Skocz do zawartości
IGNORED

Cardas Clear - ktoś slyszał, coś wie?


globtroter1

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio, co cieszy, sporo na forum o kablach Cardas'a. Faktem jest, że już od ponad roku na szzycie oferty po Golden Reference znajduje się Clear. Dziwna sprawa, bo w necie mało informacji, dystrybucja jakaś szemrana się wydaje. Niby na zamówienie, ceny nie wszędzie podają, na forach zaganicznych mało opinii. "Tajemnicza" sprawa. Załączam, chyba jedyną recenzję. Aż mnie korci, by zamówić.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23829-100008646 1269641726_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Trochę mnie irytuje, gdy firma mająca jakąś tam logiczną ofertę, w której topowy model jest całkiem drogi, ale wiadomo z grubsza, co w nim jest, i nie sprawia wrażenia dętego produktu, nagle wypuszcza coś super-duper, i oczywiście droższego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie, w porównaniu do konkurencji Cardas to i tak jedna z najbardziej konserwatywnych i marketingowo "stałych" firm. A i ceny ( nawet tego Clear) jeszcze nie z kosmosu, choć już trochę "lewitują" - w USA IC 1m trochę ponad 2 tys.USD - to Golden Reference x 2. Inni "zmieniają" ofetę co dwa lata, systematycznie podnosząc ceny. Myślę, że ta "nieśmiałość" po ponad roku od premiery bardziej związana jest z obawą o finalny odbiór i zmianę w pozycjonowaniu produktu/ marki, a może to taka nowa "technologia szemranego marketingu"?

Wtyki mają jednak piękne i pewnie one plus nowe konfekcjonowanie (specjalna prasa) juz dają ze 30% ceny w górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena obejmuje też nowe konfekcjonowanie kabli, podobno serwis dostępny i dla starszych wyrobów za opłatą. Skręcać, lutować, czy ...- załatwić sprawę jednoznacznie(?!).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o wyjasnienie co to jest-produkt dety,a co to super-duper???

Obijajac sie na Pradze znam tylko to powiedzenie-TY frajerze dety z gazety wyciety-i to jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Cardas ma jeszcze jedną nowość w ofercie - model Light, znacznie tańszy od Clear ale zbudowany podobnie jak tamten i również trochę niepasujący do dotychczasowej oferty albo może razem z Clear stanowiący zaczątek nowej linii produktów. Dużo tańszy od Clear - kosztuje trochę ponad $600 za 1m IC. Wygląda na to, że tak jak Golden Presence to prawie Golden Ref. tak Light ma być 'prawie' Clear. Różnica w dźwięku Golden Ref. i Golden Presence jest faktycznie niewielka, ciekawe jak tym razem ?

 

http://www.cardas.com/content.php?area=products&content_id=1&pagestring=Interconnect&product_id=117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakis neutralny glosnikowy kabelek od Cardasa? Co byscie polecili? Tak do 3000zl za uzywke 2*2m. Milo by bylo gdyby byl lepszy od Nordost Heimdalla:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi na dobrej przestrzeni, i zeby bas mi nie przytlaczal reszty. Chociaz w tym przedziale cenowym to nie powinno sie zdarzyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odświeżam temat.

 

W ofercie Voice znajdują się produkty Cardas:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy miał ktoś do czynienia z nowymi produktami Cardas np. IC - Clear; głośnikowe - Clear Beyond Speaker,Clear Speaker?

Jaka jest bóżnica brzmieniowa w porównaniu do Golden Reference ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam sieciówe Cardas Quadlink Power. Bardzo fajny kabelek, zamieściłem przed przebudową forum opinie, ale szlak ją trafił, ni ma :(

 

Wcześniej dystrybutorem Cardasa w polsce była firma 3-logic, czy jakoś tak. Kiepska dystrybucja, próbowałem od nich zamówić to mnie zbyli... Pisałem również do Cardasa w Stanach mówiąc o problemie z Polskim dystrybutorem, a oni uwaga odesłali mnie do Polskiego dystrybutora! :))

 

Teraz dystrybucje ma Voice, mam nadzieję, że im lepiej będzie to szło, czego oczywiście życzę! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.