Skocz do zawartości
IGNORED

Wyznawcy kabli łączcie się.....


Jorgen

Rekomendowane odpowiedzi

Jorgen, 31 Mar 2010, 21:21

 

>szkoda,że nie od samego początku...

 

...to Ty wpadłeś w środku dyskusji ze swoim wątkiem :).

 

My tak sobie od pewnego czasu rozmwiamy i zawsze jest miło. Różnica zdań, czy opinii (nawet skrajne) nie jest powodem do kłótni... przynajmniej dla mnie. A że czasem, coś zaiskrzy? Jesteśmy tylko ludźmi.

 

Nie dogaduje sie tylko z tymi, którzy nie chca się dogadać i sieja zamęt dla samego zamętu.

Pozdr,:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

>whitesnake

 

ale coś Ty, jestem ostatni w kolejce do nawracania świata, uwielbiam różność :-), nie sądzę też, aby zżerała mnie zawiść czy frustracja

a z kabli to tak sobie żartuję tylko

jednak wydaje mi się, że mimo wszystko przykłada się do nich zbyt wielką wagę

 

 

> iglaku, napisz wreszcie coś, o czym dałoby się myśleć, to pomyślimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, 1 Kwi 2010, 14:38

 

>a z kabli to tak sobie żartuję tylko

>jednak wydaje mi się, że mimo wszystko przykłada się do nich zbyt wielką wagę

 

..a ja uważam, że zdecydowanie zbyt małą. Ludzie ładują tysiące złotych w sprzęt i spinają to jakimiś drutami, bo naczytali się głupot. Później się dziwią, że w salonie grało lepiej :) i piszą kolejne głupoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

whitesnake, 1 Kwi 2010, 15:12

 

>..a ja uważam, że zdecydowanie zbyt małą. Ludzie ładują tysiące złotych w sprzęt i spinają to

>jakimiś drutami, bo naczytali się głupot. Później się dziwią, że w salonie grało lepiej :) i piszą

>kolejne głupoty.

 

a może... będę się musiał temu kiedyś porządnie przyjrzeć, a raczej przysłuchać :-)

jak już wykształcę dzieciaka, to sobie sprawię system bez kompromisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake, 1 Kwi 2010, 15:12

 

>a, 1 Kwi 2010, 14:38

>

>>a z kabli to tak sobie żartuję tylko

>>jednak wydaje mi się, że mimo wszystko przykłada się do nich zbyt wielką wagę

 

>..a ja uważam, że zdecydowanie zbyt małą. Ludzie ładują tysiące złotych w sprzęt i spinają to

>jakimiś drutami, bo naczytali się głupot. Później się dziwią, że w salonie grało lepiej :) i piszą

>kolejne głupoty.

 

to jest błędne stwierdzenie, jak ktoś ma drogi sprzęt to na kable też adekwatnie wydaje więcej, na tani sprzęt jaki sens jest wydawanie dużej kasy jak się jej nie miało przy zakupie tego sprzętu...

 

na AS jeden z wystawców bez skrępowania stwierdził, że nie może podłączyć swoich klocków "zwykłymi" porządnymi kabelkami bo już jest presja na stosowanie drogich, uznanych na rynku kablii wszystko po to by nie stracić prestiżu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgen

Jak zwykle kabelki moga byc porzadnymi-wedlug mnie-na pewno sie mylisz.

Dla mnie zwykle kabelki to tanie i dzwiek przy ich uzyciu sie nie poprawi-wrecz pogorszy,

natomiast po uzyciu kabli porzadnych[nie tanich]dzwiek po ich wpieciu ulegnie znacznej poprawie.

Powiem Ci jeszcze jedno wzmacniacz za 8kzl polacz w odpowiedniej konfiguracji z cd kablem za 16kzl,oraz wzmak za 16kzl analogicznie kablem za 8kzl-i wiesz co-dzwiek z kablem drozszym,lecz tu

zaznaczam prawidlowo dobranym bedzie na pewno pelniejszy-bedzie posiadal mniej mankamentow.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stary audiofil, 1 Kwi 2010, 22:36

 

>Dla mnie zwykle kabelki to tanie i dzwiek przy ich uzyciu sie nie poprawi-wrecz pogorszy,

 

To kable służą do POLEPSZANIA dźwięku? A ja myślałem, że do przesyłania sygnału z urządzenia A do urządzenia B :-). Na ile kabel może polepszyć dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar-747

Kolego prosze nie lap mnie za slowka,bo im lepszy kabel wpasujacy sie w system tym lepszy dzwiek.

A ze sygnal przenosi -to loczywiste,bo bez kabli to nic nie zagra-chyba ze jamnik??-prawda??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro-747

>>Na ile kabel może polepszyć dźwięk?

Po pierwsze na tyle na ile słyszysz!

Po drugie na tyle na ile popłynie lepiej prąd...słyszałeś już o tym?

Podaj prąd do żarówki 500W kabelkiem 0.5mm2 i 2.5mm2 a zobaczysz(nie usłyszysz)różnicę.

Zobaczyć pewnie zawsze lepiej,co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro_747, 2 Kwi 2010, 03:36

 

>>stary audiofil, 1 Kwi 2010, 22:36

>

>>Dla mnie zwykle kabelki to tanie i dzwiek przy ich uzyciu sie nie poprawi-wrecz pogorszy,

>

>To kable służą do POLEPSZANIA dźwięku? A ja myślałem, że do przesyłania sygnału z urządzenia A do

>urządzenia B :-). Na ile kabel może polepszyć dźwięk?

 

Na ile kabel może polepszyć dźwięk? też pierwszy raz słyszę, a może kabel sam generuje dźwięk a nawet muzykę i artści nie są potrzebni, wystarczą same kable!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls

Ty mondrzejszy to chyba już nigdy nie bendziesz.Kabelek 0.5mm2 sie "zagotuje"i spali przy poborze 500W, po pewnym czasie oczywiście.Cienki z ciebie elektryk jak i ten kabelek.Jeżeli tak uważasz to wykonaj sobie instalacje elektryczną w domu z kabla o przekroju 0.5mm2.Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty modrzewek juz mondrzejszy nie bedziesz.To jest tylko 2,5A w przewodzie w powietrzu..tak wiec pisz dalej pierdoly i bajki.Baśnie zostaw dorosłym i czekaj jak sie te 0,5 spali.Dla przewodu nawojowego mozna 2-3A na 1mmkw.Dla luznego 4-6mmkw.tak wiec modrzewku...czekaj i bajaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta mondrzewek tu nie ciepełko chodzi.Nie zobaczysz róznicy w jasnosci jak i nie usłyszysz.tyko twoja przemondrzałośc wypelnia twój mósg w pełni... tworzac zjawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls

Nie chce mi się z tobą gadać...gdyby tak było dokładnie jak piszesz,to instalacje w mieszkaniach nie były by robione z1.5- 2.5mm2 a z 0.5mm2.Widocznie projektanci mają inne mósgi i nie jednokomórkowe jak twój,bo w innym przypadku byłoby uzasadnienie i wytłumaczenie zarazem,dlaczego powstają pożary od zapalenia instalacji.Wykonaj taką u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tilko moze cie naprowadze.Grzejnik przecietny ma 2kw.Tak wiec teraz kombinuj modrzewek.Puszcaj powietrze,napinaj miesnie...moze wpadniesz w czym rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls

Prawdy zawsze są trzy(stary bej nawet o tym wie)a ty niestety zawsze w tyle.Idiota to ten co inaczej myśli od ciebie a to oznacza tylko komplement.Napraw sobie ten ostatni sprawny organizm i spadaj z nim na łąke...barana nawet nie musisz udawać,przyjmą cię jak swego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jest.modrzewku zasada jest prosta.zanim coz napiszesz, to mysl przed, a nie po.Potem to juz jak to mowia... po kisielu.Nie da sie odkrecic.Tak wiec 500W bez roznicy czy tak czy siak.Modrzewku chocbys tu jeszce dwa tysiace wpisów popełnił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgen

W czym ma racje?W tym,że instalacje w mieszkaniach trzeba wykonywać o przekroju 0.5mm2?Bo to wystarczy?To zasil sobie końcówke 500W, kabelkiem o.5mm2.Poczytajcie sobie przepisy w budownictwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls

To,że jesteś zwykłym dupkiem,to już wszyscy wiedzą(poza tobą).Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Nie napisałem nigdzie jaki długi będzie kabel do zasilenia 500W żarówki.Nie zauważyłeś?

Widziałem palące się przedłużacze do których podłączali szpachlarze 500W halogeny,o przekroju 1mm2.

Nie mam zamiaru z tobą dyskutować na takim poziomie.Napraw swój ostatni sprawny organizm-zegarek.(to twoj

poziom-merytoryczny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 2 Kwi 2010, 15:09

 

>Jorgen

>W czym ma racje?W tym,że instalacje w mieszkaniach trzeba wykonywać o przekroju 0.5mm2?Bo to

>wystarczy?To zasil sobie końcówke 500W, kabelkiem o.5mm2.Poczytajcie sobie przepisy w budownictwie.

 

 

wcale nie zamierzam wdawać się w dyskusję,

podejrzewam, że masz wykształcenie humanistyczne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.