Skocz do zawartości
IGNORED

Które głośniki nie są chińskie.


Lajkonik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam prośbę o podanie jak największej liczby producentów, wśród których mogę szukać zestawu 5.1 w cenie do 3500 - 4000, który nie będzie "śmierdział ryżem" ;) ewentualnie o podanie firm które są chińskie, tajwańskie czy koreańskie bo takie chcę wykluczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lajkonik:

"Smierdzaił ryżem" a to Ty kolego nie wiesz że jak pracują to nie jedzą więc zapach ryżu nie wnika w płyty mdf? :-) a tak na poważnie to nie rozumiem skąd u Ciebie taka niechęć do skośnookich posłuchaj sobie ich wyrobów i gwarantuję że źle nie jest ale oczywiście dołączę się do wpisu powyżej PARADIGM z lasów Kanadyjskich ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze cie zmartwic w tej cenie nie kupisz zestawu 5,1 nie Chinskiego.Paradigm faktycznie Canada ale nie zmiescisz sie w budzecie.Triangle to Francuskie ale tez grubo ponad ta kwote.Pozostaja Polskie ,lub firmowe kolumny robione w Chinach.Kef,Tannoy,Mordaunt Short,Koda.To ze w Chinach nic im nie ujmuje.Mozesz tez poszukac B&W ze starszych serii np 603,602,600,i sub i tu w urzywkach sie zmiescisz i to najlepszy wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumieliście. Chodzi mi o to by firma wywodziła się z europy lub stanów. Montować może za wielką wodą :) A propos Kody to jaki to kapitał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z niewielu tak tanich i dobrych glosnikow w swojej klasie cenowej to Dunskie Dali Concept 6 S Power zestaw 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tym przypadku nieznacznie przekraczasz budzet a cene mozna jeszcze pocieniowac. Ewentualnie chwilowo wstrzymaj sie z zakupem suba chodz bez niego ciezko sie obyc w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali to jedne z tych, które biorę pod uwagę. Zastanawiam się jeszcze nad Klipsh Synergy F2; JBL EC Pack; JBL Northridge Cine Pack; Heco Victa 700; Roth OLi 31; Tonsil Maestro II; Quadral Quintas 500/700.

 

Natomiast nie wiem nic o takich markach jak Rubicon, M-Audio, Magnat, Dynavoice, Prism, Pure Acoustics, Qacoustics, Taga, Voice Kraft, Wharfedadle. Dlatego będę wdzięczny za informację, które z wymienionych to produkty w miarę renomowane, a które produkcja "marketowa".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem również na innych to chińskie są JBL, Jamo, Eltax, Prism, oczywiście bardzo żle oceniany Voice Kraft, oczywiście Koda a nawet Tonsil np. Fenix II i oraz wszystkie (lub prawie wszystkie) sprzedawane w marketach w tym dla idiotów również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zajrzałem na allegro i zszokowała mnie cena Dali Concept 5.0

Jeszcze 1,5 roku temu jak się rozglądałem za nimi to kosztowały 3,5 tyś a teraz za 2100zł już masz w domu.

Ceny z allegro

Dali Concept to kapitalnie wykonane kolumny(miałem DC2) o wiele staranniej wykończone niż obecnie posiadane przeze mnie budzące dziesiątki sporów Tonsile Siesta front i surround

Tyle że dzwiękowo są gorsze jeśli chodzi o moje potrzeby

Siesty są uniwersalne, szczególnie dobrze czuja się tam gdzie jest gitara wszelakiej maści, czyli rockowo-metalowe rytmy)

Mają super szybki i rytmiczny bas i jest go tyle ile byc powinno, śliczną szcegółową srenicę oraz góre czasami może krzykliwą

Natomiast dali concept to kolumny o ubogiej, ale również zróżnicowanej i dobrze kontrolowanej podstawie basowej o przepieknej, wręcz uwodzicielskiej śrenicy, która jest jak miód na uszy i analitycznej i detalicznej średnicy

Dali sprzedałem tylko dlatego, że to kolumny do grzecznej muzyki, więc nie radziły sobie w rocku

Miały ciut za mało basu jeśli chodzi o stopę perkusji i bardzo przeszkadzała mi zbyt szczegółowa góra

Ona nie kłuła w uszy jak w tanich jbl ale po prostu bylo jej za dużo

Jeżeli słuchasz jazzu, bluesa, muzyki operowej oraz popu i generalnie muzyki spokojniejszej, w sensie natłoku instrumentów i oglądasz filmy wyszukując każdy smaczek scieżki dzwiękowej to bez wahania polecam Ci Dali Concept 5.0 z subem to już w ogóle będzie super

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz za takie pieniądze kupić dobry zestaw, powinieneś zwrócić uwagę na firmy polskie i chińskie - odradzam najtańsze konstrukcje uznanych marek - tam dobre brzmienie kosztuje znacznie więcej.

Na naszym rynku jest kilku specjalistów od dobrej budżetówki:

Magnat (serie Quantum 60x i 5xx), Tonsil (serie Maestro, Siesta/Fiesta, Premium), STX (serie FX i MX), Koda (serie Harmony), może udałoby Ci się jeszcze wyrwać zestaw Qba Elements AL (ale bez suba)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz moze do jakiego zestawu chcesz kupić te kolumny.Nie każdy zestaw nawet dobry zgra sie z kiepskim amplitunerem.Te co cie interesuja Klipsh Synergy F2; JBL EC Pack; JBL Northridge Cine Pack; Heco Victa 700; Roth OLi 31; Tonsil Maestro II; Quadral Quintas 500/700.To raczej lipa najlepszy zestaw z tych to Maestro,ale raczej nie kupywałbym żadnego z tych.Wybierałbym raczej Dali,Wharfedadle.Mordaunt Short i moze Jamo ponoc ten JAMO C607 HCS3 C 607 zestaw jest bardzo dobry .Mordaunt Short ja mam Wharfedale 10.6 /10.1/10CS słyszałem jest bardzo fajny do Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy Sensys system 5.0 1400 PLN taniej !! (numer 963987397) ,WHARFEDALE DIAMOND 10.6 SET _WOLNUT_BLACK__RATY 0% 64061752) ,MEGA wyprzedaż - SIESTA TONSIL orzech zestaw 6szt (numer 970108642) ,AVANCE OMEGA (numer 971154299) te uzywane ale swietna cena super okazja,Mordaunt Short 908,905,902

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, że fronty mogą mieć max 110cm tonsil odpada. Chyba zdecyduje się na Dali. Macie jakieś doświadczenia jak grają z Yamahą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dariusz964

czy tannoy nie produkowal sie jakis czas na wegrzech zanim male chinskie raczki zaczely mu sprzet skladac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych też chyba wybrałbym Dali. Omijałbym Jamo z uwagi na doświadczenia z sserią studio 180. Zamiast zwrotnicy są kondensatorki ale to w każdych chińskich marketowych do 2kzł tak z reguły jest.

Tonsil Siesta waniajet bo teraz to chyba Silesia je składa skoro cały magazyn jest na Śląsku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qasi50, 27 Mar 2010, 22:58

 

>Tonsil Siesta waniajet bo teraz to chyba Silesia je składa skoro cały magazyn jest na Śląsku.

 

Chodziło mnie o sprzedawcę, a nie o towar. Siesta jest OK ale alegrowicz coś nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Concept sa wyjatkowo dobre w swojej klasie cenowej i wlasciwie bezkonkurencyjne.

Glosniki te graja bardzo cieplym i szczegolowym brzmieniem z piekna scena jak na tak tanie kolumny. Rowniez z Yamaha graja calkiem niezle jednak lepiej wypadaja w kinie z Denonem np. AVR-1910

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprawdzone konstrukcje w porownywalnej klasie cenowej to Monitor Audio Bronze BR5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) oraz Canton GLE 470

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wystepujace rowniez w zestawach 5.0 i 5.1

Niestety po tak tanich konstrukcjach Jamo lub Jbl nie mozna sie spodziewac zbyt wiele, no chyba ze komus slon nadepnol na ucho :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW ... ale wysokie ceny w tym blueaudio.pl ... w życiu bym tam nie kupił ... np. DENON AVR-1910 za niemal 2300 zł ? DAMN! ... a można go kupić w innych sklepach nawet 450 zł taniej !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep BLUEAUDIO prezentuje ceny detaliczne (katalogowe), wiec od kazdej z tych cen obowiazuje indywidualnie przyznawany rabat nawet do -20% na wybrany asortyment.

Ponadto na kazdy zakupiony sprzet otrzumujecie pelna gwarancje polskiej dystrybucji.

W chwili obecnej Denon'a AVR-1910 mozna kupic w BLUEAUDIO za 1950zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blueaudio, 28 Mar 2010, 11:31

 

... no to już zmienia postać rzeczy :) Ale tak między nami - Ja nie lubię reklamy sklepu na forum/kryptoreklamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

>Z tego co wyczytałem również na innych to chińskie są JBL...

 

JBL'e z podanych serii są produkowane w Mexyku :) nie w Chinach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze 'odszczekac' to co powiedzialem. Wlasnie kupilem Studio Ref. 100 v.5 i na dole z tylu pisze jak byk: Made in Canada!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.