Skocz do zawartości
IGNORED

Kto zna angielski niech popatrzy na Audio Asylum


absinth3

Rekomendowane odpowiedzi

człowiek może się urodzić kundlem bez wzgledu na zasobność portfela rodziny. Jeśli nie zauważy, że nim jest w miarę dorastania i tego nie zmieni bo ma za malutki rozumek, to nim pozostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej paszkowski

>Niech w tym temacie kazdy napisze co mysli o tym jakby tu usprawnic forum i moze cos z tego wyjdzie. Chociaz ja caly czas mysle, ze musi jeszcze minac jakies jedno pokolenie tak, zebysmy sie troche wzbogacili (chodzi tu konkretnie o kase) i moze wtedy cos sie ruszy z kultura.

 

Andrzeju, święte słowa! Może ja cos dodam od siebie.

 

To co napisałeś jest jedna stroną medalu, stroną napisana przez człowieka kjtóry temat odbiera od strony osoby która przyzwyczaiła się od czasów "czasów przemian" że jest kolorowa gazetka w której można sobie bezkrytycznie poswawolić i napompować swoje mniej lub bardziej spaczone ego.

Ale ale, co tu się nagle stało? Internet? I te wszystkie cielątka którym pitoliliśmy co popadnie aby nam dobrze było, mogą też pisać??? Coi to ma być?!

Otóż przyzwyczaj się drogi Andrzeju że to jest zaistniała NORMA, czasy w których żyjesz dają głos tzw trollom, idiotom, kretynom, wiedz także że wbrew pozorom oni też mają swój światopogląd który należy SZANOWAĆ. Tak, SZANOWAĆ światopogląd tego jak uważasz kretyna, ponieważ czas nauczania ludu już minął, tak samo jak minął czas robienia z ludzi idiotów. Zwłaszcza tą sentencję mocno wbij sobie do głowy.

 

Rozwinę tą zcęśc tematu.

Andrzeju, wskaż mi dobre zachodnie forum na którym jakiś idiota na siłę promuje wyroby wskazanego producenta, przedstawiając przy okazji skonstruowaną wizję audiofila kupującego klocji których nie kupił, kalkowane przemyslenia z kilku zachodnich for internetowych (b. łatwe do prześledzenia) itp itd. Jakie to jest durne w swojej istocie, możesz dociec po dłuzszym przemyśleniu.

 

W momencie gdy takie tragiczne postaci będą funkcjonować tak jak powinny, większość ludzi których odbierasz negatywnie nagle zacznie bardzo poważnie traktować forum, które stanie się normalne. I miarodajne! Tyle i aż tyle.

 

Andrzeju, na drugi raz pomyśl chwilkę za nim coś napiszesz,a nie głupio odwracaj kota ogonem.

To taki mój skromny wkład w rozwój tego forum, pisany w minutę więc z góry przepraszam za błędy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej paszkowski

>Niech w tym temacie kazdy napisze co mysli o tym jakby tu usprawnic forum i moze cos z tego wyjdzie. Chociaz ja caly czas mysle, ze musi jeszcze minac jakies jedno pokolenie tak, zebysmy sie troche wzbogacili (chodzi tu konkretnie o kase) i moze wtedy cos sie ruszy z kultura.

 

Andrzeju, święte słowa! Może ja cos dodam od siebie.

 

To co napisałeś jest jedna stroną medalu, stroną napisana przez człowieka kjtóry temat odbiera od strony osoby która przyzwyczaiła się od czasów "czasów przemian" że jest kolorowa gazetka w której można sobie bezkrytycznie poswawolić i napompować swoje mniej lub bardziej spaczone ego.

Ale ale, co tu się nagle stało? Internet? I te wszystkie cielątka którym pitoliliśmy co popadnie aby nam dobrze było, mogą też pisać??? Coi to ma być?!

Otóż przyzwyczaj się drogi Andrzeju że to jest zaistniała NORMA, czasy w których żyjesz dają głos tzw trollom, idiotom, kretynom, wiedz także że wbrew pozorom oni też mają swój światopogląd który należy SZANOWAĆ. Tak, SZANOWAĆ światopogląd tego jak uważasz kretyna, ponieważ czas nauczania ludu już minął, tak samo jak minął czas robienia z ludzi idiotów. Zwłaszcza tą sentencję mocno wbij sobie do głowy.

 

Rozwinę tą zcęśc tematu.

Andrzeju, wskaż mi dobre zachodnie forum na którym jakiś idiota na siłę promuje wyroby wskazanego producenta, przedstawiając przy okazji skonstruowaną wizję audiofila kupującego klocji których nie kupił, kalkowane przemyslenia z kilku zachodnich for internetowych (b. łatwe do prześledzenia) itp itd. Jakie to jest durne w swojej istocie, możesz dociec po dłuzszym przemyśleniu.

 

W momencie gdy takie tragiczne postaci będą funkcjonować tak jak powinny, większość ludzi których odbierasz negatywnie nagle zacznie bardzo poważnie traktować forum, które stanie się normalne. I miarodajne! Tyle i aż tyle.

 

Andrzeju, na drugi raz pomyśl chwilkę za nim coś napiszesz,a nie głupio odwracaj kota ogonem.

To taki mój skromny wkład w rozwój tego forum, pisany w minutę więc z góry przepraszam za błędy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę o odpowiedź- jaka jest zależność między średnicą przewodów srebrnych na charakterystykę dźwięku? Jaka jest różnica między np 22AWG a 28AWG? Jeśli ktoś chciałby mi odpowiedzieć to proszę pamiętać, że to jest forum audio a nie zlewnia mentalnych rzygowin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

gagacek, 26 Mar 2010, 08:52

 

>Andrzeju, wskaż mi dobre zachodnie forum na którym jakiś idiota na siłę promuje wyroby wskazanego

>producenta, przedstawiając przy okazji skonstruowaną wizję audiofila kupującego klocji których nie

>kupił, kalkowane przemyslenia z kilku zachodnich for internetowych (b. łatwe do prześledzenia) itp

>itd. Jakie to jest durne w swojej istocie, możesz dociec po dłuzszym przemyśleniu.

 

 

Czy ja myślę o tej samej osobie co Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, 26 Mar 2010, 08:52

 

Po części zgadzam się z Twoja wypowiedzią, każdy ma mieć prawo do wypowiedzenia swojego zdania i każde zdanie należy szanować - ale jest pewna zasada w cywilizowanym świecie, aby w swoich wypowiedziach nie obrażać innych, takie jest moje zdanie.

Odnośnie szanowanych zachodnich forów internetowych, to z mojego doświadczenia i tak jak napisałeś, jest bardzo mało sytuacji, aby ktoś na siłę promował swoje, lub też jakieś inne przedmioty konkretnego producenta i to z prostej przyczyny - w tych krajach nie sprzedaje się towarów na forach internetowych, bo jest ich na tyle dużo i prawie każdego na nie stać i jest duży popyt. Każdy ma wybór i dla każdego wystarczy. Oczywiście na forach są opinie, ale nie ma nagabywania do zakupu, tak jak niestety dzieje się to w Polsce - tam jest inna kultura odnoszenia się do drugiego człowieka i ludzie nie znają takich zachowań, jakie niestety można uświadczyć w Polsce. Znam to z autopsji. Takie jest moje zdanie i tak jak napisał kolega gagacek uszanujcie je :) Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The_Ghost, 26 Mar 2010, 01:10

 

>zukzukzuk, 26 Mar 2010, 00:20

>

>>Elberoth, 26 Mar 2010, 00:05

>>

>>Zostawiłbym wykształcenie, jako element o nikłym wpływie na poprawę zachowania danego osobnika

>>(zachowania - ogólnie rzecz biorąc).

>>Co więcej, gro ludzi pochodzących z naprawdę ubogich rodzin (pomijając "biednych", słuchających w

>>ciemno:) - jest z gruntu skromne i lepiej wychowane od opływających w dostatki i odpowiednio

>>wykształconych (czasami tylko dlatego, że bogatych) "cwaniaczków"...

 

>>od razy widać, żeś nie wykształcony ;)))

 

Wcale mi to nie umniejsza:)

 

Mimo wszystko wiedza i dobre wychowanie są ważniejsze, niż kilka dyplomów i fura kasy (najlepiej mieć ZDROWIE i wszystko inne).

 

Ty zaś prawdopodobnie należysz do drugiej grupy:( Człowiek, który wchodzi do przybytku w złotym zegarku, lakierkach i garniturze za 1000 dolców, z pogardliwym spojrzeniem, a nie jest "łaskawy" przywitać się z "pospólstwem" - jest niekiedy niżej od tego w łachmanach, zbierającego pety w koszach na śmieci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszło na kulturę osobistą, a tą nie wiem, czy dziecziczy się wraz ze stanem konta, czy wynosi z domu. Wydaje mi się, że raczej wynosi z domu, co później jest oczywiście modyfikowane przez okoliczności (wpływ obecnej "kultury", macdonaldyzacja, promocja życia opartego o zasady dżungli, etc.). Dlatego niestety obawiam się, że poziom kultury prezentowany na polskich forach będzie jeszcze długo niski. Na naszym forum mamy i użytkowników starszych wiekiem, jak i młodych. I jedni i drudzy potrafią być skończonymi chamami. Dlaczego? Ano, bo jedni, Ci starsi, to rodzice, którzy kształcą często na takich samych chamów swoje dzieci. Dzieci, czyli młode pokolenie na naszym forum, tylko daje wyraz temu "wychowaniu", jakie wynieśli z domu. Owszem, poprawa materialna, może i pomoże, ale na pewno nie rozwiąże problemu chamstwa w Polsce i na forach. Uważam, że ludzi trzeba wychowywać. Nie z sadystycznej potrzeby, czy chęci pokazania, jakimi to oni są chamami, ale dla komfortu użytkowania forum przez ludzi kulturalnych, umiejących się zachować.

I znowu temat schodzi na moderację niestety. Moderacja umiarkowana (by tak elegancko rzec w odniesieniu do naszego forum) sprawdza się, gdy znakomita większość użytkowników forum stosuje zasady kultury i wzajemnego szacunku. Gdy wielu jest chamów, potrzeba bardziej zdecydowanej moderacji. Nic wielkiego tu się nie wymyśli. Bo stopniowo chamstwo wypleni kulturę - tak jak ze złą i dobrą monetą. Ile razy można odpuszczać dyskusję na ciekawy temat, ze względu na trolli i chamów obrzucających się błotem i chlapiących dookoła? I w imię czego pozwala się chamom chlapać błotem na innych? Ważniejsi są? Poprawność polityczna to dyktuje? - przecież wiadomo do czego ta poprawność w jej ojczyźnie doprowadziła!

A więc konkluzja imho jest jedna - tępić chamstwo, moderować i dba o to by piaskownica była czysta, a nie pełna błota i psich odchodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

coż, powołujemy się na aspekty kultury, tzw. wychowania w rodzinnych pieleszach itd. Wspominamy też o wszędobylskim i wzsechobecnym "nowym" w naszym kraju zwyczaju i prawie wolności słowa ... OK tylko jak z wszystkim tak i ztym sobie najzwyczajniej nie radzimy. Na zachodzie powiedzmy, ze jest to samo ale z jedną drobną (ba ! wcale nie drobną!) różnicą - każdy ma prawo robić,mówić itd . co chce i co uważa ale przy zachowaniu drugiej zasady - a mianowicie : NIE SZKODZIĆ DRUGIEMU !!! Pojedźcie np. do Holandii zrozumiecie o czym mówię... dlaczego tam taki Polak czuje się bardziej u siebie ... niż we własnym kraju ???....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi, bo to jest zdrowo pojmowany liberalizm: wolno Ci wszystko, czego nie zabrania prawo i co nie narusza wolnosci osobistej drugiego człowieka. Tyle, i aż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele problemów, które powodują, że na polskich forach ciężko bywa

 

- przekonanie o jedynie słusznej własnej racji

- aktywna walka z każdą inną racją

- trolling uprawiany szeroko nawet przez - okresowo - rozsądnych userów

- karmienie trolli

- bezinteresowna złośliwość

- poniżanie innych jako droga do poprawy samooceny

- brak umiejętności kulturalnego prowadzenia sporu (u nas różnica zdań rzadko jest możliwa, jest za to powszechna rynsztokowa wojna totalna)

 

Bieda może i ma coś do tego, ale - do diabła - tu akurat prawdziwie biedni nie biegają, dla mnie to głównie kwestia kultury i wzajemnego s_z_a_c_u_n_k_u, w wielu krajach zachowania w Polsce przyjęte za pewną normę byłyby nie do pomyślenia w codziennym funkcjonowaniu, nie chcę powiedzieć, że Polak be, europejczyk cacy, nie wolno uogólniać, ale opowiem Wam coś takiego: koleżanka jadąc samochodem zahaczyła swoim lusterkiem o lusterko auta pewnego pana, i odpadło mu to lusterko. Wysiadł, czerwony, piana na ustach, bluzg. Normalny facet, nie jakiś menel. Ona zdębiała, mówi mu, że w sumie nic się stało, wszyscy cali, że OC, że nie ma problemu. Zadziwiona.

A teraz U.K.

Kolega parkował zawsze auto na noc przy ulicy pod domem gdzie mieszkał. Którejś nocy słyszy wielkie BUM!!!! Wojna nuklearna? Nie, to jakiś samochód zaparkował w jego bagażniku. Wysiada nastolatek, nawalony w 4D. Pojawia się ojciec nastolatka. Czy ma pretensje? Czy próbuje się wyłgać? Wykręcić? Nie. Lekko blady, ale z uściskiem dłoni deklaruje pokrycie kosztów naprawy. No problem. Koszty pokrywa. Bez stresów. Sytuacja zabawna w sumie. Ułóżcie sobie teraz scenariusz podobnych wydarzeń w Polsce.

 

Co do moderacji: czy moderować ostro, czy zostawić luz? Moim zdaniem o tyle ostro, że tępić nie tylko wulgarne wpisy, ale też cienkie aluzje, osobiste przysrywki, trolling itp. Jedno ostrzeżenie na PW, potem blok w razie recydywy - na parę dni, tygodni wg uznania MODa. Powrót i recydywa - ostrzeżenie, znów recydywa - ban. I cześć. Jedna uwaga - nie ma równych i równiejszych. To bardzo ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Ja zaglądam tu tak z rok z okładem i główny problem, który zauważam to brak krytycyzmu. Puściłem kilka tematów i pytałem o to czy o owo - zawsze zbierała się grupka dyskutantów. Tyle, że każdy swój ogon chwalił (chwali). Już mnie śmieszyły te odpowiedzi. Jeden o tym samym klocku pisał w superlatywach, drugi pisał, że dziadostwo, a trzeci wymyślał jeszcze co innego.

 

Brałem też udział w kilku straceńczych dysputach o wyższości jednego rodzaju kolumn nad drugim i już mi się nie chce. Bo ręce opadają. Najczęściej jest tak, że większość (jak sądzę) kolegów nigdy nie miała recenzowanego sprzętu na stanie w domu. Może gdzie posłuchali, moze coś kolega powiedział i rosną takie legendy i bajania - co więcej są one traktowane jako wyznacznik danego modelu czy marki. Ot choćby marka Genelec - prawie nikt nic na ich temat nie wie, ale jaki zapał w "radach", że to jest dziadostwo. Oj!

 

Najlepszą rzeczą, którą znalazłem do tej pory w polskim internecie jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Tam jak już spytasz to dostaniesz PEWNĄ odpowiedź a nie koszałki opałki... Rzetelnie, szczerze i szybko. Stawiam teraz nowy system i korzystam przy tym z rad tam mi udzielonych. Tutaj... cóż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

Moj ojciec to powtarza-okresle to jednym zdaniem

Kto sie fiutkiem urodzil,to kanarkiem nie umrze.

Od siebie dodam-ze to prawda jak niewiem co!!!!

Takze Panowie cwaniakiem-to trza sie urodzic,a nie robic z siebie [lewego]cwaniaka-i to po trupach!!

Fajny watek i temat-a jak ktos angielskiego nie zna,to co-juz nie moze popatrzec???

Zaraz pekne ze smiechu.

Pozdrawiam lingwistow-ekwilibrystow i good bye,auf wiedersein,do swidanija.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Audiofilu- raczej nie dla wzrokowców, ale jeśli ktoś jest fascynatem audio a na dodatek chce podszkolić swój angielski, to ja nie widzę lepszego nomen-omen POŁĄCZENIA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może robić to tak jak na czatach - słownik blokuje wszystkie podejrzane słowa przed zatwierdzeniem wpisu. 4 próby i trwały ban nicka. do tego okres próby 3 miesiące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wulgaryzmy jako takie nie są problemem na forum. Jesteśmy o ten jeden krok przed onetem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyczny, 26 Mar 2010, 17:42

 

>Najczęściej jest tak, że większość (jak sądzę) kolegów nigdy nie

>miała recenzowanego sprzętu na stanie w domu. Może gdzie posłuchali, moze coś kolega powiedział i

>rosną takie legendy i bajania - co więcej są one traktowane jako wyznacznik danego modelu czy marki.

 

To jest niestety smutna norma :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos jednak dostarczy im ten sprzet w koncu do domu...zeby nie musieli pisac o czym nie wiedza.Mnie to tez bardzo smuci...Ale wlasciwa organizacja wszystko mozna naprawic.Generalnie mnie tez jest...smutno..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwanicki

jest jeszce jedna rzecz , ktorej nie moge zrozumiec tzn. czesc ludzi dostajacych tutaj na forum orgazmu od chinskich wzmacniaczy oraz domowych 'apgrejdow' i lampizacji po jakims czasie trzezwieje i pisze o tym, ze byli nabici w butelke, ze dolozyli do wzmacniacza drugie tyle i dalej jest szrot, tyle , ze PISZA O TYM NA PW, moim zdaniem jest to duze nieporozumienie, bo jesli jeden z drugim wychwalal na forum te apgrejdy i klocki to jak sie przekona, ze jednak to nie jest jeszcze hihi-end pełną gębą , a nawet rodzi trudnosci w uzytkowaniu to niech z łaski swojej tak samo na forum uczciwie o tym pisze , a nie na PW, czego ci ludzie sie boja? ze zostana wysmiani ? moze tak, ale uczciwosc w stosunku do innych forumowiczow nakazuje jednak pelna przejrzystosc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls, 26 Mar 2010, 22:14

 

>jestem tez za tym zeby towarzystwo piszac było w krawatach

 

Bo nie od dziś wiadomo, że klient w krawacie jest mniej awanturujący się :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwanicki, 25 Mar 2010, 18:01

>to raz a dwa silna moderacja i banowanie na amen. a skoro u nas widać ze wszystko wolno - to pewnie

>wszystko wolno. chociaż czasami bywa rzeczywiście wesoło.

 

I o to moim zdaniem chodzi. Jeśli w wypadku zadymy i tematów wyssanych z palca sensowne moderowanie działa, to nie ma bicia piany i jest spokój. Wpada nawiedzony, próbuje, widzi że się nie da i znika jak kamfora. Nie porusza się teamtów nie związanych z tematyką forum i tym samym zostają jedynie Ci których to rzeczywiscie interesuje.

 

Przy okazji czy Audio Asylum jest bocznica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosc zabawna dyskusja, tym bardziej polecam zeby wszyjscy bioracy w niej udział, a w szczególnosci uszate, wzieni udział w angielkiej werssssssji.skutecznie to załatwi angielska wersje...na cacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.