Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel XLR dodajacy 'body'


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Czego poszukać z ukierunkowaniem na dodanie do muzyki nieco wiecej "ciała" i powagi.

Obecnie gra po XLR-ach PSC Silver Gold, ktory wpiety za Audio Aero gra bardzo witalnie na muzyce rozrywkowej, gdzie liczy sie przede wszystkim rytm i timing, ale troche cierpi na brak wypelnienia w zakresie dołu meskich wokali, dodania muzyce nieco czarnego tla.

Mam obecnie pozyczony VdH Second (ale po RCA) jest nieco lepiej w zakresie mnie interesujacym, ale drazni w nim troche utwardzenie basu i podbiecie gory pasma w niezbyt elegancki sposob. Rowniez mam wrazenie, ze niektore instrumenty brzmia czasami w sposob odmienny do rzeczywistosci.

Jakies inne typy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy problem.

 

Zollery Solution to potężne zestawy, z ogromnym potencjałem na dole.

Aczkolwiek Focale mają bas twardy, stąd być może występuje czasami (chyba nie zawsze?) wrażenie odchudzenia. A i sama prezentacja jest detaliczna, przeźroczysta, lecz nieco bez tła (jak napisałeś).

Na mój gust, może to być wada akustyczna pomieszczenia lub... potrzeba końcówki pracującej w klasie A. Nie wierzę w "słabość" kolumn Patrząc na Twoje wzmocnienie - Antileona miałem na myśli...

Ale - może się mylę? Spróbuj paru drutów - sam się przekonasz:)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barni

powiem CI tak akurat w sprawach kabli to cos wiem i patrze na twoj zestaw i po prostu glosno mysle-

ze do zrodla,wzmaka,kolumn kable masz po prostu za slabe,wiec zmien je ,a zobaczysz co to znaczy

prawdziwy high-end,bedzie i muzyka i barwa i wybrzmienia i wiecej dzwieku[tzn.roznie mowia-body,

miecho,power,sila dzwieku]-takze wiemy o co chodzi.Co moge poradzic ,aby bylo to cos-jesli TY

zgadzasz sie skadinad z moja wypowiedzia-to postaraj sie o komplet mita lub transparenta w tzw.

granicach rozsadnych tj.7-8 tys zl-o modelach nie bede mowil-wtedy odkryjesz plyty na nowo.Wiesz

mozna jeszcze lepiej,lecz osobiscie nie jestem handlowcem-to tylko takie szczere sugestie wobec Ciebie

Chcesz wiecej info wal na pw.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal stary audiofil Transparent bedzie chyba najlepszy, koniecznie Reference, nawet ten najstarszy (bedzie tanszy, a rownie dobry). Oczywiscie do listy nalezy dołaczyc Cardasy GR i GC, Straight Wire i Shunyaty z tranzystorem tez graja fajnie - sprobuj rowniez z glosnikowym, podobne propozycje, ten Anti Cabel moze sporo mieszać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do propozycji dodałbym jeszcze Tarę (minimum 0.8),i to najlepiej razem z głośnikowym,ale to już spore kwoty się robią :).Może dodać to czego szukasz,ale nie wiem czy w tej kofiguracji trochę nie zwolni :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uscisle troche z czym mam problem. Generalnie do basu nie mam absolutnie nic, ma kontrole, dynamike, timing, zejście ... po prostu wszystko. Chodzi mi natomast o dolne zakresy meskiego wokalu, uslyszenie pracy gardla wokalisty - chrypki Knopflera, dołu Collinsa czy Chrisa Isaaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Number one is: MIT Magnum MA (zapewne również poprzednia seria M model M1, a aktualnie M1.3 chyba tak to oznakowali), zdcydowanie najciemniejszy i najbadziej dopalony w tym zakresie, jaki znam. Niestety góra również jest przyciemniona, ale wokale takie jakich pragniesz jak myślę.

 

Można jeszcze lepiej MIT Oracle 1.3 lub MA :) wówczas góra nie tak dociemniona a wokal wciąż przyjemny.

 

Na pewno nie seria Shotgun.

 

Ze starych i aktualnie relatywnie tanich modeli MH cy MI 350 ale uwaga na bas bo niewiem czy nie pogorszy się w stosunku do tego co aktualnie masz (miałem kolumnowe MH 750 czy jakoś podobnie i bardzo mi się podabał za wyjątkiem basu który był kiepski. Piękna góra i środek, badzo soczysty, przestrzeń, czarne tło i ... masywne jednostajane trochę drewniane basisko z zupełnie innej, kilka stopni niższej klasy. No ale z IC nie musi tak być, warto posłuchać.)

 

Zapewne rzeczony Transparent (ale do twoich klockó to tak min. Reference)

 

Harmonix GP 101 SUS, Nie jest aż tak dopalony jak MIT ale też trochę dokłada, góra jaśnijsza niż w MIT ale wciąż wyraźnie przyciemniona w porównaiu z np: XLO Limited,MIT Shotgun MA, AQ Sky, Tara LAbs Air 1 stara seria

 

Sprawdziłbym Fadel Reference One? Aktualnie Reference Two.

 

Najtaniej będzie z Cardasem GR lub GC ,ale w stosunku do wyżej wymienionych to napewno niższa liga (a z basem na pewno będzie gorzej, wolniej, mięśiściej z gorszą kontrolą).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefek

 

"Do propozycji dodałbym jeszcze Tarę (minimum 0.8),i to najlepiej razem z głośnikowym,ale to już spore kwoty się robią :).Może dodać to czego szukasz,ale nie wiem czy w tej kofiguracji trochę nie zwolni :)"

 

Czyli rozumiem, ze ta Tara dodaje miesa na srednicy, wypelnia ja lepiej. Tego mi tez wlasnie trzeba tyle, ze ja szukam RCA. A jak ten kabel sie zachowuje na gorze i na basie? Tak pytam o ten model bo te tu wyzej wymienione MITy to strasznie drogie sa i oferta producenta pogmatwana, ze nie wiem o co tam idzie (ktory kabel jest wyzej na drabince od pozostalych). A Tara wydaje sie byc bardziej dostepna cenowo i oferta przejrzysta jak krysztal. I co masz na mysli z tym spowolnieniem w zaleznosci od konfiguracji? Bo ja jestem zadowolony z tempa jakie mam i nie chce tego psuc, a nawet nie obrazilbym sie jakby bylo bardziej podkrecone. Jakie to okolicznosci powinny byc, azeby ten kabelek nie zwolnil? Chyba, ze miales na mysli set polaczeniowki i glosnikowych - chyba w Hi-Fi i Muzyce redaktor Klos pisal, ze jak slaby wzmacniacz to kable spowolnia brzmienie. Wiec chodzilo Ci o set czy o sam tylko interkonekt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem głośnikowy nie zawsze się sprawdza.Tarę na RCA chyba jakoś ostatnio widziałem w ogłoszeniach,więc nic tylko pożyczyć,może byc receptą na te bolączki ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barni

 

Uważam podobnie jak zukzukzuk,że Zolery na''dole''są kolumnami bardzo ostrożnymi,a nawet nie''ugiętymi''gdy chodzi o ukazanie choćby odrobinę rozluznionego pomruku.Notabene podobną sytuację obserwowaliśmy przy połączeniu Antileon-Bowers&Wilkins 801-pomruki praktycznie nie do zdobycia!,natomiast w połączeniu z classe jak najbardziej,byłi a wokale nabrały tembru i wielkości w pomieszczeniu.Wzmacniacz ma do powiedzenia równie wiele a w zasadzie więcej niż niejeden kabelek.

 

Nie wiem na ile można kabelkami''dodać''tego rozluznienia.

Po co zaraz kupować,można wypożyczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.