Skocz do zawartości
IGNORED

przegląd prasy


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wierzę w to, że dobre dziennikarstwo nadal funkcjonuje i wierzę w to, że możemy o tym porozmawiać na poziomie.

Chciałbym, żeby ten przypominał o tekstach, które pojawiły się w polskiej prasie i zasługują na szersze zapoznanie. niech kryterium będzie sposób przedstawienia tematu, język i forma tekstu, nowe spojrzenia...

 

Na początek trzy teksty z najnowszego Tygodnika Powszchnego

1. Jan Hartman "Chciałbym być sobą" TP 13/2010, dodatek "Żydownik powszechny", str. 37 - o relacjach antysemitymizmu i niechęci amerykańskich i izraelskich Żydów do Polski i Polaków. O nieświadomości, poczuciu wzajemnego zagrożenia, genetycznej niewiedzy, etc... Naprawdę imho ważny i mądry tekst.

2. Świetnie skonstruowany test Elżbiety Isakiewicz "Odwrót porcelanowej lalki". za konstrukcję tekstu. na reportaż może zbyt krótki, jednak na przewodni tekst w tygodniku - lepszy niż znakomita większość.

3. dodatek nt. festiwalu Misteria Paschalia - na tym forum warto wspomnieć o tym;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dziesiejszej Wyborczej bardzo ciekawa rozmowa Michnika z T.Konwickim.Zwłaszsza interesujący fragment o relacjach polsko-litewskich i polsko-rosyjskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... Michnik, Konwicki, Hartman. Zwłaszcza Hartman - on dodatkowo uczy młodzież.

Myślę że wszyscy są równie dobrzy a nawet lepsi niż akademicy rosyjscy np. "profesor historii Aleksander Czubarian zauważył, że tak naprawdę do dzisiaj nie wiadomo, dlaczego zamordowano polskich oficerów" (w Katyniu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subagazi

 

No nie do Lenina nie namawiam ale od czasu do czasu coś poczytaj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast czytać tych panów o wiele lepiej jest pograć w dupnika. W dupniku obowiązują określone, jasne reguły, od których się nie głupieje (ci "Tygodniku Powszechnym" tak bardzo już zmądrzeli że aż zgłupieli) a nawet nie rżnie głupa, bo jak kto zostanie prawidlowo wytypowany to nie bredzi że to nie on, że ręka jego biła "bez wiedzy i zgody", po zmianie ról nikt z graczy ni stąd ni z owąd nie zaczyna płakać że "buuuu... oni mnie biją!" (jak Michnik w 1968 r.), i że to iż dostał to jest jakiś anty -izm. Nikt nie wytacza procesów łojąc ogromne odszkodowania, tylko krążenie się poprawia i wyrabia psychologiczna spostrzegawczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skynyrd

(Konto usunięte)

Wojciech - konwicki się za Stalina dość paskudnie prostytuował - czytałeś "Władzę" - nawet Tyrmand sie z niego smiał.

 

Cały figiel w tym, ze różni Konwiccy przestali być stalinistami... kiedy sie przestało opłacac.

Zaczęło się opłacac byc opozycjonistami.

 

I dlatego dzisiaj sa tabuny Konwickich, a śp. Herbert (z którego Michnik zrobił alkoholika-dewianta w Twojej ulubionej gazecie) tylko jeden.

 

Bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skynyrd

 

Czy wystapienie z PZPR w 1966r było opłacalne?Czy nie wiązało się to z repersjami?

Czy bycie dysydentem za Gomułki a nawet póżniej za Gierka( nie mówiąc o Jaruzelskim) było opłacalne lub bezpieczne?Czy wiadomo było wtedy,że komuna upadnie?Na tak postawione pytania twierdząco może odpowiedzieć tylko zupełny ignorant!Ktoś kto zupełnie nie zna ówczesnych realiów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skynyrd

(Konto usunięte)

wybacz Wojciech - ale nie mam zaufania do Konwickich et consortes.

A do Michnika zupełnie.

Tak jak do bajek o 68 roku. Akurat Żydzi, z którymi chodziłem do klasy nie wyjechali i przyjaźnimy sie do dzisiaj. Wyjechali natomiast ci, których tatusiowie byli w UB lub wysoko w gospodarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z punktu widzenia oplacalnosci to bycie uczciwym jest rzeczywiscie czyms niezrozumialym, stad tez jako jednemu z niewielu krajow udalo sie polsce uniknac lustracji, nie ma zla wiec nie ma dobra, wszyscy byli mniejsze lub wieksze swinie wiec cieszmy sie z zarobionych pieniedzy i mimo wiary w komunizm i zapewne socjalistyczna sluzbe zdrowia operujmy sie w zachodnich niemczech jak czlowiek honoru jaruzel,,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o niepolitykowanie w tym wątku.

 

właśnie wyszła książka Jacka Hugo - Badera "W rajskiej dolinie wśród zielska". Wydało Czarne w tym roku. Ci, którzy nie mieli Białą gorączkę na pewno kupią to w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny moim zdaniem komentarz Jareckiej:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides, 6 Kwi 2010, 19:38

 

>proszę o niepolitykowanie w tym wątku.

>

>właśnie wyszła książka Jacka Hugo - Badera "W rajskiej dolinie wśród zielska". Wydało Czarne w tym

>roku. Ci, którzy nie mieli Białą gorączkę na pewno kupią to w ciemno.

 

słuchałem jakiś czas temu wywiadu z Jackiem po wydaniu ww.

IMHO trzeba koniecznie przeczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Marca'68, to tu jest ciekawy artykul prasowo-internetowy by Rafal Ziemkiewicz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Bardzo istotny komentarz, chociaż wydaje mi się, że (jak często u Ziemkiewicza) nadmiernie egzaltowany. Być może Z. przykłada ucho gdzie indziej niż ja, ale mnie tam nikt nie nakłania do wstydzenia się za Gomułkę. Dla mnie głównym uczuciem, jakie odbieram w związku z Marcem nie jest wstyd, lecz smutek. Sądzę, ze słuch Z. jest szalenie wyczulony na jedne sprawy, a przytępiony na inne. Ale podobnie jak Z. uważam, że Gomułka z Jaruzelskim z powodu Marca powinni wstydzić się sami za siebie. Za antysemityzm dzisiejszy (a jak silny jest, można przekonać sie zaglądając do dowolnych komentarzy politycznych w sieci) mogę się ewentualnie, jako Polak, powstydzić. Ale z Gomułką proszę ode mnie won.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn, 8 Kwi 2010, 12:44

 

>Bardzo istotny komentarz, chociaż wydaje mi się, że (jak często u Ziemkiewicza) nadmiernie

>egzaltowany. Być może Z. przykłada ucho gdzie indziej niż ja, ale mnie tam nikt nie nakłania do

>wstydzenia się za Gomułkę. Dla mnie głównym uczuciem, jakie odbieram w związku z Marcem nie jest

>wstyd, lecz smutek. Sądzę, ze słuch Z. jest szalenie wyczulony na jedne sprawy, a przytępiony na

>inne. Ale podobnie jak Z. uważam, że Gomułka z Jaruzelskim z powodu Marca powinni wstydzić się sami

>za siebie. Za antysemityzm dzisiejszy (a jak silny jest, można przekonać sie zaglądając do dowolnych

>komentarzy politycznych w sieci) mogę się ewentualnie, jako Polak, powstydzić. Ale z Gomułką proszę

>ode mnie won.

 

niby Z. napisal dobrze, ale wiadomo iz nie ma audiofilskiego ucha (na dodatek inna odpowiedz w funkcji spraw niz wzorcowe jozwowe ucho), ktore na dodatek przyklada inaczej niz wspomniany jozwa; no i ta, panie, egzaltacja. LOL

ale jozwa w przykladaniu ucha, tam gdzie trzeba, cwiczy sie od lat, a wzorcuje je w komorze bezechowej, czyli Puszczy Bialowieszczanskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

A Nowego za to nie interesuje treść wypowiedzi, tylko to, że to ja ją wypowiedziałem. W efekcie napisał nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa, nie widzisz smiesznosci w kreowaniu sie na wzorzec?

jozwa, hajda na Paryz!

...ale wczesniej zmien nicka na jozwa maryn de Sèvres

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.