Metallici, roznily sie wszystkim, poczawszy od poligrafii, po zawartosc ksiazeczki na jakosci nagrania konczac.

Teraz jest w sklepach wiele wydan plyt CD przygotowywanych na rynki, gdzie CD sie w ogole nie sprzedaje (przynajmniej nie po 60zl), gdzie w ogole cos takiego jak ksiazeczka istnieje w wersji szczatkowej, ale plyta kosztuje ok 30zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie płyty kupuję już tylko poprzez ebaya, w większości przypadków taniej włącznie z przesyłką niż u nas w sklepach. Za kwotę "Polska cena" często można mieć "pełne wydanie", np. z UK. Jeśli chodzi o boxy i kolekcje to tu różnica sięga często 40%. Niestety Też wiąże się z tym pewne ryzyko, ostatnio dotarła do mnie płyta w pękniętym pudełku, na szczęście krążek nienaruszony. No i oczekiwanie na przesyłkę z eu średnio 3-7 dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardozamora, 24 Mar 2010, 15:52

>Black Sabathy mam wyd. Castle, nie wiem jak brzmią winyle, ale te cd z Castle w pełni zadowalają.

>

 

Także posiada wydania z ' Castle' ale uwierz mi, np. Paranoid brzmi sporo lepiej z winyla, mam 1wsze wydanie (nie wiem jak brzmią późniejsze z Nems czy WB)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluch, 26 Mar 2010, 14:09

 

Tak, ale trzeba by mieć porządny gramofon i pre. Co z tego że można więcej wycisnąć, skoro trzeba mieć naprawdę dobry sprzęt. Był taki wątek swego czasu, Piopia, o tym że analog potrafi dać lepszy dźwięk niż cd, ale trzeba sporo w to włożyć... Używam wkładki Shure M75-S6 w gram. Schneider 6020P, a pre to najtańsze możliwe, jakieś vivanco, także nie wycisnę z winyla na tym za dużo:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.