Skocz do zawartości
IGNORED

Scorpions - reedycje


Metalitotus

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszał ktoś, coś na temat reedycji płyt Scorpions w naj bliższym czasie ? Dobrze jak by się pojawiło nowe wydanie World Wide Live, Eye II Eye czy też Moment Of Glory. Ktoś coś słyszał na ten temat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

World Wide Live miało być w tym roku wydane z okazji 25 rocznicy, z nowym masteringiem, dodatkami itd. Nie wiem, czy ten projekt jest jeszcze aktualny, bo w międzyczasie Scorpions zrobili aferę z nową płytą i ostatnią trasą, więc tamta sprawa ucichła. Ale bardzo możliwe że będzie - oby, bo obecne wydanie ma jakość dźwięku urągającą wszelkim standardom.

 

Moment of Glory ukazało się w podwójnym wydaniu z DVD z koncertem, ze zmienioną okładką. Jest tego sporo w sklepach. Więc następne wydanie raczej nie jest potrzebne, szczególnie że ta płyta i tak brzmi rewelacyjnie. Nawet na tym forum parę razy czytałem, że niektórzy audiofile traktują ją jako płytę testową ;)

 

A co do Eye II Eye, to nie widzę żadnego sensu ponownego wydawania. Po pierwsze dlatego, że ta płyta została wydana zaledwie 11 lat temu i wciąż jest dostępna, a po drugie dlatego, że muzycznie to jest straszliwy gniot i najlepiej by było, gdyby zaginął po niej wszelki ślad, bo to jest wstyd dla Scorpions i ich fanów ;)

 

Natomiast na pewno przydałyby się reedycje innych płyt, do wysokości Savage Amusement. Obecnie sytuacja jest fatalna. Patrząc od początku: Lonesome Crow jako jedyne zostało niedawno wznowione w ładnym digipacku z niezłym masteringiem, Fly To The Rainbow jest czasem dostępne na stareńkiej, ubogo wydanej płycie, In Trance i Virgin Killer są praktycznie niedostępne (ostatnio pojawił się trójpak z nimi i następnym albumem, ale nie wiem jak tam z jakością), natomiast od Taken By Force do Savage Amusement mamy na rynku żenujące wydania remasterowane z 2001 roku w znormalizowanej szacie graficznej. Są one tak fatalne, że mogłyby służyć za wzór w jaki sposób NIE remasterować płyt. Dźwięk to jakaś farsa, odhumaizowane, wyczyszczone z wybrzmień, cyfrowe do bólu brzmienie, z dudniącym basem i syczącą górą. Tego się kompletnie nie da słuchać. Poza tym książeczki do płyt z karygodnymi błędami w tekstach - trudno uwierzyć, ale wydawca sięgnął po teksty... z internetu, gdzie fani rozpisywali je ze słuchu ;) W rezultacie roi się tam od koszmarnych błędów, a wielu wersów wręcz nie ma wcale. Dramat.

 

Problem w tym, że ich katalog znajduje się w rękach wielu różnych firm i każdy to wydaje jak chce. Mam nadzieję, że dożyję dnia, kiedy będę mógł kupić cały katalog wydany porządnie, z normalnym masteringiem. Na razie pozostają stare winyle i wydania japońskie, które w tym akurat wypadku mają głęboki sens. Może nie są jakieś genialne, ale da się ich słuchać, w przeciwieństwie do obecnej serii remasterów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal996, 27 Mar 2010, 22:48

 

Dzięki za informację. W najbliższym czasie planuję skompletować ich dyskografię, więc z tąd to pytanie. Trójpack o którym wspomniałeś już mam, jest dobrze zrealizowany. Savage Amusement na dniach zakupiłem na Allegro za 35 PLN. Jest to (przynajmniej z wyglądu) wydanie Japońskie, chociaż mam co do tego pewne wątpliwości z uwagi na cenę. Co do Eye II Eye nie masz w 100% racji. Owszem jest dostępny ale obecnie z polskich sklepów jest tylko w ofercie smstep za około 61,99zł. Co do World Wide Live to chętnie poczekam na tegoroczną reedycję, obecnie także jest tylko w ofercie smstep w cenie 72,99zł. A napewno nowa edycja by trochę mniej kosztowała (no i dodatki). Wracając jeszcze do Savage Amusement obecnie już w żadnych polskich sklepach jej nie ma, dlatego cieszę się, że udało mi się zakupić na Allegro (nową) w rozsądnej cenie. Co do tych tekstów z neta to mnie zaskoczyłeś :( A na wydania Japońskie raczej się nie skuszę gdyż mają wysoką cenę :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że widziałem Savage Amusement ostatnio w Saturnie w CH Janki, ale mogę się mylić.

 

W każdym razie moim zdaniem tych płyt z remasterowanej serii z 2001 roku nie warto kupować, bo to płacz i zgrzytanie zębów. Jeszcze ewentualnie Taken By Force brzmi nieźle, ale pozostałe żal. Tokyo Tapes pod względem dźwięku też jest niezłe, ale tam mamy karygodną ingerencję w tracklistę - w oryginale to był album dwupłytowy, żeby go wepchnąć na jedno CD wycięto Polar Nights, jeden z najlepszych utworów tego koncertu.

 

Ja sobie odpuściłem kupowanie ich dyskografii, dokąd nie pojawią się jakieś sensowne wydania. Mam płyty od Crazy World do dziś, które nie zostały zniszczone remasteringiem, a ze starszych ładne wydanie Lonesome Crow w digipacku (2005, Universal), japońskie In Trance i kilka tych nieszczęsnych remasterów, których i tak nie słucham, bo szkoda uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą może wiesz coś na temat reedycji płyty Europe - Wings Of Tomorrow wydanej 2010-02-01 ? Dobrze jest zrealizowana ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie wiem o tym Europe.

 

Scorpions nie sprzedam, bom kolekcjoner ;) A poza tym będę te płyty kiedyś pokazywał dzieciom, żeby zobaczyły jakie badziewie się wydawało na początku wieku ;)

 

Tak czy inaczej polecam winyle. Lovedrive czy Blackout z czarnej płyty brzmią fenomenalnie, czego nie można powiedzieć o żadnej cyfrowej wersji, jaką słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie: czy ktoś coś wie na temat amerykańskich edycji Scorpions ? Mianowicie głównie chodzi mi o to czy mastery są dobrze zrealizowane ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. jak jest z płytą Blackout?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Stare amerykańskie edycje płyt Scorpions są lepsze, niż europejskie remastery, mają generalnie dobrą opinię, ale nigdy nie myślałem, żeby to kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wyszły także japońskie edycje od Taken By Force do Savage Amusement w opakowaniach typu mini vinyl replica. Wczoraj na Allegro zakupiłem z tej serii Tokio Tapes (na szczęście na 2CD). Jeżeli ta osoba będzie miała możliwość sprzedania innych tytułów tego wydawnictwa to myślę, że się na takie zdecyduję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te japońskie edycje od Taken by Force do Savage Amusement mnie strasznie ciekawią. To jest dokładnie ten sam zakres materiału, co w tych nieszczęsnych europejskich remasterach, też wydane przez EMI, mają nawet identyczne tylne okładki. Ale skoro Tokyo Tapes jest na dwóch płytach, to pewnie jest to jednak inny master - taką mam nadzieję.

 

Ja się kiedyś zaopatrywałem w japończyki w sklepie Megadisc. Teraz jakoś uszczupliła im się oferta (brak np. In Trance które tam kupowałem), z ciekawszych rzeczy została chyba tylko ta wersja Lovedrive:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe jak to brzmi, może w końcu kupię ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dla tego, że to jest inny master to mnie interesują te wydania, płyty się kupuje nie tylko po to, żeby ładnie wyglądały na półce, ale przede wszystkim po to, żeby słuchać - ot, taka moja refleksja ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

DORAMAT, 17 Sie 2010, 22:24

 

>Panowie słuchał ktoś tych japońskich wydań scorpionsów - jak się mają do wydań z lat 80-tych.?

>remastery to rzeczywiście mega-gó...

 

Ja mam japońskie wydanie Tokio Tapes i Savage Amusement, brzmią dobrze, remasterów nie słyszałem więc nie mam porównania. Ogulnie Japońskie i Amerykańskie wydania mają dobrą opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.