Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo Integra A-8870 vs A-9711


m.stank2

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na zakup wzmacniacza Onkyo Integra, jednak zastanawiam się jeszcze nad konkretnym modelem.

Najbardziej interesują mnie A-8870 i A-9711. Który będzie lepszy?

Moje kolumny to Acoustic Energy AE120

Wiem, że bardziej polecane są NAD'y czy ROTEL'e, jednak bardzo odrzucają mnie wizualnie, co jednak w moim przypadku jest równie ważne co możliwości dźwiękowe, nie jestem audiofilem, lubię po prostu dobry, czysty dźwięk na sprzęcie, który nie drażni również wizualnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli lubisz dobry czysty dzwiek i nie jestes zblazowanym audiofilem to bierz w ciemno model 9711.To naprawde dobry wzmak,charakteryzujacy siw wlasnie dobra dynamika,przejrzystoscia i niezłym pałerem.Słuchałem go razem z cd od kompletu czyli tez 9711 i nautiliusami 905.Rewelacyjnie szczegolowy dzwiek jak pamietam ze swietna przestrzenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czegoś takiego szukam ;) Mój odtwarzacz CD nie jest najwyższych lotów, ale na razie mi wystarcza - Onkyo DX-7211, kiedyś pomyślę nad zmianą. Na Onkyo jestem już zdecydowany tylko cały czas waham się pomiędzy tymi dwoma modelami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9711 z czystym sumieniem moge polecic natomiast nie slyszalem starszych klockow onkyo np 8870.A na 9911 kiedys sam polowałem tylko kasy wtedy tak nie mialem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.stank2, 23 Mar 2010, 22:25

 

>Wiem, że bardziej polecane są NAD'y czy ROTEL'e...

 

Może o NAD-ach nie mam zbyt dobrej opinii (plumkanie głównie średnicą), to co do Roteli nie bez powodu są polecane. Tak się składa, że mam i co jakiś czas porównuje wzmaki Onkyo Integra A8670 oraz Rotel RA-840BX2 no i niestety (dla Autora wątku) Onkyo przegrywa - ogólnie ma nieco zamulone, mniej czyste i mniej dynamiczne brzmienie od Rotela, choć może się pewnie spodobać wielbicielom miękkiego, relaksującego grania. Mnie jednak bardziej przekonuje Rotel - zwłaszcza w przypadku używania wyjścia słuchawkowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8870 jest lepszy od 9711. Oprócz wszystkiego tego co ma 9711 ma jeszcze dynamikę i kopa, a tego właśnie u 9711 brakuje, 9711 jest zmulony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do roteli to troche sie nie zgodze z przedmowca,nie slyszalem co prawda modelu 840 ale model nowszy czyli 940bx i jak go kupilem tak chyba po 3 miesiacach go sprzedalem.Gral wlasnie takim lekko ocieplonym dzwiekiem ale mial sztucznie podbity wyzszy bas a na to jestem cholernie uczulony,meczyl mnie po 15 minutach sluchania i brakowalo w dzwieku tego powietrza,przestrzeni.Porownywany wtedy Nad 320 i Denon 350SE zagraly o niebo lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C320 czyli najgorszy wzmacniacz jaki kiedykolwiek miałem zagrał lepiej od Rotela RA940BX? No to ten Rotel musiał być popsuty ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podczas zakupu w komisie porównywałem mojego Rotela 840 z NAD-em 312 - NAD po prostu został skompromitowany i ośmieszony przez Rotela - inaczej tego nie da się okreslić (efekt był taki, jakby osoba o znacznej krótkowzroczności założyła dobrze dobrane szkła). Onkyo A8670 to już dużo trudniejszy przeciwnik, ale i tak Rotel daje radę (lepsza dynamika, rozdzielczość i średnica), a na wyjściu słuchawkowym zdecydowanie góruje nie tylko nad Onkyo, ale też nad Holdegronem. W porównaniu ze wspomnianymi Onkyo i NAD-em RA-840BX2nie jest ocieplony, tylko w porównaniu z Holdkiem (ale to nie sztuka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna NAD kontra ROTEL chyba nie byla celem tego watku :/ Natomiast moze i model 8870 jest lepszy, natomiast jest starszy kto wie ile w takim razie Wiecej przeszedl i czy gra tak jak grac powinien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak disco i to nie jest tylko moja opinia,poczytaj sobie recenzje np modelu 972 z Hifi i Muzyka,wierz mi ciepło graja nie tylko 20 letnie kompakty Pioneera a co do tych B&W to oczywiscie moja pomyłka -miało byc 805

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc i pocieszenie, że może te Onkyo w porównaniu do innych firm jak NAD wypadają wcale nie najgorzej :) Będę się rozglądał za modelem A-8870. Jak się trafi okazyjnie A-9711 też się pewnie skuszę, choć najbardziej by się chciało zdobyć A-9911, jednak jak już się pojawiają to kosztują nieco więcej niż 1000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Nada 372 i grał z Cabasse Tobago które to postanowiłem sprzedać bratu.Więc zawieźliśmy do niego te Cabasse i podłączyliśmy do jakiegoś taniego Cd a za wzmacniacz robił jakiś Onkyo który brat kupił na giełdzie w SŁOMCZYNIE za 200-300zł.Z wyglądu bym określił że to bardzo stary ale dość wysoki model.I jak to to włączyliśmy to szczęka mi opadła jaka była przestrzeń i wyrazistość instrumentów,wreszcie usłyszałem porządek na scenie.Nad za 4000zł grał gorzej od starego Onkyo ze Słomczyna,nie mówiąc już o wyglądzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Najlepsze jest to że wypowiadają się ludzie którzy niegdy nie słyszeli a-9711 gra powalająco dobrze mam go od nowości znakomity wzmacniacz nigdy mi się jeszcze nie po psuł gra świetnie czystko i przestrzenie może średnica troszkę wygórowana ale wszystko bardzo dobrze słychać słucham muzyki godzinami na tym wzmacniaczu i nigdy nie mnie nie męczyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.