Jump to content
IGNORED

Zamiennik dla wkładki Ortofon OM 30


poul_

Recommended Posts

Słuchałem kiedyś dźwięku z wkładki Ortofon OM 30. Byłem zachwycony. Ten dźwięk pamiętam do dzisiaj. Obecnie używam wkładki Audio-technica AT 120E i słyszę, że to jeszcze nie moja kraina dźwięku. Brakuje mi przestrzeni, bas wydaje mi się bardzo mięsisty, ale mało zróżnicowany. Bas na płytach Bee-Gees nie może przecież brzmieć podobnie do płyt Iron Maiden. Mój problem: chciałbym usłyszeć podobny dźwięk jak ze wspomnianej wkładki Ortofon OM 30 tyle, że nie jest już produkowana. Czy ktoś może podpowiedzieć jaka wkładka obecnie produkowana przez Ortofon dźwiękiem przypomina OM 30? Będę bardzo wdzięczny za sugestie. Paweł

PS. Wkładka MM w pobliżu 800 PLN.

Link to comment
Share on other sites

........mozesz, jesli tak przypadl Ci Ortofon do gustu,kupic Ortofon VM (Vinyl Master) Red.Na ochronie igly ma czerwone oznaczenia.Jest to MM system.Przy 15 milinewtonow otrzymasz bardzo czysty dynamiczny z dobrym basem przekaz.Mocowanie 1/2 cala i przy tym bardzo latwa do ustawienia.Jej cena to ca 80 - 90 euro.Idealna wkladka do wszystkich gatunkow muzycznych.Wedlug testow to 64% jesli chodzi o dzwiek,a miano excelent za cene do poziomu dzwieku.Wiele milych chwil spedzonych z tym systemem zycze.Polecam

Link to comment
Share on other sites

>>>arekk17,

Moim zdaniem seria 5XX była wyraźnie bardziej udana od OM. Grały te pięćsetki wyraziściej, czyściej, raźniej, z lepszym "przytupem". Były dość uniwersalne - sprawdzały się na muzyce rozrywkowej, a i klasyki też spokojnie można było posłuchać, szczególnie z wyższych modeli.

Natomiast seria OM sprawdza się na ekstremalnie lekkich i delikatnych ramionach. Te wkładki, po usunięciu płytki dociążającej z górnej ścianki wkładki, ważą tylko 2,5 g, co jest wartością niezbyt często spotykaną. Są dość "wyskoiego wzrostu", więc uważałbym na gramofony bez regulacji VTA - wkładka może układać się źle w stosunku do powierzchni longplaya. Tak jest z nimi w polskich gramofonach i tweak w postaci wyciągnięcia maty z pod płyty niewiele pomaga.

Pozdro,

Yul

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.