Skocz do zawartości
IGNORED

Projektor Optoma hd20 lub Sanyo z700


fridek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje w najbliższym czasie kupno projektora hd. Interesują mnie konkretnie te 2 modele. Czy ktoś z was miał możliwość bezpośredniego ich porównania? Jeśli tak to na korzyść którego a raczej jak bardzo na korzyść sanyo wypada porównanie. Czy warto dopłacać parę stówek do sanyo? Dzięki, Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba Cię pogięło :))) dopłacać do tego badziewia sanyo Z700? Wybór jest pomiędzy tą optomą a mitsubishi HC3800 jeśli już trochę dopłacać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ktoś widzi efekt tęczy wtedy DLP odpada, ale to trzeba zobaczyć na własne oczy wtedy będzie wiadomo czy jest się podatnym - ja byłem i dlatego wybrałem LCD, poza tym Z700 wcale nie jest taki zły.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej skreślić zatem dlp za tęczę pojawiającą się raz na tydzień i wybrać taki LCD jak Z700 i mieć beznadziejny obraz non-stop... W którym szmatławym magazynie wypromowali to Z700?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 26 Mar 2010, 22:48

>W którym szmatławym magazynie wypromowali to Z700?

 

sęk w tym, że nie w jednym, tylko w wielu ... czary-mary ...

 

po za tym potwierdzam. nie ma tragedii przy z700. są za to bardzo duże możliwości instalacyjne, czego nie oferuje żaden dlp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuje się projektora za możliwości instalacyjne tylko za obraz, a ten optoma hd20 czy mitsu hc3800 oferują ZNACZNIE lepszy niż sanyo Z700. I jeśli już mowa o "możliwościach" to sensowniej jest pisać o możliwości uzyskania dobrego obrazu przy nieoptymalnych warunkach (jasne ściany, nieidealne zaciemnienie) a tu możliwości optomy hd20 czy mitsu HC3800 są sporo lepsze (wg mnie jedyne słowo pasujące do Z700 w tym przypadku to właśnie TRAGEDIA)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt tęczy potrafi zepsuć całą zabawę i koniecznie trzeba to sprawdzić przed zakupem - dobra rada. Ciekawe o co chodzi z tym raz na tydzień??? jak oglądasz raz w tygodniu to widzisz raz na tydzień:)??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę też, że z700 jest świetny, dlatego wybrałem tw3500. Jeżeli miałbym brać dlp to na pewno hc3800, ale tak jak wcześniej mówiłem efekt tęczy i małe możliwości instalacyjne skreśliły ten projektor z mojej listy zakupów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt teczy widzi kazdy i widzi go non-stop. wazne jest czy na niego zwraca uwage i czy mu on przeszkadza.

 

mitsu ma bardzo dobre opinie (poza problemem z wylaczaniem sie) ale z uwagi na tecze nie mozna go kupowac w ciemno. argument "ja teczy (prawie) nie widze" mozna o kant d potluc, bo kazdy ten efekt odbiera inaczej. trzeba sobie zorganizowac pokaz i przekonac sie samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbiegany wzrok, poddenerwowanie, wtedy faktycznie można się dopatrzeć efektu tęczy w dlp.

Normalnie na co dzień efektu nie zauważam, a mam stare dlp benq, kółeczko kręci się x2, osoby które u mnie często oglądają nic nigdy nie zauważyły, bo im o tym nawert nie wspominam.

We współczesnych projektorach dlp kółeczko kręci sie dużo szybciej x4 i więcej.

Nigdy nie porównywałem bezpośrednio lcd i dlp. Dlp ma lepszy obraz i nie ma się nad czym rozwodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najpierw postaram się zobaczyć jakiś dlp i zweryfikować czy przeszkadza mi ta tęcza czy nie. Jeśli efekt będzie akceptowalny wezmę optomę. Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem warto jeszcze zorientować się jakimi warunkami dysponujesz, dlp musi być idealnie ustawiony i ma offset (czasem ogromny jak hc3800), lcd ma lensshift.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sanyo Z700. Oglądam filmy na blu-rayach.Połączony jest też z cyfrą hdmi i starym kinem domowym na kablach. Ponadto podpinam Playstation3 i zepnę przez łącze z kompem. Obraz może nie jest do końca perfect, ale na matt greyu jakiego używam nie narzekam. z odległości 3,5 metra mam ponad 100 cali. Z DLP bym z takiej odległości nie wycisnął. Sanyo jest też tanie. Uważam,że jest godne rozażenia.Obecnie nie ma co wywalać na sprzęt, bo chyba szybko wejdą 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja porownywalem tw700 i kilka dlp, ktore znalazlem w salach konferencyjnych w pracy (konkretnych modeli nie pomne ale najwyzsza polka to nie byla). wnioski mam takie, ze jezeli tylko sie nie porusza galkami ocznymi przy ogladaniu filmu to tecze sa niedostrzegalne. ale ja tak filmu nie ogladam. nowsze dlp beda pewnie znacznie lepsza ale pewna niepewnosc co do natezenia obserwowanych tecz pozostaje. w przypadku lcd nie ma zadnych nieprzyjemnych niespodzianek.

 

ofset jest przereklamowany. projektor wisi zazwyczaj u samego sufitu a nie metr od niego wiec te 10cm ofsetu na metr odleglosci od ekranu nie przeszkadza (a to najbardzij drastyczny przyklad - mitsu). jedyna niedogodnosc to ze nie mozna sobie takiego projektora postawic na stoliku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

sanyo jest 20% drozsze

 

100" z 3.5m jest jak najbardziej mozliwe dla hc3800. nawet 114"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zeby moc sie cieszyc z 3d trzeba miec zrodlo kompatybilne z hdmi 1.4. te projektory szybko na rynek nie wejda bo ludzie nie beda sie garnac do wymiany swoich nowo kupionych odtwarzaczy na jeszcze nowsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z offsetem nie jest tak różowo. Jak projektor wisi na suficie to np. w przypadku hc3800 odległość od górnej krawędzi ekranu do sufitu z odległości ok 4m ekran ok 110' ok 50-60 cm - masakra, chyba że dysponuje się wysokim pomieszczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zakładać nowego podobnego tematu chciałem zapytać jaki projektor polecacie w cenei do 10 tyś. ?? ja jestem raczej zdecydowany na LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LCD mogę polecić Epson tw5000 i Panasonic ae4000 - widziałem kiedyś w bardzo kiepskich warunkach i z kiepskim materiałem HD, więc wolę się nie wypowiadać, ale na zagranicznych forach bardzo chwalony sprzęt. A z DLP to może koledzy coś doradzą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z portali aukcyjnych znalazlem hd20 w dobrej cenie. Problem polega na tym, ze jest ona uzywana. Stad bierze sie moje pytanie: co w projektorze ulega zuzyciu? czy po wymianie lampy na nowa mamy znowu nowy projektor? czy jest mozliwosc sprawdzenia ile tak naprawde ma "przejechane" projektor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie przy normalnym użytkowaniu lampa powinna starczyć Ci na 3 lata, dowiedz się czy nie jest to projektor pokazowy bo wtedy lipa, mój znajomy w swojej knajpie w projektorze wymienił lampę i następna się zużyła szybciej, zaletą tego sanyo jest żywotność lamp, 4000h spokojnie obejrzysz, żastanawiam się właśnie na nim i obraz wydawał mi się całkiem dobry nawet w niezbyt zaciemnionym pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesli nie masz efektu teczy polecam ci Mits.. hc3800 jest o 1000 razy lepsze od hd20 optomy. Testowalem hd20 ,epson tw2900 i sanyo z700 i powiem tak ze sanyo wygral ze wzgledu na bardzo dobra jakosc obrazu w ciemnych scenach w tych 2 projektorach optoma i epson nie bylo widac tyle szczegolow co w tym sanyo. Plus lcd to taki ze mozesz polozyc gdzie chcesz i zero efektow teczy a ten hd20 to za glowe mozna sie zlapac ja nie moglem ogladac sim city na nim bo biegalem co 5 min do kibla.

Jesli chcesz zobaczysz obraz jaki jest z sanyo zapraszam na moj link ktory podalem na dole Jak dla mnie obraz jest na 5+

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kil

ale taka odleglosc od sufitu jest i tak zalecana zeby nie odbijalo sie od niego swiatlo z ekranu. dodatkowo przy standardowej wysokosci pomieszczenia 2.5m jak odejmiesz ofset, uchwyt i odleglosc od mocowania na projektorze do srodka obiektywu to zostaje ci tyle ze mozesz umiescic ekan dokladnie w polowie sciany. ogladajac film w pozycji siedzacej poziom oczu jest odrobine ponizej polowy sciany czyli tak umiejscowiony ekran bedzie idealny. a wiekszosc (jak nie wszystkie)projektorow ma mniejszy ofset niz mistubishi. :)

 

@fridek

w lcd zuzywaja sie panele, w przypadku nowych generacji paneli wzrasta chyba tylko prawdopodobienstwo wystapienia uszkodzen pikseli. w dlp zamiast problemow z pikselami sa analogiczne problemy z zablokowanymi lusterkami.

zapytaj ile godzin ma wyswiecona lampa - te infomacje sa dostepne dla uzytkownika z poziomu zwyklego menu. nawet jezeli jest po wymianie i bedzie miec nizsza zywotnosc to i tak policz sobie na ile lat ci starczy - predzej chyba projektor zmienisz niz tyle wyogladasz. (a jesli wymiana byla w polsce to powinna byc odzielna gwarancja na nowa lampe).

a tak w ogole to nowa optoma jest teraz bardzo tania wiec uzywana to musialaby byc naprawde tania jak barszcz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Administratorzy

Mam Optome HD20 i sobie bardzo chwalę. Tęczę co prawda zauważam, ale nie jest to jakoś bardzo mocno uciążliwe.

 

Na jednym z portali aukcyjnych znalazlem hd20 w dobrej cenie. Problem polega na tym, ze jest ona uzywana. Stad bierze sie moje pytanie: co w projektorze ulega zuzyciu? czy po wymianie lampy na nowa mamy znowu nowy projektor? czy jest mozliwosc sprawdzenia ile tak naprawde ma "przejechane" projektor?

 

Lampy wytrzymują 2000-4000 godzin pracy. Można używać trybu eco, który znacznie wydłuża żywotność lampy. Można sprawdzić w menu ile ma "przejechane" projektor, ale nie wiem czy da się ten wynik jakoś podrobić.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem Mitsu 3800 ale porównywałem, Optome HD20 do Mitsubishi HC4000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

HC4000 jest rewelacyjnym projektorem. Osobiście efekt tęczy bardzo mi przeszkadza w projektorach DLP, ale przy tym efekt ten był mało zauważalny. Super ostrość, bardzo dobra czerń i jasność projektora stoją na bardzo wysokim poziomie jak na tą cenę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu krótkie porównanie i teścik z innego forum. Mam nadzieje że nikt się nie obrazi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu zeszlego roku kupilem optome + szary ekrna i jestem bardzo zadowolny. sanyo 700 byl dla mnie zbyt blady i malo trojwymiarowy. optoma ma wiecej zycia. W sumie po prawie roku uzytkowania jedyne do czego mozna sie przyczepic to ze jest typowo szara. Ale w moim przypadku hc3800 byl prawie o 1/3 drozszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.