Skocz do zawartości
IGNORED

referencyjne 2way


Marcin-utopia

Rekomendowane odpowiedzi

>> Father_PiO, 31 Mar 2010, 11:57

 

Jeżeli przekrój poprzeczny dwóch BR będzie taki jak jednego większego a więc R1=sqrt(2)*R2, to długość dwóch będzie musiała być minimalnie większa, ok. 0.8 raza różnica średnic. Niby niedużo, ale zawsze coś, bywa to istotne jak się nie chce robić "fajki". Tutaj mamy dwa porty 29mm średnicy, jeden fi 41mm (też skandalicznie mało IMHO) mógłby być o ok. 1cm krótszy.

 

Tak czy siak jeżeli już miałbym bawić się w wykonawstwo portów, to zainwestowałbym w porządne kolanko, i zrobiłbym port o większej średnicy (5 - 6cm minimum), zagięty w fajkę, z wlotem w pobliżu geometrycznego środka budy. Referencyjność zobowiązuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor,

 

wiesz ty teoretyzujesz

 

a ja mam gotowy projekt zrobiony przez ludzi co Mają na koncie z 300 konstrukcji :)

 

pomiar w kabinie bez echowej wszelkie pomiary łącznie z strojeniem budy i to wygląda więcej niż oki czyli nie będę nic zmieniał.

 

 

ale dzięki za troskę

próbowałem pytać się ciebie odnośnie konstrukcji ale nie chciałeś się podjąć wiec podziękuje za twoje przemyślenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> utopia., 31 Mar 2010, 15:16

 

Jak port ma małą średnicę to pomiary (strojenia budy choćby) przy niskich SPL wyjdą dobrze. Gorzej będzie przy wyższych wysterowaniach, zaczną się wycia, charczenia i inne takie. Zrobienie nawet 300 konstrukcji nie wpływa na prawa fizyki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Misiomor:

 

> Jeżeli przekrój poprzeczny dwóch BR będzie taki jak jednego większego... (...)

 

Oczywiście masz rację, nie czepiaj się szczegółów, chodziło mi o ogólną zasadę.

 

>Tak czy siak jeżeli już miałbym bawić się w wykonawstwo portów, to zainwestowałbym w porządne kolanko, i zrobiłbym port o większej średnicy (5 - 6cm minimum), zagięty w fajkę, z wlotem w pobliżu geometrycznego środka budy.

 

Też bym tak proponował, jest dość oczywiste, że średnica portów jest za mała i puszczenie Armanda van Heldena, Moby'ego czy czegokolwiek, co ma syntetyczny bas (i będzie to głośniej niż piano), skończy się charczeniem. Oczywiście zaraz Utopia napisze, ze on nie dyskomuł i techniawki nie słucha, ale co to za argument, skoro referencja wybrzydza na gatunki muzyki?

No a wlot w środku budy i węzeł fali stojących - wiadomo, ze tak najlepiej.

 

Utopia:

 

>wiesz ty teoretyzujesz a ja mam gotowy projekt zrobiony przez ludzi co Mają na koncie z 300 konstrukcji :)

 

A może jak TY byś raz poteoretyzował, to by Ci to na dobre wyszło. Ileś razy już budowałeś według czyichś projektów, a potem Ci się nie podobało. Zrób coś raz po swojemu.

 

>pomiar w kabinie bez echowej wszelkie pomiary łącznie z strojeniem budy i to wygląda więcej niż oki czyli nie będę nic zmieniał.

 

To pokaż, prosiłem wcześniej, naprawdę jestem bardzo ciekawy co uzyskali w tym projekcie.

 

>próbowałem pytać się ciebie odnośnie konstrukcji ale nie chciałeś się podjąć wiec podziękuje za twoje przemyślenia

 

Czemu odrzucasz dobre rady? Chyba nie ważne kto ich udziela, tylko czy są dobre czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak coś gra i to się pokrywa z pomiarami to co szukać dziury w całym

 

jak mi się nie spodoba cóż trzeba zmienić zainteresowanie może na wędkarstwo

 

dzięki wielkie za wszelkie propozycje i pomoc ale już temat zamknięty nie zmieni decyzji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

>Nie rozumiem jak coś gra i to się pokrywa z pomiarami to co szukać dziury w całym

 

Dlatego, że znów nie zrobisz czegoś "do końca" i będzie źle. I pokaż wreszcie z jakimi pomiarami "się pokrywa", proszę już trzeci raz, a Ty to ignorujesz.

 

>jak mi się nie spodoba cóż trzeba zmienić zainteresowanie może na wędkarstwo

 

Albo zrobić raz coś tak, jak należy. Jak zauważył Misiomor, fizyki nie oszukasz.

 

>dzięki wielkie za wszelkie propozycje i pomoc ale już temat zamknięty nie zmieni decyzji

 

Nie zmienisz teraz, teraz będziesz chwalił. Zmienisz za jakiś czas, jak odkryjesz wady. Już przecież twierdziłeś, że tylko 3-way, że jak GM70 to w układzie 2-stopniowym, że preamp Jadisa jest super, a potem zmieniałeś zdanie. nie lepiej zawczasu poprawić wady, zamiast potem sprzedawać koleją rzecz i topić kasę?

 

Wyprowadź ten bas refleks w dolnej ścianie i dorób odpowiednie standy. Będzie mógł mieć większą średnicę i jako taką szansę na poprawną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli br zrobić w dolnym wieńcu

 

to by było nie głupie bo bym ich nie widział :)

 

 

muszę zeskanować to dam pomiary,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.