Skocz do zawartości
IGNORED

Wyznawcy kabli łączcie się.....


Jorgen

Rekomendowane odpowiedzi

a, 30 Mar 2010, 16:25

 

 

To ty naprawde nigdy nie przezyłes wymiany kabli :), a ja myslałem, że cały czas jaja sobie robisz...

 

Kable wpływaja na wszystko: pojemność na dynamikę, rezystancja na barwę, zgranie fazowe (czyli korelacja jednego z drugim) na percepcję sceny. Tego nie mozna nie uśłyszeć, chyba że suma zniekształcen samego sprzetu jest wieksza niż wartość zmian wprowadzanych kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

whitesnake, 30 Mar 2010, 16:29

>To ty naprawde nigdy nie przezyłes wymiany kabli :)

 

no jakżesz! przeżyłem... tyle że niewiele usłyszałem, jestem dość sceptyczny wobec siebie również, więc uznałem, że to tylko autosugestia

a tak serio: dość szybko zrozumiałem, że jednak wolę wydać pieniądze na płyty, jak najwięcej :-)

w kwestii dobrego brzmienia... hm, po prostu kupiłem fortepian, Grotrian Steinweg, myślę, że niezły ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktos ma od dawna fortepian, kilka gitar i masę płyt - to musi sobie sprawić fagot?

Dlaczego to Twoim zdaniem ma stanowić konkurencję dla sprzetu HI-FI, a tym bardziej dla kabli?

Gitara tez gra różnie, na różnych kablach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sens dyskusji na temat dźwięku z głuchym i do tego ignorantem jednozegarkowym?

Bądź co bądź to już poważny inwalida,mógłby na rente...skoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

skoczyć to możesz Ty, synku, po flaszkę ;-)

a ja tu sobie posiedzę

 

a wracając - no sam nie wiem... jakoś po paru latach rozpoznawania, o co chodzi w tym hobby, na własny użytek (!) skonstatowałem, że na pewno do posłuchania jest więcej ciekawych płyt niźli kabli

ale jak kogoś to bawi, to pewnie, czemu nie

nawet lepsze niż filatelistyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się z Tobą rozmawiac.

Mam wrażenie, że nie chodzi Ci o odpowiedz, tylko o zrobienie z kogos kretyna.

 

Nikt nie wymienia kabli dla samej przyjemności odkrywania różnic pomiędzy nimi.

Znajdujesz taki, na którym słuchanie muzyki sprawia Ci najwiekszą przyjemnosć i słuchasz.

Nie wiem po co to pisze...przeciez to jawna prowokacja -> chyba tylko dla potomnych, zeby nie mysleli, że tu sami idioci siedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeca siecioweczki mozna łaczyc.Np dwie takie i dwie takie.I sprawdzac.potem dwie takie i trzy siakie.Siecioweczka plus podtynkowy plus siecioweczka.Zeby pierwsze 2m zagrały.Mozliwosaci jest N+1silnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls, 30 Mar 2010, 21:24

 

>a skad wiadomo ze to ...koniec?

 

wydaje mi się, że początkiem może być dyskusja merytoryczna o samych kablach, przecież z czegoś są zrobione, ze wszystkiego nie zrobisz kabla a same kable podlegają jakimś prawami i mają właściwości fizyko-chemiczne oraz można opisać je za pomocą wzorów matematycznych, jeżeli ktoś się z tym nie zgadza to odsyłam do nagłówka tematu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jest.ale takie wzory na taki kabel obowiazuja tak gdzies od powiedzmy 100khz.Albo i wyzej.Jesli dotyczy to głosnikowego sterowanego z 0,1ohma to juz sie smieje.A jesli siecioweczki to juz ...zdechłem.Ze smiechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls, 30 Mar 2010, 21:39

 

ja to wiem, ale przecież inni, niedoświadczeni, laicy itd, też o tym się dowiedzieli i z kupowali kabelki z przekonaniem co kupują np. fajna koszulka, albo fajny wtyk...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez skad.Mogie bardzo łatwo pociagnąc.otóz kabelek, siecioweczka tzw w kolorze blue moze wspaniale poprawic srednie w zakresie mikrodetali i bardzo ładnie wyczyscic góre w zakresie makrodetali z tym ze wybrzmiewanie ulega zdecydowanej poprawie dopiero po jakimś trzymiesiecznym okresie grania..W tym czasie stabilizuja sie basy.Nie sa juz tak dudniace, a racze twarde.Nie pozbawione miesa ale tez nie majace miesa w nadmiarze.To tak na poczatek.mówiełem ze przeżucam sie na ..odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopoki to sie dzieje na etapie ze fajny wtyk, fajna koszulka to normalka handlowa.Jesli jednak ktos próbuje stosowac ,matematyke z zakresu Mhz i przekonywac ze to tu obowiazuje i przekonywac ze FAZA czestotliwosci 100hz do powiedzmy 10kzz musi byc wyrównana zeby lokalizacja itp. bajania- to to ociera sie o szwindel kupiecki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jorgen, 30 Mar 2010, 23:18

 

>>whitesnake, 30 Mar 2010, 22:21

>>dawaj jeszcze muls :)...coś o sieciówkach teraz

>

>a Ty nic w tym temacie nie mozesz coś konkretnego przytoczyć?

 

Teraz chyba za komputerem zasiądzie "Mozart Kugeln" i będzie brzydko mówił:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na załączonym obrazku,to mulsowi zaciął się już ostatni sprawny organizm-zegarek...na dobre.Zaczyna majaczyć.Niedobrze.Autor,majaczących powinien chłodzić...jakimś płynem chłodzącym

powiedzmy borygo ale musi uważać by nie zeźarł tego g..na,bo dopiero się zacznie.

 

a

Synku to sobie możesz...do wacka.Pamiętaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

Szukasz czegóś ciepłego do tyłka może?To poszukaj sobie w rodzinie...najlepiej.

Tak całkiem na marginesie to byka h.j boli jak sie krowa cieli?Troczku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

whitesnake, 30 Mar 2010, 21:14

 

>Nie da się z Tobą rozmawiac.

>Mam wrażenie, że nie chodzi Ci o odpowiedz, tylko o zrobienie z kogos kretyna.

>

>Nikt nie wymienia kabli dla samej przyjemności odkrywania różnic pomiędzy nimi.

>Znajdujesz taki, na którym słuchanie muzyki sprawia Ci najwiekszą przyjemnosć i słuchasz.

>Nie wiem po co to pisze...przeciez to jawna prowokacja -> chyba tylko dla potomnych, zeby nie

>mysleli, że tu sami idioci siedzą.

 

whitesnake, daj spokój, nikogo nie chcę urazić, jeśli się tak poczułeś, to przepraszam

mnie chodzi tylko o to, że na własny użytek uznałem, iż pewien poziom brzmienia mnie już zadowala, a więcej frajdy daje mi poznawanie muzyki, to dość banalne, wiem

zdaję sobie doskonale sprawę, że są systemy audio, które grają o niebo lepiej, tylko mnie już na nie nie stać - tę nadwyżkę hobbystyczną przeznaczam na płyty i tyle

przyznasz, że jest to jakaś alternatywa: sprzęt za, powiedzmy, 10000 zł + płyty za 30000 zł ALBO sprzęt za 39500 zł + 10 płyt

 

Ty zaś, modrzewku, jak zazwyczaj pokazałeś całą klasę, zuch!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, 31 Mar 2010, 10:19

 

>zdaję sobie doskonale sprawę, że są systemy audio, które grają o niebo lepiej, tylko mnie już na nie

>nie stać - tę nadwyżkę hobbystyczną przeznaczam na płyty i tyle

>przyznasz, że jest to jakaś alternatywa: sprzęt za, powiedzmy, 10000 zł + płyty za 30000 zł ALBO

>sprzęt za 39500 zł + 10 płyt

 

Tez bym poszedł w płyty, w takim przypadku. Sprzęt ma słuzyc do słuchania muzyki, a nie do odtwarzania trzech płyt. Własciwie, sprzęt to dotatek - zło konieczne - do czegoś te płyty trzeba wsadzać. Wybór jest prosty...

 

Nie widzę jednak powodów, zeby z tego powodu podważać sensowność stosowania lepszych kabli, czy kupowania droższego sprzętu. Może i miło w takim przypadku sobie wmówić, że lepiej byc nie może i nie ma to sensu - tylko po co wmawiać to całemu swiatu :).

 

>whitesnake, daj spokój, nikogo nie chcę urazić, jeśli się tak poczułeś, to przepraszam

>mnie chodzi tylko o to, że na własny użytek uznałem, iż pewien poziom brzmienia mnie już zadowala

 

Ja się nie urażam :). Ja tylko chciałbym, żeby każdy zaczął zajmować się swoim portfelem, swoim systemem i skupił się na na dzieleniu doświadczeniami, zamiast urzadzać nagonki pseudowychowawcze.

Tak sobie wymyśliłem to forum i w takim bardzo chciałbym uczestniczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.