Jump to content
IGNORED

Apel o bojkot wszystkiego, co jest związane z firmą Disney !!!


meloman 62

Recommended Posts

Powiedzenie, że to jest draństwo to mało. Przecież mogliby te kurtki przekazać do domów dziecka i ośrodków pomocy społecznej.

 

 

"Gdański celnik pokazuje podrobione kurtki z Kubusiem Puchatkiem, które trafiły rano do spalarni. 1790 kurtek pomorscy celnicyzatrzymali w 2007. Transport przypłynął z Chin. Kancelaria prawna Hogan & Hartson reprezentująca firmę Disney nie zgodziła się na przekazanie kurtek osobom potrzebującym. Dlaczego? Z powodu nieznanego pochodzenia producenta i braku wiedzy dotyczącej ewentualnej szkodliwości materiałów i barwników użytych do produkcji kurtek"

Link to comment
Share on other sites

"braku wiedzy dotyczącej ewentualnej szkodliwości materiałów i barwników użytych do produkcji kurtek"

 

A jeśli kurtki wyrządziłyby krzywdę dzieciakom (nawet w perspektywie długofalowej), to kto by wziął za to odpowiedzialność? Może dobrze, że je spalili...

Link to comment
Share on other sites

Disney to wyjątkowe ścierwo. Można też inaczej:

 

"W piątek rano w firmie Port Service w Gdańsku spalono więc podróbki. Ale nie każdy zatrzymany przez celników towar trafia do pieca. - Wszystko zależy od producenta, którego towar podrobiono. Rocznie rozdajemy instytucjom charytatywnym kilka tysięcy sztuk rzeczy - mówi Marcin Daczko, rzecznik Izby Celnej w Gdyni. - Oczywiście po odpruciu czy zaprasowaniu podrobionego znaku towarowego. Robi to zwykle obdarowana organizacja pod naszym nadzorem. Ostatnio rozdaliśmy setki koszulek i spodni za zgodą Diesla, pod koniec kwietnia rozdamy 800 koszulek i spodni Diesla i Hugo Bossa."

Link to comment
Share on other sites

ale dlaczego bojkot ?? Nic szczególnie makabrycznego nie zrobili. Kazali spalić trochę ciuchów bo mieli do tego pełne prawo, oraz racjonalne argumenty. Większe moje wątpiwości budzi takie wymuszanie działań charytatywnych.

A nie będzie Wam trochę głupio jeśli okaże się że Disney na marznące dzieci przeznacza wielokrotnie większe środki niż te zakichane spalone podróby ?

 

Zresztą, ja bym chętnie kazał to samo zrobić ze wszystkimi towarami z Chin, nielegalnymi i legalnymi.

Link to comment
Share on other sites

bitkon, 31 Mar 2010, 12:33

 

>http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Walt-Disney-da-dzieciom-oryginalne-kurtki-n37784.html

 

Ładnie się zachowali - zwracam honor. Choć z drugiej strony nikomu by się nie stała krzywda, gdyby te nieszczęsne spalone kurtki jednak przekazać dzieciom.

Link to comment
Share on other sites

Burczymucha, 30 Mar 2010, 17:23

 

>ale dlaczego bojkot ?? Nic szczególnie makabrycznego nie zrobili. Kazali spalić trochę ciuchów bo

>mieli do tego pełne prawo, oraz racjonalne argumenty. Większe moje wątpiwości budzi takie wymuszanie

>działań charytatywnych.

 

To nie chodzi o żadne, jak to ująłeś "takie wymuszanie działań charytatywnych" tylko o to co mogli z tymi kurtkami zrobić a nie zrobili. Można było odpruć wszystki podrobione loga i by było ok. Biednego dzieciaka nie interesuje czy bedzie chodził w podróbie czy nie. A taki Disney by na tym nie ucierpiał.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.